2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar selam

herkes çokmutlu mesut sanırım birdepresyon esiginde olanbenim galibabirde nazanlakonusuyoruz o da aynı benimruh halimde fizikenruhen çokmus durumdayız ikimizde
sizler emzirmeninguzelliginden falan bahsedebiliyorsunuz nemutlu sizebenim ilkbes altı un durumum iyi idi çokmutlu idim kizim olud falan sonra sungum dusmeye basladı benim gibi kotu ruh halinde olanyoksanırım hersey gozumde buuyor bubebeknası buyuycek napcam ne etcem oyle kotuyumkii
benim ruh halim günden güne değişiyor esracım. cerenin yüzü güldükçe değmeyin keyfime, benden mutlusu yok. ama o azcık ağlasa, hele degözünden yaş süzülse ben de başlıyorum ağlamaya. eşim inanamıyor "sen bu kadar sulu göz müydün" diye şaşırıyor. bakıp bakıp ağlıyorum kızıma. sevgi patlaması filan oluyor herhalde içimde. uykusuzluk ve yorgunluk, düzenin tamamen bozulmuş olması, eve tıkılıp kalmak gibi faktörler sinirlerimi zayıflattı galiba. ee tabi bi de hormonlar..... lohusalık çok zor geçecek galiba.
sürekli kızımı da alıp gezmeye filan gitmek istiyorum. migrosa alışverişe gitmek bile iyi geliyor ama bu kez de aklım evde cerenimde kalıyor. 5 dakikada bir arayıp anneme kızımı soruyorum. cerenle annemin arası çok iyi. benim kucağımda ağlayan kız annem alınca gülücükler saçıyor. galiba beni sütlük gibi görüyor.

off bu cocuk doymuyor yaa, memeye bantliycam basini, 30-40 dk emiyor yari uykulu tam daldi uyudu diyorum yatiriyorum tekrara yaygara, araniyor tekrara bi 30dk meme yine ayni donguu...mama verince direk siziyor oysa..bu seferde midesini genisleticem diye korkuyorum, cun iki kere mama verdik 30ml+30ml hemen sizdi...napsam hic bilmiyorum??cocuk mu obur benim sut mu yetmiyor..mama dayasam bu sefer hic yetmicek??
canım bende de aynı durum olmuştu. kahrolmuştum. ama doktorum çok moral verdi. illa ki gelecek sütün dedi. pompayı ilk kullandığım günler yarım saatte 10-20ml geliyordu. kilo kaybı normal düzeyde olmasına rağmen sütüm az geliyor diye çocuk doktoru mama takviyesi önerdi. önce sütünü ver doymazsa mamayı kaşıkla yedir dedi. allah şükür bir iki gün içersinde bebeğime yetecek kadar süt gelmeye başladı. yine de ben günde 2 ölçek kadar mama veriyorum. yoksa mememi bırakmıyor. eee memede de süt bitiyor eninde sonunda bu kez de sinirleniyor mememe. ben de o noktada mamaya geçiyorum hemen. hiç moralini bozma. pek çok kadının başında aynı sorun var. emin ol zamanla sütün artacak. buna inanman çok önemli. lütfen kendini üzme sen de benim gibi.

Ben pişik önleyici değil Hametan diye bır ılac suruyorum.. pısık yapmıyor.. vucudu pişik olmaya cok yatkın.. o ılac cok ıyı geldı..daha onleyıcıye gecemedım acıkcası, bır de derısı soyuluyor Kuzey ın.. ınanılır gıbı degıl.. ne kadar gevsek de gıydırsem bı bakmısım corabın degdıgı yerler ya da gobegının ustu soyulmus.. cok enteresan.. beyaz tenlı cocukların kaderıymıs.. ole dedıler.
benimki çok beyaz tenli ve de nasıl soyuldu anlatamam. resmen kabuk değiştirdi kızım. çok normalmiş. hücreleri kendini yeniliyormuş. bu büyüdüğüne işaretmiş. biz ilk günden beri yıkıyor ve günde en az 2 kere losyon sürüyoruz. doktor tavsiye etti. hatta günde bir kez de bebeyağı. giydirmekle hiç alakası yok yani EVRİŞ cim.

