2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

herkese merhaba
bende bu sayfayı yeni gördüm.
kızım tam 1 aylık oldu.14 ağustos doğumluyuz bizde
siz belki bu konuyu çok konuşmulsunuzdur.
ama benim şuandaki en büyük derdim gaz sancıları.yani kolik.
çok zor durumdayım.
sizde aynı durumdasınız dimi?[/QUOT

evet canım aynı durumdayız ben milupanın rezene çayını aldım ve arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine zinco diye bi damla aldım gazını çıkarıyor ama çıkartırken ağlıyor çok sanırım karnına ağrı giriyor idare edicez artık umarım biran önce geçer

MILKSHAKEE... canım STELLA'nın anlattığı yöntemi bana da göstermişti hastanede hemşireler.. İlk günlerde ben de denedim, eşim yardımcı oluyordu. ben silikon uç ve bebeği tutarken eşim enjektörler silikondan içeri mamayı bırakıyordu. Bence bir dene, en azından sonradan keşke bunu da bir deneseydim demezsin.. İnşallah sütün gelir ve bebeğin annesinin memelerine sıkı sıkı tutunur..:Saruboceq:

Ben genelde tek meme emzİrİyorum ebruska uyuma onla alakalı olmayabİlİr yanİ karnı az doyuyordİye uyanıyor dİye dusunuyorsun ama bİzİmkİde tek meme emİyor bazenbİr saat sonra bazen 4 saat sonra uyanıyor yanİ ona baglı olmayabİlİr
Esra'cım, uyuma tek meme emzirmeyle alakalı değil tabii. Bana doktorum her iki memeden de 15er dk emzir demişti. Benim kız ilk memenin 10. dksında uyuyor :) Doğal olarak yeteri kadar süt ememediği için çabuk uyanıyor..

Yalnız dikkatimi çeken birşey var, Defne akşam 8 gibi uyuyunca genelde uyanması gece 2yi buluyor bazen 12de kalkıyor.. Yani nereden baksan en az kesintisiz 4 saat uyuyor.. Bundan sonra bir daha bu kadar uzun uyumuyor. Ben de diyorum ki bu kesintisiz 4 saat uyuma dönemini akşam 8den gece 11e felan çekebilsem en azından o uyuyunca ben de uyurum ve aralıksız 4 saat uyku uyumuş olurum.. çalışmalarım devam edecek, doğru yöntemi buluncaya kadar..

Sagol canancımm İyİİz dun kırkımız Çıktı meshur kırk olayına vardık sİrada uÇ ay var:) ama artık lohusa degİlİm Çok mutluyum:))) uyuz oluyordum o lohusasın kelİmesİne herkes herseyİlohusa olusuma baglıyordu falan Çok sukur artık degİlİm

bu hafta annemle son haftam bayram sonrası annem bİze gelmeyecek halİyle evİnde kalmak İstİyorkadıncagızdab babam 70 yasında yanlız kendİ annemİn toplu yaptıgg yemeklerİ İsİtİp yİyor falan annemİn aklı hep baamda o yuzden gİtmesİne bİrsey demİycemgİtsİn bende tek basıma takılmaya alıscam adasım gİbİ

adas tek basına yıkıyor bİle oglunu bende yanlız kalmaya alıscamm
Ben de tam tersine lohusalık bitti diye üzülmüştüm. en azından sinirli ya da kaprisli olduğumda lohusayım ben diye düşünüp kendi kendimi haklı çıkarmaya çalışıyordum :))

Bayram sonrasında ben de ne yapacam bilmiyorum.. Defne beni hiç bırakmıyor.. Bırakın ev işlerini yapmayı, birşeyler bile yemeye vakit bulamam, acımdan ölürüm valla..-tatlicadiarzu-

