2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

memelere kakao yagı surdum gece cok ise yaradı sabah emerken sızlamadı sonradan sızladı banyo yaptım simdi tekrar surdum sanırım bugun kakao yagına abone olcak memeler muhakkak tavsiye ediyorum

kızlarr biey sorcam emzirirken saç boyatılırmı sizce bilgisi olan varmı hamileyken boyatmadım ama şimdi geçermiki süte kimyasallar geçerse kaldık bölee 2 yıl daha...

Doktorumuz gaz ılacı verdı.. ama ben bu gaz ılacını cozemedım; sankı Kuzey e ılacı verdıgımde cocugum daha bır huzursuz oluyor, ya da agır gelıyor.. ya da bana oyle gelıyor.. anlamıs degılım, ki cok onerılen, tavsıye edılen bır ılac.. cogu cocukta da olumlu sonuclar vermıs.. ılacın adı COLINOX.. kullanan varsa bana ızlenımlerını aktarırsa sevınecegım.. bır hafta sonra yıne doktora gıdecegım, doktora da danısmak ıstıyorum bu durumu.

evrim bende bu durumu soracaktım sen benden erken davranmışsın
bize dr metsil verdi teyzenle konuştum önerilmiyo dedi zinco veya nurse harvey i dene dedi zinco damla olduğu için onu tercih ettik
başlarda işe yarıyo gibiydi ama 4 gündür çok feci gaz sancısı çekiyoruz
sürekli araştırıyorum ama hala kafam karısık
bu damlaları kullanmak ne kadar doğru zinconun içeriğinde hep yağlar var bitkisel ama ya bebegime zarar veriyosa
iyilik edelim derken bebeğimize elimizle zarar veriyosak
kızlar bu konuda ne düşünüyorsunuz benim kafam çok karıştıo yardım lütfen:uhm::uhm::uhm:

merhaba arkadaşlar ben de 23 temmuzda doğum yaptım ve oğlum yaklaşık 1 aydır hergün aynı saatlede aksam 6 ile 8 arası amansızca ağlıyor taki uyuana kadar ve uyumakta da çook zorlanıyor bu durumu yaşayan başka bir anne var mı içinizde ben kafayı yiyecek gibi oluyorum çünkü bir türlü susturanıyorum memeyi bile reddediyor o saatler arası

Son düzenleyen: Moderatör:
nuradancım sabah 7.30 da kalktı emiştik babası yuttu ama 5 dk da bir mıyırdayarak kalktı şimdi son mıyırdanmasından sonra babasında yine uyuyor ytağına koyunca başlar yine.dün akşam kendime kyafet almaya gittim neva da geldi sonra iftara gittik.iftarda ağladı bir sürü arabaya gidip gidi emzirdim banamısın demedi.yazık salih tatlısını yiyemeden kalktık.restoranda ilgi odağı ldu herkes biribirine gösteriyor bu cadıyı..bir de ses var maşallah katıyor ortalğı birbirine.neyse açık hava yaradı ki gece güzel uyudu yani-3 saat uğraştırmadı 1 saatte sızdı.şimdi yatsam emecem diye uyanır yatmasam çok uykum var..:sinifsinif:

burdayım ben gitme sakın
ah be yavrum ben sen yattin sandim, sonra bi sizmisim zaten, taki bi vik vik duyana kadar..kahvalti bile yapamadik, nobetlese birimiz yedi birimiz bakti..simdi babasi ayaginda salliyor, insallah sizicak, 3 saattir uyanik...

kızlarr biey sorcam emzirirken saç boyatılırmı sizce bilgisi olan varmı hamileyken boyatmadım ama şimdi geçermiki süte kimyasallar geçerse kaldık bölee 2 yıl daha...

