2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

cerenimle ilk koklaşmamız
fb15.jpg

BugÜn benİm kontrolÜm vardı dr da gİttİk Önce ultraonda rahİme baktı gÜzel dedİ kesİ yerİm bellİ bİle degİl dr yaptıgı İŞle ÖvÜnÜyor bak hİÇ bellİ degİl dİye
alltan muaynede ettİ ama aynı Şeylerİ orası İÇİn sÖylİyemedİ kızım Çok İltahaplanman var dedİ bİrde bÜtÜn organların sarkmıŞ nasıl İlk dogumu yaptırmıŞlar yazıklar olsun onlara dİye kızdı İdrar torbasının sarktıgını bİlİyordum ama makatıma bİle zarar vermİŞler dr toparlamamız gerek dedİ yanİ tekrar ama bu sefer alttan amelİyat olucam dr bebegİn bİraz bÜyÜsÜn İstersen dedİ ÇÜnkİ amelİyettan sonra benİm hİÇ İŞ yapmamam mgerekmİŞ sana ve bebege bakıcak bİrİnİ bulmalısın dedİ İlk olarak İlaÇ verdİ penİsİlİn ve fİtİl haftaya tekrar gİdİcem gÜnÜnÜ ve Ücretİnİ konuŞacagım allahım İyİyİm dİye sevİnİrken bİrde estetİk oparasyon geÇİrİcem ama Şart kendİm rahatsızlık hİssedİyorum İŞte bÖyle kızlar fazla gİremİyorum bu yÜzden hepsİnİn anlatı verdİm kusura bakmayın artık kontrole gİdİnce alltan tekrar bakıcak ay kurtulamadık Şu muayne masasından resmen gerİlİyorum artık
geçmiş osun canım bu durumda ne denirki :teselli:
bend edoktora gittim dikişler iyi rahimde iyi kanamada durdu zaten 2 gün sonra kırkımız çıkıyorhihoyyyt:teytey:
bende 73 le doğuma girdim en son tartıldığımda 63 olmuştum pantolonlarım olmuyor denedim kapanmıyor düğmeleri....
kızlar birde sizinde dikişleriniz zamanla sertleştimi benim taş gibi oldu hafiften şiştide bebeği eğilerek emziriom ondanmı acaba uzun sürüo emişmemiz sırtım ağrıdığı için bacaklarımdan destek alıom ondamı şişti yoksa bi aksilikmi varCADIARZU
daha yenisin sonradan yumuşuyor korkma bendede oldu böylemi kalıcak diye endişelenmiştim ama normale dönüyor a.sbay bay sert değilmi
canım bende aynen.zaten normal hayattada her dusumda boy abdesti alırım alıskanlıktır bende o. bakalım benimde banyodan sonra cok oluyo kanama sanırım sıcak suyun etkisiyle.
2 gundur beni karabasan basıodu. rahat edeyim die dun namaz abdesti alıp yattım artık kanamam durana kadar oyle gezicem sizede tavsiye ederim ic sıkıntım gecti yoksa patlayacak gibi oluyodum.

bide kızımla basbasayız artık kvaldemde gitti ondanda ruhum rahatladı duzenimi kurmayı bekliorum heycanla..
aynen her banyomda abdest aldım o huy bended vardır içim rahatlıyor gerçekten kanamam durdu çok şükür darısı başına canım
yok beeaa ne küsces delü...

