2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar yaa ben emzirirken manyağa bağlıyorum, damacanaya hortum takıp içesim geliyor! Keşke sondayı çıkarttırmasaydım da, evde de sonda ile gezseydim lülülülülülü Doruk emmeye başladığı anda evdekiler bana su taşımaktan helak oluyorlar =))

canım ilk günlerde bende senin gibiydim resmen bardakla yetinmiyor şişele içiyordum yinede yetmiyordu çişi önemseme idrr yollarımız temizleniyor öylelikle ama şimdi normale döndüm ben inşallah sende öyle olursun :Saruboceq:

pervincim benim gobuste yercekiminde ama hemen korseye baslamicam hele bi dikisim alinsin haftaya..muz corap olayina giricem..
ama evde ilk kez banyo yaptigimda pansmani degistiriken aynayla baktim ve sok sok sok, kukumun rengi kararmis, sizdede durum nasil??hele o dikisler, olctum kesiyi tam 20cm:KK43:(( adam desmis resme,:KK43:(
haa birde ben soylemeyi unuttum benim sipa bi gun daha sabretse kendi doktoru gircekti ama arkadasi girdi sezeryana..o sirada bizim doktor antalyadan donus hazirligindaymis, ertesi gun oglen geliyordu is basina:KK43:(belki o bu kadar kesmezdi..

canım ben daha bakmadım acıkcası kukuya. cunku neyle karsılasacagımı azcok tahmin ediorum suan cesaretim yok acıkcası:)) wcde temizliyebilior olmaya sukrediorum resmen..mus corap bugun giydim simdilik korse gibi dikislerimi acıtmıor birazda dardı ii geldi wcye gittigimde icimden parcalar dokuluyor. korsedeyken öleydi cıkarınca durmustu. bide dun sıcak suyla banyo yaptım oda kanamamı artırdı. sıcak suyla yıkanmak sut bezlerini calıstırıp sut yaparmıs gerci ben hastaneden cıkınca hmen yıkanmıstım.dikisimi strechlemistik.

off birde soylemeyi unutttum dehset bir kabizlik yasiyorum dunden beri:KK43:(hele bu dikislerle..
icmedigim hosaf , yemedigim kayisi kalmadi, cok dikat ediyorum yediklerime gaz yapmasin diye, yinede kabiz oldum, dun gece agliycaktim, karnimi ve dikislerimi geriyor...cok da su iciyorum halbuki..

ben kadriyenin yontemini uyguluyorum. kayısının hosafını yapıp kendi tanesiyle robotton cekip iciorum birde öle dene canım. rahatlayabilirsin

Kızlar yaa ben emzirirken manyağa bağlıyorum, damacanaya hortum takıp içesim geliyor! Keşke sondayı çıkarttırmasaydım da, evde de sonda ile gezseydim lülülülülülü Doruk emmeye başladığı anda evdekiler bana su taşımaktan helak oluyorlar =))

aynen ya bende damacana gibiyim hem terliorum resmen memeyi verince ates basıo beni hem su icinde kalıorum hemde susuyorum yanıorum yani.

bide ben ayagımda corap yun patik takılıorum . en ufak bi usutmede karnım gaz oluyo resmen.

humana benzeri aldıgım cay benim kızda alerjiye sebep oldu ondan icmiorum sizde dikkat edin karısık bitki alerji yaptı bidaha icmedim.aklımda bisey daha vardı ya ama unuttum

oğlum uyuyo benimde şu an mantıksal olarak uyumam gerek sanırım ama uyuyamıyorum nedense içimde bi sıkıntı var hayır olsun

Valla Taze furcum.. Doruk aynen Onur copy.. hıc orası burası sen deme.. ha Onur a bakıyoruz fotolarında ha Doruk'a.. kusura kalmayasın :))

Nurdanım... Allamm Teo ne kadar gusel yaf,Allah nazarlardan saklasın.. Pınar bıle anladı.. dedı Nurdan ın bebegı mı..?? Ne kadar senı andırıyor.

