2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

miniş benimkide cok kusuo aynen su yogurt peynir her hal mevcut..emzirmeye calısıom memeyi almıo yaygarayı basıo. karnı toksa asla almıo memeyi

özlemmm bende uğraşıyorum bir süredir. henüz çözüm bulamadım. herkeste farklı çözümler çare oluyor galiba. zinco kullandım ama işe yaramadı. nurse harvey sipariş ettim. denemek istiyorum bakarsın işe yarar, sıcak havlu ve bacak masajı sürekli yapıyorum. öğleden sonra uyursa daha şiddetli oluyor gibi. en yoğun saatlermiz 6-9 arası, ankarada iki doktorumuz var ikiside gazın ilacı yok diyor. burdaki doktorda doğal buluyor. kızımın kilosu iyi, bu kadar emen bebekte müsade edinde olsun tarzında bişey söyledi buradaki doktor.ama sonuçta acı çekiyor ve ben dayanamıyorum. sonuç olarak iki gündür papatya ve rezene çayı içiyorum sanki şiddeti azaldı gibi deneme sürecindeyim. sonucu bildiririm. kolay gelsin.. umarım biran önce kurtuluruz gazdan...

bu arada esrakonun yatarken emzirme pozisyonunu denedim tam oldumu bilmem ama yinede resimli görmek isterim olursaopuyorumnanaktan.. kızımda bende çok memnun kaldık. uyuduk uyandığımda tekrar emmeye devam etti ve uyanıpta memeye kendi çabasıyla ulaşmak sanki onu çok mutlu etti günde bir kere yapmayı düşünüyoruz.

ayrıca esrakom emzirme minderi ve göğüs kalkanı fikirlerindende faydalanarak memnun kalmış biri olarak teşekkürlerimi bu vesile ile bildirir, takipte olduğumu belirtirim.

Bende nurse kullanıyordum baktım kakası yeşil gibi karnı çok gurulduyor ve ağlaması devam bırakmıştım ama sanki ben fazla vermişim içinde 1 kapak 1tatlı kaşığı demek yazıyor ama kapak 3 tatlı kaşığı kadar ben günde 3 kapak verince bebek ishal oldu sen günde 5 tatlı kaşığı ver en fazla tabiki.Bende yeniden başlayacağım tamamen doğal.Bu arada bende ankaradayım siz hangi doktora gidiyorsunuz?Bu arada ben salıncak almaya karar verdim benimkide uyanık olunca sadece altı açıkken kusarken sakin devamlı ağlama modunda???Allah sabır versin sakin bebekleri duydukça gıcık oluyorum.Bizim 55 gün oldu az kaldı inşallah 4 aya kadar geçer.

kaka problemi olan anneler ıhlamur için gunde 2 fincan. ben kendim grip olmiyim die iıçiodum baktım ecenin problemi duzeldi artık duzenli içiorum ballı ıhlamur khavaltıda ve aksamları..

evriş doganın kafeinsiz yesil cayı varmış canım benim yerimede iç...burda bulamam sanırım

miniş benimkide cok kusuo aynen su yogurt peynir her hal mevcut..emzirmeye calısıom memeyi almıo yaygarayı basıo. karnı toksa asla almıo memeyi

Eceye kocaman bi alkis ozaman.bizim hanimda tok olsada ac olsada memeye yapismaya hazir vaziyette.ama tabi eskiye göre baya azaldi her dakka memeye olan arzusu.birde uykulari düzene girse yavastan iyi olcak.kac gündür gece 3saat boyunca gözler fildir fildir.enfazla 5saat uyuyabiliyorum basim kazan gibi.fena agriyo.ama yınede sükrediyorum aglama nöbetimiz yok uzun süredir.