burkom burcum öylesine yazdı işte sıkıntıdan kime takılsakda muhabbet çıksa modundayız..
bizden hala dogura yok yani aktif yazanlardan kaldık öylece...
yahu annem burdayken teyzemler dayımlar falan bebk olsunda görmeye gelelm derdindeler üstelik herkes kendi yemeğini getirme k düşüncesiyle.. bakalım ne zmana başlar misafir trafiğimiz. aslında benmde işime gelir. ben odamda oglumla ilgilenirim nasıl olsa kimse ayıplamaz herkes kendin pişir kendin ye modunda olur.:))

bu ardaa oglum artık başak burcu olcak. aslan olma ihtimalimiz sona erdi...ve ben başak erkelerini çok sverim aslan ın aksine.:)yerimseniben

bu arada annemlerdoktordan geldi. ameliyat demiş. kireçlenme ve kıkırdaklar arası su kalmamsı gibi bişeyler söylemiş. tabii şimdi doktor araştırmasındayız.İstanbullu kızlar bildiğiniz iyi bir ortopedihocası varmı?yani opr. değilde prof yada doç lazım öneebileceginiz hastane falan varsa memnun olurum...

ayy şimdide benim bu yıl neden kpss ye girmeme takmış durumda... allahım ya ben minicik bebeği kime bırakıpgidicem işe.. takıntılı memur takıntısı var dedimya. ben kolejde çalışıyorum diye zaten bi hoşlar yani...
annene geçmiş olsun canım
yanlız memur sendromlarını anlamış değilim CADIARZU
foto eklim bende bariiii kahvaltıya gittiğimiz gün paşanın keyfi yerindee

sn206666.jpg
[/URL][/IMG]

oy oy maşallaha kuzuya tosun olmuş ya :nazar:
bizde 15 günlükken alıişverişe parka filan gitmiştik biizmkide parkat bastı yaygarayı koştur koştur eve dönmek zorunda kaldık

geçmişe tam bakamıyorum ama gördüğüm kadarıyla urdanın evlilik yıl dömümüymüş daha nice senelere eşinle bebekleirnle dima mutlu olun inşallah
nazan çok datlusunuz ya anneilk çok yakışmış ikinizide kocaman öpüyorum
genel olarak hepimizn şikayetlreri aynı bizim başımızdada kolik belası var bir tuttumu 5 sat ayakta kaldığımı biliyorum gece uykusuzluğuda cabası

Biz de sarılığı atlattık galiba. Değerleri düşüşe geçti..

Nurdan, Nazan sıpalarınızı yerim ben sizin...
geçmiş olsun
günaydın güzel anneler bizden haber vereyim biraz oğlum üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyormuş günlerdir hiç durmuyor uyumuyordu hep ağlıyordu en sonunda seside kısıldı bu üçüncü doktorumuz ve bunda sonuç aldık çok şükür dün acile götürdük yavrumu ağlayınca sesi çıkmıkyorud çok korktuk meğerse enfeksiyondanmış geniz akıntısı ve tıkanıklıktan uyumuyormuş ilaç vermediler önermedide sevindim deniz suyu kullanıyoruz mucize gibi yavrum dünden beri normale döndü uyuyor ağalmıyor rahat rahat emiyor ama henüz geçmiş değil ateşlenirse hemen getirin dedi çok üzgünüm bukadar küçük nasıl hasta ettim anlamadım[/QUOTE

ses kısıklığı üzerine mi şüphelenip doktora götürdün sakaleyn. bizimki de arada öksürüyor. doktoruna sordum muayenede. olur öyle boğazında balgam varsa onu çıkarmaya çalışıyotdur dedi. Allahtan azaldı da o kadar sıkılmıyorum ama arada kuru kuru öksürüyor bizimki de..

evet ses kısılığından götürdük canım baya baya sesi kıslımıştı korktuk deniz suyu kullandık rahtlattı birde kuru kuru öksürüyordu hafifte balgamlı nefes alışı vardı

Yahya yi yerim ben ya cok seker, kucuk adam..

Nazan cok fotojeniksiniz fotograflarda...

Gypsesrammm.. hanı demıstın ya.. memeyle kavga eder oldu Yahya.. durup durup cıglık atıyor emerken falan dıye.. yavrum o bızde de olmaya basladı, sankı bı yerını sıksıtırıyorum cocugun.. neden bunu yapıyor anlamıs degılım, bılıyorsan bana da yaz be bacım.

