2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlarrr sürekli bebeklerle olunca ben çokda farkedemiyorum kızımın büyüdüğünü ama sizden resimleri görünce nasılda büyümüşler diyorum hepsine kocaman maşallah... ayrıcada bu ağustos bebeklerinin hepisi çok tatluuu geliyor bana..

haliyle monolog yapıyorum. çünkü dün sabah uyandık ve herşey tersine dönmüştü... uyandık ağlayarak sonrada kaka yaptık uzun süre ortalığı batırana dek.. mecburen banyo yaptık.. banyoyu akşamları olabildiğince aynı saatlerde yaptırmaya çalışıyorum ama bazen şaşıyor işte. bu arada bendede bir düzen oluşturma merakı var ilk günden bu yana ama ne yaptın derseniz nerdeyse hiç..v e de tazemin ne düzeni el kadar sıpalara cümlesinden sonra biraz irkilip 3 ay sonrasına erteledim bu çabalarımı...
neyse banyodan sonra gaz sancılarımız başladı birden allahım aslında bu yaşananlar sabahon köründe değilde akşammı oldu diye sorasım geldi. ve devamındada gün boyunca uyanık hatta akşam araba turumuzdada inatla uyumamak sonrada 9 gibi ben hatırlamıyorum kızımın babası yani hüseyinin kucağında uyuyakalmış. bende sızmışım. gece 4 te birden uyandım benim sevgili kızım 7 saattir uyuyordu. hemen kaldırıp emzirdim ama bıraksan sabaha kadar uyuyacaktı gibi. neden böyle olduğuna dair hiçbir fikrim yok... bugün ne olacak bakalım...

zinco veriyordum gaz için.. bıraktım vermicem. öylede gaz böylede. papatya çayını deniycem....

evrimcim senide teruk ederim tırnak kesme eylemin için... ellerini aç artık kuzeyin yeter aaaa...

resim229.th.jpg
[/URL][/IMG]

maviş canım gecmiş olsun kolikmi oldu yavrucak yoksa ya Allah yardımcınız olsun ins cabuk atlatır yediklerine dikkat et gaz yapıcı seyler yeme...

saol canım ya anlamadımki acaba kolikmifisfisfis ya nsl ağlıyor ağlarkende bi yandan ıkınıyor pırt yapıyor ortalığı yıkıyor sonrada acaba çıkartırken poposumu acıyor diye düşünüyorum bacaklarını karnına çekip ağlıyor avazı çıktığı kadar bağrıyor yavrum sanırım karnına ağrı giriyor ondan yapıyor medsil diye bi ilaç varmış onumu alsam diyorum ama ya benim bebiş gazını hem alttan hem üstten çıkarıyor fakat derdimiz büyük ihtimalle çıkartırken oluşan sancılar acaba bu medsil sancıları kesermi

maviş benim hala devam ediyo dün gittim dra önemli değil dedi enfeksiyon kapmamış iyileşme aşamasındaymış daha ne zaman iyileşecekse kırkımız çıkacak nerdeyse daha önce yazdıklarımı okumuşsun zaten uzun uzadıya yazmıyorum geçmiş olsun sanada kuzunada[/QUOTE]

ayy inş. canım önemli bişey değildir bu sabah baktım sanki biraz azalmış akıntı çok korkuyorum ya olmazsa tekrar doktora bi göstereyim bari

primanın 2 numarasını aldık en son, o bitmek üzere. Şimdi bilemedik 2 numara mı alsak 3 numara mı? Evde huggies 3 nr vardı,1 tane kullandım, oluyor olmasına da ne bileyim...
Canim 2numara kücük gelmiyomu.benim kiz ondan hep gecirdi sirtina.bende 4_9a gectim hemen.cok rahat baglaniyor ve sikmiyor kizimi
miniş kaka durumlarıız aynı sevvalle..bugun zehir oldu bize hep ınıladı kustu yapmaya calıstı taa aksam 8de yaptı. sonra yıkadım ..
Ay pervin hic sorma.negüzel 3gün cok iyiydi yavrum.ama dün aksam zehir oldu.hersey iyi güzel 7.5da uyandi oynastik emzirdim altini aldim vs 9.da uyutmaya basladim 1.5saatlik çabadan sonra bir aglama nöbeti geldi.Allah im sanki etinden et kopardik.nasil agliyo ayaklarini karnina cekiyn basiyo cigligi.5dakka duruyo aha uyudu diyos nerde 2saat agladi kendinide bizide mahvetti.bukadarda aglamamisti hic.kolik dedikleri bu galiba.ama sabaha karsida ikinmalar ellerini yüzüyle sikistirmalar basladi ve 4saat ya uyudum ya uyumadim
ve 40ımız cıktı sonunda banada rahatlık geldi. sabah normal abdest aldım boy sonra duamı ettim kızıma okudum. kızımıda gece yıkadım cunku hapsuruodu boylece atlattık. hasretlikte bitti ama benim icin agrılıydı. tukkanı gec kapamama ragmen agrım oldu. 9ay kapalı tutanların Allah yardımcısı olsun diyim

