2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

YAN YATIRMA MEVCUZU

Çağan hep kafasını sağa yada sola çevirerek yatıyor kafasını düz yapıp yatıramadım hiç.... çarşafı rulo yapıp başının etrafına koyuyorum düz yatsın diye ittirerek yiine sağa çeviriyor sivri kafalı olacak yavrum :bbo:
bu konuda çok inatçı ne yapıp edip sağa yada sola çeviriyor kafasını
düz yatırma yastıgı varmıdır CADIARZU
Canım sımdılik daha erken düz yatirmak icin.ilk 2ay yan yatirmak daha güvenli,kusmalara karsi.ama artik benim kizim ceviriyo kafayi saga sola yada düz yatiyo.önceden carsafi rulo yapip arkasina koyuyodum düz yatmasin die.simdi biraktim kendi karar veriyo
minikim ne yaptın uyutamadın herhalde hala kızını.....aynı sorun bizdede var ya insan uyumıcam diye ağlarmı ya....
Son msjimdan sonra 1saat daha ugrastim uyudu.ama koptu bacaklarim.
ecenin kakasında sumukumsu mukus vardı ve bugun 2 kez fıskırır vaziyette doldurdu dru aradım kan varmı die sordu yok dedim 1 kere muhim deil takip edin devam ederse tahlil yapmak gerek dedi sastım kaldım
Bende dikkat ediyim bari bundan sonra.hep dikkatle bakiyom genelde pirtik pirtik oluyo.sende o pirtiklar yokmuydu bu seferkinde?

Son düzenleme:
Bizim uyku düzenimiz resmen alt üst oldu saolsun etrafımızdakiler ayıp olacak ama ağzımıza ettiler uyuyan kuzumu gelip uyandırdırlar sevelim die daha 40 çıkmamış bebek size ne yapabilirki:eek:klava: diorum anlamadılar şimdide uyuyor ama birazdan uyanır ve akşam saat 10 kaday uyutamıorum hem memede durmak istio emmesi bitince ölece duruum istio gecede deliksiz uyuyor bi gece 3 te uyanıyor bide sabah 6 da ama gündüz uykularımız çok düzensiz sabah uyudu zaman döşümden çekmem lazım yoksa uyanıo hay ben uyku düzenini bozanlarımkötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

buarada dun yardımcı abla geldiginde ben ecenin kakasını temizliodum neyse sonra sevio eceyi dioki kıcımmm yedigin hep poha gidio yedigin hep poha gidio yapma :)) banada dondu dediki 3-4 gune bir yapsa yahsidir ozaman kökelir(sismanlar) boyle kökelemio :) gulermisin aglarmısın hic yorum yapmadım simdi ona on saat hergun hatta gunde 2-3 yapması gerektigini acıklayamazdım guldum gectim

miniş içinde pırtıklar var demin baktım bezine onlarda yesilimsi gibi yani kaka rengi normal ama pırtıklar yesil giibi . yarın filan daha dikkat edicem olmazsa hemen gotururum.

anca uyudu yine omzumda sızdı yatırdım yanına yattım kalkmadım bisure sonra kalktım o devam edio ama yelek var sırtında cıkarmam lazım ins uyanmaz cıkarırken

arkadaşlar herkeze slm ben aslında eylül annesiydim ama 28 ağs ta doğum yaptım.. size yazmasamda devamlı takip ediorum.. tazefasulye doruğuna bayıldım.. kızımı alırsın dimi oğluna :) herkezin yawrusunu allah bağışlasın... hepinizin ki çok tatlı ama doruk serseri gibi maşşallah (sevdiimden böle diorum yalnış anlama) son halini çok merak ediorum varmı fotolar?
slm canım hoşgeldinn aramıza
Kızlar 4 gecedir Çağan mememle resmen kavga ediyor : ( emerken ağlıyor sağa sola çekiştiriyor
ilk 2 gece sütüm az geliyordu mama verdim ama biberonlada kavgalı az geliyor diye ağlıyordur dedim
ama dün akşam sütüm çok geliyordu yinede ağlaya ağlaya emdi neden böyle yapıyor anlamadım
emerken evin içinde geziyoruz öyle geçiyor ağlaması yinede iç geçiriyor
uyutana kadar belime ağrılar girdi evin içinde geze geze emzirdim, kambur kalıcam yakında
sizinde oluyormu emerken ağlıyormu bebişleriniz ? varmı çözümü ?
aynı sey bizdede var az akıyo kavga ediiyo co akıyo gene aynı nie yapıyo bilmem ama gaz falan değil bizimki
saol cnm...topuk kanı alınıyo ya zeka testi için bi değer yüksek çıkmış..tekrar alındı inşallah düişmüş olur d

