2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

lalece bencede sen bakma o dr bebk yemekle tyerbiye edlirmi aç emmek istiyo yasık ona ihmal etme..bende eğer uzun uyursa mıkırdanya başladığında hemen emzirmeye çalışıyorum tabi o eskidende o 3 saati geçen uykulaımız artık sabah 6da uyuyo tabi akşam 10 başıyo o arada kesinlikle uyku yok hep ağlamalar...sabah 6dan 9a kadar 3 saat yani en uzun uykumuz.. uykusuz her gece yani...

özlemmm bende uğraşıyorum bir süredir. henüz çözüm bulamadım. herkeste farklı çözümler çare oluyor galiba. zinco kullandım ama işe yaramadı. nurse harvey sipariş ettim. denemek istiyorum bakarsın işe yarar, sıcak havlu ve bacak masajı sürekli yapıyorum. öğleden sonra uyursa daha şiddetli oluyor gibi. en yoğun saatlermiz 6-9 arası, ankarada iki doktorumuz var ikiside gazın ilacı yok diyor. burdaki doktorda doğal buluyor. kızımın kilosu iyi, bu kadar emen bebekte müsade edinde olsun tarzında bişey söyledi buradaki doktor.ama sonuçta acı çekiyor ve ben dayanamıyorum. sonuç olarak iki gündür papatya ve rezene çayı içiyorum sanki şiddeti azaldı gibi deneme sürecindeyim. sonucu bildiririm. kolay gelsin.. umarım biran önce kurtuluruz gazdan...

bu arada esrakonun yatarken emzirme pozisyonunu denedim tam oldumu bilmem ama yinede resimli görmek isterim olursaopuyorumnanaktan.. kızımda bende çok memnun kaldık. uyuduk uyandığımda tekrar emmeye devam etti ve uyanıpta memeye kendi çabasıyla ulaşmak sanki onu çok mutlu etti günde bir kere yapmayı düşünüyoruz.

ayrıca esrakom emzirme minderi ve göğüs kalkanı fikirlerindende faydalanarak memnun kalmış biri olarak teşekkürlerimi bu vesile ile bildirir, takipte olduğumu belirtirim.

rica ederim defnecim paylasımlarım sizdede basarılı oldu ise ne ala mutlu oldum, ya resim çektik ama direk heryerim meydanda resimde esim çekti yoksa çekdedim bunları foruma falan koyacakdeilsin dimi dedi yokdedim kendimsaklamak için istedim koymam tabi dedim o biryana koysam nerden bilecekte cidden ben koyamam hani gorunuyor heryerim:)) ama bildiginiz yastıkla bas yatıgını yukseltme hareketi bebegide biryastıgıa yatırıyorum aynıhizaya geliyoruz model bu herkes deneye deneye kendi rahat yonteminibulabilir yani

goguskalkanından ben gercekten çok memnunum bir gun takmasammı bunları dedim plastiklerle geziyorum sonuçta og unemerken ece daha çok acıdı sanki uçları korktum yara falan olur diyehemen taktım

Sagol canancımm İyİİz dun kırkımız Çıktı meshur kırk olayına vardık sİrada uÇ ay var:) ama artık lohusa degİlİm Çok mutluyum:))) uyuz oluyordum o lohusasın kelİmesİne herkes herseyİlohusa olusuma baglıyordu falan Çok sukur artık /QUOTE]

esra ve diğer arkadaşlar 40 çıkardığınızda gezmeyede gittinizmi kırk uçıurmak için

canım biz zaten her cumartesi dr a ece yi tarttırmyaa gidiyorduk yok kakasında mikrop vardı kaka tahliline falanherdakika sokaklarda idik ama tam 40 gunluk oldugumuz gun adetyerini bulsun diye yine çıktıkyani

kaka problemi olan anneler ıhlamur için gunde 2 fincan. ben kendim grip olmiyim die iıçiodum baktım ecenin problemi duzeldi artık duzenli içiorum ballı ıhlamur khavaltıda ve aksamları..

