2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben tulumunun icine corap giydiriyorum ama burasi serin oldugu icin, dusun ben bile corap giyiyorum, ustune citcitli body ve uzun kollu ulumu..ben artik cocugu kendime gore ayarliyorum, ben nasil giyiniyorsam o bi kat daha fazla yoksa anliyamiyorum, birde surekli ellerine bakiyorum ellerinin-ayaklarinin ve burnunun soguk olmasi usudugunu gosterirmis..
işte düşün benim evim yanıyor sıcaktan bende seninle aynı giydiriyorum benim demek istediğimde bu ben hissediyorum üstünün nasıl olduğunu yani biraz karışmayıp anneye bırakmalılar büyükler dr da öle dedi senin üzerin nasılsa ona bi kat daha giydir yani sende bir gömler varsa ona iki tane giydir dedi sen evde çıplak gezerken çocuğa yün giydir demedi yanee :))

uykusu varsa dalana kadar aliyor, sonra kendi atiyor dalinca..ay bide o emzik kafasina ve agzina buyukgelmiyor mu ki yeni dogan emzigi oluyorum gulmekten:))

evet çok büyük geliyor memeler malesef nuby yeni doganı digerlerine göre daha küçük

işte düşün benim evim yanıyor sıcaktan bende seninle aynı giydiriyorum benim demek istediğimde bu ben hissediyorum üstünün nasıl olduğunu yani biraz karışmayıp anneye bırakmalılar büyükler dr da öle dedi senin üzerin nasılsa ona bi kat daha giydir yani sende bir gömler varsa ona iki tane giydir dedi sen evde çıplak gezerken çocuğa yün giydir demedi yanee :))

güzelim dikkat et valla isilik felan olamasın kuzu evet erkek çocugu çok sevmiyor sıcagı bizimki isilik oldu yaaaaaaaaaaaaa:sinifsinif:

gögüsünden anlarsın güzelim üşüyüp üşümedigini elleri ayakları soguk olabilir du bi raştırıyım

morlavanta isilik için ne yapıyosun?
bide neresinde çıktı isilik benimkinin çenesini ve yanaklarını bastı resmen sivilce doldu hep oğlumun yüzü
hergün kaynamış suyu ılıtıp pamukla siliyorum napcamı şaşırdım bişi olmaz dimi?
bende yarım kollu çıtçıtlı body giydiriyorum üstünüde penye battaniye atıyorum
bi ara sıkı giydirir gibi oldum acaba o zamanmı çıktı?
offff :KK43:((

didom kahverengi kabuk kabuk soyulmaya başladıı inşallah iyileştiğine delalettir iğrenç durumda çünkü mamiye gösterdi korktu herif o diil 40 mız dolunca korkudan yaklaşmazmış bana delikafadulden
yaratık misali oldummm
benimde kananm durdu iki gün oh üfür üfür gezdim boxerlarla sonra yine başladı mecbur don içine ped baktım olcak gibi değil beze pamuk sardım öyle ped yaptım kaşınmalar başladı hiçbişi değmemesi gerek anca öyle iyileşiyor :KK43:(

kızlar selam

herkes çokmutlu mesut sanırım birdepresyon esiginde olanbenim galibabirde nazanlakonusuyoruz o da aynı benimruh halimde fizikenruhen çokmus durumdayız ikimizde
sizler emzirmeninguzelliginden falan bahsedebiliyorsunuz nemutlu sizebenim ilkbes altı un durumum iyi idi çokmutlu idim kizim olud falan sonra sungum dusmeye basladı benim gibi kotu ruh halinde olanyoksanırım hersey gozumde buuyor bubebeknası buyuycek napcam ne etcem oyle kotuyumkii

canım yapma sakın benim tek psikopata bagladıgım ya genzine kacarda bogulursa konusu..ya kusarsa gormezsem ya kaybedersem vs vs yani Allahım aklıma mukayet ol diorum resmen..

off bu cocuk doymuyor yaa, memeye bantliycam basini, 30-40 dk emiyor yari uykulu tam daldi uyudu diyorum yatiriyorum tekrara yaygara, araniyor tekrara bi 30dk meme yine ayni donguu...mama verince direk siziyor oysa..bu seferde midesini genisleticem diye korkuyorum, cun iki kere mama verdik 30ml+30ml hemen sizdi...napsam hic bilmiyorum??cocuk mu obur benim sut mu yetmiyor..mama dayasam bu sefer hic yetmicek??

canım sutun suan yetmior olabilir ama zamanla duzelio kayısı bu konuda cok ii. kuru uzum suyuda ii gelio. bide mamaya alıstıgı icin cok cekmio olabilir. benim yetmiodu mama istiodu inat ettim bigun vermedim mama doymazsada cekmeyi ogrensin die oyle oyle terkettik mamayı deneyebilirsin