Kızlar bİr stİl gelİstİrdİm sabahları 11 den evel yataktan kalkmıyorum ece bİr yandan emİyor bİryandan uyuyor sonra memeyİ bİrakıyor bİra ara bakıyorum vİyaklamaya baslıyor ama ufaktan hemen memeyİ yİne acıp verİyoromu ve susuyor emİyor oarada bende mİsİl mİsİl uyuyorum yukseltİlmİs uÇ yastıkla ve yanımda ortopetİk duz hanİ sekİllİ yastıklar var ya ece yİ onayatırıyorum hİÇbİrsekİlde burnu kapanmıyor benİm uzerİne dusme tıkama İhtİmalım olmİycak bİr pozİsyon buldum yan donuyorum arkama pİke sıkıstırıyorum rahat durayımkasmayayım kendİmİ yan durmak İÇnİ dİye valla ruyalar bİle goruyorum bu sayede uykumu almaya basladım nasılsa emerken uyuyor emme bİtİnce gozunu acıyor uyanıkken yapsam yatır kaldır olmuyor bu sekİl epey uyuyorum valla İnsan kafayı Çalıstıra Çalıstıra yontem stİl olusturuyormus İs basa dusunce:))
Güzel yöntem.. Bir kere de fotoğraflayıp şekilli anlatım yapsan ya, o zaman daha bir açıklayıcı olacak kardeş... delikafadulden
ben tek meme emziriyorum dediğin gibi 1.5 2 saatte uyanıuyo ama onda bile zor duruyoki gıdıklaya gıdıklaya emziriyorum iki göğüstemi emzirilmesi gerekliymiş akannehir

ohh keyfin yerinde ne güzel biz yalnız yalnız :1no2:
Her iki memeden de 15er dk emzirmelisiniz demişti doktor. Ama tek göğsünden 20-40 dk emebiliyorsa onunla da doyması gerekir.. biz hiçbir zaman bu performansı gösteremiyoruz. Yani memede 1 saat durduğu da oluyor ama dur-kalk toplasan 20 dk anca emmiş oluyor..

Tam doymadığı için 1.5 saatte bir kalkıyordur.Bizimki de bazen öyle. Benim de aynı soru kafama takıldı iki memeyi de emmesi gerekiyor ki. Benim tek göğsümü emerken uyuyor.
Ayçaaa, bulursan bir çare söyleyiver bana da e mi canımm :)

ben de pılımı pırtımı toplayıp ablamlara geldim. bahçeşehirde kalıyoruz iki gündür. burada çok rahat ediyorum. iki kardeşim de burda, çok yardımcı oluyorlar. topiğe girebilmemden bellidir. kolik belasının eçmesi için gün sayıyorum adeta. kız bebeklerin iki ay sürüyormuş. iki haftamız kaldı o zaman.
herkes gezmeye başladı mı? biz en başından beri kısa süreli gezmelere çıkıyoruz. yoksa ben evde kafa yiyecek gibi oluyorum. bu akşam kangurusunu ilk defa kullandık. malum kızım çok zayıftı diye kulanmaya cesaret edemiyorduk ama artık biraz daha etlendi butlandı gibi. denedik baktık rahat duruyor, aldık çıktık. 2 saat kadar dolaştık. uyudu kanguruda mışıl mışıl. biz babybjörnalmıştık, çok memnun kaldım. almayı düşünen varsa babybjörn kanguruyu tavsiye ederim.
sütümü artırmak için arpa şırası içiyorum. galiba işe yarıyor ama emin olamıyorum zira gerşeyi bol bol yiyorum, hangi besin daha çok atırıyor anlayamıyorum o yüzden. değişkenleri değiştire değiştire denemek lazım. birşeyden eminim sadece o da yorgunluk ve stres benim sütümü azaltıyor. bi de şimdi yeni başladm alkolsüz bira içmeye. tr de satılmıyor ama arabistana filan ihraç edilen lkolsüz biralardan temin ettim, tadı zaten aynı normal bira gibi. (hiç sevmem birayı) emzirirken elimd teneke bira kutusu çok garip duruyor ama... foto çekmek lazım. topa tutarlar bi gören olsa "zalim anne" diye.
Vitamalt almıştım ben. Ama içemeden döktüm resmen.. O kadar iğrenç geldi bana.. Zaten birayı da sevmem oldum olası..

