2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

minikçim, iyiyiz biz. Delirecek gibi olduğum günler de olmuyor değil ama ceren bana bi gülücük atıyor üstümden 40ton yük kalkıyor. çok müthiş bir duyguymuş annelik. çok da yorucu. Gece uykularım kalmadı. Son 3 güne kadar kızım saatbaşı emmek istiyordu, yatağına yatırır yatırmaz uyanıyordu. şimdi son günlerde sanki sütüm arttı ki ceren doyuyor ve daha uzun süreli uyuyabiliyor. Ya da sütümün arttığı filan yok da ben öğrendim artık uyutmayı. önce bir memeden emiliyor, sonra gaz çıkarttırılıyor 2 dakika. Ardından altını açıyorum muhakkak. Altı açıkken de karın masajı yaparak gaz çıkarttırılıyor. Bi de kaka fışkırttırılıyor. Diğer meme de emdirildikten sonra yine gaz çıkartılıyor itinayla. 5 dakika kadar kucakta dalması bekleniyor sonra yatağa yatırılıyor. Işte son günlerde bu sayede biraz daha rahat nefes alır oldum. Belki de hepimiz bebekler büyüdükçe rahatlayacağız. Di mi?
Buarada ben o tınybaby tulumları o kadar çok giydirdim ki .. Ilk 2 hafta paso onları giydi. Hatta gidip 3 tane daha aldım. Kirlendiği çin yetmiyordu 3 tane. Seninki de hiç tıny doğmamış be kuzum. Birine hediye edersiniz artık.

ben de memnunum myo oılden.
ben şahsen kucağıma almaktan ona sarılmaktan en az bebeğimin aldığı kadar zevk alıyorum. O istemese dahi bunu kendim için yapıyorum. Ona öyle sıkı sarılıyorum ki, başı göğsümde uyumasından daha çok keyif veren ne olabilir.... Disiplin misiplin şu ara umrumda değil. 36 yaşımda bi taneceik kızım olmuş onu da sarıp sarmalayamayacaksam ne diye doğurdum ki...

ne yaptın sen PıNKY? ben gece bile askılıyla yatıyorum ve de pike filan da örtmüyorum. menapozlu gibiyim ben. hele de emzirirken o kadar terliyorum ki anlatamam.... ne şalı ne patiği? işkence etme bence kendine.

minik kelebek ve aftabru çok sağolun.minik kelebek dr bişey demedi internetten araştırdım ve endişelendim.benim bebeğin gelişimi sizinkilerle eşdeğer olacak çünkü erken doğduğu için doğmsı gereken tarihe göre gelişimini takip etmek gerekiyomuş.MİNİK KELEBEK senin bebiş sesli gülüyomu

ben de sadece anne süt veriyorum.sütüm olmadığı geceler oldu ama mama vermedim.dokto da önermedi.kilo alıyorsa yeterince gerek yok mamaya.ama sütü yetmeyen bebişi aç kalan arkadaşlar var ki kıyamam ben onlara.ben de mama verirdim onların yerinde olsam.
canım ben 1 haftalıkken kestim tırnaklarını içeride iyi uzatmıştı.ama yine de yüzünü çiziyordu 2 haftadan sonra çıkardım eldivenleri de el kasları,dokunma duyusu gelişsin diye.ama çok çabu uzuyo bu kızın tırnakları.

ben de dün çorba salata yaptım.zira 2 gündür feleği şaştı nevanın.ne gece ne gündüz rahat duruyor.2 saat uğraşıyorum uyutmak için tam iki saat sonra yatsağına koyunca dediğin gibi sanki biri biryerini sıkıyor gibi uyanıyor.daha yeni kahvaltı yaptım.şimdi kucağımda memeyle kavga ede ede emiyor.bu kadar sık emme modasını yeni çıkardı.zorla ağzına emzik tıktım 20 dk uyumasın sağladı.
burun aspiratörü kullanımı

arkadaşlar burun aspiratörü tek başına hiç bir halta yaramıyor.ben şöyle yapıyorum.neva uykudan kalktığında,karnı açken neden açken çünkü tokken sprey mideye kaçtığında kusuyor..açken tonimer baby benim sprey burnuna sıkıyorum.kısa bir süre sonra burnunu tıkayan pislikler öne doğru hareketleniyor.bazen dışardan görülebiliyor bazen görünmüyor.sonra aspritarü sıkıp burnunun içine sokuyor ve burun içinde bırakyorum.bir kaç kerede kocaman sümükler geliyor.burnu açılıyor.aspritörü dıaşarda sıkıp burna öyle somak önemli.öbür türlü içerde sıkınca hem işe yaramıyor ileri itiyor hem hava kaçıyor genzine.benim teknik budur nacizane.