ya bende rahat uyusun diye dusundum zatenh severim kisları hep ihlamur içerim yaptım bugun baslıyroum içmeye kakayada iyi gelirse ne ala ishal olmazinsallah ben rahatlar guzel uyur diye dusunuyordum içmeyi

napıyım kızlar ya bisekilde o benim ben onun hayatına alısmak zorundayım ortak nokta bulma calısmalarındayım..bide hava ii sıcak deil serin.şimdiden alışsında her cıktıgında hasta olmasın die ugrasıom..ben yine bere hırka battaniyee sarıom.eceden kucukleri millet kısa bacaklı badiyle gezdirio burda cocuklar hiçte cırlamıo..bizm turklerin genlerinde var.tatillerde bile yabancı cocuklar uslu uslu oynar su kenarında bizim turk cocukları hep basar yaygarayı..onla dusse kalksa anaları kıpırdamaz bizim anaların sesi coocuklardan cok cıkar

ya cidden ben tek basma asla bahceye bile indiremiyorum aglarsa kim kucagında tasıyacak kim puseti kullana cak bizimki agladımı oyleboyle degil yanayakıla aglıyor puseti nası itcemkendini atıyor arkaya falan iki el kucagımda onu tutmalıyım berke çokistiyor bahceye indir arkadaslarım gorsun diye ama inemedim su sitenin bahcesine bile dusun bravo sana valla

lal selam canım

bencede olmaz oyle saatlerce ac bırakmak çocgu daha neler daha çokkuçuklrr yazık gunah yani

ayrıca benanlamıyorum bu dr ları bilmis kocakarıları falan
kucaga alıstırma yok her dakkamemeye alıstırma anacım katıla katıla aglayan bir iki aylıkbebegi alıstırmamak adına kucaga almamakyada meme vermemek nası mumkunolur acababenim aklım ermiyor ne yapılır susturulurki o bebek yada kaderinei terk edeceğiz ne yanii nerdeee bos laflar bunlar dr a sorsana meme için aglarsa ne yapayım diye

BAYRAM TATıLıMıZ ,(
cuma gunu annem gitti evne ve artık gelmeyecekti arada yine gelirim nidaları ile guitti tabi daimi kalmak gibi olurmu beni sardıbir korku heyecan tekbasıma napcam bu veletle diye:)
ay allahım benim gerilimimdenmi tesaduf mu bilmem kız bir huysuzlastı annem gitti ece avaz ava aglıyor gunlerdir anlam veremedik bırakın kucagag alıstırmamayı kucakta bile aglıyo ta havalara tavanlara falankaldırırsak susuyor o da korku ve saskınlıktan olsa gerekkorkuyorhavaya pat diye kaldırınca arada katılcak gibi oludgu zaman yapıyoruz bunu ama buna canmı dayanır nolud çocga anlamadık kakasında sorun vardi amip vardı onabagladık geçmisti nuksetti herald o mu rahatsız ediyor ne dedik dun gece gittik acıbadem kozyatagı hastanesine dr muaynesi cesitli kaka tahlilleri 480 tl tuttu allahtan ozelsigordta var ona ayrı bir soke oldum yani bune diye millet bu paralara dogumyapıyor neyse bazı tahliller çıktı bazıları heniz çıkmadı onları bekliyoruz umarım mikrop sorun vs birsey çıkmaz ama bugun daha iyi gibi dun ve evelsi gun deli gibi surekli aglıyor kucakta gezerken bile deli olduk perisan olduk birseymi var diye endie ettik ve annem ybu aksam itibari ile tekrar geliyor benim tak basıma bununla bu sekil ugrasamayacagımı anladı biazda mızıldandım:) napcam ben acımdan oulrum artık bittim ben yandım falanfilan babamda kıyamıyor bana aneme git sen dedi ama annem gonullumu bu duruma bilmiyorum çunku babama çok duskunkocasınıbırakınca huzursuz oluyor ne yedi ne içti usudumu vs vs dye ev leride bize besdk mesafede allahtan uzak degil annem geliyor ne zamana kadar ne kadar kalır bilmem ama geliyorrr çok mutluyum endiselerim azaldı çoksukur simdilik yanlız kalmıyorum

KOMıK ANIMIZ :KK66:

anlatmadan edemeyeceğim cuma annem gitti evine cumaresi gunu ibo ve berke berbere gitmek istediler sen yanlız kalacaksın falandedi ibo ama dedim kalayım zaten yakında kalacam temelli yanlız alıstırma olsun biraz korkumu yeneyim falanderken bunlar daha kapıdan çıkarken bizimki basladgı aglamaya ama meme almıyor ki memeye hiç hayır demez hemen susardı alıp kucagımda sallıyorum pıspıs falan asla susmuyor katıla katıla allahım çıldırıyordum biryandan ben aglyorum ne yapcam ben diye bir ara aramayı dusunudm gel don ibo benbuna bakamıyorum tek basıma nolur imdatt falan diycektim ama dedim saclarını kestircekler olmaz gelmesinler falan derken naptım havada mememi actım buyatık pozisyondu bir yandan zıplıyorum ayakta zıplayınca çunku susuyordu meme acık belki arada zıplarken susunca memeyi alırdedim aglarken çıldırmısken memeyi bazen almıyor çunku ben oyle zipladım birsure baktım bu memeyi kaptı havada emmeye basladı ben ama gorseniz kimildamadan bir iki dk ayakta oylece durdum bu emdi sonra yavascaa kenara bir yereoturdum kolum omzum koptu yarım saat oyleemdi belki ben kimildamaya korktum ve sızdı uyudu ondan sonra aksam lodu bu gece uykusuna geçti bizimki uykusu geldimide acayip yana yakıla aglıyor saatlerdir falan uyumadi ise sayet yapıyor bunu maskrara olduk vallahi ya

