2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

herkesin bayramı kutlu olsun kızlar nice bayramlara çocuklarımızla eşlerimizle huzur ve mutluluk dolu günler dilegiyle herkesi öptüm

salı günü saglık ocagında spral taktırdım kanamam yoktu yani adet olmamıştım ebe birkaç gün lekelenmelerin olur dedi perşembe kuaföre gittigimde kananmam gelmiş evde ped kullanmaya başladım halen devam ediyor zannedersem adet oldum ebe alt takımları kurcalayana kadar birşey yoktu neden oldu anlamış degilim acaba spralimi beceremedi takmayı birkaç gün daha bekleyeyim kesilmese giderim kontrole gitmesi birşey degilde kurcalıyorlar ya alt takımları o beni çok geriyor resmen işkenceden çıkmış gibi oluyorum

Allahımm yaa.. ay cok güldüm.. siyam ikizlerim benimm kaydirigubbakcemile3

Allah nazarlardan saklasın.. cok hoşsunuz..

Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlar sevdiklerinizle beraber nice sağlıklı, mutlu, huzurlu, bayramlar dilerim...
Benim kız kolik belasına yakalandı ve göbeğinde şişlik oldu fıtık başlangıcı olduğunu söyledi dr. bizede zinco ve fitil verildi çok ağlıyor bebişim mafoldumben

Çok çok gecmıs.. Allah yardımcınız olsun. kıyamam yaa :KK43:

Allahımm yaa.. ay cok güldüm.. siyam ikizlerim benimm kaydirigubbakcemile3

Allah nazarlardan saklasın.. cok hoşsunuz..

Çok çok gecmıs.. Allah yardımcınız olsun. kıyamam yaa :KK43:

sağol cnm az önce bir kriz daha atlattık susmuyor ne yapsak ya ! Eşimde bende neredeyse oturup ağlayacaktık onunla yüzü kıpkırmızı çığlıklar hiçbirşey fayda etmiyor.. en son fitil biraz sakinleştirdi ve karnına havlu ısıtıp koydum uyudu şimdi ne yapacağım bu dertle uğraşan arkadaşlar akıl verin bana mafoldumben

Nazan bende fotoğrafları göremedim..
Baby sizde çokgüzel çıkmışsınız :nazar: ne güzel elleriyle yapışmış benimki daha eldivenlerden kurtulamadı.. Kuaför sonrası resimleride görseydik ya..

salı günü saglık ocagında spral taktırdım kanamam yoktu yani adet olmamıştım ebe birkaç gün lekelenmelerin olur dedi perşembe kuaföre gittigimde kananmam gelmiş evde ped kullanmaya başladım halen devam ediyor zannedersem adet oldum ebe alt takımları kurcalayana kadar birşey yoktu neden oldu anlamış degilim acaba spralimi beceremedi takmayı birkaç gün daha bekleyeyim kesilmese giderim kontrole gitmesi birşey degilde kurcalıyorlar ya alt takımları o beni çok geriyor resmen işkenceden çıkmış gibi oluyorum

Acıdı mı takarken ben hala kararsızım ?
Benim tedaviyle olmuştuama belli olmaz belki 2. ansızın çıkar gelir ki çocuk büyütmenin ne kadar zor olduğunu anladım o yüzden Allah kızıma uzun ömürler versin istemiyorum daha... Şu deri altı kapsüllerini kullanmayı düşünüyorum ama bakalım ne olacak kararsızım :bbo:

denizyıldızı benimki eld,ven sevmio cıkarıo nası beceriosa ben artık pes ettim saldım yani...

basakcım gecmiş olsun inş dogruduzgun takmıstır ebe..bakalım ben napcam daha karar veremedim..

sağol cnm az önce bir kriz daha atlattık susmuyor ne yapsak ya ! Eşimde bende neredeyse oturup ağlayacaktık onunla yüzü kıpkırmızı çığlıklar hiçbirşey fayda etmiyor.. en son fitil biraz sakinleştirdi ve karnına havlu ısıtıp koydum uyudu şimdi ne yapacağım bu dertle uğraşan arkadaşlar akıl verin bana mafoldumben

Nazan bende fotoğrafları göremedim..
Baby sizde çokgüzel çıkmışsınız :nazar: ne güzel elleriyle yapışmış benimki daha eldivenlerden kurtulamadı.. Kuaför sonrası resimleride görseydik ya..