Sanırım Doruk'u kucağa alıştırdık. Uyanık olduğu her an kucakta olmak istiyor. Hatta ayakta dolaşmamızı istiyor. Aslında duruyordu bıraktığımız yerde. Annem yaptı biraz galiba :KK43:

Bugün ben süpürge tutuyordum, Onur salonda duruyordu, Doruk da küçük odada uyuyordu, uyandı kendi kendine tatlı tatlı mıkırdanmaya başladı. Arada bir ıngaaa yapıp mıkırdanmaya devam ediyordu. Yanına gittim "aman da oğlum uyanmış mı" diye konuşmaya başladım. Bİr yaygara bizimkinde! Çatladım gülmekten... Sıpa beni görünce direkt duygu sömürüsüne başladı, kucağıma alayım diye. Ya!
Bizim topikte çoğu bebek kucakçı galiba.. Aynı durumlar bizde de mevcut.. Alıştırma meselesi olmasa gerek, birşeylere alışmak için daha çok küçük değiller mi yahu?? Kucak sıcaklığı istiyorlar herhal.. Mesela kaç sefer kucağımda uyuyan çocuk yerine yatırınca boncuk boncuk açar gözlerini. Ama yatırmasam kucağımda bir güzel uyuyacak..
meme uclarım harap..hic iilesmezlermi yada hepmi boyle bi ii bi kotu gezcez napcaz ben anlamadım..pedmi yapıo acaba artık silikon meme ucunu koyuyorum ustune ped koyuyorum ilacta suruyorum perperisan haldeyim anlıcanız cigerlerim sokuluo resmen
Baby, silikon meme ucunda da memelerin nemli kalabilir. Onun yerine göğüs kalkanı kullansan daha iyi olmaz mı? ya da benim gibi memeler kuruyana kadar "memeler fora" dolaşacaksın :))

bugün kırkımız çıkıyo çokşükür
bugünde olması pek güzel oldu
ohh duamızıda edebilcem yani ibadetimizi yapabilcem
hepinizin kadir gecesi mübarek olsun arkadaşlar a.s.
Hayırlı olsun 40ınız.. Gerçekten çok güzel bir güne nasip olmuş.. Allah dualarınızı kabul etsin..

pervin kanama bitti dimi senin yani hala suruyor diyey azdını ıhatrılıyorum ama acılıs yaptıgna gore bitmis olmalı

benim resmen 40 gun surdu oglumda on onbes gun surmustu hatırlıyorum bu bitmek bilmedi fenalık geldi ama ara ara hala sarı gibi hani sulandırılmıs kan ama gibibirseyler geldigi oluyor tertemiz olud diyemiyorum nedir bu acaba dr kontrolum on gun sonra bakalım nası geğcecekalttan muayne ediliyor sanırım smear falan alınıyor spekulumla ilk bulusmamız olcakheralde:) bunca zaman sonra
Benim spekulum maceram pek hoş geçmedi doğrusu... senağlama
evroşum geldi annem tatlımmm valla keyif yapıyorum yan gelip yatıyorummmm
dışarı çıkıyorum
pazara gidiyorum çarşıya iniyorum uyuyorum çok mutluyummmm opuyorumnanaktan
Gypsy'm, senden mutlusu yok desene.. Yaralarının iyileşmesine de çok sevindim kuzum..

evet canım aynı durumdayız ben milupanın rezene çayını aldım ve arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine zinco diye bi damla aldım gazını çıkarıyor ama çıkartırken ağlıyor çok sanırım karnına ağrı giriyor idare edicez artık umarım biran önce geçer[/QUOTE]

canım sen rezeneyi kaç kaşık veriyorsun günde?