Kuzey, dun geceden berıdır bıze mum dıktırdı resmen.. hala daha huzursuz huzursuz uyuyor,basından ayrılamyıorum, aglayarak uyanıyor, huyu her gun degsııyor, benı uyutmadı, kendı uyumadı, sımdı kendı uyuyor, ben hala ayakta.. resmen suyum cıktı. Neden boyle oldu bu cocuk anlamıs degılım bunu da. Bı sıkıntısı mı var dıyecegım, gorunurde bırseyı de yok.. aglayarak uyanıyor, gazını, nazıını,cazını yok edıyorum elımden geldıgınce.. habıre emmek ıstıyor, ayaklı meme gıbı yasıyorum. En kısa zamanda su durumlar bı duzene gırse.. kahvaltımı 2 de yaptım,artık evde kımse de yok,tek basımayım, napıcamı bılemyıorum,Allah yardımcımız olsun.

canım aynısını ecede yapmaya basladı. gece 2 saatte bir dikti beni ve 1.5 saate yakında uyanık kaldı.derdi ne bilmiom surekli ınılama..o nekadar uyuyosa bende o kadar.ama o gunduz sızıo ben gunduz ayakta.geceyi gunduz yaptı

Evris Teo yuda cok korkutuyorlar, az once uyuttum yanina uzandim uyurum diye 2 dakikada bir sicradi yavrum, dedigin gibi cok derin uykuda degil, ki kac kere okuduk ufledik:KK43:(hayirdir..annem 40i cikana kadar olur boyle diyor, hatta sanada olur diyor:KK43:(

canım basında ufakta olsa kuran olsun cocugun muhakkak..nerde yatarsa ora koyun.o cok onemli . benide rahatsız ettiler bir iki kez artık tedbirli geziorum

ben bide yasin kitabından nazar duasını kestim onu muska gibi yapıp cocugun omzuna taktım kendi capımda iste

oh dun geceden beri 3 kere sictik rahatladik,4damla rezene yagi babyfen diye bi ilac vrim o mu rahatlatti acaba??ikinmaktan kurtuldu yavrum:)) ama hala uyumama eylemine devam:KK43:(anneme sattim, ben biraz uyuycam..tilki uykusu resmen yataga koyuyoruz uyuyan cocugu aninda uyaniyor..

ben geldim güzel anneler hepinizi tebrik ediyorum maşallah kuzularınız çok güzel bayağıdır girememiştim malum gelengiden mevlüt telaşı falan şükür atlattık hepsini anca girmeye vakit buldum hepinizi çok özlemiştim hergün diyorum bugün biri daha doğum yapmıştır falan diye kendi kendime aklımdan geçiriyordum...

selin bana kök söktürüyor emmiyor zaten hiç emememişti silikon uçla kendi çapında emmeye çalıştı sonra malum süt yeterli olmayınca mamaya başladık şimdi silikon uçlada emmek istemiyor sütüm çok azaldı elektrikli pompayla sağıyorum ama anca 20 cc birşey çıkıyor oda yeterli olmuyor mamaya dayandık mecbur ama kabızlık sorunumuz var bugün 3.cü gün oldu hala kakasını yapmadı az önce fitil koyduk biraz yapmış ne yapıcam bilmiyorum keşke benimkide sizlerinki gibi emseydide sabaha kadar emzirmeye razıydım mama çok zor her koşulda su ısıt su soğut tıkanma derdi var o çok kötü oluyor geçen gün öyle bir boğazında kaldıkı kıpkırmızı oldu allah korusun bir daha yaşatmasın zor kendine geldi emzirirken böyle bir dert en azından yok....hepinizi ve kuzularınızı kocaman öpüyorum keşke burda olsaydınız malum bebekler olunca ilk iş onlar görüşmek üzere.....

nazan ya fotolarınız harika. maşallah diyorum çitlembik kızına ve sana..

