2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

çıldırıciiiiimmm...kayınvalide takmış bi vaziyette çocuğa su vermekte diretiyor..hatta memleketteki ebesini felan aradı..bol su verin demiş kadın..çocuğun suya iihityacı var demiş...gelip gdip su ve çocuğa su ver çocuğa diyip duruyo..
bir de klima mevzuu var tabiki...dr.umuza sordum 26-28 derece yapıp bebeğe direkt üflemediği sürece açabilirisn dedi...klimalı odada yatıyo çocuk..kayınvalide de iki de bir yok çocuğun sesi değişti, yok hapşurdu, yok öle yok böle diyip duruyo..kafaları yiycem yaaa..
eşim gezici mühendis olduğu için iş teklifleri hep şehir dışından geliyor..sarılıktan hastanede yattığımız sırada bi iş teklifi geldi şehir dışından..şu an için düşünmediğini söylemiş..kayınvalide hoop atladı lafa '' ee sen gidersen ben bunları toplar memlekete götürüm..gözüm arkada kalıcak zaten'' diye..ben de patladım tabiki sonunda...bu çocuğun annesi benim, benden daha iyi bakabilecek hiçkimse olamaz..evimde kendi doğrularımla büyütücem bebeğimi, her annenin bi acemiliği olur, benim de olacaktır ama bu bebeğime bakamıyacağım anlamına gelmez dedim...
bu arada kendi annem de saolsun hep alttan aldı kadını..kadın anneme hiçbişyeden anlamaz sanki hiç çocuk doğurmamış, büyütmemiş muamelesi yapıyo..çocuğun kafasını okşasa, yok bıngıldağı var ezersin, kucağına alsa tişörtüne değiyo ağzı mikrop kapacak..daha neler neler..
çok komik bişi oldu..hastanedeyken henüz sütüm gelmemişti daha, çekiştirip duruodu sıpa..kadın demez mi göğüslerim sızlıyo, versem belki süt gelir, ne dersin?? anne şaka yapıyosun dedim..yoo dedi..
rahmini aldırmış..eğer aldırmasaydım kesin bi tane yapardım diyo..
kızlar evde resmen çocuğuma annesi muamelesi yapıyo..beni de sadece inek olarak görüyo...eğer aynı memlekette yaşıyo olsaydık kesin girerdik birbirimize..alttan almaya çalışıyorum bikaç güne kadar gidicek çünkü..eşime de dedim..anneni uyar..eğer sütüm kesilirse, hakkımı helal etmiyorum diye..allahtan eşim anlayışlıdır, herşeyin farkında..yoksa bitmiştim ben...
çok doluyum bunlar aklıma ilk gelenler..sıkmadım umarım..

nevin canım benim üzülme sakın sütün etkilenmesin çok dikkat et
seslere tepki vermiyormu her sese vermemesi normal bazılarına bile verse yeter
ben işitme testi yaptırmadım ne kendi doktormuz yaptır dedi nede sağlık ocağından öyle bir bilgi verdiler
bu test şartmı acaba kafama takıldı bu konu??
mert efemizin hiçbirşeyciği yoktur içini ferah tut sen

ayyyy mercimekimmm ya bunları okudukça iyiki yalnız kalmışım bile diyorum
kesin katliam olurdu benim başıma gelse böyle şeyler
bnim kayınvalide kaç gündür uğramıyo bilr bana,mami sormuş özlemiyomusun torununu diye oda özlemez olurmuyum ama biraz büyüsün öyle gelirim demiş ne ilginç insanlar var değilmi herkes bi alem