üzülme canım inş. biişey çıkmaz aynı bizdede oldu aöma bişey çıkmadı kadın doğum dr.umda korkmana gerek yok onlar ilk kanı az almışlardır ondan sonuç böle olmuştur emişti seninde öledir...

Kızlar saat 4 itibarı ile bir insandan çıkmayacak ölçüde gaz çıkardık popodan ve de bir postada akıl almayacak kadar çok mıçtık! Oh dedi yavrum resmen. Şimdi birlikte uyumaya çalışıciiz. Arz ederim :) a.s.

arkadaşlar herkeze slm ben aslında eylül annesiydim ama 28 ağs ta doğum yaptım.. size yazmasamda devamlı takip ediorum.. tazefasulye doruğuna bayıldım.. kızımı alırsın dimi oğluna :) herkezin yawrusunu allah bağışlasın... hepinizin ki çok tatlı ama doruk serseri gibi maşşallah (sevdiimden böle diorum yalnış anlama) son halini çok merak ediorum varmı fotolar?

teşekkür ederiz teyzesi. Aramıza hoşgeldin. Ben de serseri, sıpa, velet hatta başka argolarla seviyorum oğlumu! Yeni fotoları var tabii ki, bir ara eklerim :) Senin sıpa da çok şekermiş maşallah!!

buarada dun yardımcı abla geldiginde ben ecenin kakasını temizliodum neyse sonra sevio eceyi dioki kıcımmm yedigin hep poha gidio yedigin hep poha gidio yapma :)) banada dondu dediki 3-4 gune bir yapsa yahsidir ozaman kökelir(sismanlar) boyle kökelemio :) gulermisin aglarmısın hic yorum yapmadım simdi ona on saat hergun hatta gunde 2-3 yapması gerektigini acıklayamazdım guldum gectim

cümle içinde kullanayım: Kökelemekten çok korkirem :)) Oldu mu beybim?

dün itibari ile Eceyi emziğe alıştırdım - daha doğrusu zorluklar hala devam ediyo ama en azından ağızında tutuyo
Ben Nuk almıştım damaklı emzik - her verdiğimde öğürüyodu miğdesi bulanıyodu hatta 1-2 defa kustu - dün chicco nun emziğini aldım damaklı değil anne memesine benziyo - eve geldim kaynattım verdim hemen aldı hiç öğürmedi ve hemen uyudu - ay nasıl mutlu oldum
Emziğe alıştırmamın sebebi şudur - Ece çok güzel emiyo hatta artık ağızının bir kenarından akıyo o hala emmeye devam ediyo - sonra doyuyo memeyi itiyo gazımızı çıkartıyoruz ve saatlerce süren kucakta dolaşmalarımız başlıyo . Kucakta uyusa bile yerine koyar koymaz uyanıyo başlıyo ufaktan ağlamaya almazsam ses gittikçe güçleniyo bende alıyorum susması için veriyorum memeyi oynuyo emiyo duruyo ağızında tutuyo ve uyuyo - ama biraz emdiği için gazını çıkartmam şart yoksa kusuyo - ve o gazı çıkartma esnasında tekrar uyanıyo ve tüm senaryo tekrarlanıyo - açıkçası bunaldım - emzik okadarda kötü bişey değildir ya - şimdi emiyo gazı çıkartıyorum koyuyorum yerine ağızında emzik emişiyo orda tek başına :KK70:

PETRİK ben Doruk emerken ağlıyorsa anlıyorum ki; gazı var. Yoksa hayatta bırakmaz o emmeyi.