Uykunun en tatlı yerınde bıle.. O nun ıcın kayıtsız sartsız ve herseye ragmen O na gülümseyerek uyanmak.. cok baska bır duygu. Bunu bana nasip eden Rabbıme şükürler olsun.
ben bazen bu sevgiden kafayı yiyecek gibi oluyorum. tekrar alıp içime sokasım geliyor. pamuklara sarıp sarmalamak istiyorum. onu izlemekten hiç bıkmıyorum. hatta bazen o uyurken yanıma alıp ona sarılıp yatıyorum. uyumuyorum tabi. nefesimizi hissediyoruz karşılıklı. bazen emerken uyuyup kalınca hemen koymuyorum beşiğine, önce biraz göğsümde yatırıyorum. benim nefes alırken göğsüm kabarıp kabarıp indikçe sanki onun da içine huzur doluyormuş ona beşik oluyormuşum gibi geliyor.

ya bide masallah ne guzel sizinkiler yataga koyup kendi basina uyuyormu?? bizde ne mumkun ya memede yada mama yerken, emzikle yatagina koyuyorum yusun diye besigini salliyorum, tiebt sacmasapan ninniler soyluyor o salliyor, yok yok, illa memede, gerci o benden daha becerikli uyutma konusunda yatakta, gecen gece becerdi uyutmayi...
yatağına ben yatırınca en fazla 10 dak uyuyor ama annem yatırınca 2 saat filan. ben bu işin sırrını çözzemedim.

meme uclarım yanıo..ilk cektiginde acıdan ter dokuyorum resmen sonra gecio , uyuyunca hemen krem suruyorum nazan yazmıstı ayaklarımı yere vurmaktan hal oluyorum die aynen öle oluyo yani
ben günden güne daha az acı hissediyorum. sanırım alıştım. henüz göğüslerim de yara olmadı. oysa o acıyla kesin yara olacak sanmıştım.

Sıze bır sorum olacak; Doktora goturmeye ne zaman baslayacaksınız?? Rutın kontroller ıcın..

Ha bır de, bebişlerinizin memelerinde süt toplanma olayı yaşayan var mı?? Bız de var.. resmen abse yapmıs gıbı.. Ama Ozy netten baktı, ellenmemesi gerekıyormus.. sızler ne yaptınız??
biz iki kere doktora gittik bile.
benim kızın memişleri de çok hafif kabardı. zaten uyarmışlardı, ceviz kadar bile olabilir diye. inşallah o kadar olmaz da....

sizler pompayla sagdiginizda ortalama kac ml sut oluyor 1 seferde???
off az once oturdum agladim ya sutum yetmiyor:KK43:(Teoman susmuyor, emiyor emiyor hala araniyor agliyor, mama verince siziyor yavrum..moralim cok bozuk...yemedigim sey kalmadi sut yapsin diye birde ilacda verdiler o bile cok getirmiyor...
sutunu sagan anneler sizde bi seferde ne kadar sut cikiyor baktiniz mi hic, kac ml?
canım bebeğin emiş kuvveti pompanınkinden fazlaymış. gerçi pompasına göre değişir ama mesela benimki medelanın elektriklisi, bizim eve ziyarete gelen hemşire bana sütümü sağdırdı ve dedi ki "bebek daha kuvvetli emer, pompadan daha fazla süt sağar kendine" o zaman moralim düzelmişti. ama hastanedeki pompalar çok kuvvetli. onlarla yarışamaz herhalde bebişim.
ben dün gece denek için sağdım, 5 dak bi göğsümü 5 dak diğerini. tabi ceren hanımın emmesinin üzerinden 2 saat geçtikten sonra. 40ml süt çıktı. çok moralim düzeldi.

