2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhabalar
ne okumaya ne de yazmaya fırsat bulabiliyorum arkadaşlar, ciddi gaz sancıları yaşadık gecem gündüzüm birbirine girdi. zinco işe yaradı gibi eskisi kadar ağlamıyor. ancak bugünkü kaka rengi sarıdan yeşile dönmüş hafiften ne demek acaba. sadece anne sütü ile besliyorum hep sarı idi kakası şimdi baktım ki yeşil. bilen varsa yazabilir mi?
benden sonra doğum yapsn sağlıkla kucağına bebeklerini alan herkesi tebrik ediyorum. umarım hepiniz iyisinizdir bebişlerle birlikte...
Canim eger bebek üsütürse yesile döner dıe biliyorum ama yinede doktorunu arayip bi sor istersen.bebeklerde olabiliyor zaman zaman önemli oldugunu sanmam

selam kızlar
eldiven konusu geçmiş - ben eldivenlerini çıkarmaya kıyamıyorum - tırnaklarını kestim yüzünü çizecek diye korkum yok ancak Ecenin elleri buz kesiyor o eldivenleri çıkrınca - helese banyo sonrası ilk giydirdiğim şey eldivenler sonra bezini bağlayıp giydirmeye başlıyorum - elleri mosmor oluyo buz gibi
Siz nasıl eldivensiz tutuyosunuz ki - sıcak mı sizin bebişlerin elleri - acaba bizde bir sorun mu var ki??

NAZAN bende nemlendirici filan surmuyorum yıkıyorum cıkıyorum kızı .oyle yagmıs losyonmus surmuorum zaten cırlıo anca giydiriorum dustan sonra..bide evet surekli konusup guluorum ama ciddi kız napayım :) guluo bana ama oyle poz yakalayacak kadar gulmuo surekli

PETRIK cok gecmis olsun canım ins tez zamanda atlatın

GYPSYM canım kıyamam sana .. seni oyle ii anlıyorumki inanamazsın cunku bende aynı sekilde iş yapıorum yemek yapıorum. uyudummu ne bilim nekadar uyuycak hemen kostur kostur baslıom uyanıncada aynen kalıo hersey..

BASAK bizde aynı durumdayız kucakta koyunda yatacak..yatsın yatmasına bende kokluya kokluya seviom problem deil ama yerine alısması lazım napcam bilmem

benim bebeğim kıh gibi seslerde çıkarmıo.çok üzülüyorum bebişimde bi hasar kalmış olabilir diye.bebişleriniz elini ağzına götürüyor mu.

ece tabiri caizse beni bugun malamat etti:) geceden beri gece 5e dogru uyandı ve sabah 7de zor uyudu oda yanıma koydum artık oyle arkadanda babası pıspısladı anca sızdı sabahta 9da uyandı vede uyumadı bende aldım parka cıktım yuruyuse o surecte uyudu 1 saat kadar. eve geldik yıkadım giydirdim emzirdim yok uyumuyo esnio catlıo esnemekten uyumuo zorla uyuttum uyandı kackere fonun sesini actım oyle yarım saat uyudu anca yıkama esyalarını topladım sonra sızmadı bidaha deli oldum. koynumda daldı bekledim yarım saat oyle yerine yatırdım anca yemegi yaptım.. off kosusturma dolu hayat. sac bas biyerde ben biyerde ne hallere dustuk .))

selam kızlar
eldiven konusu geçmiş - ben eldivenlerini çıkarmaya kıyamıyorum - tırnaklarını kestim yüzünü çizecek diye korkum yok ancak Ecenin elleri buz kesiyor o eldivenleri çıkrınca - helese banyo sonrası ilk giydirdiğim şey eldivenler sonra bezini bağlayıp giydirmeye başlıyorum - elleri mosmor oluyo buz gibi
Siz nasıl eldivensiz tutuyosunuz ki - sıcak mı sizin bebişlerin elleri - acaba bizde bir sorun mu var ki??