kesinlikle katılıyorum.. eger memedeyken aglıyorsa ve memeyle savaşır duurumdaysa mutlaka gazı vardır.

bu arada burkom burucm yahu artık bebişler çokdansarılık riskini atlattıgı için uyandırmayı bırak kendi ne zman isterseozaman uyanıpemsin. bizim gece uykumuz şükürler olsun Allah nazardan saklasın 2,5 3 saatte bir uyanmasıyla bölunuyor oda aranmaya başladıgında ben hemen alıp memeyi veriyorum ve hiç gözunu açıpda uykusunu dagıtmadan yola devam diyoruz.:)

Rezenenmuhabbetine gelince

gecen gun yazdım dikkat çekmemiş sanırım. topikde herkes millupanın rezenesini almış sanırım ama ben aktardan tomurcuk rezene aldım. anason kokusu varya hani.:) kaynamış suya demleyip her akşam bir bardakiçiyorum henuz bebişime vermedim sütümden geçsin diye. ama süt artırma konusunda çok faydalı kesinlikle. gece eger Mehmet Akif biraz fazla uyusun hemen sütüm akıyor.

bizim her akşma saat 8,30 ve 9 30 arası gaz saatimiz oldu resmen.meme emiyor gaz çıkartamaıyor ve basıyor yaygarayı. ama 9,35 de bu yaygara bitmiş oluyor çok dakik benim kuzum ya..ben normalde rezeneyi her akşam 8 de içiyordum ve sanırım sütüm karışması biraz vakit alıyorduki bebeişim 9,30 a kadar kıvranıyordu bugun farklı bir yöntem denedim bakalım saat 4 de içtim rezeneyi. bakalım neler olur bu gece.

ayrıca bu akşam iftara misafirlerim var.:)biz henuz evden dışarı çıkmadıgımız için bizimle beraber olmak isyteyen arkadaş grubumuz yemeklerini kendileri yapıp iftarageliyorlar maksad beraber olmak. umarım oglumdafırsat verirde keyifli bir akşam geçiririz:)

bebeişle beraber yatma konusu

ayy siz nasıl yanyana yatıyorsunuz benm aklım gidyor valla uyku halimle zarar veririm bebişime diye. uyuruyumza beşiğine yatırıyorum yavrumu.. annemde bu konuda beni çok korkuttu ve eşime sıkı sıkı tembihledi giderken yani şimdi ben istesemde yanımd aytaıramam oglumu eşim hemen yerine yatır uykuya dalarsın bişey olur diye endişeleniyor.

ersakonun yöntemini çözemedim hakkaten ya bi resme döksen şu pozisyonudabizde denesek. mışıl mışıl uyuyup ruya görmke falan kulaga çok hoş geldiyor..

bu kadar monolog yeter ben kaçar hazır oglum uyuyor bari masyı hazırlıyım.

Ellerıne saglık Eftelyam.. harıkasın.

Kızlar 4 gecedir Çağan mememle resmen kavga ediyor : ( emerken ağlıyor sağa sola çekiştiriyor
ilk 2 gece sütüm az geliyordu mama verdim ama biberonlada kavgalı az geliyor diye ağlıyordur dedim
ama dün akşam sütüm çok geliyordu yinede ağlaya ağlaya emdi neden böyle yapıyor anlamadım
emerken evin içinde geziyoruz öyle geçiyor ağlaması yinede iç geçiriyor
uyutana kadar belime ağrılar girdi evin içinde geze geze emzirdim, kambur kalıcam yakında
sizinde oluyormu emerken ağlıyormu bebişleriniz ? varmı çözümü ?

