2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

esram bende almamıstım ama ihtiyacım olunca hemen aldırdım emraha aksam gelirken getirdi sagdık beraber manyak sızlıodu gogsum hem sut dolu olmasının acısından hem ucundan. ucuna dedigim gibi yap. becerirsin manuelle bi dene bizimkide manuel. ama sagınca ya buzdolabına koy yda hemen ver dısarı koyma sutu

selam arkadaşlar. aklıma takılan bir kaç soru var. ben doğru yapıyormuyum emin olamadığım şeyler. sizler gerek hemşireler ololsun gerekse büyüklerinizden yada ilşk bebek deneyimlerinizden bana yardımcı olursanız sevinirim. bebişimin göbeği düşmeden annem evine döndüğü için banyo işini eşimle halletmeye çalıştık. ilk banyosu yarım yamalka olmuştu ama her seferinde daha iyi beceriyoruz sanki. mesela banyo suyunun derecesini nasıl ayarlıyorsunuz. terkos suyu mu içme suyu mu kullanıyorsunuz. yıkarkern (üstünü çıkarınca çok sinirleniyor bizimki) en çabuk halletmek için hangi sırayı izliyorsunuz.

ben aksam mercimek corbası ictim ondan dolayı olabilirmi ecenin geceki huysuzlugu..resmen kaka yapmak istio ama yapamıo gibi cırladı durdu

hiç sütümü sağmadım becerebilicekmiyim bi denicem manuel bi pompa var evde dandik bişi ihtiyacım olmaz diye almadım düzgün bişey nasılsa çalışmıyorum diye..geçicek dimi bu yaralar acılar hep böyle giderse nasıl süt veririm ben ilerleyen zamanlarda
beceririsin niye beceremiyesin moralini bozma güzel annem benim
düzelir ama gerçketn acısını çok iyi bilirim
lansinoha gelince gerçekten işe yarıyor ama bekltemen lazım bir kaç öğün sağ ver göğsün kremli kalsın hatta 15 dk bir kremi yenile lansinohu yani ve kapat göğsünü sürdükten sonra ferahlık vermesi gerek gerçekten an çabuk lansinoh toparlıyor emzirmeye ara vermen gerek canım benim sağarsan bişeycik olmaz acı çekerek emzirirsen sütün kaçar çünkü bebek tutunca çok canın yandığı için kendini geri çekiyorsun ve hatta acıdan ağlıyorsun oda sütnü etkiler ben yaşadığım için bu kadar net yazabiliyorum
lansinohu 8 aylıkken kullanmya başlamıştım bence mucize olması felan hikaye olucağı varsa yaşıyorsun kaçınılmaz bi durum :KK43:(

hepimiz yaşıyoruz bu sorunu ama önemli olan bir an önce atlatmak az sabır be yavrum sağmak ve kremli bekltemk yani göğüslerini dinlendirmek çözüm moralini bozma çabuk iyileşiyor kaydirigubbakcemile3Şeniz

derya yesil cay icsek bisey olurmu sen hic ictinmi emzirirken.. gunde 2 fincan icilebiliomus cok icesim var

kızlar bana sut yogurt cocukta gaz yapar demislerdi ondan yemiorum ama kalsiyum almam lazım bisekilde. siz napıosunuz durumlar nasıl nası beslaniosunuz

Biraz önce gazetede okudum, maden suyu kalsiyum açısından daha iyi bir tercihmişyerimseniben

selam arkadaşlar. aklıma takılan bir kaç soru var. ben doğru yapıyormuyum emin olamadığım şeyler. sizler gerek hemşireler ololsun gerekse büyüklerinizden yada ilşk bebek deneyimlerinizden bana yardımcı olursanız sevinirim. bebişimin göbeği düşmeden annem evine döndüğü için banyo işini eşimle halletmeye çalıştık. ilk banyosu yarım yamalka olmuştu ama her seferinde daha iyi beceriyoruz sanki. mesela banyo suyunun derecesini nasıl ayarlıyorsunuz. terkos suyu mu içme suyu mu kullanıyorsunuz. yıkarkern (üstünü çıkarınca çok sinirleniyor bizimki) en çabuk halletmek için hangi sırayı izliyorsunuz.

