2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben deliriyorum galiba... otururken birden bir bebek çığlığı duyuyorum, bizimki uyandı diye fırlıyorum yerimden, gidiyorum bebeğimin yanına, ses seda yok uyuyor.. Sürekli bebek ağlamaları duyuyorum.. Allahım aklıma mukayyet ol!!!

ayaktayken uyusun die bekliorum uykudaykenden uyansın die ozluorum manyaklık bu baska bisey deil annelik akıl kar isi deilmis meger

bendede asiri duygusallik var, hamilelikten beter, eminim gecicek yoksa ben kafayi yerim teoyla ilgili herseybiseyde gozlerim dolarsa hep boyle..

gaipten ağlama sesleri duyma. uykusunda çıkardığı nam nam nam sesleri kusuyo sanarak yataktan fırlama. öff vücut yoruluyo yafuu. bide şu ramazan reklamlarından bi bebek konuşuyo ya gece uyandığında herkes oturuyo sanırım güneşin doğuşunu izlemek için kalkmışlar falan diyo cola reklamında hah ondan önce ağlayarak uyanıyor ve annesi yanına gidiyor.oradaki ağlama sesi beni kaç kere zıplattı biliyormusunuz..kafamçokkarıştı

gunaydın herkese.. dun oyle sızmısızki sahura kalkamıoduk yani kız aglamaya basladı ozaman uandım hemen emrahı kaldırdım yedi apar topar yani 2 saat kurulu ikisinide duymadan sızmısız anlayın halimizi..

ve sezzonun ilk yesil cayını iciorum limonlu ins kıza olumsuz etki yapmazda devam ederim

simdilik baska bi durum yok aklıma geldikce yazarım ..burda kıs geldi hava cok soguk kombiyi actık minnosumuz usumesin die resmen gri havalar basladı

Selam ben daha öncede üye olmştum ama şifremi unutunca uzun süre sizleri okumakla yetindim.Benimde bebeğim emirhan erim 29 temmuzda doğdu.ınşallah aranıza kabul edersiniz.Şimdilik emziriyorum.Gaz sorunumuz var rezene içiyorum bugün kimyon ve dereotu yiyorum ilaca başlamak istemiyorum bende çeşitli deneyler yapıyorum.Bırde sıcak bez koyuyorum karnına o işe yarıyor en azından daha kolay çıkarıyor gazını:)Bu arada bir arkadaşımız emzirdiği halde arada mama veriyormuş nedenki?Esra arkadaşım lansınoh işe yarıyor ama sürüp kapat ve bi süre emzirme inşallah geçer

bugun itibariyle 40+1 oldum bebişimle hala tek bedende çift yüreğiz...artık tickerımı sildim.hakkımızda hayırlısı bekliyoruz. artık oglumala sagsalim kavuşalımda başka bişey istemiyorum.hakkaten zorlu bir süreçmiş bu son bekleme anları..

aslında etrafımdakiler olmasa herşey gayet normal benim için ama.beni fena halde strese sokuyorlar...