benim ecosumun elleride banyo sonrası buzz gibi oluyo ondan eldien takıyorum ama teki surekli cıkık:) nası becerio bilmiorum ben takıom o cıkarıo bisekilde bende enson pes ediorum

sesli gülmeleri için henüz erken canım. sadece sesli harf çıkarmaları yetiyor. öyle kıkır kıkır gülmek filan yok. bizimki arada KIHHHHH diye bi ses çıkarıyor. biz anladık ki bu cerenin rahatlama sesi. altı temiz gazı çıkarılmış karnı da toksa hep KIHHH diyor.

benimki memeyi istemedigi zaman cıkarıo o sesi ve suratını burusturuyo pis biseymis gibi...

minikçim, iyiyiz biz. Delirecek gibi olduğum günler de olmuyor değil ama ceren bana bi gülücük atıyor üstümden 40ton yük kalkıyor. çok müthiş bir duyguymuş annelik. çok da yorucu. Gece uykularım kalmadı. Son 3 güne kadar kızım saatbaşı emmek istiyordu, yatağına yatırır yatırmaz uyanıyordu. şimdi son günlerde sanki sütüm arttı ki ceren doyuyor ve daha uzun süreli uyuyabiliyor. Ya da sütümün arttığı filan yok da ben öğrendim artık uyutmayı. önce bir memeden emiliyor, sonra gaz çıkarttırılıyor 2 dakika. Ardından altını açıyorum muhakkak. Altı açıkken de karın masajı yaparak gaz çıkarttırılıyor. Bi de kaka fışkırttırılıyor. Diğer meme de emdirildikten sonra yine gaz çıkartılıyor itinayla. 5 dakika kadar kucakta dalması bekleniyor sonra yatağa yatırılıyor. Işte son günlerde bu sayede biraz daha rahat nefes alır oldum. Belki de hepimiz bebekler büyüdükçe rahatlayacağız. Di mi?
Buarada ben o tınybaby tulumları o kadar çok giydirdim ki .. Ilk 2 hafta paso onları giydi. Hatta gidip 3 tane daha aldım. Kirlendiği çin yetmiyordu 3 tane. Seninki de hiç tıny doğmamış be kuzum. Birine hediye edersiniz artık.

ben de memnunum myo oılden.

ben şahsen kucağıma almaktan ona sarılmaktan en az bebeğimin aldığı kadar zevk alıyorum. O istemese dahi bunu kendim için yapıyorum. Ona öyle sıkı sarılıyorum ki, başı göğsümde uyumasından daha çok keyif veren ne olabilir.... Disiplin misiplin şu ara umrumda değil. 36 yaşımda bi taneceik kızım olmuş onu da sarıp sarmalayamayacaksam ne diye doğurdum ki...

BİZİm uyuma surecimiz söyle; meme emilio karın doyuyo sonra gaz cıkıo sonra alt acılıo tum uyku dagılıo ama acılmaı gerekio alt temizlenirken hıckırık tutuyo bazen meme emmek istemio hıckırık varken karnı tok oluyo ve bitmesini beklerken ınılıo hic hoslanmıo tabi kucagımda omzumda kollarımda sallanıo bu sıra.pozisyon begenmediginde ınılıo sonra eeeeoooo sesleri arasında sallanarak goz gecirilmeye calısılıo eger o gozler boncuk boncuk bakıosa opup koklanıo eger sızma emaresi varsa daha dun annemizin kollarında yasarken ninnisi :) oysaki bitek bunla sızıo :) soylenio goz gecio 2 dk surmeden tekrar acılıo sonra tekrar kucakta pozisyona gore sallama ve uyutma merasimi sonra yine uyuyo yerine yatırıom hemen acılıo o gozler yerinden alıom aynı islemler surup gidio taki sızana kadar o sızmadan ben coktan sızıom hatta soldan soldan geliolar..

dun resmen kızdım cocuga azarladım ne anlamıs oysaki sonrada pişman oldum ama 5-6 kez yatırdım uyandı deli oldum sabaha karsı ..

