2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben ilk günden beri gece uykusu uyumadım arkadaşlar. her gece en kesintisiz uykum 1,5 saat sürüyor. onun dışındakiler ortalama 45 dakika. allahtan hemen uykuya dalabiliyorum. bazen saate bakıp kızı yatağına yatırıp sonra kendim uykuya dalıyorum. tam uykunun en güzel yerinde ceren hanım gakguk etmeye başlıyor. uykum çok hafif olduğu için hemen uyanıyorum. saate bi göz atıyorum acaba ne kadar uyumuşuz diye , o da ne; aman tanrım sadece 15 dak uyumuşuz. ben hamilelik dönemimdeki uykularımı bile özler oldum.

Sanki beni anlatıyorsun Nazancım. Benim bir tezim var, bu sıpalar tam olarak uyanamadıkları için tam olarak ememiyorlar ve doymuyorlar! Dolayısıyla zırt diye uyanıveriyorlar ota moka. Aslında tam olarak uyandırabilsek, cokur cokur çekecekler sütleri. Ama yarı uykulu anca bu kadar oluyor! 1.5 saat kesintisiz uyku iyi bişi benim için =)

ben hiç süt içmiyorum gaz yapar korkusuyla. canım sadece tatlı istediği için doğru düzgün yoğurt bile yemez olmuşum şimdi dikkat ettim de. kötü besleniyorum galiba. kayınvalidem habire komposta ikram edip duruyor. kafayı yiycem. hiç sevmem komposto. faydalı diye içiyoruz işte. e bi de kayınvalideye ayıp olmasın diye... sağolsun sürekli yemek yapıyor. ev işlerine çok çok yardımcı. hatta ben elimi hiçbir işe sürmüyorum. allah ondan razı olsun.

Ben de aynen KALSİYUM içeren yiyecek - içeceklerden uzak duruyorum ama, olan bizim depolara oluyor. Hemen koydum yağsız sütümü bardağa! İnşallah Doruk'a gaz yapmaz. Bol yeşillik yemek lazım, yeşillikte de bolca kalsiyum var.

DOGUMUM GERCEKLESTI
herkese selam ,
ben de artık bu penceredeyim aranıza katıldım çok şükür.
24 agustos pazartesi gunu saat 20.25 te normal dogumla kzımı dunyaya getirdim.
kilomuz 3.5 ,boyumuz 51 cm.
dun akşam evimize geldik.1 gece kaldık hastanede.uykusuz 2 gecenin ardından nihayet biaz uyumaya ve sizlere haber vermeye şansım oldu.
hepinizi opuyorum.

Hoşgeldin aramızaaa =) analı babalı büyüsün, ömürlü olsun sıpan !

Darısı BURKO,FINKY, PRENSES VE MAVİŞİN başına! Başka kimse kaldı mı ki?

NURDAN canım artık iyice serpilmiştir Teoman! Mamadan vazgeçsen de, sadece süt versen? İnan kaynakların dolup taşacak! En etkili yöntem bu, biliyorsun! Benim ilk günlerde hiç gelmiyordu sütüm, çok az geliyordu. Sadece hastanede biraz mama takviyesi yaptık, evde zorladım, şimdi iyi çok şükür. Hem de yaralı meme uçlarıma rağmen, hem de krem sürememiş olmama rağmen! (Doruk kremli meme sevmedi!) Biraz sık dişini, sabret, bak ne güzel dolup taşacak memişler ! Nacizane önerim :kedi:

Tazem deniyorum ama cidden gelmiyor sagmaszam tam bosaltamiyor memeyi, sagincada maksimum 40-50cc cikiyor 30dk sonunda iki memeden:KK43:(
memeyi cekiyor cekiyo bisi gelmiyor sinirden agliyor cocuk, yada yorulup uyuyor..artikbeni uyumak icin yalanci meme olarak kullaniyor 1-2 gundur bunu anladim:KK43:(

o cizgiden cok gec kurtulacagımızı ogrendigimde uzulmustum hamileyken ogrenmistim ama yapacak bisey yok bebislerimiz ii olsun yeterki.. bisekilde eskiye doneriz nurdanım

ah be yavrum sozde ben bu eylulde gittigimde izmire denize giricektim:KK43:(.birak bikiniyi mayo bile giymeme ben bu igrenc vucutla, insanlarin goz zevkini bozmiyim, selulit, cizgi ve buyuk boyut 3g ler:KK43:(

