2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben geldimmmmm...... topiğin ilkleri bende :)))) acele edip ilk doğum yaptım ve yine ilk işe başlayan benim(((( kuzumu bıraktım başladım işe sabah ağlıyordu evden çıkarken şimdide aramaya korkuyorum eğer uyuyorsa en ufak bir seste uyanıyor tık dese gözlerini açıyor çok hafif uykusu var ne yapıyorki öğlen olsada gidip eve koklasam kuzumu siz ne güzel yavrunuzla vakit geçiriyorsunuz.....

geçmişe biraz göz attım aklımda kalanlar.....

BAŞAKCIM burçin için geçmiş olsun..... benim yeğenimdede vardı pda yani üfürüm doğuştandı kalbe giden damarlardan biri tıkanmıyormuş normalde doğumdan sonra tıkanması gerekiyormuş ama üfürümdü tıkanmıyormuş onunki kendiliğinden tıkanmadı ufak bir operasyon geçirdi kasığından girip oraya bir stend gibi birşey takıldı yani o damarı tıkadılar şuan maşallah kocaman oldu ilkokul 3. sınıfa gidiyor o yüzden üzülme herşeyin çaresi var rabbim dermansız dert vermesin inşallah bakarsın kendiliğinden tıkanır sanırım 1 yaşına kadar kapanma ihtimali var sakın üzülmede sütün kesilmesin....

Dr. dan gelip güzel haberler alan bebişlerimize koca bir maşallah hepsinin top top etleri olsun....

Fotolar çok güzel çıkmış ayrıca sizide bebişlerinizide öpüyorum.... BABYMOM, GYSPRESRA, EVRıŞ, SKYLAYNMASTER, TAZE FASÜLYE.....kocaman olmuşlar maşallah.....biz önce doğduk ama nerdeyse bizi geçmişsiniz:)))))

NORRA kuzum seninle varya aynı şeyleri yaşıyoruz.... süt problemi var ve aynı benimde ne yapsam o sütüm artmadı zaten emmediğindende yavaş yavaş çekildi anca sağıyorum ondada çok çıkmıyor 20 cc falan ne yapalım bünyeyle alakalı olmayınca olmuyor demekki.... benimde içimde en çok o kaldı biliyormusun şöyle bir mememe yapışıp emse sabahlara kadar uyanık kalıp emzirmeye razıyım ama yok emziren kadınları görünce özeniyorum ne güzel kucaklarına alıp emziriyorlar bence anneyle bebek arasındaki en özel en güzel bağ...... bende sinir oluyorum hatta kayınvalideme takılıyorum diyorum bu çocuk seni annesi sanıyor bende ağlıyor onda susuyor bizimkilerde aynı odada yatıyorlar doğduğu günden beri beraberler doğunca çok küçüktü ben doğru dürüst tutamadım hep ondaydı sanırım fazlaca alıştı kıskanıyorum valla ama ne yapalım şimdi işe başladım en azından gözüm arkada değil içim rahat benden daha iyi bakıyor allah razı olsun alışmasıda bir yandan iyi oldu biliyorum ki kızım onda duruyor ama sanırım birde şey var bizim tedirginliğimizi hissediyorlar ben kendi adıma konuşayım biraz rahat tutamıyorum kızımı bir yeri acıyacak diye korkuyorum pek hareket ettiremiyorum ama kayınvalidem çok rahat tutuyor hoplatıyor onu vs kadında yılların tecrübesi var.....

ESRAKO canım o depresyon hali bendede vardı yeni yeni kendime geldim çok bunaldım çok ağladım birde karışan insanlar oluyor onlar dahada bunaltıyor insanı benim gelen giden emzir emzir diye söyledikçe benim cinler tepeme çıkıyordu sanki bebek emiyor benimde sütlerim taşıyor ama ben sadistim ya emzirmiyordum sanki çok kızıyordum hala bile aklıma geldikçe kızıyorum, süt sağıyorum çok çıkmaz amannn bu kadarcıkmı süt olurmuş beni görende birşey sanacakmış dış görünüşe bak çıkan süte bakmış vs..anlatmakla bitmez.......