meme uclarım harap..hic iilesmezlermi yada hepmi boyle bi ii bi kotu gezcez napcaz ben anlamadım..pedmi yapıo acaba artık silikon meme ucunu koyuyorum ustune ped koyuyorum ilacta suruyorum perperisan haldeyim anlıcanız cigerlerim sokuluo resmen
canım sanırım minik kelebekte sölemiş ben emzirdikten sonra acık bırakıyorıum kendi kuruyunca kapatıyorum ii oluyo sende bi dene
Sütünü sağan arkadaşlara bir sorum var.
Bir seferde bir göğsünüzden kaç cc süt sağabiliyorsunuz? Bir de kaç saat arayla sağıyorsunuz ?
Bir göğsüm feci yara ve malesef iltihap başladı.Bu göğsümle kızımı emziremiyorum ama iltihabın ilerlememesi için bu göğsümü sık sık boşaltmam gerekiyor.Mecburen sağıp veriyorum kızıma, ama 3-4 saatte bir sağdığımda 40 cc civarında süt geliyor. Çok az gibi geliyor bana, sizlerin ki nasıl acaba?
süt sağma olayını bende soracaktım bende dün aldım sağma makinesi 80 cc cıktı benden sizce nasıl...
Sanırım Doruk'u kucağa alıştırdık. Uyanık olduğu her an kucakta olmak istiyor. Hatta ayakta dolaşmamızı istiyor. Aslında duruyordu bıraktığımız yerde. Annem yaptı biraz galiba :KK43:

Bugün ben süpürge tutuyordum, Onur salonda duruyordu, Doruk da küçük odada uyuyordu, uyandı kendi kendine tatlı tatlı mıkırdanmaya başladı. Arada bir ıngaaa yapıp mıkırdanmaya devam ediyordu. Yanına gittim "aman da oğlum uyanmış mı" diye konuşmaya başladım. Bİr yaygara bizimkinde! Çatladım gülmekten... Sıpa beni görünce direkt duygu sömürüsüne başladı, kucağıma alayım diye. Ya!
aynen benim kızda öle beni gördümü babasında bile durmuyo gözümün içine bakıyo alatyı die almadımmıda başlıyo ve uyanıkken hep kucak hep gezmek ewde
kızlar bugün doktora gittik 1 aylık olduk çok emzirmemek gerekiyomuşş sizede sölimde kendini yırtar gibi ağlayınca gaz sancısından ağlıyomuş ben çok beslemişim gece tısıldamalarımız falan hep ondanmış bebek aranınca meme vermiycekmişiz.. gündüz 2 saatte gece 4 -5 saatte bir emzirmek yeterliymiş.. biz 750 gr almamız gerekirken 1 kg 750 gr almışız doktor abartma dedi.. sizinde öyle dayak yemiş gibi ağlamalarınız gece sürekli hareket halinde ve zor uykuya dalmalarınız varsa çok emdiği için olabilir.. bilginiz olsun..
maşallaahhh bizde ilk ay1200 almıştıkk
Bu arada ben de delilik edip arabayla bayramda Trabzona gidicem. Çarşamba yola çıkmayı düşünüyoruz..Duyanlar neeeeeee küçücük bebekle diyorlar ama napıyım kafaya koyduk bi kere. Mevlüdünü de orda yapıcam..
bizde bayramın 2. 3. günü kütahyaya gidip mevlütümüzü orda yapıcazz
bezlerin icindeki lastik kızımın poposunda iz yapıo sırf ondan 4-9 kg ya gectim ama oda yaptı napcamı bilmiorum huggies ve molfix var burda. ben primanın yabancı versiyonu pampers kullanıorum, budurmda hangisini tavsiye edersiniz

canım prima cok sıkı cidden benim kıza pişik yapıyo üstelik ama huggies öle değil tavsiye ederim bence en iisi huggies hem beli lastikli olduğu için belini güzel kavrıya tasma olmuyoo

biz doktordan geldik. tahriş olmuş dedi 2 melhem verdi karıştırıp sürcesve bezini değiştirin bazı bezler cilde uygun değildir dedi. anacım prima kullanıyoruz guya en iyisi şimdi molfixi denices bakalım bezimiz bitince..:)