Tazem deniyorum ama cidden gelmiyor sagmaszam tam bosaltamiyor memeyi, sagincada maksimum 40-50cc cikiyor 30dk sonunda iki memeden:KK43:(
memeyi cekiyor cekiyo bisi gelmiyor sinirden agliyor cocuk, yada yorulup uyuyor..artikbeni uyumak icin yalanci meme olarak kullaniyor 1-2 gundur bunu anladim:KK43:(

Norram bana hastanedeki doktor dedi ki; "mamaya ihtiyaç duyarsan, önce her iki memenden de emzir, doymadığını düşünüyorsan mama takviye et". Böyle yapıyorsun değil mi? Bilgiçlik taslamak istemem ama, Teoman'ın pompadan çok daha güçlü çekeceğini de biliyorsun değil mi?

ece kucagımda uyurken midesi bulandı ve kustu hemen yan cevirdim resmen uykusunda kustu cunku kucagımda sızmıstı allahtan yanındaydım cunku bayagı zorlandı..cok moralim bozuk yarın dra goturcez ins onemli biseyi yoktur o agladıkca bende aglıorum surekli endiseliyim dogdugundan beri.. yok tık andı yok kustu yok boguldu..Allahım aklıma mukayet olsun

ah be yavrum sozde ben bu eylulde gittigimde izmire denize giricektim:KK43:(.birak bikiniyi mayo bile giymeme ben bu igrenc vucutla, insanlarin goz zevkini bozmiyim, selulit, cizgi ve buyuk boyut 3g ler:KK43:(

bikiniyi bilmemde seneye yazın mayo giyebiliriz yada mayokini:)

lohusalıkta garip bi psikolojiymis ya yada ben agır geciriorum bilmiorum ya cok melankolik oldum ilk zamanlar agrılardan bisey anlamadım annemlerin varlıgından sonra tam iilestim onlar gitti , ecenin saglık problemleri basladı vs vs kendimi bi garip hissediorum

Norram bana hastanedeki doktor dedi ki; "mamaya ihtiyaç duyarsan, önce her iki memenden de emzir, doymadığını düşünüyorsan mama takviye et". Böyle yapıyorsun değil mi? Bilgiçlik taslamak istemem ama, Teoman'ın pompadan çok daha güçlü çekeceğini de biliyorsun değil mi?

Eger o uyurken sagmamissam once meme sonra mama veriyorum; ama o uyurken sagmissam sagdigim sutu veriyorum hala araniyorsa memelrdede stock bosaldigi icin mama veriyorum..gecen hafta mama vermemek icin direndim ama doktor kilosunu cok dusuk buldu ve mama takviyesi kesin dedi, ondan beridir el mahkum veriyoruz, cocuk biraz dolmaya basladi sanki yanaklari falan.
ece kucagımda uyurken midesi bulandı ve kustu hemen yan cevirdim resmen uykusunda kustu cunku kucagımda sızmıstı allahtan yanındaydım cunku bayagı zorlandı..cok moralim bozuk yarın dra goturcez ins onemli biseyi yoktur o agladıkca bende aglıorum surekli endiseliyim dogdugundan beri.. yok tık andı yok kustu yok boguldu..Allahım aklıma mukayet olsun
canim bizimde cok kusuyor,doktor normal dedi, hatta bazen uykudan uyaniyor midesi bulandigi icin anliyorum kusucak kaldiriyorum fos ustume, bikac gundur ne tisort dayaniyor ne bisi hem kendine hem bize:KK43:(
lohusalıkta garip bi psikolojiymis ya yada ben agır geciriorum bilmiorum ya cok melankolik oldum ilk zamanlar agrılardan bisey anlamadım annemlerin varlıgından sonra tam iilestim onlar gitti , ecenin saglık problemleri basladı vs vs kendimi bi garip hissediorum

bendede asiri duygusallik var, hamilelikten beter, eminim gecicek yoksa ben kafayi yerim teoyla ilgili herseybiseyde gozlerim dolarsa hep boyle..