kızlar 40ımız cıktıktan sonra acalım dediler. ama bilmiorum ben zaten zayıflamayonunde besleniorum karnıma catlak kremimi suruorum. karnım korse ve mus corabla sarılı cok az kaldı ama sadece bıngıllık var dedigin gibi canım . ondan acmıorum topigi ama yapacagımdanda geri kalmıorum
ben de kreme başlayacağım çorap işinide denyeyim iyi fikir bizim kırkımız çıktı darısı sizlere bebeişde değişiklik oluyomu gerçekten derseniz evet daha sağlam emmdiği için tam doyuyor gaz problemi yaşamazssak uyuyorda ama gaz sancısı tuttumuda 5 saat aralıksız ayaktayım vıyak vıyak doğal spor
amma da bakımlı kadınsın ha BABY... gıpte ediyorum sana.
bense günde iki kere duşa girmekten başka bakım namına hiçbirşey yapmıyorum. gerçi iyiki de hamileyken hergün göbeğimi yağlamakla uğraşmamışım. hiç çatlağım yok. boşyere yağlama mesaisi yapmış olacaktım. demek ki ırsi, annemin de göbeği hiç çatlamamış üç çocuğa rağmen.
göbeğinizdeki o upuzun kahverengi çizgi kayboldu mu arkadaşlar? benim göbek fos diye inince o çizgi iyice bi çirkin görüntü aldı. bakalım ne zaman geçecek. buarada benim göbek de bıngıl bıngıl. ama bu çok normal, zamanla toparlanır. şimdilik spor filan yapmıyorum. eğilip doğrulmak bile yeterince acı veriyor zaten. bi de mekik çekecek halimiz yok bu dikişlerle. bence de şu zayıflama topiğini erteleyelim. ben şuan hazır değilim. tatlıya öyle bi düştüm ki anlatamam. hep severdim, şimdi tapıyorum. tatlıdan başka bişey yemek istemiyorum adeta. aldığım kaloriyi hiç hesaplamıyorum, yoksa aklımı oynatırım. tabi bu durumda kilolar da gitmiyor.
kahverengi çizgi 7 ayda gidiyorumuş uzman tvde izledim normal kiloyada 1 yıl sonunda ulaşılıyormuş
Aynen dun gece tam bir kabustu, gram uyumadik, kucakta uyuyor, yatakta basliyor viyaklamaya, memede uyuyor, yatakta uyaniyor, surekli ikiniyor, kakasini yine yapamadi, emerken hem memeyle kavga edip hem ikiniyor,kabus gibiydi, sabah sizi, bi iki saat uyudu erin, 10da yine kalkti, daha yeni uyuttuk:KK43:(ama cok derin uyumuyor, ya sicriyor, ya geriniyor,ya ikiniyor:KK43:(

deryacim anliyamadim; icme suyu kullanmiyayimmi?yada icme suyunuda mi kaynatayim??ozel sisede aliyorum icme suyunu ben, her daim yanimda yani..burda cesme suyu cok kirecli kaynatsamda guvenemiyorum; kettle bile safi kirec oluyor:KK43:(

canim benim eve cikinca hastaneden kabus gibiydi 1 hafta bende elimi isiriyordum acidan, ama pompayla sagdigimdan beri aaldi, bi muddet pompayla sag ve lansinoh sur ben cok faydasini gordum, bi kac gun dinlensin goguslerin, ve ustundeki kabuk soyuldu, rahatladim, simdi acisi gecti emziriyorum, arada sagiyorum..insallah onuc alirsin..

ben hastaede bana ogrettikleri gibi yikiyorum hala..kuvetine sadece duru suyunu hazirliorum, banyo termometresini icine atip 37 derecede ayarliyorum suyu..yanda alt acma minderimizi koyuyorum, bebegi mindere yatiriyorum soyup,bezi once duru suyla islatip yuzunu siliyorum boynunu kulakarkalarini, sonra bezi tekrar silatip sampuanini kopurtup yine minderdeyken once kafasini sonra vucudunu kopuklu bezle siliyorum..bu sirada annem yardimci oluyor, sonra kucaklayip kuvetinin icinde, duru suyla vucudunu kafasini kopukten arindiriyorum, minderinin ustune havlusunu serip koyup kuruluyorum..cok pratik oluyor..
içme suyunu kaynat kaynatmadan olmaz canım çok küçük mikrop kapmasın sakın
birde bana doktor önce emzir doymazsa mama ver dedi bende öyle yapıyorum sen nasıl yapıyorsun
DOGUMUM GERCEKLESTI
herkese selam ,
ben de artık bu penceredeyim aranıza katıldım çok şükür.
24 agustos pazartesi gunu saat 20.25 te normal dogumla kzımı dunyaya getirdim.
kilomuz 3.5 ,boyumuz 51 cm.
dun akşam evimize geldik.1 gece kaldık hastanede.uykusuz 2 gecenin ardından nihayet biaz uyumaya ve sizlere haber vermeye şansım oldu.
hepinizi opuyorum.
hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün hoş geldin yeni topiğimize
Biz de doktordan geldik. Hem iyi hem kötü, kötü demeyeyim de, moral bozucu, haberlerim var:

İyi haber, kuzucuğumun sağlığı yerinde. 3570 gram olmuş ve vücudu kafasını yakalamış. Yani artık koca kafalı sayılmıyor kuzum. Suyu, plasentası sağlam, benim şekerim iyi. Sağlığımız yerinde çok şükür.