Sütünü sağan arkadaşlara bir sorum var.
Bir seferde bir göğsünüzden kaç cc süt sağabiliyorsunuz? Bir de kaç saat arayla sağıyorsunuz ?
Bence normal. Zaten sağdıkça da artıyor süt. Benim de hemen hemen o kadar
herkesin kadir gecesi mübarek olsun..allahım herkesin hayılırlı dualarını kabul etsin inşallah bol bol dua edelim...banada dua edin arkadaşlar ..inş eylülün sonucu temiz çıkar...allahım bizi evlatlarımızlşa sınmasın..dermansız dert vermsin inşallah....:Saruboceq:
Amin canım. İnşallah iyi çıkar sonuçları:Saruboceq:
zaten benim sütümde çekildi iki gögüsten anca 10 cc birşey çıkıyor.... ben doğum yapınca komşum gelmişti onunda bebeği 15 gün emmiş diyordu hala rüyalarıma giriyor rüyamde emziriyorum diye halbuki çocuğu şimdi liseye gidiyor gerçekten öyleymiş hala insan etkileniyor sanırım bende hayatım boyunca bunun eksikliğini çekeceğim....
Pompa kullanıyorsan bırakma, azimle hem emzir hem sağ sütünü. Zamanla artar. Ama moralini düzgün tutman da çok önemli. Humana çay da işe yarıyor
milkshake bence kesinlikle zorla ve emzirmeye çalış..benimde ilk hafta sütün gelmedi oğlum göğsümü almak istemedi ama direttim..hastanede hemşireler bi yöntem öğretmişti.. sende onu dene bence.şimdi bebiş göğsünü alınca süt gelmeyince sinirleniyo almak istemiyo..göğsün ağzındayken yada göğsüne yakınken dışardan iğnesi çıkrılmış enjektörle mamayı sık ağzına..yani bebeğin ağzında hem hem göğsün hemde yandan enjektörün ucu olsun..yandan yavaş yavaş sık mamayı..mama göğsünden geliyo sanıyo cukkkur cukkkur nasıl emiyo görünce şaşırcaksın...böle eme eme sütün geliyo hemde bebişin mamayla karnı doyuyo... biraz sağa sola akıyo hepsi tam ağzına gitmiyo ama yinede doyuyo..bana bunu öğreten hemşireye hala dua ediyorum Allah ondan razı olsun..yoksa benimkide almıyodu meme boş diye..

Ben de o şekilde başladım emzirmeye. Güçlendikçe normal emmeye geçiyor bebek zaten

pinky canım bizdede prima tahriş yapmıştı hemen molfikse geçtik şimdi her altını açtıgımda kremliyorum bazende altını açık bırakıp havalandırıyorum genelde küçük kaçamaklar oluyor ama altına eski kullanmadıgım örtülerden seriyorum iyi oluyor çok hoşuna gidiyor burçinin bacaklarına battaniyersini örtüyorum tepinirken çok güzel sesler çıkartıyor bayılıyorum ama çok çabuk üşüyor hemen giyiniyoruz sonra

KENDİ BİLDİĞİMİ YAPTIM VE ZAFER BENİMhihoyyyt:lepi:alkisalkisalkis

Dün annemin "uyandır,emzir" ısrarlarına rağmen Buseyi uyandırmadım ve kendi kendine uyanmasını bekledim. En son gece 11 gibi size yazmıştım henüz ağlamadı diye. Çok uykulu olmama rağmen bekledim, 12 buçuk gibi uyandı. Çok acıkmıştı ve bol bol emdi. Bu arada odanın ışığını açmadım. Karnı iyice doyunca tekrar uykuya daldı. 4e doğru yine kendiliğinden uyandı. Güzelce emdi ve uyudu. Sonra 8de ve 10da aynı şekilde. Tamamen uyandığında çok huzurluydu kuzumopuyorumnanaktan

Sonuç: Benim kızım keyif ehli. Zorlanmaya gelmiyor. Aman 2 saatte bir emzir falan sökmüyor. Ben de onun keyfine göre ayarlayacağım bundan sonra

Dün annemin "uyandır,emzir" ısrarlarına rağmen Buseyi uyandırmadım ve kendi kendine uyanmasını bekledim. En son gece 11 gibi size yazmıştım henüz ağlamadı diye. Çok uykulu olmama rağmen bekledim, 12 buçuk gibi uyandı. Çok acıkmıştı ve bol bol emdi. Bu arada odanın ışığını açmadım. Karnı iyice doyunca tekrar uykuya daldı. 4e doğru yine kendiliğinden uyandı. Güzelce emdi ve uyudu. Sonra 8de ve 10da aynı şekilde. Tamamen uyandığında çok huzurluydu kuzumopuyorumnanaktan