Göğsümde 1 cm çapında bir kızarıklık var. O kadar emziriyorum, sağıyorum. bu da nerden çıktı, anlamadım. Bir de dikiş yerime yapıştırdıkları bant ortasından kalkmış, hava yapmış =) Günde 2 defa duş ihtiyacı duyuyorum.
benim dikiş yerime hiç bant filan yapıştırmadılar. garip bir sprey sıktılar çizginin üzerine (çizgi diyorum zira ben dikiş filan göremedim sadece ince bir çizgi vardı) bu sprey kuruyunca dondu ve incecik bir bant gibi oldu. su geçirmiyor yıkanabilirsin dediler ben eve geldiğim ilk günden beri duş alıyorum.

oooo ben geçmişten alıntılar yapana kadar GYPSY ve EBRUSKA girip çıkmışlar. tühhh kaçırdım.

şu çirkin sevimliliğe bakar mısınız lütfen?

allahım hepimizin bebeklerini böyle güldürsün.... yüzü hiç asılmasın meleklerimizin.

glen2.jpg

Nazan maşallah Ceren'e nasılda gülüyor çok sevimli huzur veriyor insana
hergün bebişlerinizin resimleri bakıyorum mutlu oluyorum

hepiniizn bebekleri çok güzel çok tatlılar
itifaf edeyim favorim Doruk opuyorumnanaktan sırma saçlım kaydirigubbakcemile3
o gözleri kısık fotosuna hastayım maşallah Taze başka fotolarda ekle

canım benimki günde 15 bez değiştittiriyo ama yetmiyo die biz mamada veriyoruz çünkü sürekli emmek istiyo bağırıyo falan şimdi rahatladı çocuk
gunde kac kere kac ml veriyorsunuz mamayi serapcim??

canım bende de aynı durum olmuştu. kahrolmuştum. ama doktorum çok moral verdi. illa ki gelecek sütün dedi. pompayı ilk kullandığım günler yarım saatte 10-20ml geliyordu. kilo kaybı normal düzeyde olmasına rağmen sütüm az geliyor diye çocuk doktoru mama takviyesi önerdi. önce sütünü ver doymazsa mamayı kaşıkla yedir dedi. allah şükür bir iki gün içersinde bebeğime yetecek kadar süt gelmeye başladı. yine de ben günde 2 ölçek kadar mama veriyorum. yoksa mememi bırakmıyor. eee memede de süt bitiyor eninde sonunda bu kez de sinirleniyor mememe. ben de o noktada mamaya geçiyorum hemen. hiç moralini bozma. pek çok kadının başında aynı sorun var. emin ol zamanla sütün artacak. buna inanman çok önemli. lütfen kendini üzme sen de benim gibi.

yatağına ben yatırınca en fazla 10 dak uyuyor ama annem yatırınca 2 saat filan. ben bu işin sırrını çözzemedim.

.

ah nazancim insallah artar dedigin gibi, gunde 2 olcek derken kac ml veriyorsunuz, kac kere??
ben sagdigimda 30 dk efor sonucu 25ml geldi:KK43:(gunde 2 kere(cok aglarsa 3kere) 30ml her seferde mama verdik de uyudu yavrum..
ya bu anne olayini bende cozemedim, ne var bu annelerin kucaginda, bende basiyor yaygarayi emme disinda, annemde kuzu, hemen uyuyor..nasil sakinlestiriyor aglayinca tibetde bende ssiyoruz..iyiki var sagolsun..

buarada cerene bayildim, yuzunden gulucuk eksik olmasin...o guldugu anlari fotolamak cok guzel oluyor..

gunde kac kere kac ml veriyorsunuz mamayi serapcim??

ah nazancim insallah artar dedigin gibi, gunde 2 olcek derken kac ml veriyorsunuz, kac kere??
ben sagdigimda 30 dk efor sonucu 25ml geldi:KK43:(gunde 2 kere(cok aglarsa 3kere) 30ml her seferde mama verdik de uyudu yavrum..
ya bu anne olayini bende cozemedim, ne var bu annelerin kucaginda, bende basiyor yaygarayi emme disinda, annemde kuzu, hemen uyuyor..nasil sakinlestiriyor aglayinca tibetde bende ssiyoruz..iyiki var sagolsun..