BıRDE sinir olduğum birşey var görümceme sinir oluyorummm.... ya bu kadın ne zaman gelse gitse selin uyumuyor mızmızlanıyor ağla ağla dün ben işteyken yine gelmiş koca gün hiç uyumadı gecede zor uyuttuk sallamadığımız şey kalmadı dizde battaniyede beşikte en sonunda sızdı..... nazarmı değiyor anlamadım.....zaten doğumdan beri kızıyorum ona iyice gözüme batıyor malum hazırlıksız yakalandım doğuma büyük temizlik falan yapamamıştık daha zaman var diyorduk bir işin ucundan tutmadı misafir gibi geldi gitti başka akrabalar yardım ettilerde onun birfaydasını görmedim anca çocuk sevmeye geliyor onu kim olsa sever hiç tanımadığım birine desem evde bir çocuk var sevmeye gelirmisiniz desem oda gelir sever..... gün oldu kayınvalidemle ben yemek yapmaya vakit bulamadık kimsenin bir şeye faydası olmadı bazen 7 kat el daha faydalı oluyor kendi akrabalarından.....neyse allaha şükürler olsun geçti gitti o günler kendi işimi kendim yapabiliyorum artık allah kimseyi kimseyi muhtaç etmesin...uzun oldu ama bi depresyonda yaşayan bendim:))))

AFTABRU'YA VE HERKESE...
Sizleri yeniden gördüğüme çok çok mutluyum. İnanın hepinizi ayrı ayrı çok özlemişim. Sana da hayırlı olsun canım, sağlıkla anneli babalı büyüsün inşallah Ceren meleğim.
Süt için dediğin şeyleri duydum. Milupanın still teasini içtim ama malesef pek bi fayda göremedim. Şimdi Humanayı denemeyi düşünüyorum. Umarım fayda eder.
Topiğe pek fazla giremiyorum ama sizlerin de danışmak istediği şeyler olursa burdan paylaşmaya çalışırım.
Ayrıca elimden geldiği ölçüde topiği takip etmeye çalışırım.
Lütfen benim için tüm arkadaşlara selamımı söyler misin...
Tüm istediklerinin olması dileğiyle...a.s.

dün işe başlar başlamaz bir haber daha aldım iş yerindeki arkadaşım verdi sağolsun... dedi madem sen işe başladın biz seni seminere gönderelim bu ayın sonunda ankarada 7 gün sürecek bir eğitim semineri varmış madem işe başladın seni oraya gönderelim dediler bende nasıl giderim ben gitmek zorundamıymışık dedim konuşmamış orada kaldı offff bilmiyorum artık hayırlısı ne ise o olsun.... ben kızımı 7 gün görmeden ne yaparım.....

Oyyy, nasıl olacak Sibel ? Ay hiç mi vicdan yok bu insanlarda yaa ? Allah yardımcın olsun canım

Canım benim,
HUMANA STİLL TEAyi günde kaç kez içiyorsun. Bir de sütün kaç ml idi kaç ml.ye çıktı.
Kaç günde arttı.
Bunları çok merak ediyorum. Bilgilendirirsen çok sevineceğim. Çünkü süt konusunda çok muztaripim doğrusu...

Meleğine ve sana sağlıklı günler...a.s.

Oyyy, nasıl olacak Sibel ? Ay hiç mi vicdan yok bu insanlarda yaa ? Allah yardımcın olsun canım

ay bilmiyorum kuzum artık bende mantık denen birşey kalmadı sorunlarla uğraşmaktan bıktım..... doğru dürüst ne hamileliğimi yaşayabildim ne logusalığımı şimdide nede anneliğimisenağlamasenağlamasenağlama.....güzel günler zor duraklardan geçermiş ne yapalım elbet zamanla herşey düzelecek inşallah....herşey kızımın geleceği için onun için çalışıyoruz onun için çabalayıp sabrediyoruz.......

canım ilk pompaladığım gün 2 göğsümdende 25 ml altındaydı nerdeyse sonra bu çayı içtim hastaneden çıkmadan önce 1 göğüsüm 35 ml olmuştu şimdide elimle sıkınca süt varmı die fışkırıo....
çaya gelince üstünde yazıo günde 3 4 defa die bana doktorum günde 3 defa iç göğülerin ağırırsa 2 yada bir bardak iç dedi çünkü süt olduğundan göğüsünde baskı hissedersin dedi çay 24 yada 72 saat içinde etkisii gösterio bi dene bence ben şuan bile içiorum

bi bilgi daha veriyim kayınvalidem yaptı bak onunda fazdası var kuru incirle kara üzümü karıştırıp hoşaf yaptı oda ii gelio ek olarak onuda yap kuzucuğma bol bol süt olur inş:Saruboceq:

ay canım işe başlamak zor gelmiştir sana ama er geç benim de başıma gelecek bu durum sağlıklı olsunlar da biz de onlar için çalışalımm

evden pek çıkmayınca az çok bunalım oluyor mutlaka
yeri geliyor pijama bile üstünden çıkmıyor alışkın değiliz ki biz bu duruma

ben de tek başıma yıkayamıyorum bir cesaret şart hepimize

hahaha bizim minik uykusunda, dakikalardır meme emiyormuş gibi çenesini dudaklarını oynatıyor. acıktı mı acaba :uhm:

ay evet acıktı mı acaba diye hayıflanıyorum belki refleks hareketidir

ben de bugünden itibaren su still tea ye başlamayı düşünüyorum günde 1- 2 defa ile başlarım

yarın 1 aylık oluyoruz onun için kontrolümüz var aşı olacak kızım bir de kalça ultrasonu çekilecek hem de kilosuna bakmış oluruz
800-1000 gram almalı diye yazmışsınız ece 800 almış olsun ohh diyeceğim

dikkat ettimde esrako epey zamndır yok ...umarım iyilerdir..