Bızde de oluyor.. ben cozumunu kendımce buldum.. emerken hava yutuyor.. o da ona o an sancı yapıyor ve ondan dolayı ememıyor.. hemen omzuma koyup o havayı cıkartıyorum ve rahat rahat emmeye devam edıyoruz.. bızdekı cozum bu dur. Umarım sızde de ıse yarar.

miniş içinde pırtıklar var demin baktım bezine onlarda yesilimsi gibi yani kaka rengi normal ama pırtıklar yesil giibi . yarın filan daha dikkat edicem olmazsa hemen gotururum.

anca uyudu yine omzumda sızdı yatırdım yanına yattım kalkmadım bisure sonra kalktım o devam edio ama yelek var sırtında cıkarmam lazım ins uyanmaz cıkarırken

Çok ok gecmıs olsun.. umarım cıddı bısı degıldır.

Fotograflarımıza yaptıgınız guzel yorumlar ıcın hepınıze tek tek tesekkur ederım..

Ellerıne saglık Eftelyam.. harıkasın.

Bızde de oluyor.. ben cozumunu kendımce buldum.. emerken hava yutuyor.. o da ona o an sancı yapıyor ve ondan dolayı ememıyor.. hemen omzuma koyup o havayı cıkartıyorum ve rahat rahat emmeye devam edıyoruz.. bızdekı cozum bu dur. Umarım sızde de ıse yarar.

Çok ok gecmıs olsun.. umarım cıddı bısı degıldır.

Fotograflarımıza yaptıgınız guzel yorumlar ıcın hepınıze tek tek tesekkur ederım..
evrişim hemen bir topik daha açıorum bakalım onu beğenecekmisiniz tabi uğraşacak vaktimiz olursa:)):hulya:

pervincim insallah enkısa sürede kakasi normale döner ecemizin. Gecici bi durumdur muhtemelen.kizlarin bi kaci yazmisti kakamiz yesil oldu die.bizimde zorumuz sivilcelerimiz.bazen öyle bi artiyoki teni gözükmüyo kizarikliktan.doktoru aradim anlattigim tarife göre süt egzamasidir muhtemelen eger banyodan sonra falan yok oluyosa dedi,tabi yinede bi doktora göster dedi.kendisi izne ayrilmıs.bizimki uyuyunca kayboluyo.ama belki yarin gideriw baska bi doktora

kızlar benim kurs olayı çıktı ayın 28 inde ankaraya gidiyorum malesef 5 gün kalacağım orada ihtiyaç halinde 6 günede çıkabilirmiş..... ne yapıcam ben ya...... gözüm arkada değil allah razı olsun kayınvalidem benden iyi bakıyor ama zaten işe başladım akşama kadar kayınvalidem bakıyor ama en azından burdayken öğle arası ve akşam kızımı görebiliyordum ama şimdi 5-6 gün görememek çok uzun.... birde mama yerken tıkanıyor arada hızlı çekiyor işte ondan korkuyorum allah korusun..... 2 kere kızardı boğulma tehlikesi atlattık allah korusun onun korkusunu hala atlatamadım......offff offff..... ne kadar şanslısınız 1- şuan çalışmıyorsunuz yada işe başlamadınız 2- işe başlasanız dahi şehir dışına çıkıp bebeğinizden ayrı kalmayacaksınız......

ay sibelcimya ne diyimbilmiyroum icim acıyor senin yazılarını okudukca yani allahtan beterin beteri vardiye dusunbakıcıya falanbirakmıyorsunz kayınvalden bakıyor gozun arkada degil oyleduusn olacagı varsa bogazına kazçma vs senin yanındada olur sende birseyyapamayabilirsin paniklersin vs emin olyaslı insanlardaha deneyimli serin kanlı oluyorlar allahyardımcın olsun canımne diyimm
;((
emzirme sonucunuda yazbize insallahsutun oluremer bebegin ama altı gunaardan sonra tekraremermi sut gelirmi orasını bilemiyorum iste su anemiyor olsaydı bile altı gun ne yapacaktın sagarak sut devamlılıgı saglanırmı bilmiyorum ama yapılır heralde sayet emzirebilirsen oyle yaparsın olmazsa

