2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar doğum günümü kutlayan herkese cook tesekkür ederim..
İYİKİ varsınız inş..birbirimizden hiçç kopmayızzz cimcimelerimizle buluşma yaparız...
kızım gene kucağımda emerken uyudu tek elle yazmak için uğraşıyorumm

EVRİM,BURCU,ESRA ve DERYA resimler cok güzelll yaaa.
dün geceden buyana karnımda adet sancısı var kızlar sizdede oluyomu....adetmi olucam ne?????
bu küçücük cimcimede yoruyo beni

kızlar bebelerinizin ve sizlerin resimleri çok güzel ne günlerdi ama karnımızdaydı sıpalar nasıl dogurcaz diye düşünürdük nerden nereye geldik
bugün morallerim çok bozuk kızlar burçini dr götürdüm kadın hem çocuk dr hemde kardilogu güzel muayne etti ama iş konuşma kısmına gelince herşey degişti önce dogumdan sonra kalbinden ses geliyor demişmiydim dedi hayır dedim kalbi gayet iyide dedi yinede kalp ultrasonu istiyicem dedi birde kalçasında yamukluk var onada ultrasona giricek sonra idrar dedi ben şoklardayım salak bir biçimde gidip vezneye para yatırdım eşimi aradım adamcagız benden haber bekliyecek zannedrken kuş olup gelmiş splugu hastanede aldı valla iş elbiseleriyle kalpine bakarken içeri girdi dr herşeyine baktı ve bir yerde delik degilde bir açıklık varmış 3 aya kadar kapanmasını bekliyecegiz dedi o zamana kadar takip altında olacak burçin digerleride temiz çıktı sadece 3 aylık olana kadar çift bez kullan dedi birde çok az kilo almışız 3330 gr olmuş kızım allahım kafayı kırıcaktım hastanede birde emzirdim sütüm yetmedi mama için agladı kızım eve gelince hemen yedirdim ama hiç uyumadı çıldırıcaktım nerdeyse annem geldide biraz uyuttu bende sizlere yazayım dedim duş almam gerek uykusuzum dün geceden beri ayaktyım sadece gaz sorunundan başka sorunu yok diye gittigim dr dan bunlarl döndüm kabus gibi degilmi

canim bizim boynumuzda pisik vardi, katyerinde ve yuzunde resmen siyah noktali ergen sivilceleri cikti..ben oldugu gibi yuzune ve boynuna suruyorum pamukla gunde iki defa, hem o kusmuklarin ardindan mis gibi kokuyor, hem temizliyor, hemde iyi geliyor..bende artik eldivenleri hic cikariyorum, er yerini ciziyor ve sivilcelri yoluyor, bi dene derim..icinde parfum yada alkol yok nasilsa, saf su...

YaNevincim ne biliyim, bizimki cok kusuyor ve cok geriniyor uykusnda, guvenemiyorum, bas surekli oynuyor, ben en azindan geceleri kullaniyorum, gunduz gozumun onunde ama gece guvenemiyorum..1-2 ay daha kullanirim olmazsa..

Kadriyecim hc uzulme canim, stres yapma, o aciklik cogu bebekte vardir fizyolojik olarak ve sonradan kapanir..iyi dusun iyi olsun annesi, kendini strese sokup sutunu dahada azaltma...duzelicek canim merak etme..

TAZEEE allahim 1001 kere masallah ya..yalniz sanirim tum bebkler ble uyumayi seviyor, bizimkide kimi bulursa onda bu pozisyonda uyuyor, ayaklarda kivrik, ayni anne karnindaki gibi...

Kadriyecim, moralini bozma lütfen. Duyduğum kadarıyla bebeklerde üfürük sesi hep olurmuş. Ben kendiliğinden kapanacağına eminim. Çift bezi ne için söyledi, anlamadım ? Bir de ne kadar zamanda ne kadar kilo almış, kaç gr doğmuştu ki?

Ay tazeee alemsin haa, ne foto öyle, bak aklın yolu bir,çingenem de söylemiş sen bi bebe reklamında oynattır Doruk'u...