ilk sırada bebeğin banyosunu hazırlıyorum
suyun içine bebe şampuanında ekliyip köpürtüyorum
suyun sıcaklığını kolunun dirseğini değdirdiğin zaman yakmayacak şakilde ayarlıyorsun
sonra en son çıkarmadan önce üzerine dökeceğim durulama suıyunu hazırlıyorum aynı ısıda
sonra giydireceğim başlığı içliği tulumu ve havlusunu hazırlıyorum hepsi elim attığımda ulaşabileceğim yerde olacak birde vucüt losyonunu veya bebe yağını hazırlıyorum
bizim sıralamamız bu alt tarafınıda dışarıda losyonlayıp bezini bağlayıp giydiriyorum

arkadaşlar,fazla takip edemiyorum bu aralar,benden başka işitme testinde problem yaşayan olmuş muydu?
biz pazartesi günü tekrar gittik,bu kez de sağ kulak testi geçti,sol kulak geçemedi.bu kez üzülmedim,çünkü bunun testi yapan hemşireden kaynaklandığına neredeyse emin oldum.test sonrası çocuk doktorunun yanına gidip sol kulağın testi geçemediğini söylediğimizde doktor kulağı muayene etti ve "kulak gayet normal,haftaya geldiğinizde haberim olsun.hemşire hanıma bazı direktiflerim olacak,testi o şekilde yapsın." dedi.zaten hemşire hanım da testi yaparken "iyi başlıyor ama devamı gelmiyor." dedi.bir kulak 1-2 dakika içinde önce duyar,sonra duyma yeteneğini kaybeder mi?
bence bebeğimin kulak girişi dar olduğu için -girişin dar olduğunu hemşire söyledi,kulaklığı takmakta çok zorlandı- kulaklık yerleştirildikten kısa bir süre sonra gevşeyip çıkıyor ve test geçersiz hale geliyor.
artık üzülmüyorum,sadece kızıyorum.karşısındakinin bir lohusa olduğunu unutup başka olasılıkların da olabileceğini düşünmeden konuşan insanları ve onları oraya oturtan zihniyeti lanetliyorum.
umarım sizler böyle insanlarla karşılaşmaz,böyle sıkıntılar yaşamazsınız.

derya yesil cay icsek bisey olurmu sen hic ictinmi emzirirken.. gunde 2 fincan icilebiliomus cok icesim var

ben içmedim zararı yoksa banada haber et bende içeyim kendilerini çok severim
zayıflam topiğimiz ne zaman oluşturulacak benim kilo sabit duruyor göbek baya gitti ama tam bir jöle kıvamında bıngıl bıngıl
sizlere formül vercektim herkesler toparlansın öyle yazayım diyorum sıkılaştırıcı formül birde bebekler emiyorya onlara dokunurmu acaba araştırmak açısından erteliyorum sonuşta dışardanda sürsek karaciğerden geçtiğini biliyorum doğrumu ama öyle duydum

arkadaşlar,fazla takip edemiyorum bu aralar,benden başka işitme testinde problem yaşayan olmuş muydu?
biz pazartesi günü tekrar gittik,bu kez de sağ kulak testi geçti,sol kulak geçemedi.bu kez üzülmedim,çünkü bunun testi yapan hemşireden kaynaklandığına neredeyse emin oldum.test sonrası çocuk doktorunun yanına gidip sol kulağın testi geçemediğini söylediğimizde doktor kulağı muayene etti ve "kulak gayet normal,haftaya geldiğinizde haberim olsun.hemşire hanıma bazı direktiflerim olacak,testi o şekilde yapsın." dedi.zaten hemşire hanım da testi yaparken "iyi başlıyor ama devamı gelmiyor." dedi.bir kulak 1-2 dakika içinde önce duyar,sonra duyma yeteneğini kaybeder mi?
bence bebeğimin kulak girişi dar olduğu için -girişin dar olduğunu hemşire söyledi,kulaklığı takmakta çok zorlandı- kulaklık yerleştirildikten kısa bir süre sonra gevşeyip çıkıyor ve test geçersiz hale geliyor.
artık üzülmüyorum,sadece kızıyorum.karşısındakinin bir lohusa olduğunu unutup başka olasılıkların da olabileceğini düşünmeden konuşan insanları ve onları oraya oturtan zihniyeti lanetliyorum.
umarım sizler böyle insanlarla karşılaşmaz,böyle sıkıntılar yaşamazsınız.
testi nasıl uyguluyorlar bize annei bebeğini emzir ye başal deyip öyle cihazı takmışlardı bencede sorun yoktur kafana takma

kızlar 40ımız cıktıktan sonra acalım dediler. ama bilmiorum ben zaten zayıflamayonunde besleniorum karnıma catlak kremimi suruorum. karnım korse ve mus corabla sarılı cok az kaldı ama sadece bıngıllık var dedigin gibi canım . ondan acmıorum topigi ama yapacagımdanda geri kalmıorum

ben içmedim zararı yoksa banada haber et bende içeyim kendilerini çok severim
zayıflam topiğimiz ne zaman oluşturulacak benim kilo sabit duruyor göbek baya gitti ama tam bir jöle kıvamında bıngıl bıngıl
sizlere formül vercektim herkesler toparlansın öyle yazayım diyorum sıkılaştırıcı formül birde bebekler emiyorya onlara dokunurmu acaba araştırmak açısından erteliyorum sonuşta dışardanda sürsek karaciğerden geçtiğini biliyorum doğrumu ama öyle duydum