ya hıçkırık konusunda - kayınvaldem bebeğin üşüdüğünü gösterdiğini iddia ediyo
ben hastaneyi aradım bebek hemşiresine sordum - doyduğunu gösterdiğini söyledi- gayet normalmiş hıçkırmak bebeğe de zarar vermiyomuş - geçermiş
Ece sürekli hıçkırıyo - her beslenmeden sonra - altını alırken banyo yaparken yani okadar sık hıçkırıyo ki neyle ilgili hıçkırdığını artık takip edemez oldum - helese beslenmeden sonra hıçkırmaya başladığı an kusmaya başlıyo - her hıçkırıkta bir posta çıkartıyo

kızlar birde sizin yani kendinizin askılı haldeki rssmlerinize imreniyorum ya. gerçi sizler çokdaaan buyudunuz de. benm başımda annem ve kayınvalidem benm henuz yeni lohusa oldugumu ben üşürsem bebişiminde üşüyecegini savunarak sürekli şal yada yelek ve ayagımda herdaim çorap artı patikleyim. çok sık terliyorum üstümü sıksık değiştiriyorum. 4 adet aldıgım lohusa pijamalarını önceleri fazla bulmuştum ama iyiki o kadar fazla almışım. sıksık değiştiriyorum.

burkom ve mavişim siz nasılsınız.bi de göbekler düştümü???
bizim bugun düşer sanırım..kurumuş artık düşmesi sabah akşam bekliyoruz. gunde 2 defabatikonla silip kurulyoruz.

ben hala daha terleyip usuyorum usudugumde bebegimi sarıorum terledigimde acıyorum aynı seyi hissedermisiz ya..

ama gece battaniyeyle yattıgım halde titredim resmen ilk zamanla terden su icinde kalıodum simdi usume daha cok artı geceleri corap gunduz corap patikleyim .. sakın ihmal etme kendini

moralim cok bozuk.düngece sütüm gitti resmen.gündüz fosur foşur gelen süt 9dan sonra buhar oldu sanki.kizim nasil cekiyo hirsli hirsli mahvoldu gögüs uclarim mecburen hakan mama almaya gitti.aptamil 1 aldirdim.30ml doydu güzel uyudu.sabaha karsi emzirdim yine emziriyorum ama eskisi gibi süt gelmiyo.çildircam bigünde nere gitti sütlerim anlamadim.hani biseyede canim sikilmadiki yada moralsizde degilim.neyse bol bol marul yiyim.icmedigim humana yida iciyim gelir insallah sütüm
ah canim en kisa zamanda gelir insallah...
nazan nbr canim,napiyo ceren hanim,uyku düzeniniz nasıl.Allahim bizim kizinda heryeni gün bi huyu cikiyo.2_3gündür uykuya dalma problemi cikti.emerken bi güzel uyuyo.ama yatiriyorum geriniyo ikildiyo uyaniyo.negüzel bi dalardi derin uykuya 3saat uyurdu.simdi tilki uykusunda sanki
ayni bizim velet, 2-3 gundur burnumuzdan getiriyor, gece uykusu yok, mirin kirin surekli...
kızlar birde sizin yani kendinizin askılı haldeki rssmlerinize imreniyorum ya. gerçi sizler çokdaaan buyudunuz de. benm başımda annem ve kayınvalidem benm henuz yeni lohusa oldugumu ben üşürsem bebişiminde üşüyecegini savunarak sürekli şal yada yelek ve ayagımda herdaim çorap artı patikleyim. çok sık terliyorum üstümü sıksık değiştiriyorum. 4 adet aldıgım lohusa pijamalarını önceleri fazla bulmuştum ama iyiki o kadar fazla almışım. sıksık değiştiriyorum.

burkom ve mavişim siz nasılsınız.bi de göbekler düştümü???
bizim bugun düşer sanırım..kurumuş artık düşmesi sabah akşam bekliyoruz. gunde 2 defabatikonla silip kurulyoruz.
canim benim31 gun oldu hala sal patik, cok onemli 40 gun dkkat et kendine..sicak bile olsa corabini giy ayagina..

ben hala daha terleyip usuyorum usudugumde bebegimi sarıorum terledigimde acıyorum aynı seyi hissedermisiz ya..

ama gece battaniyeyle yattıgım halde titredim resmen ilk zamanla terden su icinde kalıodum simdi usume daha cok artı geceleri corap gunduz corap patikleyim .. sakın ihmal etme kendini

canim bende buara cok usuyorum evde kimse usumuyor tibet sort tisort ben corap uzun kollular, aksam donuyorum resmen, isinmak icin tibete sariliyorum:KK43:(

kizma konusuna gelince, bugun artik sabah annnem yalanciktan teoya kizdi, aa uyu bakayim artik diye, viyiklayan cocuk sustu ve emzigini aldi ve uyudu, 3 saatir uyuyor masallah:))cok sasirdim, ki anneme ddim kizma cocuga, sonrada ise yaradi:))

