2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selam arkadaslar
ece mizin dunku son halini yolluyorum bakın bakalım buyumusmu bana hep aynı gibi geliyor zaman geçmiyor buyumuyor sanki

Esrako, maşallah Ece'mize :) :nazar: Benim kız Ece'nin yanında tıfıl kaldı :)) Biz anca 2 ay sonra bu kadar oluruz heralde :))))

emzik konusunda bi makaleden alıntı yaptım bilginize....

Yenidoğanlarda silikon diş çıkardıktan sonra ise kauçuk emzik kullanılması gerekiyor. Grup Baby’den Emre Büyükkuşoğlu yenidoğan bebekler açısından silikon emziğin avantajlarını şöyle sıralıyor:

• Silikonun tadı ve kokusu olmadığı için bebek emzik, anne göğsü veya biberon arasında kolayca geçiş yapabilir.
• Silikon emzikler şeffaf olduklarından temizlemesi daha kolaydır.
• Silikon çok yumuşaktır, pürüzsüz yüzeye sahiptir ve ısıya karşı dirençlidir.
• Silikon emzikler buharda steril edilebildikleri gibi kaynatmaya da dayanıklıdırlar. Bebeğimle Mutluyum

bir de damaklı emzik kullanmanızada yarar var bebeğin ileri ki yaşlarda ortodontik tedaviye ihtiyacı olmaması yani damak ve diş yapısının bozulmaması için :))

Nurdanım.. yafrum, nıye bu kadar ezıyet edıosun sen kendıne annem be.. okuyorum,habıre endıselısın,kıyamam sana halıyle cogunlugunda haklısın da.. ama kendıne cok ezıyet edıyormussun gıbıme gelıyor. Bıraz daha sakın ol be annem. Sen bu ıslerı saglık acısından hepımızden daha ıyı bılıyorsun. Bır de bu kadar tatlı bı Teo dogurmussun.. keyfıne de bak bıraz.. kıyamam sana canım arkadasım.

Evros,Ebruska,Esrako.. masallah evlatlarınıza..

Evros gozler aynı sen.. cok guzeller.. cok benzettım ben sana evladını.Allah nazarlardan saklasın

Ebruska, Kuzey bı cıtcıtlı body ıle duruyor,ayakta corap,elde eldıvenı.. nası dayanıyor Defne o kadar kalın gıydırılmeye.. kuzey ı boyle gıydırsem,ısılıkten tenının rengı gorunmez valla.

Esrako, daha ne kadar buyusun cocuk.. masalllah Ece ye.. ne kadar ıyı gorunuyor.. nası buyuycek bu cocuk dıye dıye cocuk bır an once okula baslasın ıstıyorsun galıba kaydirigubbakcemile3

Gypesrammm, babacım hangı arada derede kahvaltıya gıttınız?? yaf sen ne alem kadınsın :))) ama ıyı de etmıssın.. emınım psıkolojık olarak ıyı gelmıstır sana. Gecen doktora gıtmek ıcın dısarı cıktım... resmen uzaylı gıbıydım arabadan etrafa bakarken.. katılmıyor degılım sana.

Bugun eve uzman hemsıre geldı.. benım sıgortanın bana dogum hedıyesı.. hemsıreyı resmen sömürdüm.. :)) cok tatlı bır kızdı.. aklıma ne geldıyse sordum.. konu gectıkce sızınle de paylasacagım.

Evrisim sagol kuzum, gecicek bu durum biliyorum, belkide herseyi cok bilmekten kaynaklaniyor bu paranoya, oyle komlplo teorileri kuruyorumki, dun tibet zor sakinlestirdi dun gece, kiyamam..gecicek biliyorum, hormonlarin bi etkisi bunlar, az kaldi gecicek...

Sen nasil oldun, agrilarin azaldi mi, Kuzeyim nasil?? yakisiklimin fotosinu koysana son halini??

Bugun eve uzman hemsıre geldı.. benım sıgortanın bana dogum hedıyesı.. hemsıreyı resmen sömürdüm.. :)) cok tatlı bır kızdı.. aklıma ne geldıyse sordum.. konu gectıkce sızınle de paylasacagım.

bize se gelicekmis 1-2 haftaya, o zmana kadar pediatr beni birakmazsa:)) bende onu somurucem:))Tibet bu pediatr sna en fazla 1 ay dayanir diyor:)) adami 1 haftada bunalttim sanirim:))olsun aklimda kalicaina icim rahatlasin..

MERT EFEMİZE çok geçmiş olsun inş. hemen atlatırlar....bu sarılık olayını doktorlar parmaklarıyla bastırıyo srı bi renk çıkıyo yoksa teninde görülmeyede biliyorbizde bizimkinde yok demiştik doktor baktı var dedi 2 gün kan alındı cabuk geçti bizimkisi allaahtan aklınızda olsun kızlar parmağınızla bastırın sizde farkedersiniz kendiniz kontrol edin

NURDANCIM
ilk zamanlar bizde 30 veriyorduk günde 2-3 kez sonra doymamaya başladı 60 yaptık hemde günde 4-5 oluyo bu bazen ve benim memede ağzından çıkmıyo artık 25 günlük olduğumuz içinmiktar sürekli değişiyo heşire komşum var oda 90 bile çıkarttık biz sizinde yakında cıkar dio...hem iyi yapıyosun canım hem mama hem senin sütün ii olur üzülme kan şekeri düşüp hasta olacağına çocuk bırak karnı doysun...