Uyumadan once bır gıreyım dedım.. herkes ne alemde acayıp ucu kacmıs durumda zaten.. ucundan kıyısından bır yerlerden yakalamaya calısıyorum.. 9 ay tam tekmıl duzenlı topıge gıren bırı olarak cıddı bır sekılde koydu acıkcası bu acık ara durumum. Hem sızlerı merak edıyorum, hem cok ozluyorum.. hepsı bırbırıne gırdı. Agrımın olmadıgı aralar (ki ya ıgne ya da fıtıl ıle ınsana donuyorum) Kuzey ıle ılgılenmeye calısıyorum.. umarım en kısa zamanda yıne hersey eskı halıne doner.

Sızlerı sevıyorum.. Allaha emanet olasınız evlatlarınızla.. Iyı geceler.

oy nurdanım senin ördekinde benim ördegim gibi çok benziyorlar birbirlerine seninkininde gözler mavi degilmi ?benim burçinde ekstradan gamzeleride var teyzesi ama kucaga çok alıştı kucakta uyusun istiyor bende annemde maymun gibi onun oyuncagı olduk resmen

gozler mavi-gri gibi gorunuyor ama sonradan doner mi rengi bilmiyorum, annem yesile yada elaya donebilir diyor ama mavide kalabilir anne tarafi mavis bizde..bizimde iki tane kocaman gamzemiz var teyzesi, masallah..

kızlar selam

herkes çokmutlu mesut sanırım birdepresyon esiginde olanbenim galibabirde nazanlakonusuyoruz o da aynı benimruh halimde fizikenruhen çokmus durumdayız ikimizde
sizler emzirmeninguzelliginden falan bahsedebiliyorsunuz nemutlu sizebenim ilkbes altı un durumum iyi idi çokmutlu idim kizim olud falan sonra sungum dusmeye basladı benim gibi kotu ruh halinde olanyoksanırım hersey gozumde buuyor bubebeknası buyuycek napcam ne etcem oyle kotuyumkii

off bu cocuk doymuyor yaa, memeye bantliycam basini, 30-40 dk emiyor yari uykulu tam daldi uyudu diyorum yatiriyorum tekrara yaygara, araniyor tekrara bi 30dk meme yine ayni donguu...mama verince direk siziyor oysa..bu seferde midesini genisleticem diye korkuyorum, cun iki kere mama verdik 30ml+30ml hemen sizdi...napsam hic bilmiyorum??cocuk mu obur benim sut mu yetmiyor..mama dayasam bu sefer hic yetmicek??

kızlar selam

herkes çokmutlu mesut sanırım birdepresyon esiginde olanbenim galibabirde nazanlakonusuyoruz o da aynı benimruh halimde fizikenruhen çokmus durumdayız ikimizde
sizler emzirmeninguzelliginden falan bahsedebiliyorsunuz nemutlu sizebenim ilkbes altı un durumum iyi idi çokmutlu idim kizim olud falan sonra sungum dusmeye basladı benim gibi kotu ruh halinde olanyoksanırım hersey gozumde buuyor bubebeknası buyuycek napcam ne etcem oyle kotuyumkii

Esracim benim ki kotu ruh hali degil ama psikopata baglamis durumdayim, paranoyak oldum, ya hata olursa, ya bisi olursa, ya gece kusarsa ben gormezsem, atesimi cikti, cereyanmi oldu v.s...gozu capak oldu kafyi yedim; hala gozleri sari yuzunde yok ama ya sariligi gecmezse..gazi oluyor, o agliyor ben agliyorum; altini acinca cok agliyor basiyor yaygarayi anneme veriyorum o degistiriyor..tibet bile benden daha soguk kanli...benim kendimi toparlamam gerek biran once..aglama geliyor surekli ona baktikca emisirken..insallah lohusa gecince bunlarda gecer...ben normalde bu kadar panik degilimdir, ama elim ayagim bosaliyor...