2gündür kakasini dolu dolu yapamayan kizim busabah bı yaptı sirtina kadar miçti :)) gerci 2gün hic yapmadi degil ama az az.busabah ooh yaptı tümgünün kakasini bi seferde:)) ama biraz sulu gibiydi.gercı bebeklerin öle olur heralde ishal oldugunu nasil anliycaz ama onu bilmiyom

kızlar ya ben hala kabızlıkçekiyorum die doktorun verdiği şurubu kullanıyodum.dün biraz fazla içtim
bebişim dünden beri ağlaya ağlaya bitti.acaba bişey olmuşmudur
şuan bile ağlıyo ya

iyi bayramlar herkeseee.. biraz geçti ama ben anca girebildim.

ayın 12 sinden beri irandayım ve annemle evi toparlamaya çalışıoruz. 4 aydır kapalı olan evin perdelerinden çekmecelerdeki örtülere kadar herşey yıkandı ütülendi. küf gibi kokmuş herşey. daha benim kıyafetlerim yıkanıcak . bebekten zaman da kalmıor ki zaten günde 2-3 takım deişior. onun çamaşırlarından bize zaman kalmıor. neyse günlerdir az uykuyla temizlik içindeyiz. bebişimin odasını kurduk yerleştirdik sonunda bebişimin de odası oldu.

bebişimizin gaz problemi var ve bugün tam 40 ımız doldu. bir de yeni kusmalar başladı. çıkarıor bebişim ve o sırada yanında olmazsam diye ödüm kopuyor. baya burnundan ağzından çıkıor sütler ama biraz peynirimsi.nolcak bilmiorum hemen yüzüstü çevirip sırtına vuruorum hafifçe sonra burnunu temizliyorum aspiratörünle. gece uykusunda da tetikteyim ya kusarsa die sağlıklı bir uyku çekmek imkansız zaten.

sizin bebekleriniz kaç saatte bir acıkıor kızlar. ben sırf anne sütü veriorum. 2 buçuk 3 saatte bir emmek istior. gece gündüz aynı. geceleri daha uzun uyuyan bebiş var mı. benim doktorum gece 12 den sabah 6 ya kadar meme verme dedi alışsın gece uykusuna die. ama açlıktan ortalığı inleten bebişime nassı meme vermem. 15 dkdan sonra katılıor ağlamaktan. 1-2 denedim baktım bebiş çok aç susmıcak bir daha uygulamadım. doktorum biraz gaddar galiba. biz gece 12:00 - 03:00 - 06:00 - 09:00 emioruz. zaten gece 3 te yatıoruz. yani 2 kere kalkıorum sadece. siz nasıl idare ediorsunuz. gece uykusu uzun olan var mı varsa nassı hallettiniz kızlar.

ütüler dağ gibi. yazık annemin hakkını asla ödeyemem kızlar. sabah akşam koşturuyor. o gidince ben yandım. ne yemek yapabiliorum ne çamaşır. bebek uyuyunca ütülüorum dağ gibi çamaşırları. abartısız 20 makina çamaşır çıktı kızlar içinde perdeler çarşaflar iç çamaşırları eşimin 4 aylık biriktirdiği çamaşır anlatamam nassı günlerce ütü sürdü :bbo: kucağa alıştı bebetom. ana kucağına bıraktığım an 5 dk sonra başlıor ağlamaya . evin içinde gezesi var. nassı mutlu gezerken ellerini koyuyor çenesinin altına bakınıor meraklı meraklı. tek başına olup her işi kendi halleden arkadaşlara maşallah şimdiden allah nazarlardan korusun enerjiniz asla bitmesin darısı başıma. belki ev düzene girerse ben de günlük hayatımı 24 saate sıkıştırırım. bissürü sayfa açılmış hepsine teker teker bakıcam şimdi. kendime mola verdim

iyi bayramlar herkeseee.. biraz geçti ama ben anca girebildim.