çıldırıciiiiimmm...kayınvalide takmış bi vaziyette çocuğa su vermekte diretiyor..hatta memleketteki ebesini felan aradı..bol su verin demiş kadın..çocuğun suya iihityacı var demiş...gelip gdip su ve çocuğa su ver çocuğa diyip duruyo..
bir de klima mevzuu var tabiki...dr.umuza sordum 26-28 derece yapıp bebeğe direkt üflemediği sürece açabilirisn dedi...klimalı odada yatıyo çocuk..kayınvalide de iki de bir yok çocuğun sesi değişti, yok hapşurdu, yok öle yok böle diyip duruyo..kafaları yiycem yaaa..
eşim gezici mühendis olduğu için iş teklifleri hep şehir dışından geliyor..sarılıktan hastanede yattığımız sırada bi iş teklifi geldi şehir dışından..şu an için düşünmediğini söylemiş..kayınvalide hoop atladı lafa '' ee sen gidersen ben bunları toplar memlekete götürüm..gözüm arkada kalıcak zaten'' diye..ben de patladım tabiki sonunda...bu çocuğun annesi benim, benden daha iyi bakabilecek hiçkimse olamaz..evimde kendi doğrularımla büyütücem bebeğimi, her annenin bi acemiliği olur, benim de olacaktır ama bu bebeğime bakamıyacağım anlamına gelmez dedim...
bu arada kendi annem de saolsun hep alttan aldı kadını..kadın anneme hiçbişyeden anlamaz sanki hiç çocuk doğurmamış, büyütmemiş muamelesi yapıyo..çocuğun kafasını okşasa, yok bıngıldağı var ezersin, kucağına alsa tişörtüne değiyo ağzı mikrop kapacak..daha neler neler..
çok komik bişi oldu..hastanedeyken henüz sütüm gelmemişti daha, çekiştirip duruodu sıpa..kadın demez mi göğüslerim sızlıyo, versem belki süt gelir, ne dersin?? anne şaka yapıyosun dedim..yoo dedi..
rahmini aldırmış..eğer aldırmasaydım kesin bi tane yapardım diyo..
kızlar evde resmen çocuğuma annesi muamelesi yapıyo..beni de sadece inek olarak görüyo...eğer aynı memlekette yaşıyo olsaydık kesin girerdik birbirimize..alttan almaya çalışıyorum bikaç güne kadar gidicek çünkü..eşime de dedim..anneni uyar..eğer sütüm kesilirse, hakkımı helal etmiyorum diye..allahtan eşim anlayışlıdır, herşeyin farkında..yoksa bitmiştim ben...
çok doluyum bunlar aklıma ilk gelenler..sıkmadım umarım..

Allah yardımcın olsun
ya eskiden çocuklara ne eziyet edilirmiş bir sürü batıl inanç var ya hangi birini yapacaksın ki zaten
bir sürü insan şansa yaşayıp bugünlere gelmiş diye düşünüyorum

cnm bunu yazdıktan sonra kayınvalidem evden gitti eşime ağlamış şikayet falan etmiş eşimde bugün annesinidiğer abisine götürdü hala gelmedi evden giderken bir annemi idare edemedin dedi aramız bozuk ne olacak bilmeiyorum sonu nereye gidecek şimdi eve içip gelir şu halimle uğraştığım şeylere bak... görümcemde artık hiçbirşeyim değilsin diyemesaj atmış eşim ailesine düşkün beni kötüledikleri için bence bu işin sonu ayrılık bile olabilir bıktım canımdan yaaa zaten bebğimin beslenme sorunu var uğraştığım şeylere bak allah herkesi bildiği gibi yapsın beni üzmeye hakları yoktu bir bebek ortalığı karıştırdı ...