Gece 2 den beri saat başı 5 dk emip, kalan zamanlarda uyuyoruz, uyurken de dedem gibi sesler çıkarıyoruz! Gerinip arkasından ağlamaya başlıyoruz. Haydi hayırlısı! Bugün pek bir hoş Doruk! Oysa gece uyanıkken gayet keyifliydi. Sabah da 1 saat kadar uyanık kaldı, gülücükler saçıp durdu bize. Şimdi neden böyle? Bİdolu kaka da yaptı ama? kucağımdan da indirmiyorum? Demek ki bugün böyle sürecek... :nazar:

Hava serin ama ben terliyorum, soğuk soğuk terliyorum. Gene de iyi giyindim, kapıyı bacayı kapattım. Gece de kolsuz geceliğimi giyip yattım, incecik çarşaf örtündüm, her uyandığımda kan ter içinde buldum kendimi. 2 gecelik kullandım gece boyu, uyandıkça değiştirdim. Tam hastalık havası, dikkatli olmak lazım!

ben şahsen kucağıma almaktan ona sarılmaktan en az bebeğimin aldığı kadar zevk alıyorum. O istemese dahi bunu kendim için yapıyorum. Ona öyle sıkı sarılıyorum ki, başı göğsümde uyumasından daha çok keyif veren ne olabilir.... Disiplin misiplin şu ara umrumda değil. 36 yaşımda bi taneceik kızım olmuş onu da sarıp sarmalayamayacaksam ne diye doğurdum ki...

Aynen!! Ne disiplini be el kadar sıpaya ? Kıyamam, uyansa da hırpalasam, sarılsam diye gözünün içine bakıyorum bazen!

sesli gülmeleri için henüz erken canım. sadece sesli harf çıkarmaları yetiyor. öyle kıkır kıkır gülmek filan yok. bizimki arada KIHHHHH diye bi ses çıkarıyor. biz anladık ki bu cerenin rahatlama sesi. altı temiz gazı çıkarılmış karnı da toksa hep KIHHH diyor.

KIHHHH vee EEEEHH! var bizde. Ben de geyik yapıyorum, anneye "EH" denmez taş olursun falan diye -tatlicadiarzu-

altını her acmamda hıçkırık tutuyo cocugumu ya sizdede oluyomu??

Tok karnına açma altını. Mide - diyafram sıkışmasından kaynaklanıyor hıçkırık. Ayakları havaya dikince diyafram mideyi sıkıştırıyor falan filan...

yaaaaaa az önce bebeğimin saçları azalıyor niye acaba gerçekten söylendiği gibi doğum saçları dökülecek yenileri çıkacak mı diye baktım..parça parça saçlar elime geldi..dökülmesin yaaaaaaa...
Daha bizimki dökülmeye baslamadi.ama öle parca parca gelirse kiyamam ben.ozaman kestireyim daha iyi
altını her acmamda hıçkırık tutuyo cocugumu ya sizdede oluyomu??
Evet canım her alt acmamda olmasada hickiriyo genel olarak.ama her alt acmamda ya kusuyor ya hickiriyor yada hapsuruyor.annem üsüdügü icin dio.bende öle düsünüyom.yani bianda battaniye ve kiyafetsiz kalinca üstüne birde ıslak soguk bise popoya degince üsüyor olabilir

ah canim en kisa zamanda gelir insallah...

ayni bizim velet, 2-3 gundur burnumuzdan getiriyor, gece uykusu yok, mirin kirin surekli...

..