buarada gobegimiz bu sabah dustu cok sukur, rahatladim:))masallah cok da temiz dustu, doktor dusunce bisey yapmaya gerek yok demisti, alkol tahris etmesin emisti, bende bisey yapmadim...

sanirim monologu ben devraldim iki emzirme arasinda..

buarada acaba cokmu kalin giydiriyorum cocugu hic bilmiyorum bana elleri buz gibi geliyor, burada kac gundur yagmur var, ayaginda corap muhakkak giydiriyorum tulumun icine, uzun kollu tulum icne de bodysi, bazenyelekde takviye yapiyorum elleri normal isiya donene kadar...soyarsamda usutmekden korkuyorum...kiyamam ben onun ellerine...

didom ne hödük insanlar var memlekette ya faydası olucana zararı olmuş
iyi demişsin sende senin pskiloji sana yeter anacım yaaa
bizimmkide gece maminin horlamalarına sıçrıyo ağzına yastık tıkayım boğucam herifi
horul horul uyuyo ya deli olcem ne kadar uykusu ağır
bide sabah kalkıp demezmi
''aşkım oğlumuz gece hiç hiç uyanmadı dimi ''
gelde katil olma ya sabııırrrrr tabii canım hiç uyanmadı ne uyanmasıı bütün gece mışıl mışıl uyudu
çatlak adam dalgamı geçiyosun benleee diyorummm :kızgın:
oyyyyy çok güldüm benim adıma bir ohaaaa der misin kocana
uykum var ama uyuyamıyorum böyle fırsat zor bulurum biliyorum ama uyuyamıyorum bu pişikler beni öldürdü beter etti her yerim kabuk kabuk oldu bide kaşınıyorum deli gibi nolcak bilmiyorum mafoldumben
kabuk ve kaşıntı iyileşme belirtisi..böyle kahverengi mi kabuklar? benim belim ve sırtımda vardı biliyorsun.dikişlerim bir yandan onalr bir yandan..hatta dikişler geçti onlar yanıyordu hala.demin duş aldım hafif bir kese bütün kabuklar gitti.iyiyim şimdi..sabır canm..kanaman ne alemde benim tamamen bitti.ilk 2 gün geldi sonra azaldı ve bitti
farkediyor diyorsun ha didom valla benimçay bitti bugunsabah içtim birtekbirdaha içmedim bakayım azalcıkmu sut hayır gogus kalkanına doluyor dokuyorum bosa gidiyoyani biraz azalsa yine sutolcakbelkide dengeli beslenme ve bol su içmekse içiyorum kompostolar içiyorum ayrıca ısırgan otu tohumu vs yiyorum bilmemne pekmezi ile karıstırıp yarın dr a sorcmabakalım

iki haftalık olunca daha kotuyemi gitti dido herkesbunu soyluyorya asıl kolik yani ciddi gazsorunu iki haftalıktan sonra baslıyormusheyecanla oyle birsey olcakmı diye bekliyorum o f allahım zaman geçse ikihaftalık olsa mi iyi olmasamı anlamadım

bu arada bizimkide salı gunu iki haftalıkoluyor sakamaka inanamıyorum.)

bizdede çıktı nezaman uzunkollu baıcaklıa tulum ugiydirdim body ustune o gun çikti o gun biraz firtinalı idi nerden giyridnim hemen çıktı hala geçmedi banyodan sonra biraz azaldı ama yokolmadı isilikdedi dr
simdi birbodyi giydiriyorum bir ustune battaniye koyuyorum ne yacpcagımı sasırdımm

bu arada arkadasımınıda bebegi varbenden yirmi gun onde onundab urnu tikalı imis niye tıkanırnedendirbilmem ama olabiliyor demekki

allahımyarın dr a gidiyoruz bagdat caddesinde dr sokaklara çıkcambelki hanım dururda onbes dk yuruyus yaparız pusetine koyup allahım ruya gibi caddede yuruuyus yapmakkkk insallah durur

giderken diyetisyenime falan ugrayacaz insalah yaygarayı basmadzda yolculuk iyi geçer

