2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bu arada hemen hemen herkeste bir sarılık söz konusu olmuş bütün bebekelre sağlık diliyorum annelerde geçmiş olsun diyorum

cnm demek ki bunları yaşayan tek ben değilmişim umarım hepimiz için hayırlısı ne ise o olur ... :Saruboceq:

canım esram sen hala yanlızmısın kuzum getir kız beraber yıkayalım yafrum benim ağlama ya benim sıpada hiç uyumuyor gece yok gündüz yok bizde kusuyoruz birde kuzum grip başalngıcı dediler ilaç içti ya ateşlendik versem bir türlü vermesem bir türlü içim gitti ya ama şimdi iyi ayaklarını sıcak tut
bizimkininde yaş geliyor gözleriden bu iyi göz yaşı kanalları açık demektir bebeklerde birde bu sorun olabiliyor
burun aspiratörü burnuna sokmadan önce sıkıyorsun burnuna sokunca bırakıyorsun içierdekileri çekiyor gerçi ben geç kaldım mutlaka anlatan olmuştur
canını sıkma bebeğin ağlıyoryada uyumuyor diye strese girme tosunum benim yanlız değilsin biz varız Şeniz

Son düzenleme:
cnm demek ki bunları yaşayan tek ben değilmişim umarım hepimiz için hayırlısı ne ise o olur ... :Saruboceq:

senin eşinde anlayacaktır ama çok sabır istiyoru ben çok yıprandım ama sabır işleir çözüyor onun için hemen ayrılma sözlerini düşünme derim herkeste buna benzer sorunlar var bebeğine odaklan keyfini çıkar drim sonra büyüyor ve bebeklik anılarını ahtırlamıyorsun ben kızımda yaşadım eşimde bende oğlumuzda anladık hamileliği bebeği çok şey kaçırmışız diye üzülüyoruz canım su akıp yolunu bulyor sen içini ferah tut derim

ay canım doysun da bebişin mamayla olsun ne yapacaksın mecbur işte humana still tea içsen artar mı acaba
canim burda humana steelim tea bulamam ama rezene ve anason karisimi iciyorum, incir, dut hosafi, hurma, rezenenin kendi bitkisi, bol su sogan denemedigim kalmadi..olmadimi olmuyor..

bu kayinvalieler benide korkuttu ya tr donusu kayinvalidem gelicek 1 ayligina cocuga bakmaya, insallah o bakim istemez, ben ise basliycam o tarihte..anneme her turlu nazim geciyor, onla napicaz bilmiyorum...

sağol cnm içimi rahatlattın bakalım zamana bırakıyorum herşeyi... keyif çıkarma olayı zor tabii ama :gitme:

deryam canım benim o kaynanan olucak kadının önüne kemik atsaydında yeseydi hoştmuş Allahın gerizekalısı kadın böyle tipleri ibreti aleme sallandıracan ipte
bizde erkek anası olduk ama böyle manyaklıklar yapılırmı ya
Allahından bulsun toparla kendini en önemli şey şu anda sütümüz
ne kadar moralim bozukta olsa tek korkum sütüme birşey olmasın diye kafaya takmıyorum hiçbirşeyi şükürler olsun şimdilik etkilenmedim
inşallah rabbim sütünü arttırır canımsın benim

oğlum uyudu şükürler olsun
bende mutfağa doğru gidiyorum
mami güllacı çok sever güllaç yapıcam süpriz olsunnn

geçmişi okumadan yazıyorum.
GYPSY ne güllacı kuzum? uzun iş değil mi? boşversene. yat uyu oğlun uyurken

selam kızlar benım kızımda sarılık tehlıkesı gecırdı ama gectı şimdi ii ama sütüm yetmıyor bebelac mam verıyorum gece uykusu bızdede yok malesef gunduz uyuyo ondada kaynanam rahat vermıyo sağolsun yemektı temızlıktı uykusuzummmmmmmmmmmmmmm netede gıremıyorum kaynanam yuzunden sızlerı cok ozledım hepinizi cok opüyorum

damadın iyi, bizim gelin napıyooo... sütüm yetiyor galiba, yetmediğini nerden anlarım bilmiyorum..Emiyor, uyuyor, kaka yapıyor..

merhabalar,
kabus gibi bir haftanın ardından aranızdayım.fakat kabus hala tam olarak sona ermiş değil :1no2:

umarım canınızı sıkmamışımdır arkadaşlar,görüşmek üzere...
Geçmiş olsun Keops. Bizim canımızı sıkmadın sen kendim canını sıkma, herşey yoluna girecektir..

