2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

şu rezene ile ilgili kafama takılan bişey var.
doktorum dediki bana günde 10 çay kaşığını geçmeden toplamda verebilirsin.
bende 100 ml ye 1 tatlı kaşığı yapıyorum.üstünde öyle yazıyor zaten.sonra o bardağın içinden 4 çay kaşığı veriyorum.günde 2 kere toplamda 8 oluyor yani.geri kalan çayıda ben içiyorum.
böyle doğru oluyor dimi yani????

şu rezene ile ilgili kafama takılan bişey var.
doktorum dediki bana günde 10 çay kaşığını geçmeden toplamda verebilirsin.
bende 100 ml ye 1 tatlı kaşığı yapıyorum.üstünde öyle yazıyor zaten.sonra o bardağın içinden 4 çay kaşığı veriyorum.günde 2 kere toplamda 8 oluyor yani.geri kalan çayıda ben içiyorum.
böyle doğru oluyor dimi yani????

ben rezeneyi kendim içiyorum günde 3-4 defa - son 3 gündür epey rahatladı benim miniğim
ayrıca günde 1 defa milupanın süt getiren çayını ve 3-4 defa papatya çayı içiyorum - içim dışım çay oldu ama ecenin rahatladığını gördükçe dahada içesim var :)

[QUOTE = burko; 9141319] Ya kızlar dün akşamdan beri kızım bir türlü derin uykuya geçemiyor: gitme: Tavşan uykusunda sürekli, çit çıksa Uyanıyor. Akşam yemeğinde kola içmiştim. : gitme: uykusunu kaçırmış olabilir mi sizce: uhm: [/ QUOTE]

evet kesinlikle içinde kafein olan(çikolata,çay,kahve,kola)
şeyler bu dediğin etkiyi yapıyor.
bende bilmeden bir gece 2 tabak profiterol yedim.aynen çocuk bütün gece uyumadı
nette çok yerde yazıyor hatta.araştır bak.
bunları anne yemek lidtesinden çıkarmalı diye
birde zaten emzirirken kesinlikle kola içmemelisin canım
hem gazlı hem kafeinli

bizim ece donenceyi çok sevyior birkaçz gun evel kurdu babası bakıp guluyor onlara acayip takip ediyor ve uç ay degilki onların omru nerden çıkardın bir yasına kadar bile onlar bakıp sakinlesen beekler var oglumu hatırlamıyrum tam ama epeyce bir sure donence yatagında kalmıstı uç ay degildi bu sure kesinlikle
Esra hangi marka aldın dönenceyi ? sepetine mi bağladınız yatağına mı
bende almak istiyorum Çağan da Ece gibi sevecektir

kizlarr bugun 40imizi yaptik duamizi okuduk ama dolasmaya cikamadik cunku ben gripim:'((dunden beri bogazim agriyordu, bugun aksam banyodan sonra tum kemiklerim agriyor burnum akiyor insallah bebisi etkilemez,..
ve cok uzucu ama bugun sutumu sagayim dedim 1gidim gelmedi:KK43: buraya geldigimden beri azalmisti ama bugun sok oldum, cok uzuldum:'(( sizce gelirmi yeniden, geldigimdem beride pek bisi yemiyorum o dami etkiledi acaba??

Nora geçmiş olsun maske kullan bebeğine geçmesin
sütün yemekle çok alaksı var ben öğle öğününü atladım gece hiç sütüm olmadı mama verdim... denedinmi bilmiyorum ama Stel tea dışında vitamalt da çok sütü arttırıyor

Evriş Kuzey çok tatlı çok yakışıklı maşallah , ne sevimli uyuyor öyle opuyorumnanaktan

gyps Esra gözün aydın annen gelmil rahata kavuşmuşsun:) gögsün nasıl oldu iyileştimi

Burko Buse nin gözlüklü fotosuna bayıldım çok şirin görünüyor :)

Kızlar 4 gecedir Çağan mememle resmen kavga ediyor : ( emerken ağlıyor sağa sola çekiştiriyor
ilk 2 gece sütüm az geliyordu mama verdim ama biberonlada kavgalı az geliyor diye ağlıyordur dedim
ama dün akşam sütüm çok geliyordu yinede ağlaya ağlaya emdi neden böyle yapıyor anlamadım
emerken evin içinde geziyoruz öyle geçiyor ağlaması yinede iç geçiriyor
uyutana kadar belime ağrılar girdi evin içinde geze geze emzirdim, kambur kalıcam yakında
sizinde oluyormu emerken ağlıyormu bebişleriniz ? varmı çözümü ?