pre aptamil veriyoruz biz. bir ölçek 30ml suya konuyor. biz günde 60ml filan veriyoruz ki bu da 2 ölçek yani iki kaşık yapıyor. hiç anne sütü almayan bir bebek 2 haftası dolana kadar günde 14 ölçeğe ihtiyaç duyuyor. tabi söylediğim ölçüler mamadan mamaya değişiyordur. siz ne veriyorsunuz?

buarada cerene bayildim, yuzunden gulucuk eksik olmasin...o guldugu anlari fotolamak cok guzel oluyor..

teşekkür ederiz teyzesi. güldüğü anları keşke hep fotoğraflandırabilsem. bayılıyorum o haline. nasıl gevrek gevrek gülüyor.... hafiften de gamze beliyor gülerken ama herhalde büyüdükçe geçer...

pre aptamil veriyoruz biz. bir ölçek 30ml suya konuyor. biz günde 60ml filan veriyoruz ki bu da 2 ölçek yani iki kaşık yapıyor. hiç anne sütü almayan bir bebek 2 haftası dolana kadar günde 14 ölçeğe ihtiyaç duyuyor. tabi söylediğim ölçüler mamadan mamaya değişiyordur. siz ne veriyorsunuz?

bize doktor Enfamil premium verdi o da 1 olcek 30ml suya konuyor.bende 2 yada bazen 3 olcek veriyorum gunde..bi gun ortasi 30ml bide gece 30 yada 45 ml sekline ki gece rahat uyuyor.. oh icim rahatladi nazan..peki siz direk oda isindaki suya koyup hafif isitiyormusunuz??

Doğum yapan tüm ağustos annelerine geçmişler olsun, Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin inşallah bebeklerinizi.

İnşallah sıkıntılarınızdan da bir an evvel kurtulursunuz. Bütün bebekler harikalar, resimlerine baktım baktım güldüm, Allah bağışlasın maşallah hepsine, nazarlar değmesin inşallah :nazar:

şu çirkin sevimliliğe bakar mısınız lütfen?

allahım hepimizin bebeklerini böyle güldürsün.... yüzü hiç asılmasın meleklerimizin.

glen2.jpg

Amannn maşallah maşallah maşallah :nazar:

Ne güzel yakalamışsınız bu pozu, yüzü hep böyle gülsün Ceren bebeğin inşallah :emir_bebek:

entelliye bende sütümden sıktım sürdüm ama banamısın demedi sütü sürdükten sonra sldinmi bişi yaptınmı?
zaten emzirirken çenesine hep süt değiyo en çokta çenesinde var sivilceee

Bebeklerin özellikle eklem yerlerini, boyun boğumlarını falan hep kuru tutmalı diye biliyorum isilik alerji vs olmasın diye. Bende şimdi anneme sordum, hiç ıslak kalmasın dedi.

norra şimdi geçmişe senin yazılarına baktımda aynı durum bende var emiyo emiyo doymuyo drye gittim bir haftada sadece 100 gr almış çok az geldi bana dr normal dedi. bana az geldi kilosu doğduğunda 3200 dü 2900e düştü şimdi 3000 olmuş doğum kilosuna bile gelemedi bebeğim sütüm az geliyo sanırım şu basit sağma aletleriyle sağdım 20ml. zar zor çıktı napcağmı şaşırdım

bizimkide çok hıçkırıyor
bende bi yerde okudum hıçkırıktan rahatsız olmazlarmış
hatta hıçkırık tuttuğunda sakin sakin yatıyo işime gelmiyoda değil hani kaydirigubbakcemile3
neva hanımı hıçkırık tutunca çok rahtsız oluyor.biraz emzirince geçiyor.sonra mayışıyor.
Bugun ılk banyomuzu yaptırdık.. yıkadım oglumu. Resmen kabuk degıstırecek cocuk.. o kadar soyuldu anlayacagınız.. losyonladım hemen.. ole kuru kuru bırakmaya ıcım elvermedı.