Geçmiş olsun Kadriye,çift bez galiba kalçaçıkığında kullanılıyor..Kalçasında nasıl yamukluk varmış anlamadım. Başka bir dr.a götürün olmazsa..

kadriye canım geçmiş olsun umarım ciddi bir şey yoktur benim
bebişiminde kalbinde sorun vardı biliyosun delik var kalbinde kapanır umudu ile bekliyoruz bizde bazen öyle zor nefes alıyorki çok ama çok korkuyorum bizde fetaleko çektiricez 16 sında doktorumuzla randevumuz var ona göre yönelndiricek bizi rabbim acılarını göstermesin sağlıkla sıhhatle büyütmemizi nasip etsin

anne ishal olursa bebekte olurmu??ben kayısı yedim kuru kayısı bozdu galia beni acaa kızada gecermi

kimse bizim resmimize yorum yapmamıs aycadan baska bizde kaldırdık :)

kadriyecim canım uzulme lutfen duzelecektir zamanla cok gecmis olsun annen cocuga baksında sende dinlen azcık

pervinnnn
olur kuzum anneye ne olursa bebişede o olur ishal kabız üşütme psikilojik sosyolojik fizyolojikkk :))
herbişi olur annayacağınnn
birde ne sorucam sana pamukçukmu oldu ecenin ağızı ne yapıyosun bu pamukçuk için?
yahyanın dilinde beyazlık görüyorum pamukçuk olabilirmi sence?
yalnız olmak ve tecrübesiz olmak ne berbat bişi yaaa
götünde pişik olduğunu bile sonradan çaktım sandımki cildi hassas diye kızarıklık var sadece meğersem pişik sinyalleri veriyomuş ((

kızlar bugün saat 5 ten buyana süren sancılarım vardı ve yaklaşık yarım saat önce wcye girdim kahverengi sümüksü ve yapışkan bişeyler gelmiş sanırım bu gelen şey nişan sancılarım hala devam ediyor
10-15 dakika aralıklarla gelen sancılarım var sanırım ben bu gece yolcuyum haber vermek istedim
Konuyu düzenle/Sil

ayyy tmm mavişşş doğuruyosunnn hadi hayırlısııııı güzel haberlerini bekliyoruzzzzz

gecmis olsun esracim ; ama dedigim gibi cogu bebkte oluyor o fizyolojik delik, insallah kapanicak canim, bozma moralini, hersey guzel cikar insallah ekoda...

kimse bizim resmimize yorum yapmamıs aycadan baska bizde kaldırdık :)

kadriyecim canım uzulme lutfen duzelecektir zamanla cok gecmis olsun annen cocuga baksında sende dinlen azcık

yaa ben unuttum yapicaktim, kafa kalmiyorki, coik acele yaziyorum..
masallah ikinizede, buarada fistik gibisin, hic sikayet etme kilolardan..

oh oh superrrr, hadi hayirlisi..

PERVıN

Sen ishal oldun diye Ece de olmaz, korkma! Ayrıca foto çok uzaktan çekilmiş, ne sen, ne de Ece çok net görünmüyordunuz, kiloların da hiç belli olmuyordu çünkü sanırım yoklar! Ece'nin yüzü de seçilmiyordu! Daha yakın plan fotolar istiyoruz :)

canım dogdugundan beri var gecmedi bi turlu normalde agzını kaynamıs yarım cay bardagına 1 kasık karbonatı katıp karıstırıp kendi agız mendiliyle agzının icini silmek gerekiomus. yani mendili isaret parmagına dola sonra suya batır sonra yahyanın agzına sok dilinin ustune damaklarına yanak iclerine sur. bunu bikackez yapmak gerekiomus

ben yaptım ama dra gittigimizde dr ilaç verdi hem agzına damlatıorum hem emzirirken memeye suruorum.ilk duzenli yaptım gecti sonra bıraktım yine oldu simdi yine yapmaya calısıorum

bizimde ck fena pişik oldu bi arkadas johnson babynin sepet icinde hediye setini getirdi 1 kez ordaki pişik kremini surme gafletinde bulununca cocugun popisi kabardı naptım geciremedim onada dr ilaç verdi cok sukur kabarcıklar kızarıklıga donustu yavastan gecio.

ama yigenimde pişik olmus buesnada kardesim zeytinyagını ısıtıp sogutup surmus ve poposunu uyurken acık bırakmıs 1 gune gecmis ben denemedim ama geciriomus

oldm olası poz vermeyi sevmio bu kız.ultrasondada oyleydi eliyle kapardı yuzunu.suratsız boncugum benim

Son düzenleme:

ishal olmamıs olmamıs :)) kg kalmadı canım 14 kg gitti simdiye kadar hamilelik oncesine 4 kg kaldı ama benim hedefim 55 -54 . yani ikimizin hedefide aynı .ins basarırız da yuzumuz guler.vucut genislemis yani zayıflasanda genissin kemikler genis. alyansım bile olmuyor eski ayakkabılarım olmadı ayaklarım indigi halde hepsini verdim kardesime.nasıl kuculuruz bilmem

monologumu sona erdirip ecoş uyurken kendimi ev işlerine veriorum kus uykusu misali uyanana kadar napsam kardır ac karnımı zor doyuruorum walla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…