bizdede vardı pervincim iki gunde geriledi diye dr birdaha bakmaya gerekyok dedi rengi çoksarıya donmezse dedi donmedide yarın asıl muayynenis olan oglumun dr una gidiyoruz bakalımo neler diycekbudr a guvenim sonsuz çunku
esracm doktora gittik cumartesi dktor görür görmez hep böyle kasılıyr mu dedi? meğer bizim kaka yapıyor ya da geriniyor dediğimiz kasılmalar sancıdanmış iki ilaç yazdı devlet ödemediğinden yoktu ecanelerde zor bulduk.biri emmeden hemen önce 3 damla ağzına diğeri günde dört kere yarım tatlı kaşığı.sancısı azaldı ama yine uyumuyor.srekli etrafa bakınıyor.perişanız resmen.bebek dediğin uyur de mi? dönencesiyle falan oyalanıyor gözü kapanıyor ama direniyor resmen.şimdi uyuyor 11.30 du uyuduğpunda zorla şerle uyudu salih üstünü örttü diye uyandı.üstelik hep gürültüde uyutuyruz alışsın diye..kolik de başladı anlayacağın..gece de uyudu sözde ama hep mıyırdandı uyurken pışlamazsam susmadı.bittim resmen..ama çok tatlı suratına bakınca basıyorum kahkahayı çok şebek bişe
Çapak konusu bızde de basladı.. Bugun Tobrex aldık.. onu damlatmaya basladım.. sureklı ılık su ıle de çapağını temızlıyorum kulak cubugu ıle, gözü temız tutmak adına.. bır de masaja basladım, göz pınarlarının akmasını sağlayan zarı yırtmak içinmiş.. cocugumun guzel gozu kuculdu bırden.. resmen sınırlerım oynadı.. ne kadar tahammulsuz,taakatsız oldum.. hıc bır sey olmamalı gıbıme gelıyor evladıma.. olunca da oynatıyorum.Allah akıl fikir vere bana bir an önce.

Nurdanım.. lutfen ıhmal etme.. akıntı yeşile dönüşürse durum sevımsızlesır. Bır an once caresıne bakmaya basla derım.. Kuzey ın sabah basladı, oglen damlayı alıp damlatmaya basladım.

Agrılarımdan, sıkıntılarımdan bahsetmek ıstemıyorum. Bıtınce haber verecegım sıze. Yazdıgınız ıyı dılekler, guzel dusunceler ıcın hepınıze cok tesekkur ederim.

Yıne ne kadar faydalı oluyoruz bırbırımıze.. baska bır boyuta gırdık ama sımdı daha da kıymetlendı yaşananlar.. cok uzun sure bız yıne hala beraber olacagız.. orası kesın artık.

Bu arada.. 78 e cıkmıstım.. 69 a ınmısım.. su andakı durumum bu dur.. cok ıstahım yok acıkcası.. agrı,sızı ıstah falan bırakmıyor.. agrıyı kestıgımızde ınsana donusup bısıler yıyebılıyorum.. o da Kuzey ın hatrına.. süt olsun dıye.

Sizleri sevıyorum.. ıyı kı varsınız.. ıyı kı yıne bır aradayız.
evrimcim iyi ki sen de varsn.bir an önce düzelip geirsin inşallah.çok eçmiş lsun kuziye..ben de acayip psikopata bağladım.kendimi tanıyamıyorum.dün nevayı salihe emanet edip 5 dk kuaföre gittim.üstüme üstüme geldi duvarlar duramadım..neredeyse tek kaşım alınmış diğeri duruyor vaziyette kaçacaktım ordan..hastane de sekreterler falan ayyy çok tatlı diye saldırdılar kızıma zor tuttum kendimi..ama geçicek bu böyle bir süreç.şu an ço aciz ve güçsüzler bizim bu içgüdülerimize ihtiyaçları var.sizden de benzer yaşantılar duymak rahatlattı beni.Ben rüyamda bile nevayı görüyorum uykum bile bi acayip oldu..aşıkıım ben ona
CANLARIM CİĞERLERİM;

Hepinizi çok özledim. Geçmişi daha sonra okuyacağım. Şimdilik sizlere biraz "bizden" opuyorumnanaktan bahsedeceğim.