Sonuç: Benim kızım keyif ehli. Zorlanmaya gelmiyor. Aman 2 saatte bir emzir falan sökmüyor. Ben de onun keyfine göre ayarlayacağım bundan sonra

Yafru, zaten sarılık riski geçmiş. Yani beyine zarar verme olasılığı ortadan kalmış durumda. O ilk hafta için geçerliymiş. Bundan sonra 2 saat zorunluluğun yok, takıl kafana göre yerimseniben

9 Eylülün muhteşem bir servisi var: Emzirme danışmanlığı. Doğumdan beri periyodik olarak gidiyorum ve çok büyük aşama katettik sayelerinde. Bugün yine oradaydık. Kızım 1 haftada tam 350 gram almış:nazar:Hemşire beni tebrik etti. Nasıl becerdiğimi sordu, gak deyince ağzına memeyi tıktım dedimkaydirigubbakcemile3İyi yapmışsın dedidelikafaduldenMaşallah kuzucuğuma

evet canım aynı durumdayız ben milupanın rezene çayını aldım ve arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine zinco diye bi damla aldım gazını çıkarıyor ama çıkartırken ağlıyor çok sanırım karnına ağrı giriyor idare edicez artık umarım biran önce geçer

canım sen rezeneyi kaç kaşık veriyorsun günde?[/QUOTE]

kutusunda 100 cc den fazla vermeyin yazıyo ama ben günde iki kere 25 cc olarak yani toplam 50 cc veriyorum 1 çay kaşığı koyuyorum

herkese merhaba
bende bu sayfayı yeni gördüm.
kızım tam 1 aylık oldu.14 ağustos doğumluyuz bizde
siz belki bu konuyu çok konuşmulsunuzdur.
ama benim şuandaki en büyük derdim gaz sancıları.yani kolik.
çok zor durumdayım.
sizde aynı durumdasınız dimi?
Bize o kolik sancilari zaman zaman ugruyor ve ne yapacagimi bilemiyorum.genel olarak aksam 9_11 nöbetine geciyoruz.ama yinede cok sükür her aksam olmuyor.eger cok siksa kolik nöbetleriniz bi ilac kullaniyorlar nurse havey di sanirim.birde rezene denemelisin.

9 Eylülün muhteşem bir servisi var: Emzirme danışmanlığı. Doğumdan beri periyodik olarak gidiyorum ve çok büyük aşama katettik sayelerinde. Bugün yine oradaydık. Kızım 1 haftada tam 350 gram almış:nazar:Hemşire beni tebrik etti. Nasıl becerdiğimi sordu, gak deyince ağzına memeyi tıktım dedimkaydirigubbakcemile3İyi yapmışsın dedidelikafaduldenMaşallah kuzucuğuma

MAşallah Buse'ye :) Doruk da aynı yöntemle doğum kilosunun üzerine 1600 gr almış 1 ayda! :nazar: :nazar: Doktor "maşallah 2 aylık kiloyu aldırmışsın çocuğa" dedi. Sütüm bomba etkisi yapmış. :nazar: Demek senin de sütün çok güçlü! Maşallah diyelim, hep böyle gitsinler...

Aynen benim kizimda bu sekil.zaten genel olarak ilk 2hafta mutlaka 2saatte bir hatta saat basi emzirmek gerekiyo sarilik tehlikesine karsi.ben uzun zamandir uyandirmiyorum emzirmek icin.genelde 3saat yada 3.5saat deliksiz uyuyo ve bende isigi acmiyorum hic uykusu bölünmeden cok güzel uyuyo.

MAşallah Buse'ye :) Doruk da aynı yöntemle doğum kilosunun üzerine 1600 gr almış 1 ayda! :nazar: :nazar: Doktor "maşallah 2 aylık kiloyu aldırmışsın çocuğa" dedi. Sütüm bomba etkisi yapmış. :nazar: Demek senin de sütün çok güçlü! Maşallah diyelim, hep böyle gitsinler...
Oh oh oh maşsallah kuzularimiza.benim kizimda 1ayda 1300gr almis.agustos kuzularinin massallahı var galıba