NURDANCIM
ilk zamanlar bizde 30 veriyorduk günde 2-3 kez sonra doymamaya başladı 60 yaptık hemde günde 4-5 oluyo bu bazen ve benim memede ağzından çıkmıyo artık 25 günlük olduğumuz içinmiktar sürekli değişiyo heşire komşum var oda 90 bile çıkarttık biz sizinde yakında cıkar dio...hem iyi yapıyosun canım hem mama hem senin sütün ii olur üzülme kan şekeri düşüp hasta olacağına çocuk bırak karnı doysun...

sagol serapcim icim rahatladi biraz bizde 11 gunluk olduk, sanirim artik 30 yetmiyor, yavas yavas bizde arttiricaz galiba, cuma doktorunada sorucam..ikili sekilde sut+mama devam edicez gibi gorunuyor artsa simdiye artardi sutum:KK43:(

sagol serapcim icim rahatladi biraz bizde 11 gunluk olduk, sanirim artik 30 yetmiyor, yavas yavas bizde arttiricaz galiba, cuma doktorunada sorucam..ikili sekilde sut+mama devam edicez gibi gorunuyor artsa simdiye artardi sutum:KK43:(

canım arttır tabi mutlaka yetmiyordur sizde bayağı bi büyümüşsünüz maşallah...sorma nurdancım ya benim sütüm çok fazlaydı hemde şakır şakır ama sağolsun bi kayınvalidem geldi sütümü kaçırttırdı loğusa bu kız üzmeyeyim demedi eşimide kendine çevirdi o gelmeden ne mutlu ne güzeldi herşey annemlerde bizdeydi 1 hafta kabus yaşattı...ama eşimi nasıl kendine çevirdi bağladı kadın şaşırıyorum bi de sessiz iyi derdimm günahı onun boynuna helal etmiyorum artık..çocuğum sütümden oldu onun yüzünden yazık annem hep ağlamayayım die peşimde koştu kızım loğusasın sütün kaçar sakın die ama tutamadım kendimi

benim icim rahat etmedi bu sut ve sarilik icin cuma gunune randevu aldim gerci doktor telde 15 gune kadar uzayabilir endise etmeyin dedi..cuma 14 gunluk olucak, hem yari kontrol olur hem kilosuna bakar belki ek mamayi arttirir..dunden aksamdan beri teror estirdim evde, annemle tibet gerek yok dedi cok buyutme dedi,ben riske atamam dedim, sabah aldik randevuyu:)), belki fazla evham yapiyorum ama onlemi almakta fayda var..sonra bi daha 1. ayinda giderim turkiyeye gelmeden..dun gece yine bir aglama buhrani gecirdim, gece baya dertlestim tibetle, beni sakinlestirdi canim benim,icimi doktum, rahatladim, sorsaniz neye bu kadar icerledin, ozet koca bi hic, endiseler, korkular, sevgi yogunlugu v.s..onceden progestron havuzunda yuzuyorduk simdi ostrojen havuzunda, su paranoyaklik ve duygusallik duzelir insallah...

Aynı şeyleri yaşıyoruz Nurdancım, bu kadar mı olur? Ben de gece zor uyandırıp mezirdim Doruk'u. 8 saatte toplam 30 dk emmemiştir. Sabah göğsünde hafif bir sarı renk tespit edince doktorda aldım soluğu. Bana dedi ki; "hiç tahlile falan gerek yok. Zaten bu bebek 8 günlük, 9. güne girmişsiniz. Artık beyin zarar görmez, kendinizi de yıpratmayın, bebeğin canını da yakmayın"
Emzirme sıkıntılarından bahsettim. 2-3 saatte bir 10 dk zor emziriyorum bazen, dedim. Normal buldu. Gene çabalayın, dedi. 3400 doğum kilosu, bugün tartıldı 3500 gr geldi.