Cok sükür geldi sütüm geceden beri emisiyoruz kizim acıktikca.ama insallah birdaha gitmez.sabahda cok dolu dolu gelmedi ama 12de kahvaltimi yaptim koca bir tabak marul tükettim humanami ictim.sükür kizim doya doya emiyo.marul gercekten süt yapiyo.şimdide bulgur pilavı yapıyom.ayrica tüm bebekler aynı demekki.hep mirin kirin.ama bizim kizin saati var :) gece uykusuna yatinca uyuyor 3saat.sonra uyaniyo emiyo biraz oyalaniyo falan ama sabah 6dan sonra bep gerinmek mirin kirin basliyo gidiyom basina susuyo.böle geciyo vakit..tabi hanimefendi uyuyor bize uyku yok dogru belli

Cok sükür geldi sütüm geceden beri emisiyoruz kizim acıktikca.ama insallah birdaha gitmez.sabahda cok dolu dolu gelmedi ama 12de kahvaltimi yaptim koca bir tabak marul tükettim humanami ictim.sükür kizim doya doya emiyo.marul gercekten süt yapiyo.şimdide bulgur pilavı yapıyom.ayrica tüm bebekler aynı demekki.hep mirin kirin.ama bizim kizin saati var :) gece uykusuna yatinca uyuyor 3saat.sonra uyaniyo emiyo biraz oyalaniyo falan ama sabah 6dan sonra bep gerinmek mirin kirin basliyo gidiyom basina susuyo.böle geciyo vakit..tabi hanimefendi uyuyor bize uyku yok dogru belli

marul, bulgur gaz yaparmış..ben anlamadım artık ne yiycem..sizde sorun yokmu..kabak bile gaz yapar yazıyodu az önce bi sitede.. bu gaz olayı da zaten kabak tadı verdi :p

marul, bulgur gaz yaparmış..ben anlamadım artık ne yiycem..sizde sorun yokmu..kabak bile gaz yapar yazıyodu az önce bi sitede.. bu gaz olayı da zaten kabak tadı verdi :p

aaaaaaaabende az önce eşimi arayıp marul almasını söyledim minikim tugbam sütyapar yazınca.. eeeee yemicezmi şimdi. ama inek misali yeşil yiyip süt üretiyoruz diye düşünmüştüm...:roflol:

Ayhh sorma aynen kabak tadi verdi.valla bilimsel olarak gecmiyormus ama doktorlar genel olarak anneye gaz yapan seylerı fazla tüketmeyin dio.onlarda kuru fasulye vs.ama herkafadan bi ses cikıyo.kendin deneyerek gör eniyisı.ama bebekteki gazi sürekli yedıklerımize baglamak yalnis,cünkü yalnis emzırme sonucuda gaz oluyor.emeqken hava yutan bebekte gaz oluyor

slm kısar..umarım herkes iidir..bebişlerinde keyfi yerindedir inşallah...biz hiç ii değiliz...3 gün önce kayınvalidem farketti tuananın sağ omuzunda şişlik var kemik gibi dr görütürdük köprücük kemiği kıkmış..dr mühim diil dedi ortapedide aynı şeyi söledi..saralım dedi gerk yok ama saralım yinede dedi..ben o sıra dışarı çıktım işlem yapmak için bi geldim bebğimi sarmalaışlar ben koptum tabi hıçkıra hıçkaıra drlar beni teselli ediyo hiçbişiyi yk önemli diil bu biz ölesine sardık 2-3 gün dursun kendiliğpinden kaynar zaten bu dedi...of ama bi görseniz kıyamam..zati ben 1 hafta önce farkettim sağ kolu kullanıyo ama sol daha aktif yaw dedim benim kısda babası gibi solak olcak galiba solu çok kullanıyo..ddemek bundanmış..normal doğumda olurmuş böle vakalr...bugünde tlf geldi sağlık bakanlığından topuk kanı için değer biraz yüksek çıktı dedi hemşire gerisi yok eşim aldı tlf..hepsi üst üste..sağlıkocağına gittik tekrar kan vardik...önemli bişi yok tedbir amaçlı bu dedi hemşire ama mide bulandıryo bunlar..tabi kan alınırken ben bakamıyom cnm yavrum bu kaçıncı kan alınışş..babsı tuttu o bi yandan ağlıyo hemşire bile ağladı..emzirme odasın geçtim emzirtmek için of nasıl içini çekiyo titriyo hem emziriyom hem ağlıyom allahım son olsun bunlar inşallah sağlıkla büyüsün inşallh...cümlemizinki inşallah...çok zor ya...kan alınırken ben bakamdım eşim diyo gözlerimin içine bakıyo elimi sıkı sıkı tutuyo dedi..

X