Ya kızlar dün akşamdan beri kızım bir türlü derin uykuya geçemiyor:gitme:Tavşan uykusunda sürekli, çıt çıksa uyanıyor. Akşam yemeğinde kola içmiştim. :gitme:Uykusunu kaçırmış olabilir mi sizce:uhm:

ya sanmıyorum arada bende içiyorum donem oluyor bunlar burcu ya maalesef bizimki ongundur gunduz uyumoyr hiç hemen hemen yani ondk uyuyor tilki uykusuaynen hop uyanıyorm
bugun rezene verdim allahım uyudu aksamustu ondanmı tesadufmu bilmem ama rezeneye devam valla kesmeden vercemher gun bi zimki çunku ugece uyuyor gunduz uyumuyor

YAN YATIRMA MEVCUZU

Çağan hep kafasını sağa yada sola çevirerek yatıyor kafasını düz yapıp yatıramadım hiç.... çarşafı rulo yapıp başının etrafına koyuyorum düz yatsın diye ittirerek yiine sağa çeviriyor sivri kafalı olacak yavrum :bbo:
bu konuda çok inatçı ne yapıp edip sağa yada sola çeviriyor kafasını
düz yatırma yastıgı varmıdır CADIARZU

canım niye duz yatırmayı istiyorsun oglanı anlamadım kafasınınarkasıduz olur yan yatırırsanbombeli guzelkafalı olur esas insanlar yan yatırır sıra sıra bir o yanabir bu yana guzelkafalı olsun diye benmi yanlıs anladım yazdıgın soruyu acaba?

bizim ecede oyle sırt ustu yatarken bile kafa yanlara donuyor hah diyorum aman kendi dedonduruyor kusup bogulma ihtimali azalıyor boyle olunca kiben zatenyan yatırıyorum ama hani anlıkbiryere biraktı isem sırt ustukafa hep yanlarda

ecenin kakasında sumukumsu mukus vardı ve bugun 2 kez fıskırır vaziyette doldurdu dru aradım kan varmı die sordu yok dedim 1 kere muhim deil takip edin devam ederse tahlil yapmak gerek dedi sastım kaldım

canım bizim ece de de vardı yesiloldu oncesonra sumukler olustu kakatahliliyaptık basit birmikropç ıktı birhaftasonra amip e donustu ve ilac kullandık on gun ancak geçti
çok mu sumuksu yesil mi ve her zamankinden farklı kokulumu

mesele su an ece kaka yapsakokmuyor ben anlamıyroumkoklayarakki burnum iyidir bu konuda acıp bakınca yanından anlıyroum
ama o donemkokuyordu yaptıgı zamanhasta iken boyle anlayabilirsin

sumuksuluk hastalık isarti çogu zaman ama birkereoldu ise degilsurekli oyle ise mutlaka kaka tahliliyaptır

yaada usuten sogukalgınlıgı falan olan bebeklerinbogazındaki balgam sumuksu olarak kakaya çıkıyor oyle birhastalıkhali yoksa baskabir mikrop falanolabilir

Bizim uyku düzenimiz resmen alt üst oldu saolsun etrafımızdakiler ayıp olacak ama ağzımıza ettiler uyuyan kuzumu gelip uyandırdırlar sevelim die daha 40 çıkmamış bebek size ne yapabilirki:eek:klava: diorum anlamadılar şimdide uyuyor ama birazdan uyanır ve akşam saat 10 kaday uyutamıorum hem memede durmak istio emmesi bitince ölece duruum istio gecede deliksiz uyuyor bi gece 3 te uyanıyor bide sabah 6 da ama gündüz uykularımız çok düzensiz sabah uyudu zaman döşümden çekmem lazım yoksa uyanıo hay ben uyku düzenini bozanlarımkötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

hah aynen bizi tarif etmissin gece uyuyor hiçsorun yok uyanıyor emiyor yine uyuyor gaz dahi çıkarmıyoruz amaa gunduz hiççç uyumuyor son ongundurbizim kiz napcaz bilmem oyley orucuuki erkes diyor gece uyuyorsa ne istiyosun ama gunduzde 12 saat bebek pıspıslamak oylezorki oyundan falan anlasa onynatayım hadi oyle emzirme kucakta gezme e insanda halkalmıyorr

bebeişle beraber yatma konusu

ayy siz nasıl yanyana yatıyorsunuz benm aklım gidyor valla uyku halimle zarar veririm bebişime diye. uyuruyumza beşiğine yatırıyorum yavrumu.. annemde bu konuda beni çok korkuttu ve eşime sıkı sıkı tembihledi giderken yani şimdi ben istesemde yanımd aytaıramam oglumu eşim hemen yerine yatır uykuya dalarsın bişey olur diye endişeleniyor.