yazık bebişlere cidden. baya gözyaşınla ağlamış bi de.kıyamam miniğime

esracım geçmiş olsun çok. inşallah bişi yoktur da canı mızmızlık yapmak istemiştir.ben de yatarken emziriorum sabahları ama gaz çıkarmak için gene kalkmak zorunda kalıorum.
kusma olayını napıorsunuz. gece kusarsa die korkuorum

havada nassı emzirdin kaydirigubbakcemile2 bebişleri susturmak için yakında amuda kalkıp emzircez.

ay esra alemsiniz anacim valla :)) cok güldüm nasi emzirdin ayakta.valla bunlar bizi hamileyken doktor yaptilar herseyı arastirip bilmekten,şimdide akrobasi uzmani yapacaklar.şevvalde cok aglarsa ne yapacagimi bilemiyom bende.susturamamaktan cok korkuyom..

Acıdı mı takarken ben hala kararsızım ?
Benim tedaviyle olmuştuama belli olmaz belki 2. ansızın çıkar gelir ki çocuk büyütmenin ne kadar zor olduğunu anladım o yüzden Allah kızıma uzun ömürler versin istemiyorum daha... Şu deri altı kapsüllerini kullanmayı düşünüyorum ama bakalım ne olacak kararsızım :bbo:[/QUOTE

yok canım acımıyor sinek ısırıgı gibi birşey hissediyorsun sadece onu takmak için alet takıyorlar ya ondan rahatsız oluyorum ben malum hamile kalmadan önce bende tedavi görmüştüm aşılamalarım oldu yumurtlama takibinde 2 günde bir bakıyorlardı bıkmıştım yani rgle oldum zannedersem 1 hafta sürdü ama şimdi kafam rahat hamile kalma korkum olmadan birliktelik yaşayabiliyorum eşimle allah evlatlarımıza uzun ömürler versin 2 tane bana yeter allah olmayanlarada tattırsın annelik duygusunu

kaka problemi olan anneler ıhlamur için gunde 2 fincan. ben kendim grip olmiyim die iıçiodum baktım ecenin problemi duzeldi artık duzenli içiorum ballı ıhlamur khavaltıda ve aksamları..

bal yüksek ısıda toksik madde salgılıyormuş. Sakın kaynamış suya bal karıştırma, ılık olursa olurmuş...

lal selam canım

bencede olmaz oyle saatlerce ac bırakmak çocgu daha neler daha çokkuçuklrr yazık gunah yani

ayrıca benanlamıyorum bu dr ları bilmis kocakarıları falan
kucaga alıstırma yok her dakkamemeye alıstırma anacım katıla katıla aglayan bir iki aylıkbebegi alıstırmamak adına kucaga almamakyada meme vermemek nası mumkunolur acababenim aklım ermiyor ne yapılır susturulurki o bebek yada kaderinei terk edeceğiz ne yanii nerdeee bos laflar bunlar dr a sorsana meme için aglarsa ne yapayım diye

Katılıyorum...

:nazar: Doktor kontrolünü beklemedik, açılışı yaptık :nazar: Keyfim pek yerinde :) Sadece ilişki sonrasında pembe lekelenmem oldu, haliyle biraz da canım yandı ama çok değil öyle. Lekeyi anlamadım :uhm:

adaş yaa bende sana diyecektimki bayramda bitti ne zaman görüşüyoruz diye??
sende durumlar vahim anacım toparlan bi an önceee ay annen bide geri gelicekmiş ya çok güldüm vallahi bizimkide geldi 3-4 gün kaldı gitti yine kaldık oğlumla bi başıma bende ayakta gezerek çok emzirdim bi aralar..daha ne yöntemler bulucaz acaba çok merak ediyorum
eeee ne zaman buluşcaz özledim yaaa
istanbul anneleriiii
havalar iyice bozmadan güzel olduğu bi gün buluşalımmııı yoksaa cesaretinizzz yokmuuu hi hiii