sizin bebekleriniz kaç saatte bir acıkıor kızlar. ben sırf anne sütü veriorum. 2 buçuk 3 saatte bir emmek istior. gece gündüz aynı. geceleri daha uzun uyuyan bebiş var mı. benim doktorum gece 12 den sabah 6 ya kadar meme verme dedi alışsın gece uykusuna die. ama açlıktan ortalığı inleten bebişime nassı meme vermem. 15 dkdan sonra katılıor ağlamaktan. 1-2 denedim baktım bebiş çok aç susmıcak bir daha uygulamadım. doktorum biraz gaddar galiba. biz gece 12:00 - 03:00 - 06:00 - 09:00 emioruz. zaten gece 3 te yatıoruz. yani 2 kere kalkıorum sadece. siz nasıl idare ediorsunuz. gece uykusu uzun olan var mı varsa nassı hallettiniz kızlar.

Kolay gelsin Lal. İşiniz baya çok. Allahtan yanında annen var. Benim kızım akşamları 5-6 saat deliksiz uyuyor. bazen 7 saati bulduğu oluyor. İlk zamanlar 3 saatte bir kalkıyordu. Bunun için birşey yapmadık. Kendisi bu düzene oturdu. Eğer sancımız yoksa, karnı tok yattıysa uzun uyuyor. Gündüzleri kendi odasında gece bizim yanımızda yatıyor belki bu sayede gece-gündüz farkını kavramış olabilir. Sabret zamanla senin bebişin de kendi düzenini oluşturacak.

minişşş ıhlamur iç ecenin duzene girdi gibi 2 gundur . ben ıhlamura baglıorum
Deniyim bakiyim,ama o eskisi gibi kakasini yapamazsa denerim.cünkü suan yapıyo,ama böyle dolu dolu yapmamisti dün.her bezi kakalıydi ama cok degil.bugün batirdi :)) yavrumun karni gurul gurul ediyodu sabah gazi var galiba

aman Lal cim sakin doktorunu dinleme derim.benim kizim gündüzleri bazen saat basi bazen 2 bazense 3saat uyuyo ve emmek istiyo tam bir düzen yok yani,ki bunun icin cok erken,düzen oturtmak icin.gecede genelde12_3 uyuyo.sonraşında 2saatte bir emıyo..3tane cocuk doktoruna gittik farkli farkli.hepside 1 _2 aylikken en fazla 4saat aç kalsin ama ideali 3saatte bir emzirmek dedi.cok kücük olduklari icin kan şekerinin düsme ihtimali varmis.hem bebegi ac birakarak bence düzen oturtulmaz.AİDAA nin kizi gibi kendi kendine düzen oturtmasi lazim.ama Aidaa şenin kizda negüzel baya fazla uyuyomus.uykuda emzirmiyonmu.ben eger 3saatte uyanmadiysa ikinip gerindigi zaman alip emziriyorum.çünkü 3saati aşiyorsa uykusu,3.saatten sonra bebek halsiz düsüp kisik sesle garip sesler cikararakda emmek isteyebilirmis.aynisini burdan bi arkadasada sölemisti doktoru.

ecenin ust damagı bembeyaz bu normalmi hic incelememstim sizinde beyazmı yoksa bu pamukcuktan dolayımı oyle acaba

bende gece gunduzu ayırsın die gunduz salonda gozumun onunde gece yanımızda yani besiginde yatırıorum

bugun parkta ece beni perisan etti.. yolda pusetinde aglamaya basladı sonra o kadar agladıki arabadan cıkaıp kucaqgımda pıspıslamak zorunda kaldım zor sustu dizimde uyudu neyse ustunu orttum biraz acıkhavada dizimde uyuttum buarada oncesinde meme ister gibi hareket yaptı o kalabalıkta memeyi kamufle ederek vermeye calıstım almadı bastı yaygarayı iice. neyse uyudu 5dk sonra sessizce arabaya koydum surdum biraz sonra uyandı yine cırladı emzik verdim aldı uyudu yine agladı apar topar eve getirdim eve getirirken yolda sızdı evde uyandı iceri girince. evde yardımcı abla vardı temizlik ıyapıodu o altını actı kaka kapmıs poposunu muslukta yıkadı altına havlusunu sardı altını acık bırakıp yatırdık sustu bende yanına uzanıp yatarken emzirdim yatarak emzirmek cok keyifliymis gercekten ama akabinde hıckırık tutuyo bide kusuo biraz. sonra havlsunada kaka yaptı sonra altını bagladım azcık ayakta salladı abla sızdı 5dk sonra yine uyandı omuzumda sızdıırıp yatırdım...artık el içine cıkmaya korkucam az kaldı yani

