2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Burkom'u aradım kızlar, -sevgilisi- çıktı :) doğumhanedeymiş. Epidural kateteri takmışlar. Sanırım suni sancı vereceklermiş. Doğum sabahı bulurmuş. Allah yardımcısı olsun =) :Saruboceq:

Ve aklımın bir köşesinde Pinky ve Burko var..Pinky kesin doğum yapmıştır sezeryan bekliyordu..Peki ya Burko?? Taze senin haberin vardır..

:)) Pinky ' yi de aradım ama meşgule aldı telefonu. Sanırım müsait değil. Allaaam, naptılar acaba? Yarın tekrar ararım...

EBRUSKA nın da dediği gibi ben ESRAKOnun tavsiyesi ile ERHAN ATEŞ e gittim. sadece bir kere gittik ve beğendik. ama bir kerede emin olamam. ESRAKO yıllardır oğlunu götürüyormuş, şimdi de tereddütsüz kızını götürüyor. bence sen de denyebilirsin.bağdat caddesinde MİNİMED diye bir klinik var, orda çalışıyor. MODER BEBEK BAKIMI diye bir de kitabı var. biz tesadüfen almıştık, hoş bir tesadüf oldu.

KIZLAR , AŞAĞIDAKİ SORUMU KİMSE GÖRMEMİŞ GALİBA. YA DA KİMSEDE BÖYLE BİR YARA YOK. OLAN VARSA LÜTFEN CEVAPLASIN, KÜSECEĞİM BAK....:çok üzgünüm:

BİRSORU DAHA;
kaşıklı biberon kullanan kimdi? EBRUSKA sen miydin? başka kullanan var mı? hangi marka kullanıyorsunuz? ve memnun musunuz? ben ceren biberona alışacak diye çok korkuyorum. kaşıkla vermek de çok meşakkatli oluyor. yarısı üstüne dökülüyor sabinin. şimdi tek göğsümde yara olduğu için onu sağmak zorundayım , emziremiyorum.sağarken bile çok acıyor. MEDELA nın kaşıklı biberonu 60tl ydi e-bebekte. değer mi acaba? kullanan var mı? NUBY vardı bi de, o da 30tl.

ceren hanım feryat figan ağladı az önce. altını zor değiştirdim. ne oldu anlam veremedim. altını değiştirirken çişini yapmaya başladı. bodysini de değiştirmek zorunda kaldım. sabredemedi sıpa, bastı çığlığı. elimayağıma dolaştı. oysa çok keyifli değiştirirdik biz hep altımızı. önceden sağdığım 100ml sütü vardı biberonda onu vereyim de hemen sussun dedim ve hafifi ılıttım. altını değiştirmeden önce göğsümden 20-30ml kadar emmiş olduğunu tahmin ediyorum. sus payı diye verdiğim biberondan da 50ml içse yeter diye düşünüyordum. ama ne yaptı bizim hatun. tamamını bitirdi. yani bir kerede en az 120ml içmiş oldu. yahu bu minnacık şeyin o kadar midesi var mı ki şaşırdım. ben sanıyordum ki en fazla 90ml içebilir. daha kendisi 4 kilo bile yok. ama işe yaradı, şimdi uyuyor. inşallah da 2 saat filan kesintisiz uyur. ee o uyurken senin ne işin var nette diye merak edebilirsiniz. ben de diğer yaralı göğsümü sağarken topiğe bi göz atayım demiştim, şimdi de sterilizatörün durmasını bekliyorum. hepinize iyi geceler.
BURKO sbaha doğurmuş olur inşallah. allah ona kolaylık versin, bir avazda kurtarsın inşallah.

Busecik doğmuş hihoyyyt , normal doğumla dünyaya gelmiş, biraz uğraştırmış sanırım! Saatlerdir uyuyormuş sıpaa =)) Az önce mesajı geldi... Bir tek Gülistanım kaldı haber alamadığımız herhalde? ınşallah onlar da iyilerdir.

Nazan, resmen aç bırakmışsın Ceren'i =))) Yaaa Doruk da beni korkutuyor, saatlerce emmek istiyor bazen, korkuyorum kusacak diye. Görsen bir capıltılar, şapırtılar cokacimcoook Bazen o haline gülmekten öyle sarsılıyorum ki, yavrum durmak zorunda kalıyor :))) Bır de meme ağzından çıkıyor ama bizimki şapırdatmaya devam ediyor ama ağız boş olduğundan emme işlemi, yerini öpme işlemine bırakıyor. Sonuçta Doruk mememi öpüyor oluyor :) Onur "oğlum ben o kadar tadını çıkarmadım, bana da bırak, daha o memeler lazım bana" diyor. kaydirigubbakcemile3 Şu halimle bile Onur tarafından cinsel obje olarak görülmek ayrıca hoşuma gidiyor:)

O dediğin yaradan bende yok... Dolayısyla bilemiyorum, yorum yapamıycam. Ama dur sana süpersonik bir yorum yapayım; "doktora görün istersen" kaydirigubbakcemile3

buseciiik hoşgeldin dünyaya. normal doğmuş ha çok sevindim...finki de almıştır kucağına yavrusunu ama nasıl..