Hastanede geçen ilk 2 günün ardından 3. günde evimize geldik. Hastanede Doruk emmeye başlamak istedi ama, pek başarılı olamadı. Benim de bilmediğim bir sorunum varmış meğer, göğüs ucu problemi. Göğüs uçlarım çok küçük olduğu için Doruk tam randımanlı emmeye başlayamadı. Doğru bir biçimde meme ucumu alamadı, tabii ki yaralar, bereler...

Evimize geldiğimiz 3. günde Doruk'un kullandığım kremin kokusunu sevmediğini anladım. Yavrucuk yanına bile yaklaştırmadı beni. mafoldumben Hem göğüs ucum yok, hem sütüm tam değil, hem krem kullanamıyordum, hem silikon ucu da almıyordu mafoldumben Hem de rengi sararmaya başlamıştı yavrumun, sütü bir şekilde vermek zorundaydım. Pompaya baş vurdum. Pompa ile sütümü çekip, şırınga ile Doruk'a içirip, en azından aç kalmamasını sağladıktan sonra meme ucu verme çalışmalarına başladık. Çok şükür 4. günde çalışmalarımız sonuç verdi. Gene hemen ememiyor, birkaç dk cebelleşiyoruz ama, olsun varsın, ben buna binlerce kere şükrediyorum. Hem rengi de normale döndü bugün. kaydirigubbakcemile5
Bu arada uyku konusunda aştı kendisi, ben hem sarılık, hem meme ucu, hem dikişlerimle uğraştığım gibi, bir de uykudan uyandırmaya çalışıyordum sıpayı. Annem - Onur - Gözde - ben muhteşem bir ekip çalışması ile çok sürmeden işleri yoluna koyduk. Bugün daha fazla uyanık kaldı, çok mutluyum opuyorumnanaktan

Bu arada misafirlerrr, misafirlerr, misafirlerrrrrrr !!! Allah yokluklarını göstermesin ama, hepimiz kaymış vaziyetteyiz.

Bunlar yetmezmiş gibi Banu (görümcem) hastalanmış, iki gece acile gitmişler. Ve bugün bize geldiler :eek:klava: Banu o hasta haliyle yatağıma oturdu, Doruk'un pompasını, emzirme yastığını elledi. Savunma şu, hastalığı bulaşıcı değilmiş !!! Kaldı ki, annem bir gün önce kayınvalidme Banu'nun gelmesinin uygun olmadığını, hasta insanın yeni doğmuş bebekle temas etmemesi gerektiğini söyledi ! Buna rağmen geldiiii, yatağıma oturduuuu, Doruk'un eşyalarını ellediiiii... Onlar çıkar çıkmaz Doruk'un odasını (bizim yatak odamız) steril hale getirdik annemle. Uğrayabilirse yarın da gelecekmiş :KK43:((( Buna bozuluyorum ama, daha çok bozulduğum bir şey var; bu insanlar (kayınvalidemler) marketten alınan ürünleri silmeden buzdolabına yerleştirmezler. Kendileri için bu hassasiyeti gösterirken başkasına (kendi çocuğu - torunu) neden göstermezler ?

Bu konularda nasıl önlem alıyorsunuz? 3-5 aylık olsa, hadi bilemedin 40'ı çıksa bir derece! 4 günlük çocuk bu duruma maruz bırakılır mı? Sinirimden çatladım.