Moral bozucu olan ise, KIZIMIN KEYFİ YERİNDEYMİŞ Halinden memnunmuş ve büyük ihtimal çıkası yokmuşBana suni sancı yolları görünüyor korkarım ki mafoldumben Dua edin de o duruma düşmeyeyim kızlar ya:gitme:
habrler güzel doğumda gönlüne göre olur inşallah canını sıkma duacınızım canım :Saruboceq:
Norram bana hastanedeki doktor dedi ki; "mamaya ihtiyaç duyarsan, önce her iki memenden de emzir, doymadığını düşünüyorsan mama takviye et". Böyle yapıyorsun değil mi? Bilgiçlik taslamak istemem ama, Teoman'ın pompadan çok daha güçlü çekeceğini de biliyorsun değil mi?

bilgiçlik değil bildiğini paylaşmak canım sağol banada aynısını söylediler bebeğin kilo kaybetmesini uygun görmüyoruz bu şeklide besle demişlerdi bana
a.s bebek 200 ker çekiyorsa pompa 20 kere çekiyormuş bebekler daha güçlü çekiyor yani

Selam ben daha öncede üye olmştum ama şifremi unutunca uzun süre sizleri okumakla yetindim.Benimde bebeğim emirhan erim 29 temmuzda doğdu.İnşallah aranıza kabul edersiniz.Şimdilik emziriyorum.Gaz sorunumuz var rezene içiyorum bugün kimyon ve dereotu yiyorum ilaca başlamak istemiyorum bende çeşitli deneyler yapıyorum.Bİrde sıcak bez koyuyorum karnına o işe yarıyor en azından daha kolay çıkarıyor gazını:)Bu arada bir arkadaşımız emzirdiği halde arada mama veriyormuş nedenki?Esra arkadaşım lansınoh işe yarıyor ama sürüp kapat ve bi süre emzirme inşallah geçer
slm hoşgeldin aramıza sanada gecmiş olsun allah bebeğine sağlıklı uzun ömür versin
rüzgarın blog sayfasını güncelledim..bakmak isteyenler için:

Rüzgar'ın Fısıltısı

hıımmmm çok güzel olmuş annesi ellerine sağlık maşallah size büyümüş benim damat

Nazan, Nurdan ve Esra resimlere bayıldım maşallah bebişlerinize :nazar:
Esra üzüldüm göğüslerin umarım düzelir en kısa zamanda beslersin Yahyamızı rahat rahat:))
Canan annenler gitmiş umarım en kısa zamanda yine kavuşursunuz ama kayınvaliden sanırım yardımcı oluyordur benimki gibi değil Nazanda kayınvalidesinden memnun olanlardan Allah bozmasın :nazar:
Cambaz sağlıkla büyüt bebeğini gözün aydın kavuşmuşsunuz..
Kızlar o dediğiniz şikayetler bende aynen mevcut mememi yastık olarak kullanıyor cadı kızım yatağa koyduğumda offf sormayın ...
Çok giremiyorum kızım doğduğundan beri sorunlar peşini bırakmadı hergün neredeyse ağlıyorum eşimde bunalıma girdi gibi birşey beni teselli etmeye çalışsada anlıyorum halinden şimdide kızımızın sağ omzunda bir şişlik farkettik ama düz yattığında görünmüyor kucağımıza aldığımızda farkediliyordu doktora gösterdik kendi çocuk doktorumuza dedi muhtemelen doğumda kırılmıştır o kemik işlevsel bir kemik değil birşey olmaz ama film çektirin dedi acile götürüp çektirdik oradaki doktor baktı vargibi duruyor ama küçük bebek kolu alçıya alınamaz dedi öyle kaynayacak dedi.Sonra doktoruna götürdük o da baktı evet kırık var gibi duruyor yarın tekrarbir hastane önerdi ortopedi uzmanına götürün dedi bugün gittik baktı kaynama dokusu o dedi birşey olmaz bir iki aya kadar geçer korkulacak birşey değil dedi aklımda hala soru işaretleri var bugünkü doktora herkes iyi dedi ama ne bileyim işte dün akşam yine hep ağladım kızımın başı beladan kurtulmadı yaa! Kendi acılarımı bile unuttum...
Korse olayından falan bahsetmişsiniz ben takıyorum doktorumdan onay aldımbir hafta oldu belki sporada başlayabilir dedi ama o kadar cesaret yok bende hala azıcık sızılarım var ondan zorlamak istemiyorum yeme düzenimiz otursa yürüyüşe başlayacağım toparlanmak istedikçe yeni sorunlar çıkıyor artık istemiyorum başka sorun ben yaa :KK43:

Nazan, Nurdan ve Esra resimlere bayıldım maşallah bebişlerinize :nazar:
Esra üzüldüm göğüslerin umarım düzelir en kısa zamanda beslersin Yahyamızı rahat rahat:))
Canan annenler gitmiş umarım en kısa zamanda yine kavuşursunuz ama kayınvaliden sanırım yardımcı oluyordur benimki gibi değil Nazanda kayınvalidesinden memnun olanlardan Allah bozmasın :nazar:
Cambaz sağlıkla büyüt bebeğini gözün aydın kavuşmuşsunuz..
Kızlar o dediğiniz şikayetler bende aynen mevcut mememi yastık olarak kullanıyor cadı kızım yatağa koyduğumda offf sormayın ...
Çok giremiyorum kızım doğduğundan beri sorunlar peşini bırakmadı hergün neredeyse ağlıyorum eşimde bunalıma girdi gibi birşey beni teselli etmeye çalışsada anlıyorum halinden şimdide kızımızın sağ omzunda bir şişlik farkettik ama düz yattığında görünmüyor kucağımıza aldığımızda farkediliyordu doktora gösterdik kendi çocuk doktorumuza dedi muhtemelen doğumda kırılmıştır o kemik işlevsel bir kemik değil birşey olmaz ama film çektirin dedi acile götürüp çektirdik oradaki doktor baktı vargibi duruyor ama küçük bebek kolu alçıya alınamaz dedi öyle kaynayacak dedi.Sonra doktoruna götürdük o da baktı evet kırık var gibi duruyor yarın tekrarbir hastane önerdi ortopedi uzmanına götürün dedi bugün gittik baktı kaynama dokusu o dedi birşey olmaz bir iki aya kadar geçer korkulacak birşey değil dedi aklımda hala soru işaretleri var bugünkü doktora herkes iyi dedi ama ne bileyim işte dün akşam yine hep ağladım kızımın başı beladan kurtulmadı yaa! Kendi acılarımı bile unuttum...
Korse olayından falan bahsetmişsiniz ben takıyorum doktorumdan onay aldımbir hafta oldu belki sporada başlayabilir dedi ama o kadar cesaret yok bende hala azıcık sızılarım var ondan zorlamak istemiyorum yeme düzenimiz otursa yürüyüşe başlayacağım toparlanmak istedikçe yeni sorunlar çıkıyor artık istemiyorum başka sorun ben yaa :KK43:

Geçmiş olsun..ama ne demek doğumda çıkmıştır anlamadım, sen normal doğum yapmadın ki öyle bir risk olsun. Doktorların ihmali mi var acaba..allah allah şaşırdım...

bak bebeğini sağlıkla kucağına aldın, en büyük sorunun bu olsun öyle düşün canım...Bazı bebekler neler neler yaşıyor allah korusun... Hep herşey iyi olacak diye motive etmemiz gerek kendimizi, yoksa bu süreçte daha çok yıpranırız... Öpüyorum bebişini poposundan..