ben artık oğlumla çıkıyorum valla

sultanahmete iftara gittik fasıla bile gittik canlı müzik bangır bangır sesler bizimki uyudu uyanınca dayadım memeyi üstümde örtü sonra mışıl mışıl yattı o seste nası uyudu aklım almadı vallahi

istinye parkı geziyoss hep çok cırlarsa koltuklarına oturuyorum bide konforlu ordaki koltuklar üstüme bi örtü güzelce bi kamuflee mışıl mışıl uyuyooo yada kalabalıksa en kötüsü otoparka inip emziriyorum bi güzel uyutup arabasına atıp geziyorum ama haftaiçi boş oluyo sakin oluyo bide dua odası yazmışlar yani mescidi var oradada emziriyorum her mekanda emzirmey yerleri keşfettimmm

geçenlerde c&a yı geziyorum kendime kıyafet bile aldım bi baktım başladı cırlamaya girdim kabine oturma yeride var mis gibi emzirdim uyuttum arabasınıda satış yapan kıza teslim ettim hi hii sonra çıktım yatırdım

yoldada artık duruyo atıyorum oto koltuğuna ama bi kere rezil etti beni nurtepe viyadüğündeyim ama nasıl crlamaa trafikte var hava yağmurluuu müzik açıyorum susmuyo yaktım dörtleri çektim kenara eds kısmına,döndüm emziği takıyorum atıyo ama ciyak ciyak nasıl yağmur inip emzirsem bi dert dedim oğlum valla ağla yapcak bişi yok sonra yola devam ettim sızdı uyudu kendi kendine
sonra artık çıkmam dedim ama dayanamdım çıktım yinee kaçkez bakalım şimdilik bişi yapmadı uyuyo koltuğunda
bide arabayı sağsol yapıyorum beşik gibi hoşuna gidiyo uyuyo he heee :))

tazemmm bizde yaptık açılışı bendede çok ağrı oldu pek bi zevk aldığım söylenemez aradan 3 gün geçti ama hiç tekrar yanaşmaya niyetim yok niye ağrı oldu anlamadım gitti :KK43:(

lalcim hoşgittin evine iyiki annen yanında canım ne kadar kalıcak annen??
kayınvalidenlerle durumlar ne oldu en son?

pervinnn yılma sakın canım benim,devam et dışarı çıkmaya bişi olmaz ağlaya ağlaya büyüyecekler ben artık dışarda ağladığında stres olmuyorum gayet normal bırak ağlasın şöyle bi baksana etrafına dışarıda ağlayan bissürü bebişler varrr
alışsın dışarıyaa tabii malum sizinkiler kız çocuğu ilerde önünü alamazsan felan bu sefer sokaktan eve girmezmiş :)))

Bende nurse kullanıyordum baktım kakası yeşil gibi karnı çok gurulduyor ve ağlaması devam bırakmıştım ama sanki ben fazla vermişim içinde 1 kapak 1tatlı kaşığı demek yazıyor ama kapak 3 tatlı kaşığı kadar ben günde 3 kapak verince bebek ishal oldu sen günde 5 tatlı kaşığı ver en fazla tabiki.Bende yeniden başlayacağım tamamen doğal.Bu arada bende ankaradayım siz hangi doktora gidiyorsunuz?Bu arada ben salıncak almaya karar verdim benimkide uyanık olunca sadece altı açıkken kusarken sakin devamlı ağlama modunda???Allah sabır versin sakin bebekleri duydukça gıcık oluyorum.Bizim 55 gün oldu az kaldı inşallah 4 aya kadar geçer.

cem turhana gidiyordum (TBMM de çalışıyor, kavaklıderede muayenehanesi var)
ama değiştiricem gatada bir doktor önerdiler , adı faysal mış. haftaya ona gidicem.
özkaya tıp merkezinde bayan çocuk doktoru var, onuda sevmiştim, ama hastanede çalışıyor olması önemli bence, o yüzden gatadaki doktor tercihim olacak...

bende gün sayıyorum, sakin günlerimiz gelecek, gazımız bitecek...

iyi bayramlar herkeseee.. biraz geçti ama ben anca girebildim.

ayın 12 sinden beri irandayım ve annemle evi toparlamaya çalışıoruz. 4 aydır kapalı olan evin perdelerinden çekmecelerdeki örtülere kadar herşey yıkandı ütülendi. küf gibi kokmuş herşey. daha benim kıyafetlerim yıkanıcak . bebekten zaman da kalmıor ki zaten günde 2-3 takım deişior. onun çamaşırlarından bize zaman kalmıor. neyse günlerdir az uykuyla temizlik içindeyiz. bebişimin odasını kurduk yerleştirdik sonunda bebişimin de odası oldu.