ah canım bizimki de her gün başka bir yenilikle karşımızda.önce omuzda yatardı şimdi ayakta sonra gaz krizi başladı.şimdi de sürekli emmek istiyorgündüz 3 saattebir uyanan sıpa bu günlerde yarım saatte 1 ssatte bir uyanıyor.çok yoruluyorum.bulaşık makinasını bile yerleştirip boşaöltamıyorum.babası geince nefes alıyorum biraz.

esram[/COLOR yemek yapmaya saat 2 de başlıyorum..ilk bulduğum kısa fırsatta kullanacağım malzemeleri tezgaha diziyorum.sonra mıyırdanmadığı bir aralıkta doğranacak et,soğan domates vs varsa doğruyorum.bir süre sonra yemeği koyuyorum o da bölünüyor mıyırtılarla bazen.bu gün fasülye yapacağım . yarım saat mıyrdamasa hallerderim.ama azcık uyudu on da da kahvalt ettim.şimdi emiyor.uyur inşallah.geceleri ağlayarak yalvarıyorum uyudsun diye..yatağına koyunca basoyor çığlığı...

Son düzenleme:
bir de sırıtmıyor mu sıpa onunla konuşunca gidiyor tüm bitkinliğim..çok tuhaf bu annelik çoook.gönüllü kölelik resmen

sesli gülmeleri için henüz erken canım. sadece sesli harf çıkarmaları yetiyor. öyle kıkır kıkır gülmek filan yok. bizimki arada KIHHHHH diye bi ses çıkarıyor. biz anladık ki bu cerenin rahatlama sesi. altı temiz gazı çıkarılmış karnı da toksa hep KIHHH diyor.

evet nazan ben de 4. ayda kahkaha attıklarını biliyorum. katılıyorlar hatta

ya bak şimdi okuyunca kafama takıldı benim kızımda hala gülmüyor neden acaba?????? ben hepinizden önce doğurdum dide ve aftabru sizin kızçeler gülüyor benimki niye gülmüyor yaaa.......

kolik.... mutlaka duymuşsundur. arkadaşlar da bahsetmişler. ilk 3 ay boyunca pek çok bebek yaşıyor bu durumu. biz bir akşam kötüyüz bir akşam iyi... her akşam kolik çekilmez herhalde. bizim koliğimiz de seninki gibi 6 ile 8 arası oluyor canım. yapılabilecek herşeyi yapsan da bazen susmayabiliyor. bazen sadece sabır gerekiyor. allah size de kolaylık versin.
.....ama simdi kakasini yapmaya calisiyo galibaki uyudugu halde uykusunda ikiniyo ayaklarini karnina dogru cekiyo.kiyamiyorum kuzuma.
ben böyle yapınca hemen altını açıp masaj yapıyorum karnına. bi de bacaklarını bisiklet çevirir gibi hareket ettiriyorum. o zaman karnındaki kaka da çıkıyor gaz da... çok rahatlıyor hemen gülmeye başlıyor.
evet nazan ben de 4. ayda kahkaha attıklarını biliyorum. katılıyorlar hatta

sabırsızlıkla ilk kahkahasını bekliyorum.

aynen ya kıhhhlama bizdede var.... bazen çözemiyorum niye kıhlıyor niye pıhlıyor diyordum demekki yanlız değilmişik....