YAN YATIRMA MEVCUZU

Çağan hep kafasını sağa yada sola çevirerek yatıyor kafasını düz yapıp yatıramadım hiç.... çarşafı rulo yapıp başının etrafına koyuyorum düz yatsın diye ittirerek yiine sağa çeviriyor sivri kafalı olacak yavrum :bbo:
bu konuda çok inatçı ne yapıp edip sağa yada sola çeviriyor kafasını
düz yatırma yastıgı varmıdır CADIARZU

Kızlar 4 gecedir Çağan mememle resmen kavga ediyor : ( emerken ağlıyor sağa sola çekiştiriyor
ilk 2 gece sütüm az geliyordu mama verdim ama biberonlada kavgalı az geliyor diye ağlıyordur dedim
ama dün akşam sütüm çok geliyordu yinede ağlaya ağlaya emdi neden böyle yapıyor anlamadım
emerken evin içinde geziyoruz öyle geçiyor ağlaması yinede iç geçiriyor
uyutana kadar belime ağrılar girdi evin içinde geze geze emzirdim, kambur kalıcam yakında
sizinde oluyormu emerken ağlıyormu bebişleriniz ? varmı çözümü ?

bacaklarını karnına doğru çekiyor mu ağlarken?belki gazı vardır canım,geçmiş olsun.

2 gecedir nöbetteyiz, haydi hayırlısı! Ağlama nöbeti! Kolik sanıyordum ama kolik denmesi için 3 saati aşması gerekiyormuş. Bİzimki 3 saat boyunca ağlamıyor ama Dün 21.30 dan sabah 7.30 a kadar (10 saat boyunca) toplam 3 saat uyumamıştır. Ben toplasan 1 saat uyumamışımdır.Uyanık, zamn zaman ağlama nöbeti geliyor, bacaklarını ya topluyor ya geriyor. sıcak havlu, saç kurutma mak, kolik albümü... Hİçbiri uyutmadı. Her gün yarım lt süt içiyordum, 1 tablet çikolata yiyordum. Nette araştırdım, süt ürünlerine ara verin, çikolata yemeyin diyor. Çok inanmıyordum bu anne perhizine ama deneyeceğim bakalım.

Dün yarım çay bardağı koyu rezeneyi hüplettik, ona rağmen oldu bunlar. İçmese daha mı kötü olurdu bilmiyorum. Bİr ara da sütüm gitti, yavrum emiyor, yarım saat sonra tekrar istiyor, sağayım dedim, 20 cc zor çıkardım. Gerçi Doruk emince daha çok geliyordur eminim.

Annemle ikisi koyun koyuna uyuyorlar şimdi. Ben de uzanayım azcık, sütüm artsın. Zaten hemen humanayı hüplettim.

Allahım, lütfen geçici bir durum olsun bu :Saruboceq: (böyle dua ettim bütün gece)

SİBEL canım senin o yöneticilerine diyecek söz bulamıyorum. Ne vicdansız insanlar! Allahtan kayınvaliden var! Gene de annenin yerini tutamaz ki kimse!

ecenin kakasında sumukumsu mukus vardı ve bugun 2 kez fıskırır vaziyette doldurdu dru aradım kan varmı die sordu yok dedim 1 kere muhim deil takip edin devam ederse tahlil yapmak gerek dedi sastım kaldım

tazem gecmiş olsun zaman zaman geliolar keciler bu sıpalara.. sen uyu sut biriksi ecede sabah 9da uyandı saat 4bucuk toplasan 2 saat uykusu yok deli oldum yapışık ikiz gibi yanak yanaga tgezioz sızıo yatırıom cingoz oluyo .memeler harap almıo ac elini emio ilac kokusu sinmiş meer ondan almıomus dalinle yıkadım emdi şukur

petrik ecede hep yan yatıodu yani biz yatırıoduk ama artık duz yatırıorum yanımda uyurken geceleri yine yan . duselio kafaları merak etme bende aynı seyden endiseleniodum

bacaklarını karnına doğru çekiyor mu ağlarken?belki gazı vardır canım,geçmiş olsun.

