2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ama yeni emzirip ağladığı zaman ne olcak genemi cocuğun ağzınaa memeyii tıkayımm saçmaa bencee

Onu sen anlarsın, ne zaman yalandan ağlıyo, ne zaman aç ?! Yalandan ağlayınca tık emziği! Sanki memeyi almayınca alternatifi mi var? Biz mama kullanmadığımız için mecbur emecek !

Evet Pervincim, şok oldum ben de dün gece, emziği aldı, hooop uykuya daldı ki; ya benim memede ya Onur'un göğsünde uyur Doruk. Kendi kendine uyudu emzikle. Alışsalar çok rahat ederiz. EVROS'un eşi gibi zorlayalım.

Minik, Doruk 1 kere ıngaa ıngaaa yaptı, o kadar. Hemen sakinleşti :nazar: Bacaktan yapıyorlar. Zaten ilk aşıları çok acımazmış sinir sistemi henüz çok gelişmemiş olduğu için. Asıl 5-6 aylık aşılarında çok ağlarlarmış :KK43:
Hadi bakalım insallah aglamaz kizim.
Buarada emzigi vermekten vazgecme.gercekten bazi zamanlar kurtaricı oluyor.ben herzaman vermiyorum,abartip her daım emmek istemesin die.nezamanki karni tok ve kucakda dahi durmuyor sürekli emmek istiyosa veriyom.ama hala bile bazen ögürüyo almıyo emzigi
ama yeni emzirip ağladığı zaman ne olcak genemi cocuğun ağzınaa memeyii tıkayımm saçmaa bencee
Eger sürekli emdigi halde kusmuyosa evet memeyi vermek gerekiyomus.cünkü bazen doydugunu sansakta biz bebeklerimiz doymuyormus.ama eger kusuyorsa ozaman sürekli memeyi vermek dogru degil.cünkü bebegin midesi yoruluyor yok yere ,ben uykuya gecme zamaninda yada tok oldugu halde emmek istiyorsa veriyorum emzigi

Onu sen anlarsın, ne zaman yalandan ağlıyo, ne zaman aç ?! Yalandan ağlayınca tık emziği! Sanki memeyi almayınca alternatifi mi var? Biz mama kullanmadığımız için mecbur emecek !

tmm cnm da kimisi emzik vermek memeyi bırakır dio buna kafayı takıorum meme emip emzik tutan bebek yokmu sanki

bazenn gecelerii ağlıoo meme veriorum almıo cünkü tok oluyoo bende emzik veriorum baska bi alternatifi yok çünkü

Kızlar sizin bebişlerin kaka sıklığı nasıl? Benimki her emdiğinde bir posta dolduruyor. Hatta emmenin bitmesini bile beklemeden elime patırdatıyorkaydirigubbakcemile3Rengi sarı-turuncu gibi ve katı-cıvık arası.Normal mi?

evet BURKO telaş yapma canım çok normal bazen cıvık bile olabilir.bazı bebekler emdikçe bağırsağı çalışırmış.

Kızlar sizin bebişlerin kaka sıklığı nasıl? Benimki her emdiğinde bir posta dolduruyor. Hatta emmenin bitmesini bile beklemeden elime patırdatıyorkaydirigubbakcemile3Rengi sarı-turuncu gibi ve katı-cıvık arası.Normal mi?

Canim bu iyi bise.şevval de öyleydi ilk haftalar.sordum nekadarda bi kaka yapmali die,her emzirme sonrasi demisti doktor.artik daha az yapiyo bazen 24saat yapamadigi oluyoki o gün zehir oluyo hepimize.bide bizim kakamiz hep pirtik pirtik gibi.icinde pirtik oluyo.eskiler bise bilıyosa eger annem bunun sütümün yaradigına ışaret oldugunu düsünüyo

E bizim kızın maşallahı var o zamankaydirigubbakcemile3

canım aynıyız bizde - ben emmeden önce değiştiriyorum temiz temiz rahatla emsin diye - emer emmez dolduruyo hadi bu sefer emmeden sonra da değiştiriyorum rahatla uyusun diye - değiştirir değiştirmez yine yapıyo
ben bugüne kadar kakasız bez hiç atmadım nerdeyse- ama ona rağmen son günlerde karnımız çok ağırıyo ağlıyo - birde kakasını yapamasa napacak bilmem

evet canım başlarda öle oluyo bizim şimdi azaldı hatta 2 gündür sabah kaka yapamadığı için başında kulak pamuğu ile anüsü uyarma çalışmaları yapıyoruz hatta dün ancak fitille yaptı maşallah de bırak bol bol yapsın.beratın ilk doğdugunda hedefi benim pijamalardı tam bezini değiştirirken benim üste cırtlatıyodu kafamçokkarıştı
Püffff... emmedi bir daha ama eylemlerim sürecek!
aman bırakma taze gerçi emzik ağzından düşüncede bağırıyo ama şu an hep emzikle uyuyo ben emziriyorum gazını alıyorum yatırıyorum biraz sallama faslı falan baktım mırıldanıyo hala bulanıyo veriyorum emziği alınca cork cork bi emiyo görmen lazım.ama ilk alıştırırken aç oldugu zamanları seç biraz onu emsin sonra emzir daha kolay oluyo
benim korkum damak yapısının bozulması internette öle yazıyo ama sonuçta bizde emmişiz hiç bişey olmamış :uhm:

Daha 40 gunluk olmadık ama ıkı adet 98 lık prıma bez bıttı.. hatta üçüncüsünün de ilk sırası bıtmek uzere.. sızde bez durumları nası??

Daha 40 gunluk olmadık ama ıkı adet 98 lık prıma bez bıttı.. hatta üçüncüsünün de ilk sırası bıtmek uzere.. sızde bez durumları nası??
Bugün tam 1aylik olduk.ilk olarak yenidogan prima 98likmiydi bilemedım o bıttı,sonra 3numara prima aldik 80lik paket.oda bitti.simdi tekrardan 80lik paketin ılk sirasi bıttı

primanın 2 numarasını aldık en son, o bitmek üzere. Şimdi bilemedik 2 numara mı alsak 3 numara mı? Evde huggies 3 nr vardı,1 tane kullandım, oluyor olmasına da ne bileyim...

:emir_bebek:

Aynen öyle..Antibiyotik kullanırsan ya da başka bi sebeple rengi yeşile dönebiliyor..Ama normali sarı renk..

selam.. şimdi bizde de 64 lüktü sanırım molfix bitti 98 prima bitti. 98lik yeni primanın ilk sırası bitmek üzere.. bu arada dün kırkımız çıktı ama biz dışarı çıkamadık.:sinifsinif:
bu hafta içi kadın doğum dr.uma gitcem. dr. geldiğinde karar vermiş ol istersen spiral takalım demişti geçmiştespiral konusu konuşuldu mu bilmiyorum ama sizde planlar nedir..:uhm:

X