lalcim allah size kolaylık versin ve anneni basından eksik etmesin gercekten cok ama cok zor basında kimsenin olmaması ben 1 aydır yanlızım cok zorlandım ama duzenimi kurdum cok sukur... sende bisekilde alısırsın korkma zor oluyo ama keyifli oluyo

ay baby sen zaten cok cesaretlısın.baya alip alip cikıyon.ben doktora ve ev gezmesı dısında bıkere ciktim.bayram öncesi biseler almaya.fazla huysuzlanmadi ama nerdeyse bascaktı cigligı.ben encok emmek ıster cok aglar die cesaret edemıyom.bide istesemde disari cikamam burda hava buz gibi.anneme,kayinvalideme zor gıttık.azcık hava alır dıe yürüyelim dedık mesefa 10dakka.dönüste cok soguktu ama.önümüz kiş,ınsallah cok hasta etmeyiz kuzularimizi

bugun parkta ece beni perisan etti.. yolda pusetinde aglamaya basladı sonra o kadar agladıki arabadan cıkaıp kucaqgımda pıspıslamak zorunda kaldım zor sustu dizimde uyudu neyse ustunu orttum biraz acıkhavada dizimde uyuttum buarada oncesinde meme ister gibi hareket yaptı o kalabalıkta memeyi kamufle ederek vermeye calıstım almadı bastı yaygarayı iice. neyse uyudu 5dk sonra sessizce arabaya koydum surdum biraz sonra uyandı yine cırladı emzik verdim aldı uyudu yine agladı apar topar eve getirdim eve getirirken yolda sızdı evde uyandı iceri girince. evde yardımcı abla vardı temizlik ıyapıodu o altını actı kaka kapmıs poposunu muslukta yıkadı altına havlusunu sardı altını acık bırakıp yatırdık sustu bende yanına uzanıp yatarken emzirdim yatarak emzirmek cok keyifliymis gercekten ama akabinde hıckırık tutuyo bide kusuo biraz. sonra havlsunada kaka yaptı sonra altını bagladım azcık ayakta salladı abla sızdı 5dk sonra yine uyandı omuzumda sızdıırıp yatırdım...artık el içine cıkmaya korkucam az kaldı yani

hehehe nasıl güldüm - allah ta seni güldürsün - tam bir komedi nasıl anlatmışsın :KK70::KK70:
Valla bende her seferinede korka korka çıkartıyorum ağlarsa naparım diye - bizimki dışarı çıkar çıkmaz uyuyo- geçen bizim kafeye gitmiştik orda uyandı içeri girince bastı yaygarayı ama ben çıkarken mutlaka yanımda sütümü sağıp biberonla götürüyorum hani emziremem diye - verdim ağızına biberonu emdi uyudu yine
Seninki tam bir macera olmuş :)

napıyım kızlar ya bisekilde o benim ben onun hayatına alısmak zorundayım ortak nokta bulma calısmalarındayım..bide hava ii sıcak deil serin.şimdiden alışsında her cıktıgında hasta olmasın die ugrasıom..ben yine bere hırka battaniyee sarıom.eceden kucukleri millet kısa bacaklı badiyle gezdirio burda cocuklar hiçte cırlamıo..bizm turklerin genlerinde var.tatillerde bile yabancı cocuklar uslu uslu oynar su kenarında bizim turk cocukları hep basar yaygarayı..onla dusse kalksa anaları kıpırdamaz bizim anaların sesi coocuklardan cok cıkar

X