eşin arayı bulmalı sen lohusasın azıcık idare etseler ne olur ya
şimdiki nesil çok bilmiş zaten eskilere göre

off nihayet girebildim, bugun online olsam bile yazamadim..
Bugun cocuk doktorumuza gittik..Bazi bilgileri sizinlede paylasmak istedim..Kilomuzu az buldu doktorumuz, ek mama takviyesine devam dedi, hatta artttirin dedi, 3360 dogmustu, hastaneden cikarken 3150idi, 9 gunde 3290 olmus ancak:KK43:( simdi dayiycaz mamayi, boyumuz 2cm uzamis..Sutumu pompayl en fazla 30-40 ml oldugunu soyledim 1 seferde, cok az dedi..gunluk bi bebek 100-150ml/kg/gun beslenmeliymis yani 4 kilo bi bebek gunde 400-600ml arasi sut almaliymis..
Soyulmalar icin normal dedi, bebek lotion kullanabilirsin dedi,
Sarilik zamanla azalicak dedi,
Burun tikanikligi icin aspirator yerine direk bebekler icin burun spreyi onerdi ki arkada kalanlarida acsin,aspirator sadece ondekileri alir dedi...
Capaklanma icin Tobrex e devam ve masaj zamanla duzelicekmis..
Kakasinin rengi sariya donmustu onu sordum, gunden gune degisebilirmis, bigin yesil bugun kahve bigin sari olabilir illa usuttu anlamina gelmez, barsak florasiyla alakali dedi..
Yemek sonrasi bazen cok kusuyor dedim, eger reflu olsaydi altini degistiriken hoplarken ziplarken fiskirir tarzda kusar dedi, yemek sonrasi kusmasi normal dedi..
iste boyle, bizde basladik mamaya dayamaya:))

ay canım doysun da bebişin mamayla olsun ne yapacaksın mecbur işte humana still tea içsen artar mı acaba

merhabalar,
kabus gibi bir haftanın ardından aranızdayım.fakat kabus hala tam olarak sona ermiş değil :1no2:
geçen perşembe ilk muayenemiz için sağlık ocağına gittik.sarılığımız gözle kontrol edilip normal düzeyde olduğu söylendi(doğduğumuz hastanede değer 6 çıkmıştı.)işitme testi için de ilçedeki devlet hastanesinde yapılamadığından 40-45 km uzaklıktaki bir ilçeye yönlendirildim.pazartesi sabahı gidip işitme testine girdik ve her iki kulak da testi GEÇEMEDİ...testi yapan hemşire buna fazla takılmamamız gerektiğini söyleyip 24 ağustosa tekrar çağırdı.oradan çıkıp çocuk doktorunun yanına girdiğimizde de sarılık olduğumuzu öğrendik.değer 16'ydı ve 2 gün hastanede kaldık.bu 2 günlük süreçte ben perişan oldum.üzüntüm bir yana,hastanenin şartları son derece olumsuzdu ve ameliyat yerim ciddi anlamda zorlandı,adım atamaz oldum.halbuki ben ameliyat olduğum günün akşamında ayağa kalkmış,2. günden itibaren de rahatlıkla her türlü işimi yapabilmiştim.
çarşamba günü taburcu olduk.perşembe günü ilk işim dokuz eylül üniversitesi'ne,ameliyatımı yapan doktora gitmek oldu.Allah'tan durumum sandığım kadar ciddi değilmiş.doktorumun tek tavsiyesi dinlenmem oldu,fakat ben pazartesiden beri yalnızım ve bu durum geçici değil,bundan sonra yavrumuza eşimle birlikte bakacağız.yani dinlenmem mümkün değil...
üniversite hastanesine gitmişken mert efe'mizi de çocuk doktoruna gösterdik.muayene gayet olumlu geçti,hastalığına rağmen 150 g almış.işitme testi konusunda doktorumuz testi üniversitede yaptırmamızı söyledi.bu konuda çok üzgün olduğum için eşim beni teste götürmedi.test öncesinde sorulan soruları cevaplarken sarılık geçirdiğimiz konusu açılmış ve bunun üzerine test yapılmayıp 10 eylüle randevu verilmiş.
yeni sarılık geçirdiğimiz için test yapılmaması bende bir ümit doğurdu,belki de yavrum hasta olduğu için testi geçemedi diyerek bugün internette sarılıkla işitme testi ilişkisini araştırdım.sarılık değeri kanın değişmesini gerektirecek kadar yüksekse işitme testini etkilermiş.bizim değerimiz o kadar yüksek değildi,o yüzden hala tam olarak rahatlamış değilim.her seste oğlumu gözlemliyorum,tepki verdi diye havalara uçup vermeyince yine kahroluyorum.pazartesiye kadar bu psikoloji böyle devam edecek artık,kendime katlanmak zorundayım...
umarım canınızı sıkmamışımdır arkadaşlar,görüşmek üzere...