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum...54939-emzirirken-yesil-cay-icebilirmiyiz.html

bu linkte var canım bilgi

amma da bakımlı kadınsın ha BABY... gıpte ediyorum sana.
bense günde iki kere duşa girmekten başka bakım namına hiçbirşey yapmıyorum. gerçi iyiki de hamileyken hergün göbeğimi yağlamakla uğraşmamışım. hiç çatlağım yok. boşyere yağlama mesaisi yapmış olacaktım. demek ki ırsi, annemin de göbeği hiç çatlamamış üç çocuğa rağmen.
göbeğinizdeki o upuzun kahverengi çizgi kayboldu mu arkadaşlar? benim göbek fos diye inince o çizgi iyice bi çirkin görüntü aldı. bakalım ne zaman geçecek. buarada benim göbek de bıngıl bıngıl. ama bu çok normal, zamanla toparlanır. şimdilik spor filan yapmıyorum. eğilip doğrulmak bile yeterince acı veriyor zaten. bi de mekik çekecek halimiz yok bu dikişlerle. bence de şu zayıflama topiğini erteleyelim. ben şuan hazır değilim. tatlıya öyle bi düştüm ki anlatamam. hep severdim, şimdi tapıyorum. tatlıdan başka bişey yemek istemiyorum adeta. aldığım kaloriyi hiç hesaplamıyorum, yoksa aklımı oynatırım. tabi bu durumda kilolar da gitmiyor.

bense günde iki kere duşa girmekten başka bakım namına hiçbirşey yapmıyorum. gerçi iyiki de hamileyken hergün göbeğimi yağlamakla uğraşmamışım. hiç çatlağım yok. boşyere yağlama mesaisi yapmış olacaktım. demek ki ırsi, annemin de göbeği hiç çatlamamış üç çocuğa rağmen.
göbeğinizdeki o upuzun kahverengi çizgi kayboldu mu arkadaşlar? benim göbek fos diye inince o çizgi iyice bi çirkin görüntü aldı. bakalım ne zaman geçecek. buarada benim göbek de bıngıl bıngıl. ama bu çok normal, zamanla toparlanır. şimdilik spor filan yapmıyorum. eğilip doğrulmak bile yeterince acı veriyor zaten. bi de mekik çekecek halimiz yok bu dikişlerle. bence de şu zayıflama topiğini erteleyelim. ben şuan hazır değilim. tatlıya öyle bi düştüm ki anlatamam. hep severdim, şimdi tapıyorum. tatlıdan başka bişey yemek istemiyorum adeta. aldığım kaloriyi hiç hesaplamıyorum, yoksa aklımı oynatırım. tabi bu durumda kilolar da gitmiyor.

o kahverengiler dogumdan 5 ay sonra filan kayboluomus hemen gitmiomus benimde gobegingorunumu icler acısı cizgi catlak gobek deligi vs.. bıngıllıkta var.neyseki kuculdu gobegim..40ım cıkana kadar 7-24 korseli gezmeyi dusunuyorum.banada 6 ay spor yasak ama kucakta cocugu pıspıslarken saga sola bel inceltme harketini dogal yapıom zaten..