bizim bebeklerin hepsi maşallah çok tatlılar.
bu topiğe çok sık takılmasamda arada bakıyorumda serapın resmini gördüm .Allahım ya bayıldım harika bir anı yakalamışsınız serap kızın seni heryerinden süt fışkıran anne olarak biliyor herhalde agzını nasıl açmış öyle ya maşallah yerim ben onu..:asigim:

göğüslerim berbat dün gece kanadı resmen Allahım nasıl bi acıdır bu emdikçe içimden birşey sökülüyor sanki karboantlı su ile masaj yapıyorum sürekli kremler felan hikayeymiş 8 aylıkken başladıkta nolduuuu hiç bi naneye yaramadı :KK43:(

ben geldim güzel anneler hepinizi tebrik ediyorum maşallah kuzularınız çok güzel bayağıdır girememiştim malum gelengiden mevlüt telaşı falan şükür atlattık hepsini anca girmeye vakit buldum hepinizi çok özlemiştim hergün diyorum bugün biri daha doğum yapmıştır falan diye kendi kendime aklımdan geçiriyordum...

selin bana kök söktürüyor emmiyor zaten hiç emememişti silikon uçla kendi çapında emmeye çalıştı sonra malum süt yeterli olmayınca mamaya başladık şimdi silikon uçlada emmek istemiyor sütüm çok azaldı elektrikli pompayla sağıyorum ama anca 20 cc birşey çıkıyor oda yeterli olmuyor mamaya dayandık mecbur ama kabızlık sorunumuz var bugün 3.cü gün oldu hala kakasını yapmadı az önce fitil koyduk biraz yapmış ne yapıcam bilmiyorum keşke benimkide sizlerinki gibi emseydide sabaha kadar emzirmeye razıydım mama çok zor her koşulda su ısıt su soğut tıkanma derdi var o çok kötü oluyor geçen gün öyle bir boğazında kaldıkı kıpkırmızı oldu allah korusun bir daha yaşatmasın zor kendine geldi emzirirken böyle bir dert en azından yok....hepinizi ve kuzularınızı kocaman öpüyorum keşke burda olsaydınız malum bebekler olunca ilk iş onlar görüşmek üzere.....
kırkınız çıkmış hayırlı olsun bizimde yarın çıkıyor
bende mama ağırlıklı besliyorum kabızlığı için mamasına zeytin yağı ekle 1 çay kaışığı işe yarayacaktır
hangi mamayı veriyorsun ben aptamil 1 veriyorum ama önce emziriyorum sonra maam takviyeli devam ediyor bizim kilo alımı nasıl ilk kontrol ve aşı mı<zı senlen ben olduk sanırım
aslında birde bebeklrin boy kilo takip grafiği yapask iyi olur ama kim yapabilir uğraşabilirki
ağlıyor yusuf bey ben kaçar