inşallah bebeğin işitme testini geçerde rahatlarsın canım dualarım seninle

dun kabus gibi bir geceydi. ece yine yamyam gibi emerken genzine kacırdı tıkandı kıpkırmızı oldu sırtına vura vura nefes aldırdım sonra bayagı bisure normal nefes alamadı biraz aglattık nefesi duzelsin die cok kotu olduk canımız cok sıkıldı ben agladım sinirden emrah daha fena oldu sabaha kadar zor uyuduk.
yamyam gibi saldırmasa olmuycak ya ama saldırıyo hırslı hırslı emio sonrada oyle oluyo. sabah dr u aradı gelelim die oda dediki normal ya o sırada gaz sancısı gelmistir yada cok ac kalıp saldırdıgındandır demis. panik yapmayın demis ama cok istiyosanız gelin kalbine bakayım yada beslenme vakti getirin gozlemleyim demis .bide okyanus suyunu 4-5 damla damlatın fıskırsın kaynasın burnunda demis. pek keyfim yok acıkcası

ben de öksürse hapşursa bile korkuyorum
annelik büyük özveriymiş
insan en çok evladı için korkarmış bunu anladım

ben deldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm.....
dünyaya dönmek ne güzelmiş..başağrılarım geçti çok şükür...ama kesik yerim yanıyo arada..garip bi ruh hali içersindeyim..anne olmak müthiş bişi...
evimiz çok kalabalık bu ara..sakinlesin ortam daha sık katılmak istiyorum aranıza...
Rüzgar efendi göğüs uçlarımı hep yara yaptı saolsun..lansinohun faydasını görecek kadar krem memede kalamıyor bi türlü..tam bir meme arsızı..günümüzün nerdeyse tümü emişmekle geçiyor..sütüm var çok şükür..ama oğlum meme süresini çok uzun tutuyor..uyukluyo bi fırt çekiyo yeniden uyukluyo..bu durumu bi düzene sokmak lazım ama ayrılmıyo işte sıpa..1-2 defa mama takviyesi yaptık acaba doymuyomu diye ama doyuyomuş..mamadan sonra bile uzun süre memede kalıyo..uyku düzenim yok bu yüzden..uyusun da ben de uyuyayım diye gözünün içine bakıyorum..

sezeryan olduğum için karnım çok şiş..içi gaz dolu gibi..sizler göbeğinizdeki gazı gidermek için herhangi bişey içiyonuzmu, neler yaptınız?

yok içmiyorum uzman tv de gaz yapıcı besinlerle ilgili video var canım belki işine yararr

mercimekim doktor bize bebeğin yattığı oda hariç diğer odaların camlarını açabilirsin dedi ayrıca emzirirken bazen başka odaya geçip ece nin odasını havalandırıyorum

selam kızlar nihayet dün gece ilk defa kızımla yanlız kaldık annem evine çıktı istemiyerektende olsa kardeşim bu bu bebegin annesi senmisin her geldigimde burdasın dedi şakayla karışık annem alındı olsa gerek ama olsun bende anneligimi bileyim degilmi.
herkes kaynanasından çekiyor nedir bu kadınlardan çektiginiz valla allah sabır versin arkadaşlarım size benim eşim görümceme gelmişti kaynanam bir iki saatligine getirdi görmek için burçini sonra götürdü sen hastasın annemede bakmak zorunda degil senin annen dedi çok anlayışlı sagolsun