pervinim bende senin gibiyim ona bakınca bile ağlıyorum hele ayaklarına ellerine hiç bakmıyorum baktığım an içim doluyor kendime sahip çıkamıorum

ayaktayken uyusun die bekliorum uykudaykenden uyansın die ozluorum manyaklık bu baska bisey deil annelik akıl kar isi deilmis meger

Canımcım bunlar çok normal! Bebişlerin sinir sistemi henüz çok gelişmediği için mide etrafındaki sinirler beyne ileti gönderemiyor "ben doydum" diye. BÖylece bebişler limitinin çok üstünde yiyor ve fazlasını kusuyor! Canını bunun için sıkma lütfen. Çok şükür, hepimiz gayet sağlıklı geçiriyoruz lohusa dönemlerimizi. Tabii ufak tefek aksilikler olacak! Rahat olmak lazım, paniklememek lazım. Bazen ben de tırsıyorum, yok yere kuruntu yapıyorum tabii... Kolay değil, yeni bir yaşama alışıyoruz :)

Eger o uyurken sagmamissam once meme sonra mama veriyorum; ama o uyurken sagmissam sagdigim sutu veriyorum hala araniyorsa memelrdede stock bosaldigi icin mama veriyorum..gecen hafta mama vermemek icin direndim ama doktor kilosunu cok dusuk buldu ve mama takviyesi kesin dedi, ondan beridir el mahkum veriyoruz, cocuk biraz dolmaya basladi sanki yanaklari falan.

canim bizimde cok kusuyor,doktor normal dedi, hatta bazen uykudan uyaniyor midesi bulandigi icin anliyorum kusucak kaldiriyorum fos ustume, bikac gundur ne tisort dayaniyor ne bisi hem kendine hem bize:KK43:(

bendede asiri duygusallik var, hamilelikten beter, eminim gecicek yoksa ben kafayi yerim teoyla ilgili herseybiseyde gozlerim dolarsa hep boyle..

Anladm. ok...

tazemmm burdamısın
bebişle alışmaya çalışıyoruz birbirimize anca bugün fırsat bulabildim gelen gidenden...
gece hiç uyumadı bugün 12 den beri uyuyor toplam yarım saat uyanık kalmıştır meme emerken bile uyuyodu. uyandıramıyorum normal mi 12 saat oldu neredeyse toplam 4 kez emzirebildim dün gece hiç uyumadı yorgun dedim ama korkulacak bişey var mı acaba. doruk nasıl bu arada benim oğlumunda uzun uzun saçları var. doruğu ilk gördüğümde cok özenmiştim bizimki de saçlı doğdu. geçmişi okuyorum herkes iyi çok şükür umarım hep böyle devam eder.

Ben deliriyorum galiba... otururken birden bir bebek çığlığı duyuyorum, bizimki uyandı diye fırlıyorum yerimden, gidiyorum bebeğimin yanına, ses seda yok uyuyor.. Sürekli bebek ağlamaları duyuyorum.. Allahım aklıma mukayyet ol!!!

kızlar bana akıl fikir verin ne olur çok çaresizim göğüslerim kanıyor her emzirmede ağlamaktan harap oldum

Ah geçmiş olsun. Kendi sütünü sürmeyi dene bir de. Sütünü göğüs uçlarına bolca sür. Diyeceksin ki e zaten süt ordan çıkıyor daha neresine süreyim..Bilmiyorum bana bebek hemşiresi söylemişti, işe yarar mı bilmiyorum ama ben bazen deniyorum.

Monologumu burda sonlandırıyorum ve şu anda uykusuz olan anacıklara sabır diliyorum..

X