Geçmiş olsun..ama ne demek doğumda çıkmıştır anlamadım, sen normal doğum yapmadın ki öyle bir risk olsun. Doktorların ihmali mi var acaba..allah allah şaşırdım...

bak bebeğini sağlıkla kucağına aldın, en büyük sorunun bu olsun öyle düşün canım...Bazı bebekler neler neler yaşıyor allah korusun... Hep herşey iyi olacak diye motive etmemiz gerek kendimizi, yoksa bu süreçte daha çok yıpranırız... Öpüyorum bebişini poposundan..

sağol cnm ama doğum normal mi ters mi geldi dediler dedim sezeryan olarda şaşırdı hemde çıkık değil kırık dediler bende anlamadım öyle birşey varsa bebek nasıl durur o acıyla .... bakalım artık umarım dedikleri gibi önemli bişey değildir bende senin tatlı bebişini öpüyorum Allah kolaylık versin topuk kanı alındığında benimde içim gidiyor...

Kızlar ben 1-2 haftadır evde egzersiz yapıyorum.Yavaş yavaş mekik falan çekiyorum 1 ay oldu daha 55e düştüm yani 8 kilo verdim ki 46 ile hamile kalmıştım gerçi çok zayıftım o nedenle 50 olsam yeter.Korseler bol geliyor diye ben tülbent falan sarıyorum o da çok etkili olmuyor çünkü yukarı çıkıyor:KK43: Bu arada deliler gibi su içiyorum (4 litre) Erim emdikçe ben susuyorum...

AYÇA blog sayfanıza bayıldım, çok hoş olmuş!

ÖZLEM geçmiş olsun canım yaa, inşallah önemli bişi değildir!

KIZLAR bişi soracağım, doktorunuz 6 hafta dolduktan sonra sizi kontrole çağırdı mı? Bu kontrolden ücret alacak mı? Şimdi ben randevu aldım ama, sırf kontrole de 150 TL bayılmak istemiyorum, işin doğrusu!

Bİr de bebiş için bir doktor bulamadım daha! Çocuk hastanesinin doktorlarından birinin özeline gideyim, tahlil vs gerekirse de hastanede ücretsiz yaptırırm, diyorum. Hem bu durumda kafama takılan şeyleri arayarak sorabileceğim bir yer de olur!

Bİr de ek bilgi; İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'nün ana çocuk sğlığı biriminden telefonla çok güzel bilgi alabiliyorsunuz. Gayet güzel cevaplıyorlar sorularınızı. Ben numaraları vereyim, belki ihtiyacınız olur.

441 8 111 (136/250/380/269/128)

Bir soru daha! Bebeğinizi emzirmeye başlarken zaman zaman birkaç sn liğine baş dönmesi ve mide bulantısı hissediyor musunuz? Günde 2-3 defa oluyor bana, hemen geçiyor ardından ama, tuhaf geldi! Nedendir aceba?

Kızlar ben 1-2 haftadır evde egzersiz yapıyorum.Yavaş yavaş mekik falan çekiyorum 1 ay oldu daha 55e düştüm yani 8 kilo verdim ki 46 ile hamile kalmıştım gerçi çok zayıftım o nedenle 50 olsam yeter.Korseler bol geliyor diye ben tülbent falan sarıyorum o da çok etkili olmuyor çünkü yukarı çıkıyor:KK43: Bu arada deliler gibi su içiyorum (4 litre) Erim emdikçe ben susuyorum...

Normal doğum yaptınız herhalde ? Sezaryende 6 ay yasak var mekik için !

berbat gecen bir gecenin ardindan merhaba:KK43:(
dun gece annemle hic uyumadik, tibetde si seyahatinde yok, aklim cikiyor ya acil bisi olursa diye..
surekli kustu, yedi kustu, emdi kustu:KK43:(en son sabah resmen karsiya fiskirtti; midesinde bisi kalmiyor acikiyor, yiyor kusuyor..yarina kadar devam ederse sorucam doktoruna, gerci gecen sefer normal dedi..birde dunsabahtan beri kaka yapmadi, yapmadigi zamanlar daha cok kusuyor..
simdilik baska bi durum yok aklıma geldikce yazarım ..burda kıs geldi hava cok soguk kombiyi actık minnosumuz usumesin die resmen gri havalar basladı
burdada geldi sayilir kis canim, hava grilesmeye basladi, yagmurlar basladi:KK43:hatta bugun yari kirk gezmesine gidicektik, kaldi:KK43:(