ben dogumdan beri klimayı açmıyorum hem annem etkileniyor bhemde bebege zararı olur diye hastalanmasından sa açmamamayı tercih ederim gerçi fasülyekonun dedigi gibi diger odalarda açabilirizde bebekle ve misafirlerle ugraşmaktan aklıma gelmedi yani

selam kızlar nihayet dün gece ilk defa kızımla yanlız kaldık annem evine çıktı istemiyerektende olsa kardeşim bu bu bebegin annesi senmisin her geldigimde burdasın dedi şakayla karışık annem alındı olsa gerek ama olsun bende anneligimi bileyim degilmi.
herkes kaynanasından çekiyor nedir bu kadınlardan çektiginiz valla allah sabır versin arkadaşlarım size benim eşim görümceme gelmişti kaynanam bir iki saatligine getirdi görmek için burçini sonra götürdü sen hastasın annemede bakmak zorunda degil senin annen dedi çok anlayışlı sagolsun

senin ikinci çocuk tecrübelisin canım
ben daha cesaret edemiyorum pek ama biz de er geç alışacağız

1003196y.th.jpg
[/URL][/IMG]

bu fotoğraf hastaneye yatmadan önceki akşam çekildi.acaba sarılık olduğu belli de ben mi anlamamışım arkadaşlar,yorumlarınızı bekliyorum.

yok be güzelim ikinciyide annem bakıyor ben sadece dogurma işlemini gerçekleştirdim bugün 24 günlük ele avuca gelmeye başladıgı için annem azıcık topu bana atttı ama azda olsa bilgim var sayılır sadece anneme kucaga alıştırdıgı için kızıyorum bütün gece mızıklzyıp duruyor gündüz ise uyuyor valla maymuna döndüm uykusuzluktan

kayınvalide sendromu bende yaşadım hatta izinde kırşehire kayınvalideye gitik rahat ederiz diye kavga çıktı kadın 4 gün baktı 4 günün üç günüde annemler onada baktı çünkü belim tuttldu fıtk var diye yerinden kımıldamadı sonrada annemelri ne yapıp edip göndertti ve bana söylediği şey annemler onu oğlunun evinde güvenmedikleriiçin tek bırakmamışlar inanamadım ya birde dnz yldznın kaynansı gibi göğüsleirm sızlıyor sen emzirdikçe demezmi annem ve ben şok olmuştuk izinimiz mahvoldu eşimde bende moralmen iptal olup geldik sayelerinde artırmayı başardığım sütüm yok olma derecesine geldi şimdi evimde tekrar baştan uğaraşıyorum artsın diye

kızlar yusuf hiç durmuyor hep kucakta ve ağlıyor sürekli gaz problemimiz var şu anda bile kucağımda ve tam gaz ağlıyor

kızlar benim oğluşumdada sarılık oldu. bugün yine kandaki bilirubini ölçüldü ama şükür 9,6 dan 6,9 a düşmüş. ne kadar rahatladım bilemezsiniz. normal doğum yapmama rağmen sütün ancak . gün yani dün geldi. bu yüzden zaten bebişim sarılık olmuş. ama neyseki erken farkettik ve artık sütümlede esleyerek geçircez bu günleride... kızlar ayrıca size bi önerim var. ben uyguuyorum çok memnunum. gögüs uçlarıma cviz kabugunn içini balmumu doldurup hazırladığım şeyleri takıyorum hiç yara olmuyo ve bu benim sütümün gelmesinide sağladı...deneyin bana dua edeceksiniz...:)

kızlar size birşey sormak istiyorum annem bebeklerin sırtında diken olur demişti ne saçma dedim banyo yaptırınca çıkar dedi görücez dedim bugün yaptırdık ve siyah birşeyler çıktığını gördüm ovaladıkça onlar neden oluyor tüm bebeklerde olurmuş sizde de oldu mu???