Aaaaa okurken unaldım yaaa. Neyse boşver alttan almaya devam et nasılsa gidecekmiş..

Seçiiiiiiiil, biz senle Rüzgarları aynı gün ve aynı saatte doğurduk bu nasıl iştir:)))

bize de işitme testi yaptırın diyen olmadı esra bak kafama takıldı bu konu
Bize de diyen olmadı ama sese acaip tepki veriyo bizim sıpa..

Ihh.. İlk kez duyuyorum..

oğlum uyudu şükürler olsun
bende mutfağa doğru gidiyorum
mami güllacı çok sever güllaç yapıcam süpriz olsunnn

Mmmmm... afiyet olsun

selamlarr

dr a gittik bugun bizim kiz hala düogum kilosuna ulasamadı bugun 18,gun ve 3880 gr ancak olmus yani 3900 dogmustubuçocuk daha aynı kiloya ulasamadı meme emiyor sutum var gorunuste akıyor gouskalkanlarına doluyor ve ece emip saatlerce uyuyabildigine gore dr doyuyor diyor doymasa asla uyumaz diyor ama niye kilo almıyor anlamadımg ittiboyu uzamıs iki cm kadar tulumlar kasmaya basladı ordanda anlıyorum ama niye kilo almıyor deli olcam

ben biraz duzgun beslenmedim uykusuzluk moral bozuklugu lohusa bunalımı falan bir kabak dolması iki kasık yogur bir dilim ekmek yiyip aksamy emegini kapatıyordum bundan dolayı kilo almamısolabirilir bir bes altı gun siz iyi beslenin bakın olmazsa mama dedi dr kasıkla verirsinizmamayıda dedi biberona alısmasın diye aykabus gibi kasıkla onca mama nası içirilirkii
mama isine girmeyi hiç istemiyorum hem sut emmez hemde ugrasmak zor mama yiyen çocuk sıkca kusar fazlasını çıkarır falan biliyorum amakilo almazsa napcam bilmem mecbur vercez

yhiç boyle olanınız varmı sut var goruntude çocuk emip uyuyor amakiloçok iyi almıyor 6 gunde 80 gr almıs mesela çok az degilmi ???

isitme testi

bizdende istendi 6 gunlukken ece yaptırdık sorun çıkmadı ama zorunlumu yani sartmı yapılması bilmem sıçtkıyor seslere falan dedik dra girek varmı falan dedi tekkulagındada sorun vs olabilir bakılması iyi olur eskien yoktu bence sart degil ama yaptır diyince dr da yaptırmadan edemiyor insan tabi

nevincim geçmis olsun sarılıkla isitmenin baglatısı varmı hiç bilmiyorumm

bu arada bizim ece hanıma mikrop bulastırdık nasıolud bilmiyorum hala daha

iki gun evel kakasında sumuksu seylerg ordum oglumdan biliyorum sumuksu kaka bir hastalık habercisi ve mutlaka tahlil yapılmalı diye bildigmizden ibo aldı kaka testine goturdu bilmemne lokosit goruldu yazıyordu hemen kendi dr umuzu aradık falan ertesi gun ona goturduk yine kakaya bakıldı mikroskopla korkulcak birsey yok amip falan ama mikrop var dedi dr banyo suyundan olabilir abiden geçmis olabilir dedi tabi abiye nekadar el yikaması hatırlatılsada sokaktan gelip pat bebege bir elatabiliyor canım benim diyerekten eline dokunuyorfalan ellerinn diyene kadar bu olay hemen hergun birkerede olsa yasanıyor yada bebegin tulbentine dokunuyor omzumuza koydgumuz kızı almadan evel mendiline battaniyesine oturuyor pat diye sokaktan geldigi sortunla falan bunlara engel olmak oyle zorki inanın bebege bakmakzor birde evde abi abla varsa onla bas etmek dahada zormikrop yuvası gibi oglumçunku el yuz les gibi baheceden geliyor birde bobrek tasi var sıkca eve gel su iç tuvalete girdiyoruz habire geliyor gidiyor kapı calıyor ceryan yapıyor vs vs kafayı yiycem yani ikisinle ugrasmaktan tekbebek olsa isim yarı yarıya kolaymıs bunu anladım