içme suyunu kaynat kaynatmadan olmaz canım çok küçük mikrop kapmasın sakın
birde bana doktor önce emzir doymazsa mama ver dedi bende öyle yapıyorum sen nasıl yapıyorsun
tamam deryacim sagol, icme suyunuda kaynatayim..acaba ondan mi kusuyor diye endiselenmeye basladim simdi bak..
evet once iki memeyi emziriyorum,uyuyakaliyor, sonra tam yataga yatiyor uyaniyor hala ac, agliyor; mama veriyoruz, yada bazen uyumadan hirsindan agliyor, mama veriyoruz..yada once sagdigim sutu verip sonra mama veriyoruz eger yeni sagmissam ve kaynaklar kurumussa:))
bazen sut olmasa bile beni sadece emzik olarak kullaniyor, uyumak icin..

sağol cnm ama doğum normal mi ters mi geldi dediler dedim sezeryan olarda şaşırdı hemde çıkık değil kırık dediler bende anlamadım öyle birşey varsa bebek nasıl durur o acıyla .... bakalım artık umarım dedikleri gibi önemli bişey değildir bende senin tatlı bebişini öpüyorum Allah kolaylık versin topuk kanı alındığında benimde içim gidiyor...
gecmis olsun canim ama sezeryanda kirik olacagini sanmam, ki yeni doganin kmikleri cok esneiktir hemen kirilmaz, ancak cok zorlu bir dogum olucak o zaman belki..

KIZLAR bişi soracağım, doktorunuz 6 hafta dolduktan sonra sizi kontrole çağırdı mı? Bu kontrolden ücret alacak mı? Şimdi ben randevu aldım ama, sırf kontrole de 150 TL bayılmak istemiyorum, işin doğrusu!

Bİr de bebiş için bir doktor bulamadım daha! Çocuk hastanesinin doktorlarından birinin özeline gideyim, tahlil vs gerekirse de hastanede ücretsiz yaptırırm, diyorum. Hem bu durumda kafama takılan şeyleri arayarak sorabileceğim bir yer de olur!

Bİr de ek bilgi; İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'nün ana çocuk sğlığı biriminden telefonla çok güzel bilgi alabiliyorsunuz. Gayet güzel cevaplıyorlar sorularınızı. Ben numaraları vereyim, belki ihtiyacınız olur.

441 8 111 (136/250/380/269/128)

Bir soru daha! Bebeğinizi emzirmeye başlarken zaman zaman birkaç sn liğine baş dönmesi ve mide bulantısı hissediyor musunuz? Günde 2-3 defa oluyor bana, hemen geçiyor ardından ama, tuhaf geldi! Nedendir aceba?

Normal doğum yaptınız herhalde ? Sezaryende 6 ay yasak var mekik için !

Canım 9 Eylülde mükemmel bir doktor var dediler bana. Her gün her saat her derdini dinliyormuş. Telefonunu bilmiyorum ama adını almıştım. Prof. Mehmet Ali Türkmen

selam kızlar burcum benim dogumun haftasına çagırdı dr um kontrole sonra 15 gün soraya birdaha en son gittigimde alltan muayne etti sorun olunca yani iltahaplanma perşembe günü birdaha aldım randevu şimdi ilaç kullanıyorum dedigin gibi 6 hafta kontrolleri oluyormuş hemşiresinden duydum ama ben normal ssk kullanıyorum hastaneye gidince yoksa ücreti çok yüksek altından kalkamam gerçekten

TAZE o bas donmesini ben dun yasadim ve birden tansiyonum dustusonra gecti, bugunde var ayni sey, hatta bundan dolayi sabahtan beri eliden bisiler dusuyor, en son kahvalti tepsisi dustu, heryer batti..acaba dedim az su ictim emzirdikede sivi kaybi oldu ondan mi..2-3 gundur cok su icemiyorum, midem almiyor..

bende ege saglıkta hem çocuk dr hemde çocuk kardilogu olan şebnem paytoncudan randevu aldım burçine dogumundada kendisi vardı hastaneden çıkana kadar kendi ilgilendi burçinle şuan görünürde sorunu yok gibi ama kakası hep balgamlı gibi birde sapsarı çok kokuyor gerçekten bir sorunmu var diye merak ediyorum pazartesi belli olur inşallah

X