ben 2 hafta once boyadim, zarari yok diye biliyorum..yoksa cok kezban olmustum, sacin yarisi birenk diger yarisi baska renkti...
evrim bende bu durumu soracaktım sen benden erken davranmışsın
bize dr metsil verdi teyzenle konuştum önerilmiyo dedi zinco veya nurse harvey i dene dedi zinco damla olduğu için onu tercih ettik
başlarda işe yarıyo gibiydi ama 4 gündür çok feci gaz sancısı çekiyoruz
sürekli araştırıyorum ama hala kafam karısık
bu damlaları kullanmak ne kadar doğru zinconun içeriğinde hep yağlar var bitkisel ama ya bebegime zarar veriyosa
iyilik edelim derken bebeğimize elimizle zarar veriyosak
kızlar bu konuda ne düşünüyorsunuz benim kafam çok karıştıo yardım lütfen:uhm::uhm::uhm:

canim ben babyfen diye bir damla kullaniyorum icinde rezene yagi var sadece simdilik baya ise yaradi ama duzenli kullanmak gerek, gunde 3 defa kullaniyoruz 8er damla 2 haftadir bi kere daha oldu sadece, onceki kadar viyaklamadi..damladan once baya kotuydu bikac saat susmadan agliyordu:KK43:( turkiye ye gelince nurse harveys i alicam bende ihtiyac olunca onuda kullanicam..bitkisel kaynaklilarin zarar veecegini sanmiyorum..doktorumuz duzenli kullanmamizi da soyledi, oyle sanci oldukca kullanirsan ise yaramaz dedi..

merhaba arkadaşlar ben de 23 temmuzda doğum yaptım ve oğlum yaklaşık 1 aydır hergün aynı saatlede aksam 6 ile 8 arası amansızca ağlıyor taki uyuana kadar ve uyumakta da çook zorlanıyor bu durumu yaşayan başka bir anne var mı içinizde ben kafayı yiyecek gibi oluyorum çünkü bir türlü susturanıyorum memeyi bile reddediyor o saatler arası
Canim tam olarak olmasada kismen benim kizinda bi aglama saati var.genelde her aksam yada 2aksamda bir saat 8 ve 10 arasi aglama nöbeti geciriyor.kucakta ve gezdirince nispeten susuyor ama tam olarak degil.doktorun bana verdigi bi makalede okumustum kolik olan bebekler (gaz sancisi ceken) genelde aksamlari ağlarmis belli bi şaatte ve bazi bebekler hic bi sekilde susturulamazmis.korkulcak bi durum degılmis muhtemelen bu sadece 3aylik bi sürecmis.

kolik sancisi canim, doktoruna danis, damla versin..

düngece kizim okadadr güzel uyuduki massallah diyorum yanı. Saat 9 11 nöbetine dikti beni hep gezinmek yada emmek istedi.sonrasinda babasi uyuttu.11.5da bi uyudu gece 3e kadar.3de emdi 3.5da uyudu emerken.6.5a kadar yine uyudu.süper bi uyku cektim yani.ama simdi kakasini yapmaya calisiyo galibaki uyudugu halde uykusunda ikiniyo ayaklarini karnina dogru cekiyo.kiyamiyorum kuzuma.

Çok şükür acı eşiğim tekrar yükseldi kızlar. Bugün koltukaltlarımı makina ile aldım. (Doğumdan beri jilet yapıyordum) Çok acımasını beklediğim halde canım hiç yanmadı :nazar: Oysa gebeliğin son günlerinde acıdan dişlerimi sıkıyordum. Aynı sebepten ilk ilşkiden de tırsıyordum, çünkü çatı muayenemde canım çok yanmıştı. Bekleyip göreceğiz. 28'inde doktor kontrolüm var.28 Eylül'ü takip eden ilk fırsatta benden haber bekleyin anacım =)))

Yüksek belli babaanne donlarımdan da kurtuluyorum yavaştan. Sezaryenden dolayı hep onları giyiyordum. Dün eskileren bir tane giydim, hiç de fena değildi. Kesiğimde terleme, tahriş yapmasın diye bir süre daha büyükleri giyicem. 28 Eylül'den sonra 1 karış donlarıma geri dönücem, olsa da olmasa da =)))

biz hala açılışı yapamadık anam bebek çok ağlıyor delirecem ya kırkı beklerken 50 yi bulduk
ne korkusu azdık ama fırsat yok
birde ev alma davası çıktı hem evde gelen giden çok hemde ben devamlı dışarıya çıkıyorum birde onun üstüne eve gelince bebek bakımı gece uykusuzluğu adamla kardeş olduk iyice

Pinky.. Maviş.. Allah analı babalı buyutsun.. Allah nazarlardan saklasın evlatlarınızı.. gözünüz aydın arkadaslarım.