didom dide kız avatarındaki resmin buyuk halini koysana ne tatlı bi poz yakalamışsın öyle.:)
he he foto falan bakaman sen bir süre
sositososito
canım benim hiç denk gelemiyoruz ki yavruna övgü yapayım çoook yakışıklı maşallah insanın içini açıyor suratı. doktor bana en fazla 40 dk emsin dedi fazlası emzik niyetine kullanma olur dedi.
Benim oğlumun kulağında, bacaklarında,sırtında ciddi ciddi kıllar var.. Yaw kıllı bi oğlancık mı olacak yoksa sizinkilerde de var mı??

Olmazsa ağdaya götürücem oğlumu hehe:))
bizim kızda da var dökülsün diye dua ediyorum..kurtadam diye seviyorum bazen
amin canm amin.amma uzattılaer basit bir şeyi
büyümüş yusufçuk yüzü dolmuş..maşallah abimize
aa ne hos yaa, var bizim bu sitede bir sinerji..

iyi haberlerle gelin insalah..

aglamasiz, atessiz bir asi diliyorum:))masallah neva ya..
hiç ağlamadı desem yeridir..uyudu sonra hemen..ataş de olmadı..verem aşısı ağır bir aşı galiba 1 ay sonra o ve karma yapılacak.
bole uyuyor ıste.. şarkülü kaymış anne de ben oluyorum..

Bırı bana deseydı kı cocugum bole uyuyor.. derdım manyak mıdır nedır kadın diye.. uyunuyormuş fallaa..

büyümüş evrimim kuzeycik..pek prensipli canım şahsına münhasır sıpa..neva da uçak pozisyınunda uyuyor
şimdi çektimmm en tazesinden yüzüstü yatıyosss daha doğrusu yatmıyosss kafa hep havadaaa

[/URL][/IMG]
tipe bak yaaa herif seni yerim ben

alın size bakumsuz bir gacı ve tatlı sebebi
maşallah size..sende hiç iki çocuk anası yok be gadın
kizlar bisi sorcam siz yan yatma yastiklarini kulaniyor musunuz??birde kac aya kadar kullanicaz bu yastiklari 3mu 6mi??bizimki icinde pek ahat degil sanki...
kullanmıyorum gerek yk bence ben hangi yöne yatıracaksam sırtına küçük bir yastığı va onu dayıyorum.

oldm olası poz vermeyi sevmio bu kız.ultrasondada oyleydi eliyle kapardı yuzunu.suratsız boncugum benim
çekmeyin kardeşim dermiş gibi bir hali var cidden

aman çok şükür..bu bir süreçti geçti demek ki

maşallah canım ne güzel bakışmalar..

kundak meselesi

arkadaşlar neva hanımın uykuya dalma problemi var..emdikten snra bazen saatleri bulan omuzda dlaştırma göğüste uyuma alışkanlığı vardı.3 gün önce battaniyeyle kundak yapıp uyutmayı keşfettik daha kolay uyuyor..öbür türlü çok yorucu oluyor gece yarısı iki saat evin içinde dolaşmaktan helak olduk.

uykuda gaz çıkarma

uykuda sürekli mıyırdanma nedenimiz gaz sancısıymış meğer.mıyordayınca masaj yapıyoruz karnına gözü kapalı zortlatıyor devam ediyor uyumaya..müdahale etrmesek ağlayacak ve uyanacak..şu an kucağımda myırdıyor kıvranıyor çk gazı var..zooort zortt sesleri beni hayrete düşürüyor..

oto koltuğundaki halimiz de böyle anında sızıyor

bu da 1 ayı doldurduğumuz gün..aç yavrum bastı çığlığı

bu da finkyinin istediği

milkshakee gorumcenin gozu degio kıza bence negatif enerjisi var bisekilde cok yakın olmalarını engelle diycem ama nasıl olcak bilmiorum

fasulyekoo caok tatlı olmus ece masallah ne guzel bakısmıssınız oyle

didee nevada cok tatlı olmus masallahh
bende aynı sekilde yapıorum omzum agrıo yerine yatırınca acıo gozlerini kıl oluyorum
enson belini ayaklarını sarıorum biraz daha ii oluyo durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…