Sağol nevin, ayaklarıyla tekme atıyor bol bol dikişlerime gazı oldugunu sanmıyorum
gazı olunca farklı ağlıyor memeyle savaş halinde umarım bu akşam savaşmayız

taze geçmiş olsun, bizde geçen gece akşam 6 'dan gece 2,5 a kadar uyumadık meme savaşımız vardı
emiyor 2 kez, sonra memyi çekiştirip çıkarıyor ağzında ağlıyor sonra tekrar memeye saldırıyor uff çok tuaf

Beybim, size de geçmiş olsun. Umarım devam etmez! Doruk da kaka yapmadı bu sabah, en son dün gece yapmıştı. Bir de lansinohlu memeyi almamıştı. Mecbur bıraktım göğsüm için krem kullanmayı da allahtan kendiliğinden geçti göğüslerim.

PETRİK ben Doruk emerken ağlıyorsa anlıyorum ki; gazı var. Yoksa hayatta bırakmaz o emmeyi.

aynen eceyide ya gaz sıkıstırıo ya uyku memeyi hızlı hızlı cekio aglıosa cekiorum agzından ya gegirio ya uykuya gecio

sağolun kızlar, sadece akşamları böyle yapıyor diye gazı oldugu düşünmedim hiç
humananın rezene çayını alayım ozman
her emzirmeden sonra gazını çıkarıyorum koca adam gibi gaz çıkarıyor
sonra yine emmek istiyor yine savaş
gazdır umarım başka problem olmasında
dün akşam o kadar çok çekiştirdiki gögüs uçlarım alev gibi yanıyor bugün

baby geçmiş olsun Çağan'da kaka yaparken fışkırtarak yaptı 2 gün biraz sümüksüydü kakası
okadar çok fışkırıdıki üstüm başım battı 2 gün sürdü kaka tahlili yapıldı birşey çıkmadı çok şükür... umarım sizde de bir sorun çıkmaz

arkadaşlar herkeze slm ben aslında eylül annesiydim ama 28 ağs ta doğum yaptım.. size yazmasamda devamlı takip ediorum.. tazefasulye doruğuna bayıldım.. kızımı alırsın dimi oğluna :) herkezin yawrusunu allah bağışlasın... hepinizin ki çok tatlı ama doruk serseri gibi maşşallah (sevdiimden böle diorum yalnış anlama) son halini çok merak ediorum varmı fotolar?

YAN YATIRMA MEVCUZU

Çağan hep kafasını sağa yada sola çevirerek yatıyor kafasını düz yapıp yatıramadım hiç.... çarşafı rulo yapıp başının etrafına koyuyorum düz yatsın diye ittirerek yiine sağa çeviriyor sivri kafalı olacak yavrum :bbo:
bu konuda çok inatçı ne yapıp edip sağa yada sola çeviriyor kafasını
düz yatırma yastıgı varmıdır CADIARZU
ayneeeeeen hatta rulo taktiğini bende uyguluyorum yumurta kafa olmasın diye....kaydirigubbakcemile3

ayneeeeeen hatta rulo taktiğini bende uyguluyorum yumurta kafa olmasın diye....kaydirigubbakcemile3

Mehmet Akif'te ÇAğan gibi inatçımı, biizmki ne yapıp edip yan yapıyor kafayı
ama ette okudum ilk 6 ay içinde şekilleniyormuş inadını kırmayı umut ediyorum fisfisfis
büyüyünce yine bize dertlenecekler dimi : )

X