Evet iste cok cabuk üsüyorlar.kiyamiyorum.bizde doktora gittigimizde soyuyor ama busefer kilotlu corabini cikarttirmadim.doktorda kiyamadi zaten.cene nasil tıtrıyo görsen.sanki kar altina yatirmisiz gıbı
Bende mutlaka gazini cikarttirip öle yatiriyorum yoksa zaten uyaniyo.gazi rahatsiz ediyor yada kusmak icin uyaniyo.ama altini acmiyorum uykuya daldiysa.genelde emzirmeden önce aciyorum yada emzırmeyı yarıda kesıp aciyorum.sonra memede bi güzel uyuyor.cok sükür gece uykusu güzel enazindan ilk yatisinda 3 veya 3.5saat uyuyor.sonrası hep ikildanarak veya gerinerek sabahi buluyoruz.
Valla bende öle hic cekinmiyom kucagima almaktan.bide konusuyorum kizimla sanki anliyomuscasina akilli akillı bakip kimi zaman gülmesi yokmu,bütün yorgunluk uykusuzluk ucup gidiyor resmen..... Canim öle cok belirgin bi gülmesi yok zaten erken daha.ama nazanin demesi gibi ses cikariyo.ama gülümsüyo.refleksleri nasıl.mesela parmagini bebeginin avucuna koyunca tutuyormu parmagini.ani sese tepkisı nasil.birde kucaginda hafifcene hoplat korku belirtisi oluyo genelde.ama bunlari baz alma sakin.arkadasda yazmis cogu sey ilk 3ayda olmasi gerekirmis yani simdilik erken daha.kafanida cok takma bence bebegin cok iyidir
Ayneo bizdende o tarz bi ses cikiyo,.bide nefesini bi anda icine ceker gibi yapiyo

ya bak şimdi okuyunca kafama takıldı benim kızımda hala gülmüyor neden acaba?????? ben hepinizden önce doğurdum dide ve aftabru sizin kızçeler gülüyor benimki niye gülmüyor yaaa.......

Canim gülmek derken tebessüm ediyor sadece.uykusundada cok gülümsüyo.daha sesli gülmesine vakit var

sibelciğim uykuda zaten refleks olarak dığduğundan beri gülüyor ki eminim senin kız da gülüyordur.şu son günlerde ise neva dışardan bir uyarana gülümsüyor ama kahkaha değilhenüz.ben de nazan gibi sabırsılıkla bekliyorum.zaten uyaranlara iyice tepki vermeye başladıkları zaman bakımları daha kolay olacak bence

Canim gülmek derken tebessüm ediyor sadece.uykusundada cok gülümsüyo.daha sesli gülmesine vakit var

anladım canım ama nebilim benim kızım tebessümde etmiyor anca uykusunda gülüyor yanlız birtek dün birkez biraz gülümsedi bize okadar başkada yok her zamanmı gülümsüyor yani tebessüm ediyor sizinkiler gün içinde yoksa öyle tesadüfen gün içinde arada birkaç kezmi yakalıyorsunuz gülmesini.....

canım bizimki uyaranlara gülümsemiyor.... benimde aklım buna takıldı..... uykusanda evet doğdugundan beri gülümsüyor ama şuan onunla konuştuğumuzda güldüğümüzde o gülümsemiyor aklıma takıldı şimdi ya...... kahkaha beklemiyorum zaten bende şuan ama ne bilim niye gülümsemiyor benim kızçe:uhm:

yok nazancim olmadi maalesef tulumlarimiz.evet hic tiny dogmadi bizim kuzu :)) 100gr daha olsa 4kilo dogdu nerdeyse.ben cogu tulumunu giydıremedımki.nazan teyzemizden hatira kalmis oldu

sibel belki stresi vardı yavrucağın.neva da sürekli gülmüyo.gaz sancısı falan varsa yıkıyor ortalığı

merhabalar
ne okumaya ne de yazmaya fırsat bulabiliyorum arkadaşlar, ciddi gaz sancıları yaşadık gecem gündüzüm birbirine girdi. zinco işe yaradı gibi eskisi kadar ağlamıyor. ancak bugünkü kaka rengi sarıdan yeşile dönmüş hafiften ne demek acaba. sadece anne sütü ile besliyorum hep sarı idi kakası şimdi baktım ki yeşil. bilen varsa yazabilir mi?
benden sonra doğum yapsn sağlıkla kucağına bebeklerini alan herkesi tebrik ediyorum. umarım hepiniz iyisinizdir bebişlerle birlikte...

Canim ben konusuyorum falan bazen gülümsemesi denk geliyor.anlayıp tebessüm ettigini sanmiyorum.meleklere gülümsüyor kuzularimiz.sen gün icinde isyerinde oldugun icin kaciriyorsundur.ynksa kizinda gülümsüyordur

yaaaaaa az önce bebeğimin saçları azalıyor niye acaba gerçekten söylendiği gibi doğum saçları dökülecek yenileri çıkacak mı diye baktım..parça parça saçlar elime geldi..dökülmesin yaaaaaaa...

petrik nesrinin bebeğinde de olmuştu, bir problem olmazmış..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…