Kayınvalıdemlerden gelıyorus.. memede uyuyo yerıne yatırdım mı uyanan.. ve bunu neredeyse tum aksam tekrarlayan oglumu babannesi yarım saat okudu, nazar dualarıyla oksadı.. Kuzey kucagında kadının bır uyudu.. hala beton gıbı uyuyor.. annenin-babanın bıle nazarı degıyor, bunu cok soylemıslerdı.. babannemizin de bu yonlerı cok kuvvetlı kadıncagızın,gozumun onunde defalarca oldu bu durum.. babannesı okumaya basladı mı Kuzey kuş gıbı hafıfleyıp uyuyor.. ellerınden optum kadıncagızın. Allah razı olsun ondan.

Doktorumuz gaz ılacı verdı.. ama ben bu gaz ılacını cozemedım; sankı Kuzey e ılacı verdıgımde cocugum daha bır huzursuz oluyor, ya da agır gelıyor.. ya da bana oyle gelıyor.. anlamıs degılım, ki cok onerılen, tavsıye edılen bır ılac.. cogu cocukta da olumlu sonuclar vermıs.. ılacın adı COLINOX.. kullanan varsa bana ızlenımlerını aktarırsa sevınecegım.. bır hafta sonra yıne doktora gıdecegım, doktora da danısmak ıstıyorum bu durumu.
canım bu ilacı banada dr verdi hatta başka bi doktorada danıştım en iyisi dedi ama alp e pek faydası olmadı öle ıkınıyoduki kıyamıyordum şimdi zinco kullanıyoruz daha faydalı oldu ama eşim tv de gaz ilaçlarının hepsinin zararı olduğunu duymuş napmalı bilmiyorum vermesemde yavrum perişan oluyor doktorada sormaya korkuyorum adam benim dediğimi değilde ondan bundan duyduğunu mu verdin diycek

gazla ilgili ben cevap yazdım evroş

okkudum canım masajda yapıyorum öle gaz çıkışı varki bide gaz çıkarmaya çalışmasını gördükçe içim parçalanıyo sadece masaj yetmiyo bizimkine masaj yapmadık ne topukları ne karnı kaldı. sıcak havluda koyuyorum ama mafoldumben

oglen ictigim papatya cayı ecenin karnında nekadar tosuruk varsa cıkardı hatta biz altna yapıo sandık bi actım tertemiz megersem gazlar cıkmıs uyuttuda rahattı ama hep sArhos gibi oldu ne tam ayıldı ne tam uyudu. aksamda yayla corbası yapmıstım simdide o aynı etkiyi gosterdi hep uyumak istio ama cok ters vakte denk geldi saat 11 burda ..
meme uclarıma biraz kendi ilacımdan biraz kakao yagı suruorum temizlerkende karbonatlı suyla temizleyip emziriorumki pmukcuga ii gelsin. bakayım bi sure boyle takılayım işe yarıycakmı

eevros papatya cayı ic 1 bardak bebegin gazına ii gelio bugun ben oylesine denedim ii sonuc aldım

tecrubemle bebege gaz yapan yiyecekler; mercimek-patlıcan-marul-lahana artık yemek yerken hersey dikkat edip ona gore yiyorum. bebegin midesine ii gelen yiyecekler_kabak,havuc,yayla-sehriye corbaları
pilav makarna zaten gaz yapmıo bulgur yemedim sut yapıo ama gaz yapabilir

ben bi gün süt yapsın diye yedim bulguru..öldük ikimiz de sancıdan..o gece sabahladı oğlum..yemiyorum artık bulguru..yiyceksen de içine kimyon koy da ye dediler..mercimeği de öle..kimyon gazı önlüyomuş babyim..

saol canım yemem yok kalsın kimyonua kendide. bi 3 ayı atlatsak gececek gazlar cazlar varsın 3 ay yemeyelim

eevros papatya cayı ic 1 bardak bebegin gazına ii gelio bugun ben oylesine denedim ii sonuc aldım
Canim papatya cayini emziren annelere özel mi aldin yoksa normal bi papatya cayimi.bende milupanin papatya cayi var bebekler icin.ama yurtdisindan geldi almanca yaziyo,acaba bende icebilirmiyim bilemedim

bulgur bizde gaz yapmadi, kacdir yiyorum.. bugun ilk defa mercimek corbasi ictim, bakalim yapicakmi...insallah bisi olmaz...

X