sabaha kadar ece yatırmadı.. gece cok huysuzlandı kakasını yapamadı benide yedi bitirdi..hem ittirio hem cekio ınga ınga cınlattı evi heryeri. tam sızıo yerine yatırıorum bende yatıorum 15 dk sonra uyanıo basıo yaygarayı belki 6-7 kez boyle oldu deli oldum sinirlerim gerildi resmen. sahur sırası uyudu ancak sonrada 6da uyandı hala anca 9a dogru sızdı kakasını yaptı kendi kendine sızdı .. ben hala ayaktayım uyumak istemiorum evde isler beni beklio resmen zamanla yarısıorum.
wcye girmek bile sorun dun yatırdım wcye gittim girmemle cıkmam bir oldu bastı yaygarayı ..Allah yardımcımız olsun
Aynen dun gece tam bir kabustu, gram uyumadik, kucakta uyuyor, yatakta basliyor viyaklamaya, memede uyuyor, yatakta uyaniyor, surekli ikiniyor, kakasini yine yapamadi, emerken hem memeyle kavga edip hem ikiniyor,kabus gibiydi, sabah sizi, bi iki saat uyudu erin, 10da yine kalkti, daha yeni uyuttuk:KK43:(ama cok derin uyumuyor, ya sicriyor, ya geriniyor,ya ikiniyor:KK43:(
sana kolaylık sağlayacak bir yöntem anlatayım suyu kaynatıyorum ben sonra termosa dolduruyorum biberonlarıda steril edip her ikisinin içinede termostaki sudan 40 veya 50 ml e kadar doldurup ağızlarını kapatıyorum onlar soğuyor öylece sonrada mama yapacaığım zaman suyun ml tamamlamak için üzerine temosatn kaynar su ekliyorum sonrada mamayı katıyorum böylece mamanın içilme sıcaklığıda ideal olıuyor gecede aynısını yapıyorum hiç zorda olmuyor hemen mama hazır oluyor yavrucak tam uyanmadan hazırlayıp yediriyorum böyle dene istresen suyun mutlaka kaynamış ılıtılmış olarak hazır olmalı canım içme suyu olmaz
her seferdede steril etmiyorum kaynamış suyla temizliyorum sabah akşam steril ediyorum yetiyor bana göre
deryacim anliyamadim; icme suyu kullanmiyayimmi?yada icme suyunuda mi kaynatayim??ozel sisede aliyorum icme suyunu ben, her daim yanimda yani..burda cesme suyu cok kirecli kaynatsamda guvenemiyorum; kettle bile safi kirec oluyor:KK43:(

kızlar bana akıl fikir verin ne olur çok çaresizim göğüslerim kanıyor her emzirmede ağlamaktan harap oldum 20 gün boyunca ne göğüs ağrım oldu ne bişey son 3 günde kahroldum resmen emzirmek istemiyorum acıdan 3 saat dolsun diye bekliyorum acıkmasın ne olur diye dua ediyorum niye böyle oldu anlamadım
kullanmadığım krem kalmadı lansinoh evicap karbonatlı su ayva çekirdeği hiçbiri işe yaramıyor slikon uçla emzirmeyi beceremedim
bi arkadaş fito diye bi ilaç yazmış bugün mamiye onu aldırıcam sütüm var bebeğim emmek istiyor ama ben emzirirken çile çekiyorum resmen
emmedği anlarda bile ölüyorum ağrıdan sanki göğsümdeki damarlar çekiliyor sancıdan ölüyorum
canim benim eve cikinca hastaneden kabus gibiydi 1 hafta bende elimi isiriyordum acidan, ama pompayla sagdigimdan beri aaldi, bi muddet pompayla sag ve lansinoh sur ben cok faydasini gordum, bi kac gun dinlensin goguslerin, ve ustundeki kabuk soyuldu, rahatladim, simdi acisi gecti emziriyorum, arada sagiyorum..insallah onuc alirsin..

ben hastaede bana ogrettikleri gibi yikiyorum hala..kuvetine sadece duru suyunu hazirliorum, banyo termometresini icine atip 37 derecede ayarliyorum suyu..yanda alt acma minderimizi koyuyorum, bebegi mindere yatiriyorum soyup,bezi once duru suyla islatip yuzunu siliyorum boynunu kulakarkalarini, sonra bezi tekrar silatip sampuanini kopurtup yine minderdeyken once kafasini sonra vucudunu kopuklu bezle siliyorum..bu sirada annem yardimci oluyor, sonra kucaklayip kuvetinin icinde, duru suyla vucudunu kafasini kopukten arindiriyorum, minderinin ustune havlusunu serip koyup kuruluyorum..cok pratik oluyor..

benimde o cizgi igrenc dahada koyulasti gobegin gerginligi gidince, deligin cevreside koyulasti:KK43:

kızlar bana sut yogurt cocukta gaz yapar demislerdi ondan yemiorum ama kalsiyum almam lazım bisekilde. siz napıosunuz durumlar nasıl nası beslaniosunuz

ben ilk defa duyuyorum böyle bişey - bana da doktor her emzirmeden sonra 1 bardak süt iç dedi - kendine böyle bir alışkanlık edinirsen çok faydasını görürsün dedi- bende içiyorum su niyetine süt

ben ilk defa duyuyorum böyle bişey - bana da doktor her emzirmeden sonra 1 bardak süt iç dedi - kendine böyle bir alışkanlık edinirsen çok faydasını görürsün dedi- bende içiyorum su niyetine süt

bende sut yogurt ayran iciyorum hep..doktorum banada sutu onerdi...

X