Ne güzel opuyorumnanaktan hemen paylaş

Aynı şeyleri yaşıyoruz Nurdancım, bu kadar mı olur? Ben de gece zor uyandırıp mezirdim Doruk'u. 8 saatte toplam 30 dk emmemiştir. Sabah göğsünde hafif bir sarı renk tespit edince doktorda aldım soluğu. Bana dedi ki; "hiç tahlile falan gerek yok. Zaten bu bebek 8 günlük, 9. güne girmişsiniz. Artık beyin zarar görmez, kendinizi de yıpratmayın, bebeğin canını da yakmayın"
Emzirme sıkıntılarından bahsettim. 2-3 saatte bir 10 dk zor emziriyorum bazen, dedim. Normal buldu. Gene çabalayın, dedi. 3400 doğum kilosu, bugün tartıldı 3500 gr geldi.

e doktor normal buluyorsa sorun yok ama benim basimda annem yok bu cocuk ac dayayin mamayi,hemen mamaya dayadilar, tibet de oyle, bende ister istemez veriyorum geceleri bazen gunduz, gerci rahatliyor aglamasi duruyor, yoksa memeye yapisik yasiycak, hayir kaynak kuruyor biside gelmiyor bazen hava emiyor...neyse ben bi cuma konusayim doktorla, evam mamaya derse devam..internette sut yapan ne kadar sey varsa yedim,pompayla sagiyorum acilsin diye yok yok yok..

yaa kızlar su tickerlarınızı nasıl yaptınız ben yapamıyorum nurdaannnnn tazeeeeee banada anlatın üyemi olmak gerek üyede olamadım yapıyorum benim seçtiğimi yapmıyooo

Hemen eklıyorum Nurdanım :) kırar mıyım senı hiç.. :nazar: Allahım nazarlardan saklasın evladımı..

s7301611b.jpg

Evrim bu ne guzelliktir masallah, allahim nazarlardan korusun..2 haftada ne kadar topalamis yakisiklim benim...babayi bilmiyorum ama ben sana benzettim, hele gozler...

yaa kızlar su tickerlarınızı nasıl yaptınız ben yapamıyorum nurdaannnnn tazeeeeee banada anlatın üyemi olmak gerek üyede olamadım yapıyorum benim seçtiğimi yapmıyooo

canim mytickerz.com dan secip yaptim bende, orda verilen etaplari sirayla takip ediyorsun bebek gelisimini tiklayip sagda, sonr sol tarafta teker teker etaplar var, resimde yukluyorsun oluyor, bi daha dene istersen..uye olmana gerek yok..

şöyle bir okudum da, ne kadar benzer şeyler yaşıyoruz..Umarım bu topikte hep beraber güzel şeyler paylaşırız

EVROŞ, EBRUSKA, ESRAKO VE EVRİŞ
hepinizin bebelerine maşallah. günden güne bile değişiyorlar di mi? allah hepsinin bahtını da kendileri kadar güzel yapsın inşallah. çok tatlılar çooookkkk. DEFNE nin çok eskiydi ya fotosu , o yüzden o özellikle pek farklı geldi gözüme. iyi bakmışsınız annesi.
sizler boyunu hiç ölçtünüz mü hastaneden çıkınca. bizim kız sürekli emiyor, kilo almış olması gerek ama hala çok zayıf görünüyor gözüme. bugün bi boyunu ölçelim dedik bi de ne görelim ; 52-53 cm olmuş. çok sağlıklı ölçememiş olabiliriz ama en az 2 cm uzamış demek ki... boya vermiş aldığı gramları demek ki. bacaklar hala çırpı gibi. mama takviyesini artırmak mı gerekir acaba? doktoru da bi tartsın da bakalım ne diyecek?

bize de acıbadem göndermişti. çok hoş bir hemşireydi. çıtır bişi......sinan da cerenin bakımıyla çok yakından ilgilendiği için aklı evde kaldı. dedi ki "hemşirenin her anlattığını yaptığını kaydet kameraya" kızdan izin isteyerek kamerayı sehpanın üzerine koydum ve bir saat boyunca herşeyi kaydettim. hemşire gidince bi izledim kamerayı , sanki kızın bacaklarını çekmişim özellikle. sehpanın üstündeyken bakmamıştım görüntü olarak nereyi alıyor diye, önemli olan anlattıkları sesi kaydetsin yeter diye düşünmüştüm. neyse ki kız hiç frikik filan vermemiş. resmen kendimi sapık gibi hissettim. allahtan kız farketmedi neresinin çekildiğini.
canım arttır tabi mutlaka yetmiyordur sizde bayağı bi büyümüşsünüz maşallah...sorma nurdancım ya benim sütüm çok fazlaydı hemde şakır şakır ama sağolsun bi kayınvalidem geldi sütümü kaçırttırdı loğusa bu kız üzmeyeyim demedi eşimide kendine çevirdi o gelmeden ne mutlu ne güzeldi herşey annemlerde bizdeydi 1 hafta kabus yaşattı...ama eşimi nasıl kendine çevirdi bağladı kadın şaşırıyorum bi de sessiz iyi derdimm günahı onun boynuna helal etmiyorum artık..çocuğum sütümden oldu onun yüzünden yazık annem hep ağlamayayım die peşimde koştu kızım loğusasın sütün kaçar sakın die ama tutamadım kendimi
SERAPçım çok üzüldüm. kayınvaliden ve eşin biliyorlar mı peki sütünün azaldığını onun yüzünden. çok ayıp ya, gerçekten çok kınadım. neyse sen sıkma canını, sütün yine artar eminim. dış etkenlere çok takılma. bebeğin herşeyden önemli.

X