Ben pişik önleyici değil Hametan diye bır ılac suruyorum.. pısık yapmıyor.. vucudu pişik olmaya cok yatkın.. o ılac cok ıyı geldı..daha onleyıcıye gecemedım acıkcası, bır de derısı soyuluyor Kuzey ın.. ınanılır gıbı degıl.. ne kadar gevsek de gıydırsem bı bakmısım corabın degdıgı yerler ya da gobegının ustu soyulmus.. cok enteresan.. beyaz tenlı cocukların kaderıymıs.. ole dedıler.

hametan bende vardı bebislere surmekte zarar yok demek bende sureyim canım ozaman . bide alkol diosun ya yakmıomu acaba eceninde gobegi dustu ama bikac gundur icerden kan gelio burda baticon gibi murekkep bisi verdiler suruyoruz ama ise yaramadı alkol surelim diorum annemde yakar canı acır die kıyamıo napsak bilemedik..

bide soyulan cocukları yıkarken tuzluolar eceninde var ellerinde ayaklarında ama ben cocugumu tuzlatmam die yaygarayı bastım :) yok kokmasın hemde o soyukları gecermis ondan. balıkmı cocuk dedim. ama soyukları gecirebilir yigenimi yapmıslar gecmis ben yoktum o sıra sahit olmadım

Göbek kordununu, arkadasıma gonderecegım Istanbul'a.. Galatasaray Lısesının bahcesıne gömsün diye :)) aklıma ılk gelen sey o idi.. nedendir bılmem.. içimden gecıyorsa vardır bı hayır dıye dusunuyorum.. yapacagım.

bende verdim anneme hacca gidenler mekkeyegotursun ora gomulsun die:) aynen icimden öle gecti birden

benim kanamam hala devam ediyor, tam azaldi diyorum kahve rengiye donuyor tekrar kirmizi parcali basliyor, ama cok degil, 2.-3.gunden sonra cok azaldi, damla damla...

benim bakıorrum pede bi damla gelmis ama tuvaletimi yaparken parca pıhtı dusuyo temizlenio bazende ped doluyo anlamadım. sanki regl deki gibi azalıp bitcek die beklerken hic bitmio :)

uykusu varsa dalana kadar aliyor, sonra kendi atiyor dalinca..ay bide o emzik kafasina ve agzina buyukgelmiyor mu ki yeni dogan emzigi oluyorum gulmekten:))

benimkide pek sevmio emzigi gozu ac karnı tok oldugu sıralarda veriorumyoksa memeyi cokcokluycak.

adaşım ne oldu sana sen güçlü bi hatunsun hepimiz biliyoruzki bunuda atlatıcaksın kendi kendine nazar değdirdin işte turp gibiyim diye diye
pskilojini sağlam tut en önemlisi o bence resmen bebeklere yansıyor bizdeki negatif durum
geçenlerde yazmıştın sabah 4 bardak çay içtimmi ne diye yanlış hatırlamıyosam çay çocukta uykusuzluk yapmazmı?
şu uyutan çaylar varmışya onlardan içsene
sütün gelmiyomu yoksa emmiyomu bi an önce sıkıntırlarını atlatırsın inşallah tatlım

pervinim sakın tuzlatma bebeği çok zararlıymış sakın haa sakın bunların kocakarı cehalet işleri sen imkan verme buna
bende göbüşünü hacca giden birine vericem inşallah aksilik olmazsa bende hep öyle niyetlendim gönlümüze göre olur inşallah

meme uclarım yanıo..ilk cektiginde acıdan ter dokuyorum resmen sonra gecio , uyuyunca hemen krem suruyorum nazan yazmıstı ayaklarımı yere vurmaktan hal oluyorum die aynen öle oluyo yani

esracım yok yaptırmam dedim zaten tuzlatmam cocugumu diye. yok kaynanam dio kırkın cıkarken kırktasa bisiler okuycakmısın yok suyunu eve serprecekmisin vs vs. bende dedim cok sacma oyle seyler. normal abdestimi alırım cocugumuda yıkarım oldu bitti daha ne olcak. agzı olan hurafe uyduruo

Anadolu da bazı bölgelerde bebeklerin, büyüdüğünde terlerinin kokmaması için, doğduktan hemen sonra tuzlandığı bildirildi.

Karaman Karamanoğlu Mehmet Bey Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. ılker Özkan, Anadolu da yeni doğan bebeklerin tuzlanması konusunda yaygın bir inanış olduğunu, tuzlama yapılan bir çocuğun da büyüyünce terinin korkmayacağına inanıldığını söyledi.