Bugün Doruk'u emzirmeye çalışıyorum. Zaten tam uyanmamış, memeyi alamıyor, kayınvalidem de Doruk'u sarsıyor, kafasına tık tık tık parmağıyla vuruyor :eek:klava: Deli oldum, allahtan o sırada annem geldi de, kendi anneme "anne hadi siz çıkın Doruk emmiyor" dedim, öylelikle gönderdim. Gıcık oluyorum. Bir de ben o pozisyondayken nasıl emdiğini görmek istiyor. Sanki benim şeyim şeyime denk !! Sokuyor kafasını Doruk'la arama, sanki kendi emecek kaydirigubbakcemile3 Hayır, her şey yolunda olur da, "ay canıım, du bakayım ne güzel emiyor" dersin. Dikişleri ağrıyori göğsüm acıyor, Doruk emmiyor, kadın gelmiş çocuğumun kafasına vuruyor ! Aaaayyhhh ! Dıhandım haaaa...
tazem canım benim valla ben de sinir oldum okurken.benim de annm yapıyordu aynılarını.mesela ben uyusun diye beşiğine koyuyorum gidip öpüyor kucağına alıyordu kızdım ona ama çok pişman oldum..Doruk ve sen iyi olun da gelirsiniz üstesinden..şu ilk sıkıntıları atlatsak..şöyle 4-5 aylık yapsak sıpaları..ne güzel olur de mi?
butopiğe giren anneler için habe rvereyim dedim

Ayça ve Seçilin RÜZGAR bebekleride dunyay gelmiştir. hatta ikiside sabah saatt 8,55 de dunyaya gözlerini açtılar..
Jenny Cananımızında ECEsi 16,25 de dunyay gelmiştir sizlere duyrulur..

tazem burcumdan sonra seçil de sesimi çıtır buldu.hehe çıtır sesli anne oldum:)
kimsin sen? çık dışarı çııııık: Çok üzgünüm çoook
pervincim benim gobuste yercekiminde ama hemen korseye baslamicam hele bi dikisim alinsin haftaya..muz corap olayina giricem..
ama evde ilk kez banyo yaptigimda pansmani degistiriken aynayla baktim ve sok sok sok, kukumun rengi kararmis, sizdede durum nasil??hele o dikisler, olctum kesiyi tam 20cm:KK43:(( adam desmis resme,:KK43:(
haa birde ben soylemeyi unuttum benim sipa bi gun daha sabretse kendi doktoru gircekti ama arkadasi girdi sezeryana..o sirada bizim doktor antalyadan donus hazirligindaymis, ertesi gun oglen geliyordu is basina:KK43:(belki o bu kadar kesmezdi..
benim de kararmış nurdan hemi de çatlamış..karnım su yatağı gibiydi şimdi daha iyi.ama sarkık püffff.
kızlar selam

olur mu esra herkes mutlu mesut.ben de kafayı sıyıracak gibi oluyorum..hep gözüm doluyor .ama olumlu düşünüyorum büyüyecek bana anne diyecek tepki verecek diyorum.hele bu ara perişan olduk.doyuramıyorum diye zırladm durdum salih zor susturdu..Ama dedğim gibi ykılmak yık.hele ki sen 1 çocuk büyütmüş güçlü bir kadndın.geçecek bunlar inanıyorum sana

nurdan nurdaaaaan ağzını öpem senin aynı emzirme döngüsü bizde de var.doymuyor mu diye zırıldadım..bir de alt açarken hep yaygara tam yaygara..sanki dövüyorsun:)) ter içinde kalıyoruz.salifo da ağlayacak tabii.sakin ol diyor.başlar da daha fenaydım şimdi evde de yalnızım hafta içi yapıyorum kendim..sen her seferinde pişik önleyici sürüyor musun? ben sürüyorum doğru mu yapıyorum acaba

nurdan nurdaaaaan ağzını öpem senin aynı emzirme döngüsü bizde de var.doymuyor mu diye zırıldadım..bir de alt açarken hep yaygara tam yaygara..sanki dövüyorsun:)) ter içinde kalıyoruz.salifo da ağlayacak tabii.sakin ol diyor.başlar da daha fenaydım şimdi evde de yalnızım hafta içi yapıyorum kendim..sen her seferinde pişik önleyici sürüyor musun? ben sürüyorum doğru mu yapıyorum acaba

pisik onleyici muhakkak suruyorum, bide onun yaygarasi olmasin, yazik cani acir...

X