Oh hasret bitmis.valla bende düsünüyom canim cok yancakmi die.bizim hepten 7ay olcak tüüükkani kapatali.bayramda cikiyo 40imiz insallah

kizlar ya sizin bebeklerde uykuda ikinirken yada gerinirken elleriyle yüzünü sikistirip canlarini yakiyolarmi.cok kötü bi huy edindi ya.uykuda nasil yüzünü sikistiriyo ikinirken görmeniz lazim.Bu arada MAVİŞ ayni aglama nöbeti bizede oldu dünaksam.2saat durdu durdu agladi.ama nasil bi aglama,sanki etinden et kopardik.icim gitti zaten

Baby=Tazem onerilerinizi dikkate alicam; gerci doktor 1 ay once 3 hafta sonra ok demisti, yani 1 hafatdir izinliyiz ama bilmiyorum ki??
Taze ozelden numarami atayim sana, 3 ekime kadar buradayiz, haftaya annemlere geciyoruz suan kayinvalidelerdeyiz onlrda araba yok, babmdan arabayi aliriz bize gecince, o zaman sizin oralara falan geliriz evris, burkoda gelir belkim..cok isterim..

slm kızlar...

herkes aynı anda bi denk gelemiyoruz yada denk gelsek bile yazıphemen çıkmak zorunda kalıyoruz şöyle muhabbeti özledim geyik yapmayı özledim ya esra taze didom ..
,

geçmişe bakamıyorum gördüğüm kadarıyla Nurdan izmire gitmiş ayyne güzel hoşgelmişsin :) ben kurban bayramı için konyay gitmeyi planlıyordum ama hiç cesaretim yok hele eşimin benden beterkorkuyor hem hava şartları ne olur bilemem. arabayla 10 saat yolculuk bebişim henuz 2,5 aylık olcak. off anne baba abla kardeş özlemi bir yana insanın evladı söz konusu olu nca akan sular duruyor valla...

evrimcim kuzey ne kadar yakışıklı ya maşallah allah nazarlardan saklasın. burnu falan hokka gibi çok muntazam .:)

REZENE KONUSU

rezene den bahsedilmiş ya ben her akşam bir bardak içiyorum kendim sütümden bebişe geçer diye ayrıca bebişedevermiyorum hem süt artırıyormuş hemde gazsancısını alırmış bebekjlerin ama ben millupanınkini almadım aktardan tomurcuk halini aldım kaynamış suya demliyorum.:)sizin bahsettiğiniz de aynısıı acaba?

D-VıT

çok şükür yarın 15gunluk oluyoruz yarından itibaren demir vitamini damlası kullancas gunde 3 damlayazmış üstüne ama sabah ögle akşam birer damla şeklindemi yoksa bir defada 3 damla şeklindemi. siz nasuıl kullandınız?ve kaç gunkullandınız?

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERı

hastanede bana süt içme gaz yapar 1 ay boyunca süt içmememi söylediler ama ben akıllım tabi sormayı unuttum sütlü tatlılardamı yasak diye*size ne dediler bu konuda. yogurt peynir tüketiyorum onlardaa bi sakınca yok dediler ama mesela sütlaç gibi sütlü tatlılar konusunda endişeliyim..

birde bulgur pilavı gaz mı yaparmış.. ben sadec mercimek kuru fasulye yapar diye biliyordum?bu konuda bilgileriniz ne?muhakkak benden önc konuşulmuştur ama dediğim gibi geçmişi okuyamıyorum..

selam arkadaşlar
siz nasıl giriyorsunuz yauw? ben hiç fırsat bulamıyorum. bazen online göründüğüme bakmayın, girip anında kalkıyorum pc nin başından. ceren hanım beni sizden çok kıskanıyor galiba, hiç müsaade etmiyor okumama.

X