neyse sonuç olarak ilac basladık ishal olunca buyuklernide kulandıg reflor diye bir ilac var anne sutu ile birkaç çay kasıgı seklinde karıstırıp toz bu ila chergun onu içiriyoruz bugun yine kaka tahlil yaıldı azalmıs mikrop allaha sukur halasumuksu ve kokulu ama kakası
yadiyorum bu kadarcık beebegide hasta ettik ya
ama bazı arkadaslarım bizimde sumuksu kaka oluyor hiç bilmiyoruz tahlil yapılması gerektigin falan dediler yanibilmesek biz aslında deneyimli ane baba olup tahlile falang oturmeyizbaska bir rahatsızlgıı yokk

esrako gecmis olsun canım. ecenin kilosunada pek takılma saglıklı olsun yavrucak ama insallah alırda gelisir korkma canım

kızlar beslenme durumunuz ne alemde yani istahınız vs..

bende sahsen hic istah kalmaadı hamilelikteki istahım gitti resmen. bide kabızlık var napsam olmadı kayısı vs kar etmedi karnım gurul gurul ama cıkan bos gaz..

sadece icimm yanıo bol su iciorum onun dısında pekte keyifli yemek yemiorum acaba herkes aynımı die bi piyasa yoklaması yapmak istedim:)

valla pervinalbendende okadar istahnamınahiçbirsey kalmadyı bende zoraki yiyorumyani hani gora da vardı ya beslenme kapsulleri oylebirsey olsa atsam agzıma tum gun birsey yemesemonlarla beslensem ne mutlu olcam kendime inanamıyoum nası boyle oldumyorgunluklohusa psikoliisi falanmıboyle yaptı yine hormonların oyunumu bilmiyorum sutvermesem iyi bu sayede resmen hemen eski kiloma donerim ama su an vitamin olsundiyebesleniyorum rkesmen
sabahlarıyumurta yapmaya bayalırdım omletfalan yiyesim yok haslayıp tussuz falan agzıma atıyorumyumurtayı is olmasınçabukcak islem bitsin diye insalah istah geri gelir

istahsızlıktda kotuymus istahçok olmasıdayahu herseyin kararı ortası derlerya aynen oyle

simdi kendimi besiye çekiyorum kıymalı makarnalar boreklerf alan yiycem kalorili olsun sutum diye off bakalım kac kilo olcam bu arada sabah 81 idim 70 li rakamlara az kaldı diyordum ama yok bebgimin kilosu çok daha onemli napalım yiycez zorladaolsa

al işte bi tane daha çıktı ya ne bu kaynanalar yaaa nie bize bunları yaşatıyolar ellerine ne geçiyoo bizimkide neler neler yaptı anlatsam çook uzu n sürer 1 hafta kaldı nie kaldıysa zaten beniim annem vardı burnumuzdan getirdi ama benim eşim seninki gb yapmadı canım ona uydu malesef benim adamı evlenceğimiz zamantüm ailesi dışldı düğününü yapmadılar herşeyi A dan Z ye biz yaptık evlendik can ciğer oldular kıymetlendiler yaa sinir oluyorum benim saf eşim ne zaman anlıycak henüz 1 yıllık evliyiz ondanmı bu nankörlük ne zaman görcek annesinin ve ablasının yaptıklarını yaaa...ablasıyla görüşmüyorum zaten bişey olsada anasıylada görüşmesem bi geliyo evde huzur kalmıyo bide görseniz sessiz sakin dersiniz

Kayınvalide derdi çeken herkese Allah'tan sabır diliyorum.

Mercimek'im çıldırmakta yerden göğe kadar haklısın canım ama sen gene de sakin olmaya çalış.. İyi de cevap vermişsin zaten.. Ne diye bu kadar kendi bildiklerini dayatırlar anlamam. Neyseki eşin anlayışlıymış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…