Dr. Özkan, hastanede 100 anne üzerinde yapılan geriye dönük sorgulamada, sadece 35 bebeğin doğumdan sonra tuzlanmadığını, kalanların ilk yıkama suyuna çeşitli miktarlarda tuz konulduğunu ya da tuza yatırıldığını tespit ettiklerini söyledi.

Bazı ailelerin, bebeğin ilk yıkama suyuna 1-2 çay kaşığı tuz kattıklarını belirten ılker Özkan, ışi daha da ileri boyutlara götüren bazı aileler, bebeğin tüm vücudunu tuza batırıyor, hatta ağzına tuz veriyor dedi.

Tuzlanan bebeğin büyüyünce terinin kokmayacağı inancının bilimsellikten uzak olduğunu anlatan Özkan, şunları kaydetti: Ter bezi salgıları ergenlik çağında gelişmeye başladığı için tuzlamanın, ter kokusunun giderilmesi konusunda hiçbir yararı yoktur, üstelik bebeğin sağlığı açısından ciddi yan etkilere sahiptir.

Tuzlanan bebeklerde önemli boyutlarda su kaybı, kandaki tuz oranının yükselmesine bağlı havale geçirme, tansiyonun yükselmesine bağlı beyin kanaması, böbrek yetmezliği gibi ciddi sorunlar görülebilmektedir.

Göbeğe tuz dökülmesi sonucu kana mikrop karışması ve nadiren olsa da tetanos görülebilmektedir. Tuzlamanın bir diğer olumsuz sonucu ise deri üzerindeki kimyasal tahrişe bağlı cilt reaksiyonu ve pişiklerin oluşmasıdır.

birde bu tuzlama olayı ile ilgili birşey okumuştum aklımda kalanı yazayım
yenidoğanların tüm deri hücreleri henüz açık olduğundan tuzlama yapıldığında deriden içeriye girermiş bu tuzlu su ve içerdeki damarları büzüştürürmüş Allah korusun
tam hatırlayamadım yazıyı ama böyle birşeydi
nasıl bi cahilliktir bu yaaa offff

pervin ya senin bebişte kilolu idi bişi sorucam sana
sanki bu bez sıkıyo bizimkini emin değilim ama iz olmaya başladı primanın yenideoğan bezi
acaba bi boy büyüğüne geçmelimi kararsız kaldım yoksa erkenmi banamı öyle geliyor?

bide şu isilik işi kafama çok takılıyor onun haricinde bi sıkıntmız yok şükürler olsun emmede sıçmada uyumada düzene giriyoruz maşallah sübhanallah

arkadaşlar tuzaltma olayını bende duydum doktor ççok ama çok sakıncalı dedi sakın yaptrımayın üstelik bu konuda bi tanıdığım teyze var biz bütün çocuklarımıza yaptık dedi böbürlene böbürlene bende dedim yani şimdi senin çocukların hiçbiri ter kokmuyormu kal geldi tabii kadına imkanı varmı atmasyon işte
bide benim bebişiminde yüzünde sivilce gibi isilik oldu denemek için sütümden sıktım biraz süürdüm yüzüne akşama doğru hafifledi şimdi bayağı azaldı bilemiyorum tesadüfmü ama

entelliye bende sütümden sıktım sürdüm ama banamısın demedi sütü sürdükten sonra sldinmi bişi yaptınmı?
zaten emzirirken çenesine hep süt değiyo en çokta çenesinde var sivilceee

pervinnnnnnnnnnn nere gittin yaaaa
ece nin faceine bayıldımmm bendeee ay bide göbüşünün videosunu koymuşsun bi zamanlar ordaydııı vay beeee

pervin benimde ilk emme sirasi resmen elimi isiriyorum acidan, sonra azaliyor...

pervincim buarada az once bizimki basti yaygarayi sutumu sagdim boyle olmucak diye iki memeden 20dk efor sonrasinda 10ml cikmadi bile:KK43:(ki goguslerim doluydu, sutum yetmiyor, mamayi en az30 ml hazirliyorum yalayip yutuyor yavrum..
napacagimi sasirdim annem ve tibet baski yapiyor cocuk ac mama verelim diye bende o aglayinca kiyamiyorum, iyimi kotu mu yapiyorum bilmiyorum, ama saginca gordum ki cok az, ki pompa kolay sagiyor, yavrum kimbilir ne kadar zorlaniyrdur emerken..

sizler pompayla sagdiginizda ortalama kac ml sut oluyor 1 seferde???

off bizim sebek uyudu, ama benimde uykum kacti:KK43:( asil 1-2 saat uyuyup gece icin guc toplasam, ama yok:KK43:(

X