özlemmm bende uğraşıyorum bir süredir. henüz çözüm bulamadım. herkeste farklı çözümler çare oluyor galiba. zinco kullandım ama işe yaramadı. nurse harvey sipariş ettim. denemek istiyorum bakarsın işe yarar, sıcak havlu ve bacak masajı sürekli yapıyorum. öğleden sonra uyursa daha şiddetli oluyor gibi. en yoğun saatlermiz 6-9 arası, ankarada iki doktorumuz var ikiside gazın ilacı yok diyor. burdaki doktorda doğal buluyor. kızımın kilosu iyi, bu kadar emen bebekte müsade edinde olsun tarzında bişey söyledi buradaki doktor.ama sonuçta acı çekiyor ve ben dayanamıyorum. sonuç olarak iki gündür papatya ve rezene çayı içiyorum sanki şiddeti azaldı gibi deneme sürecindeyim. sonucu bildiririm. kolay gelsin.. umarım biran önce kurtuluruz gazdan...

bu arada esrakonun yatarken emzirme pozisyonunu denedim tam oldumu bilmem ama yinede resimli görmek isterim olursaopuyorumnanaktan.. kızımda bende çok memnun kaldık. uyuduk uyandığımda tekrar emmeye devam etti ve uyanıpta memeye kendi çabasıyla ulaşmak sanki onu çok mutlu etti günde bir kere yapmayı düşünüyoruz.

ayrıca esrakom emzirme minderi ve göğüs kalkanı fikirlerindende faydalanarak memnun kalmış biri olarak teşekkürlerimi bu vesile ile bildirir, takipte olduğumu belirtirim.

pervinimmm çok tatlısınız ikinizde:))))

özlem nasılda unutmuşum ekliyorum hemen çok şiddetlendiğinde sancılarımız biz arabayla dolaşmaya çıkıyoruz. arabada sakinleşiyor emziriyorum karnı doydukça sakinleşiyor. eve döndüğümüzde hala uyumadıysa banyo yapıyoruz sonra yorgun düşüyor ...

iyi geceler sevgili anneler...hepinizin bayramini en icten dileklerimle kutlar ailelerinizle saglikli mutlu nice bayramlar dilerim..kizimi uyuttum ve msj.okumaya calistim.sik sik yazamasamda sürekli okumaya calisiyorum..Spiral konusuna gelince ben oglumdan sonra hormon spirali taktirdim ve cokta memnun kaldim..simdi yine taktiracagim...Aftabru ve Babymon bebisleriniz ve sizler harikasiniz...eldiven konusuna gelince bana hastahanede ebeler eldiven taktirmadi..bebekler yüzlerini taniyamazmis..bu yüzden hic takmadim..tirnaklarini cok kisa kesiyorum ve artik alisti..bence daha rahat ediyor..

Uzun bi aradan sonra herkese merhaba. Kendimi tam toparladım foruma dalıcaktimki kayınvalidem ve annemler arasında mekik dokumam gerekti,bizim bıcırık gecelerimi haram ettiği için azıcık desteğe ihtiyacım vardı. Sabahları kendimden korkar oldum aynalarda gördüğüm ben miyim tanrım . Dün iki aylık oldu kuzum biraz düzene giriyoruz sanki.Allah hepimizin yardımcısı olsun. Herkesin bayramını kutluyorum bebişlerimizle eşlerimizle nice bayramlara inşallah.