ersakonun yöntemini çözemedim hakkaten ya bi resme döksen şu pozisyonudabizde denesek. mışıl mışıl uyuyup ruya görmke falan kulaga çok hoş geldiyor..

valla gulistanım aslında nazar degcek diye anlatmaya korkuyorum ama oyle ki raahatlıgı buy ontemin benim için soylemeden paylasmadanda edemiyorumm

bugun 12 de yataktan kalktım eski gunlerim gibi misil misil sabah uykusu uyumak oyle guzelki
ha tabi sere serpe yanlızbasıma gerine gerine yatmıyorum ama gayet rahat ım buldugum sekil ile yani ve uykumu almıs oluyorum keyifle kalkıyorumki bu benimruhsaglıgım iç in çok çok onemli

ya anacım çok ozelb ir yontem degil sabah esime soylerim biz oyle uyurkenresmimiz çeker koyarım sizede

soyle bas yastıgınına ltına bir buyukyastık koyuyorum sonra ikisinin arasına minikbir kirlent var onu koyuyorum ki boynumu kafamı agrıtmasın boslukolmasın diye

bas yastıgının yarısına gibi kendim yatcagım yere ortopedik yastıklar varya dikdortgen seklinde dumduz zemini hani bombeli bildigimiz yastık gibi degil yatak gibi hani bebek için minik yatak resmen onlardan varbizde onu koyuyorum ustune ece yiyatırıyorum yan cevirip benim meme ile aynıhizaya geliyor ece yan yatıyor bende yan donuyorum yan yanayızyani ustunu kapatmabogma ihtimali ondan yok arkama pike sıkıstırıyorum yan donukken duz donuk hale geçmeyeyim diye çunku meme agzından çıkcak gibi oluyor yada dudagının arasnıdanhava alma ihtimali oluyor osekil yapınca gaz yapar bu durumda pikeyi koymayı akıletmeden evelbacagım kasılıyoduyandurcam diye saatlerc yorucu oluyordu ama simdi pike tıkıstırıyorumsırt kısmıma yan donuklugum sabitlenmis oluyor ay anlatmak zor resmiliycem ben size:)
yani her bebek busekil uyurum onu bilmem bizimki meme emerken uyudgu için ve bir saat meme emdigi için busekil saatlerimiz geçiyor iste

KIZIMA GUNLUK YAZACAGIM

ogluma gunluk yazmıstım gunu gununedegil tabi ama dogum hikayemi yazmıstım bebek comsitesi için onu koymustum sonrasında aklıma geldikce hastalıkları vs oldukca detayları yazmaya basladı sonra guncel seylerde ekledim secim oldu su basbakanoldu bu olayoldu vs diye onunsoyledigi kelimeler en çokailede kime duskun olusu vsvs sayfalarca varsu an 80 sayfa falanson yıllardabıraktım artıkbyudu

çıktı almıstım berke arada oturup okuyor çok hosuna gidiyor guluyor bende okuduugmda duygulanıyorum mutlu oluyorum simdikardesi ile kiyaslama imkanım olcaksoyledigi sozleri vs çok hos biranı oluyor aklınızda olsun yazabilirsiniz sizde pc de falan
ama unutmayınbirkaç yere kopyalayın uçupgiderseç ok uzulursunuz yazdıktans onra

simdi aklımda ilk is ece içinde gunlukbaslayacagım htta bizimeski topikten alıntılaryapmayı dusunuyorum hamileligiminbasından sonuna oncesinde istedigim donemlere bebek falanhepsini yazacagım vakit ayırabilirseniz nacizane fikir vermek istedim
bu gunler geçiyor ve insan unutuyor herseyi nasıl buyuttugununeler yasadıgını vs ilerde okumak eminolun harika oluyor

X