Sıze bır sorum olacak; Doktora goturmeye ne zaman baslayacaksınız?? Rutın kontroller ıcın..

Ha bır de, bebişlerinizin memelerinde süt toplanma olayı yaşayan var mı?? Bız de var.. resmen abse yapmıs gıbı.. Ama Ozy netten baktı, ellenmemesi gerekıyormus.. sızler ne yaptınız??

Babymm bızde de hıckırık full.. emzırdıkten sonra hıckırıyor.. sonra yıne emzırıyorum, bu sefer hıckırıgı kesılıyor..

Gece mesaısı baslamadan ben bıraz uyuyayım.. malum Kuzey ın keyfıne kalmıs zamanlamalarla uzun gece benı bekler :))
evrimim ilk defa doğduğunda daha hastanedeyken götürdü salifoyla annem çocuk doktoruna.15. gün için randevu verdiler götürdük..sancısı varmış kuzumun ilaç verdi doktor.şimdi daha huzurlu maşallah.bundan sonra da ayda 1 kez götüreceğiz inşallah.benim doktorum ve çocuk doktorumuz öyle dedi.bu ayın sonunda da sağlık ocağına götüreceğim kızımı hepatit ikinci doz için..soyulma bizde hala sürüyor.ben de losyonluyrum ama sadece banyodan sonra..hiç hoşlanmıyor..su-sabun-temizlik düşmanı kendileriopuyorumnanaktan
norra şimdi geçmişe senin yazılarına baktımda aynı durum bende var emiyo emiyo doymuyo drye gittim bir haftada sadece 100 gr almış çok az geldi bana dr normal dedi. bana az geldi kilosu doğduğunda 3200 dü 2900e düştü şimdi 3000 olmuş doğum kilosuna bile gelemedi bebeğim sütüm az geliyo sanırım şu basit sağma aletleriyle sağdım 20ml. zar zor çıktı napcağmı şaşırdım

sedacım doktorun normal diyorsa normaldir..iyice kendini üzüp sütünü azaltma ne olur

seda boğum yerlerinin ve eklemlerinin kuru kalması gerektiğini yazman çok iyi oldu sağol canım..iyi ki var tpiklerimiz

Kızlar, Nevin'den mesaj var.

Mert Efe'nin vücudunda hiç sarı renk olmamasına rağmen, 2 saatte bir emmesine rağmen (işitme testi için gittiği hastanede) yapılan sarılık testinde değer 16 çıkmış. Küvözdeymiş. Muhtemelen geceyi hastanede geçireceklermiş. Dualarımıza ihtiyacı varmış.

Ama bana çok çok tuhaf geldi. Acaba diyorum, testler karışmış olabilir mi?

Hepınıze tesekkur ederım cevaplarınız ıcın.. Allah razı olsun hepınızden.. Sagolasınız..

Kızlar, Nevin'den mesaj var.

Mert Efe'nin vücudunda hiç sarı renk olmamasına rağmen, 2 saatte bir emmesine rağmen (işitme testi için gittiği hastanede) yapılan sarılık testinde değer 16 çıkmış. Küvözdeymiş. Muhtemelen geceyi hastanede geçireceklermiş. Dualarımıza ihtiyacı varmış.

Ama bana çok çok tuhaf geldi. Acaba diyorum, testler karışmış olabilir mi?

Nası oluyor bole bısı ya... gercekten de acaba testler karısmıs olabılır mı?? Cocuk sararmadan,tepkı vermeden nası o sekılde de anlasılıyor.. gel de sımdı panık olma!!

Nazanım, Ceren'ıme masallah.. Sevgını tanımlamana bayıldım.. hele hele gogsune yatırısını anlatısın cok cok guzeldı..

kızlar göbeğiniz kaç günde düştü
bugün 11. günümüğz hala göbeğimiz düşmedi kafamçokkarıştı

X