ece dun kakasını yapmadı demistim ya gece 5te uyuttum en son yani sabah :) sonra uyandı bi baktımki sırtına kadar doldurmus aylık yapmıs resmen silmeyle temizlenmesi mumkun deildi bana zeyna gucu geldi ilk defa yanlız basıma yıkadım ecosumu..acemiligim cıktı artık hergun yıkarım hep birilerini bekliodum cagırıodum gelsinlerde yıkayalım die cok sukur sebep gerekiomus iide oldu Allah kimseye muhtac etmesin ya

aynen bizim de öyle... şapırdatma gürültüsünden bizim bey uyuyamıyor bile..ama babamız için aynı şeyi söyleyemiycem..ortalık malı oldu o göğüsler diyor, hastanede mıncıklamayan kalmadı tabi, gelen giden hemşire bebeğin ağzına vermek için mıncıkladılar durdular. Derbeder halimle karşı koyamadım, şimdi olsa kıyameti koparırdım hehe

ay gozumun onune geldi dorugun o halleri cunku ecede yapıo ece yerine dorugu koydum tatliskom benim ne seker oluyodur sapırdatırken kimbilir..
onurun yorumunada hayran kaldım bizde daha o konular gecmio gecemio bile gece emraha sarıldıgımda bile kız mıkırdamaya baslıo hismiedio ne ..bakalım ne olcak hayırlısıyla normal hayata donseydik.. hemde sutas gibi sut dolu memislerle nası olur o is bilmiorum aklımada gelmio deil hic sexy gelmiolar bana artık

aaa becerebildin yıkamayı haa bravo sana...ben de babasına yalvar yakar yıkayalım şunu diyorum..kendileri bebeği tutmaya korktukları için çok zorlanıyoruz.. cuma günü annem tekrar geliyor artık onla şapur şupur yıkarız her gün..

buseciiik hoşgeldin dünyaya. normal doğmuş ha çok sevindim...finki de almıştır kucağına yavrusunu ama nasıl..

cookk sevindim gozu aydın olsun artık daral gelmisti burkomuza.allah analı babalı buyutsun saglık sıhhat versin ikisinede

canım diom ya delii hırsı geldi resmen cocuk sırtından omuzuna kadar kaka olmus badisini cıkarırken kollarına bulastı sildim kollarını.
kuvetine badilerinden (temiz olandan) buktum buktum yastık yaptım icini su doldurdum sampuan dokup kopurttum ecosu yatırdım sıcak su ii geldi sonra o kopuku suyla bi guzel elimle yıkadım sonra sabunla lifiyle heryerini sabunladım su doktum en son kafasını sampuanladım arkadan su doktum yada yatırıp duruladım cıkarmadanda guzel guzel temiz temiz doktum suyu havluyu yanıma yere koymustum hemen sardım cocukta rahatladı bende. bu yontemle kolay yıkanıo cırladı ama yapcak bisey yok sonra rahatladı

hahaha bizim minik uykusunda, dakikalardır meme emiyormuş gibi çenesini dudaklarını oynatıyor. acıktı mı acaba :uhm:

dudak tiryakiligi o .aynısını ecede yapıo cok komigime gidio gercekten

ben bazen bebeğime bakıp bakıp ağlıyorum, nolur hızla büyüme diye,doya doya yaşamak istiyorum her anını..Sahi hızla büyüyorlar değil mi.. Daha dün doğurmuştum 18 gün geçti anlayamadan..

bende cok duygulanıorum zaten lohusalıgın diger adı annelik huznuymus uyumayınca sinirlerim gerilio kızıorum ama uyanıncada cok ozlemis oluyorum opsem koklasam doymam

ben kulağına su kaçırcam diye ödüm kopuyo yoksa yıkayabilirim belki bilmiyorum..bizim banyo filesine yatırsam kolay olur belki ama dedim ya kulağına su kaçarsa mahvolurum..

sen bi yıkadın ya hep yıkarsın artık tek başına..malum yalnızız bundan sonra onu bunu bekleyemeyiz yıkamak için..

bende cok duygulanıorum zaten lohusalıgın diger adı annelik huznuymus uyumayınca sinirlerim gerilio kızıorum ama uyanıncada cok ozlemis oluyorum opsem koklasam doymam

ben de çok özlüyorum..hani karnımdayken çok hareketli değildi ya bizimki..hep şikayet ediyordum ya..sonra uslu olucak deyip kendimi avutuyordum.. gerçekten de uslu oldu. 20 saatten fazla uyuyor bizimki..gerçi sarılık olmasının da etkisi var tabi...beklenenden fazla uyurmuş sarılık olan bebekler.. erkek kardeşim de öyleydi hatırlıyorum.burnunu sıkardık ki uyansa da sevsek diye.. neyse nazar etmeyeyim..

Son düzenleme:

canım lohusa bunalımı ugramıs sana cok nrmal yasadıkların ama yavas yavas gecio bak cok sevindim ins tamamen kurtulursun

ben genelde pamuklu suyla temizliorum cunku pişik oldu cok fena ilacla anca duzeldi kukusunuda arada elimle acıp biriken krem kalıntılarını bisileri temizlemeye calısıyorum elimden geldigince

bende bende mıncıklıycam kokluycam sıksıtırcam bidaha kokluycam orseliycem anca oyle icime sokasım gelio yani

bebemi kokladıgım zaman yani boyle icime cekerek yurekten sanki tum hormonlarım calısıo hayat gelio bedenime

masalah canım guzel haberler bunlar

sizede masallah nurcum cok sevindim

sarılıgın etkisi vardır ama masallah bence cok dillendirme..ecede sarılık gecridi uyandıramıodum napsam bos memeyide almıodu 6 saatte bir uyanıodu ozamanlar emip hemen dalıodu . ins dedigin gibi devamındada uslu olur

arkadaslar nekadar inanırsınız bilmiorum size kalmıs ama gun boyu namaz abdestli gezmekte sutu artırıor bilginize..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…