kayınvalide sendromu bende yaşadım hatta izinde kırşehire kayınvalideye gitik rahat ederiz diye kavga çıktı kadın 4 gün baktı 4 günün üç günüde annemler onada baktı çünkü belim tuttldu fıtk var diye yerinden kımıldamadı sonrada annemelri ne yapıp edip göndertti ve bana söylediği şey annemler onu oğlunun evinde güvenmedikleriiçin tek bırakmamışlar inanamadım ya birde dnz yldznın kaynansı gibi göğüsleirm sızlıyor sen emzirdikçe demezmi annem ve ben şok olmuştuk izinimiz mahvoldu eşimde bende moralmen iptal olup geldik sayelerinde artırmayı başardığım sütüm yok olma derecesine geldi şimdi evimde tekrar baştan uğaraşıyorum artsın diye

boşverdim artık eşimle bakalım nereye kadar küs kalacağız hiç olmadı oğullarını veririm onların olsun o kadar değerliyse .... herşey eşime bağlı ya onlar ya bende demem sonçta ailesi ama ben görüşmem... benim hatam ağzımı tutamayıp isyan etmem hemen oğluna ağlayacağını nereden bileyim mafoldumben

kızlar benim oğluşumdada sarılık oldu. bugün yine kandaki bilirubini ölçüldü ama şükür 9,6 dan 6,9 a düşmüş. ne kadar rahatladım bilemezsiniz. normal doğum yapmama rağmen sütün ancak . gün yani dün geldi. bu yüzden zaten bebişim sarılık olmuş. ama neyseki erken farkettik ve artık sütümlede esleyerek geçircez bu günleride... kızlar ayrıca size bi önerim var. ben uyguuyorum çok memnunum. gögüs uçlarıma cviz kabugunn içini balmumu doldurup hazırladığım şeyleri takıyorum hiç yara olmuyo ve bu benim sütümün gelmesinide sağladı...deneyin bana dua edeceksiniz...:)

cnm geçmiş olsun ama değerler o kadar yüksek değil bizimki 20 nin üzerine kadar yükseldi ve 2 gece küvözde kaldı.. ama tabii dikkat etmen gerekli tekrar geçmş olsun

boşverdim artık eşimle bakalım nereye kadar küs kalacağız hiç olmadı oğullarını veririm onların olsun o kadar değerliyse .... herşey eşime bağlı ya onlar ya bende demem sonçta ailesi ama ben görüşmem... benim hatam ağzımı tutamayıp isyan etmem hemen oğluna ağlayacağını nereden bileyim mafoldumben

bende görüşmemeyi planlıyorum çünkü kayınvalide sinir krizleir geçirdi gecenin bi yarısında ambulans filan geldi yerlere yatıp saçalarını yoldu ben tuttum yinede oğlu yanıan bile yaklaşmadı tutmasam bütün saçları giderdi heralde doktor geldi ayıltmaya çalıştılar doktor muayene ettikten sonra rol yapıyorsunuz bişeyiniz yok demezmi hadi kalkın ve inasanları daha fazla üzmeyin dedi baktı kalkmıyor bastılar bi iğne gittiler ortada da sinir krizlik mevzu yok hep kendi yalanları ortaya çıktı eşimde geri adım atmadı o arada kaynana beni birde köpek yerine koyuop hoş demezmi ya bu akadr cahil olduğunu bilmiyorum tek sorun paylaşılamayna oğul sendromu eşim beni çok seviyor hep yanımda destekçi baktı hiç incitmiyor ortalığı karıştırmayı denedi ama olan kendine oldu oğluda doluydu artık bıkmıştı gerçekelri ortaya dökünce işler karıştı lohusa lohusa çektiklerimize bak olan sütüme oldu uykusuz gergin geceler ve emziremedim doğal olarak sütüm çekildi dünde görümceler anneleirinin yanıan gitmilerdi abileirne çok kötü mesaj atmışlar oğluma bile dil uzattılar çok kırıldım benim için bitmişlerdir

X