Son düzenleme:
Defne damla sağol cnm tavsiyelerin için bu arabada gezdirme olayı işe yarıyordu ama dün arabada da çığlığı basıyordu sanki etini koparıyoruz uykusu vardı birde çığlık çığlığa ağlarken arabadan tam inerken sustu anında uyudu sancı geçer geçmez uykuya dalıyor..Bizede dr. her yolu deneyin susmazsa paranox diye fitil verdi dün gece 10 - 11 gibi verdim bir mışıl mışıl uyudu sabah 7 ye kadar sonra üzüldüm o kadar saat aç kaldı yavrum ama uyandırmaya korktum yine kıyamet kopar diye ...

Olabilir canim,bu banyo olayina dikkat etmek lazim.biz 2günde bir yikiyoruz suyunu 34derece,oda sicakliginida ufoyla 25dereceye ayarlayıp öyle yikiyoruz.bugünde bayrama merhaba olarak banyomuzu yaptik ama disarisida evde serin.insallah üsütmeyiz kizimi
minis tatlim bana banyo suyunu 37 derece dediler en ideali, biraz soguk degilmi 34??
kizlar sizde bebegin atesini ölcüyormusunuz devamlı.ben ölcüyorumda şevval in atesi sanki hep düsük gibi.ki incede giydirmiyorum.genel olarak 36.3 enfazla 36.5.sizinkiler kac oluyor
ben her gun banyo oncesi atesini olcuyorum duzenli olarak, doktor duzenli hergun olcun dedi, 38 olursa haber verin dedi..genelde 37.1=37.5 arasi bizim..
ecenin kafası ve boynu cok terlio bu 2 gundur neden acaba

Cok siki giygirmiyorsun dimi tatlim, yada evde kalorifer yaniyor mu?

Sagol canancımm İyİİz dun kırkımız Çıktı meshur kırk olayına vardık sİrada uÇ ay var:) ama artık lohusa degİlİm Çok mutluyum:))) uyuz oluyordum o lohusasın kelİmesİne herkes herseyİlohusa olusuma baglıyordu falan Çok sukur artık /QUOTE]

esra ve diğer arkadaşlar 40 çıkardığınızda gezmeyede gittinizmi kırk uçıurmak için

ecenin kafası ve boynu cok terlio bu 2 gundur neden acaba
Canim atesine bakiyonmu belkı cok sicakliyordur
minis tatlim bana banyo suyunu 37 derece dediler en ideali, biraz soguk degilmi 34??

ben her gun banyo oncesi atesini olcuyorum duzenli olarak, doktor duzenli hergun olcun dedi, 38 olursa haber verin dedi..genelde 37.1=37.5 arasi bizim..

Cok siki giygirmiyorsun dimi tatlim, yada evde kalorifer yaniyor mu?
Canim aslinda bilegimin ic kismiyla ölcüyorum idealini o sekilde buluyorum.ama banyo termometsesinide daldirıyorum onda 34.5cikiyor.belki yalnis ölçüyodur.cünkü annemde bakiyor suya öyle yikiyoruz
Bizim kizin atesi hep 36.3le 36.7 arasi.ama soguk buralar.disarisi gündüz 17derece falanmisti evde 21derece.

şevval dünden beri kusuyor,bazen süt bazen yogurt kivaminda bazense peynir gibi.busefer ac die emzirsemmi diom ee emziriyom kusuyo.birazda halsiz gibi geliyo bana.bi uyku hali var gibi.annemde "daha ne istiyon gazi yok karni tok uyumak istiyo.ah bi zoru olsa dururmu hic" dio.öyle galiba.1hafta sonra kalca usg si cekilcek.insallah hayirlisiyla atlatiriz bi sorun cikmadan

sanırım sıcaktan haklısınız...

buarada reglim cok az surdu dun 1ped doldu bugun gunluk pedle idare ediom yarın kesilir ins

X