BugÜn benİm kontrolÜm vardı dr da gİttİk Önce ultraonda rahİme baktı gÜzel dedİ kesİ yerİm bellİ bİle degİl dr yaptıgı İŞle ÖvÜnÜyor bak hİÇ bellİ degİl dİye
alltan muaynede ettİ ama aynı Şeylerİ orası İÇİn sÖylİyemedİ kızım Çok İltahaplanman var dedİ bİrde bÜtÜn organların sarkmıŞ nasıl İlk dogumu yaptırmıŞlar yazıklar olsun onlara dİye kızdı İdrar torbasının sarktıgını bİlİyordum ama makatıma bİle zarar vermİŞler dr toparlamamız gerek dedİ yanİ tekrar ama bu sefer alttan amelİyat olucam dr bebegİn bİraz bÜyÜsÜn İstersen dedİ ÇÜnkİ amelİyettan sonra benİm hİÇ İŞ yapmamam mgerekmİŞ sana ve bebege bakıcak bİrİnİ bulmalısın dedİ İlk olarak İlaÇ verdİ penİsİlİn ve fİtİl haftaya tekrar gİdİcem gÜnÜnÜ ve Ücretİnİ konuŞacagım allahım İyİyİm dİye sevİnİrken bİrde estetİk oparasyon geÇİrİcem ama Şart kendİm rahatsızlık hİssedİyorum İŞte bÖyle kızlar fazla gİremİyorum bu yÜzden hepsİnİn anlatı verdİm kusura bakmayın artık kontrole gİdİnce alltan tekrar bakıcak ay kurtulamadık Şu muayne masasından resmen gerİlİyorum artık
canım cok gecmiş olsun dün rüyamda burcinleseni gördüm koccaman olmuş pofur pofurdu üstelikte konuşuyodu senin kızz çok sevdimm...
evrimim bilsem ah bilsem derdini hala öyle emerken bi anda çığlık çığlığa ağlıyor acaba diyorum sütmü gelmiyor bakıyorum gayet akıyor kaldıki çektini anlıyorum uyurkende yapıyor nasıl çözücez bunlarını dilini bilmem :KK43:(
ya aynışey bendede var uyanıyor önce 2 göğsümüde emiyor güzelce biraz duruyo gaz çıkartma alt değiştirmeden sonra mama yiyiyor uyku gelmeye başlıyo memede uyumayı sevdiği için gene mememi veriyorum emiyo tam emerken bi huysuzluk anlatamam bi savaş halinde hem mememi itiyo hem almaya calışıyo çığlık çığlığa ağlıyo bbende sütmü yok diyorum ama şakır şakır akıyooo yaa nie böle yapıyolarkii
merhaba
2009 agustos anneleri belkide bazılarınız bebeklerinizi kucagınıza aldınız bazılarınız hala gelmesini bekliyorsunuz Allah herkesin cocugunu analı babalı büyütsün her dogan cocugun kaderi güzel olsun şimdi benim nickime bakcaksınız ve bekar diceksiniz nerden cıktım diye nerden mi cıktım tuana3434 benim kuzenim olur bugun sabah saat 07,00 itibariyle 3,30 kg olan bi cimcime geldi dünyaya osgeldi sefa getirdi bilgileriniz olsun istedim
allah analı babalı büyütsünnn aramıza biri daha katıldı
foto eklim bende bariiii kahvaltıya gittiğimiz gün paşanın keyfi yerindee

sn206666.jpg
[/URL][/IMG]

maşallah yaaa canım chicconun taşıma koltuğumu biz henüz küçük die tam oturtamıyoruz derler ya hemen oturtulmaz cocuk die

Merhaba herkese ben hala ağustos ayında doğum yapacaklar kısmına takılıyodum burayı keşfim geç oldu anlayacağınız geçmişi okumaya çalışıcam sıpadan vakit bulursam yaşadığımız sorunlar sizdede var mı naptınız nettiniz bi bakıyım sizleri bebeişlerinizi öpüyorum görüşmek üzere mızırdanıyo bizimki bu çocuk uykuyu pek sevmiyo gibi :))

nazan ya fotolarınız harika. maşallah diyorum çitlembik kızına ve sana..

bizim bebeklerin hepsi maşallah çok tatlılar.
bu topiğe çok sık takılmasamda arada bakıyorumda serapın resmini gördüm .Allahım ya bayıldım harika bir anı yakalamışsınız serap kızın seni heryerinden süt fışkıran anne olarak biliyor herhalde agzını nasıl açmış öyle ya maşallah yerim ben onu..:asigim:

sorma canım sürekli emme hlinde cok saol bakalım senin nasıl olucak meraktan cattlattı seninkide yaaa
sakaleynmaster canım bende aynı önce emziriyorum sonra mama aptamil 1 kullanıyoruz bizde...
dün kalça ultrasonumuz vardı yaptırdık sonra muayene etti doktorumuz 1 ayda 1200 gr almış boyuda 5 cm uzamış kızımın tüm kontrollerimiz çok şükür normal cıktı yarında asıya gidicez bakalım..
sakaleyn senin kilo alınım ne caım

X