bebişimizin gaz problemi var ve bugün tam 40 ımız doldu. bir de yeni kusmalar başladı. çıkarıor bebişim ve o sırada yanında olmazsam diye ödüm kopuyor. baya burnundan ağzından çıkıor sütler ama biraz peynirimsi.nolcak bilmiorum hemen yüzüstü çevirip sırtına vuruorum hafifçe sonra burnunu temizliyorum aspiratörünle. gece uykusunda da tetikteyim ya kusarsa die sağlıklı bir uyku çekmek imkansız zaten.

sizin bebekleriniz kaç saatte bir acıkıor kızlar. ben sırf anne sütü veriorum. 2 buçuk 3 saatte bir emmek istior. gece gündüz aynı. geceleri daha uzun uyuyan bebiş var mı. benim doktorum gece 12 den sabah 6 ya kadar meme verme dedi alışsın gece uykusuna die. ama açlıktan ortalığı inleten bebişime nassı meme vermem. 15 dkdan sonra katılıor ağlamaktan. 1-2 denedim baktım bebiş çok aç susmıcak bir daha uygulamadım. doktorum biraz gaddar galiba. biz gece 12:00 - 03:00 - 06:00 - 09:00 emioruz. zaten gece 3 te yatıoruz. yani 2 kere kalkıorum sadece. siz nasıl idare ediorsunuz. gece uykusu uzun olan var mı varsa nassı hallettiniz kızlar.

ütüler dağ gibi. yazık annemin hakkını asla ödeyemem kızlar. sabah akşam koşturuyor. o gidince ben yandım. ne yemek yapabiliorum ne çamaşır. bebek uyuyunca ütülüorum dağ gibi çamaşırları. abartısız 20 makina çamaşır çıktı kızlar içinde perdeler çarşaflar iç çamaşırları eşimin 4 aylık biriktirdiği çamaşır anlatamam nassı günlerce ütü sürdü :bbo: kucağa alıştı bebetom. ana kucağına bıraktığım an 5 dk sonra başlıor ağlamaya . evin içinde gezesi var. nassı mutlu gezerken ellerini koyuyor çenesinin altına bakınıor meraklı meraklı. tek başına olup her işi kendi halleden arkadaşlara maşallah şimdiden allah nazarlardan korusun enerjiniz asla bitmesin darısı başıma. belki ev düzene girerse ben de günlük hayatımı 24 saate sıkıştırırım. bissürü sayfa açılmış hepsine teker teker bakıcam şimdi. kendime mola verdim

hoşgeldin lalllll kolay gelsin, çoğu bitmiş görünüyor işlerinin.. bende annemi istiyorum... evim pazar yeri gibi, düzenli yemek yiyemiyorum... korkunç görünüyorum... ev değiştiricem bende annem gelince oazaman düzene girerim gibi geliyor, herşeyin elinden geçmesi daha iyi sonra sadece bebekle uğraşmak kalırki o daha zevkli olur...

kucağada alışsın boşver kaç ay daha kucaklayacaksınki ben doya doya alıştırıyorum.. 1 yaşına kadar annem bakacak oda bayılıyor.. 1 yaşından sonra istesekte kucağımıza gelmeyecektir, tadını çıkarıyorum ben...

uyku konusundada düzen için erken olduğu düşüncesindeyim, aç bırakma şansım yok
12den altıya kadar mümkün değil, pek çoğumuz gibi 3 saatte bir genelde uyanıp emiyoruz. oda normal bence sabaha kadar uyumayan bebekler var, bizim sorunumuz akşam 18.00-21.00 arası gaz sancısı, sonra uyuyup gece 01.00 gibi uyanıyor sonrada 04.00-.7.00 diye devam ediyor. düzenini o oluşturuyor... yapabilen varsa bende öğreenmek isterim..

sabahtan beri stresim zaten bide memeyi almama huyu turedi..aclıktan ölüyo elini yalıo beni yalıo memeyi verioz almıo deli oldum acaba ilacmı kokuyo die girdim dus aldım dalinle yıkadım memeleri banyodan cıktım veriom almıo basıo yaygarayı gorseniz kafasıylada geri itio ben sokuyom o itio mucadele edioz resmen ...sonra sagdık mecbur biberonla verdik cokcokluo bir iki cekti biberondan sonra cektik memeye yapıstırdık emdi .. deminde aynısını yaptum ama sabah gunduz emen cocuk nie aksam olunca emmez anlamadım biberonamı alıstı..cok kotu bi duygu memeyi reddetmesi her emzirdigimde stres olucam ya almazsa diee

X