Umarım herkes iyidir...Fotoların hepsi birbirinden güzel opuyorumnanaktan maşallah kuzularınıza ...
Battaniyede sallama olayı gerçekten çok zor olmalı Allah kolaylık versin..
Akıllı bende ayakta sallamaya alıştırdım mafoldumben
Taze yazı çok güzeldi paylaştığın için sağol benim kızımda çok huysuz diyordum ama artık ,lgiye muhtaç diyorum işim çok zor :eek:
Bu arada emzik olayına alıştırmak istiyorum çok cadı gece 4 yada 5 te kalkıyor öğlen 11 e kadar uyumuyor deli ediyor devamlı 2 eli ağzında meme istiyor aç olmasa bile çünkü sonra kusuyor :bbo:
Dün rezene çayı içtim ne o ya rakı gibi siz bebeği sakinleştiriyor dediğinizde aldım bebeğe değil ama kendim içtim sütten geçsin diye iğrençti tadı çok kötü geldi tadı :bbo:
Esrako senin şu yöntemi anlayamadım bencede uygulamalı görsek foto falan daha güzel olurdu kaydirigubbakcemile3 ben yatarak emzirmeyi hiç beceremiyorum bu arada :sinifsinif:
Kızım yeni yatma stili geliştirdi dizimin üzerine dayıyorum mideyi sırtına pat pat vuruyorum ama öyle kibarda sevmiyor sert olmamız lazım sakinleşmesi için annem yazık kızım içi dışına çıktı dese de vurmayı kestiğimde yada şiddeti azaldığında çığlığı basıyor mazoşist midir nedir anlamadım kaydirigubbakcemile
Nurdan vatanına hoşgeldin umarım güzel bir tatil geçirirsin :Saruboceq:
Çok sık giremiyorm hala stresli günler ailesel problemler devam ediyor ruh halim bozuk aslında bayramdan sonra taşınacağız Çanakkaleye eşim ailesiyle tartıştığım için ailemden uzaklaştırmak amacıyla taşınmaya karar verdi bu halde nasıl taşınacağız taşınsak bile artık annemin desteği olmadan nasıl büyüteceğim bebeğimi hemde tamamiyle yabancı bir yerde bilemiyorum ..

bende ilk hafta inatla geceleri uyandırıp emziriyodum.sonra doktora gittik benimki 10 günde 700 gr almış ooo 10 günde 700 gr dedi adam biraz şaşırdı..bende dedimm eee geceleri bile uyandırıp emziriyorum dedim oda ilk hafta sarılık riskinden dolayı kesinlikle emzirilimeli ama sonra bırakın emme zamanlarını kendisi ayarlasın dedi...benimde işime geldi valla...böle daha rahat 3 4 saatte bir uyanıyo emiyo uyuyo....

Yaa kızlar bazı arkadaşların doktorları 2 saatte bir emzirin demiş şaşırdım kaldım...bebekler her istediğinde emzirin diye tembihliyo doktorlar..benmi yanlış anladım diye araştırdım netten..kesinlikle her istediğinde dayayın azına memeyi..aç değilse yada ihtiyacı yoksa almaz yazıyo..size 2 saatte bir emzirin diyen doktorlar ne mantıkla bunu söylemiş anlamış değilim...benimki bazen saatte 3 kere emiyo...bazen 3 saat hiç emmiyo ama her gün geçtikçe düzene girmeye başlıyo bakmayın bence siz o doktorlara bırakın bebişiniz düzenini kendi ayarlasın...

:nazar:alkisalkisalkisMaşallah kuzularımızaalkisalkisalkis:nazar:

FASULYEKO, gelirdim valla. evet evler çok yakın. hatta buraya gelirken ıspartakulenin önünden geçiliyor ya, aklıma sen geldin, baktım öööle sitelere acaba hangisinde oturuyordur fasulyeko diye...
biz maalesef yarın dönüyoruz. aslında bir gün daha kalacaktım ama yarın akşam için kuzenimizin doğumgünü partisi varmış ona atılacağız. o yüzden bu kez gelemem ama bir dahaki bahçeşehir tatilimde mutlaka sana da uğrarım. karşılıklı sallarız ayağımızda kızları artıkkaydirigubbakcemile3 (ablam burda kızımı ayakta sallanmaya alıştırmak üzere de)

X