2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Bak ben senin adına sordum. Süt ihtiyacını bu sütlü bıdı bıdılı kaşık mamaları varya onlarla da giderebilirmişsin ardından da meyve suyu veya bol su. Eğer biberonla da vereceksen biraz daha sulu hazırlayabilirmişsin. birde kan damlası kullanıyorsan onuda görüşmeliymişsin doktorunla bazı kan damlaları kimi bebeklerde metabolizmalarına göre kabızlığa sebeb olabiliyormuş ya da tam tersi ishale.
canım sağol öner,lerinn için denicem kan damlası kullanmıyoruz şuan
bosalttım canım

zaman cabuk mu gecıyor ..ah bı de bana sor sıbel ..gün bitti dıye sevınıyorum yanı oderece :)

adet olmusum doktor oyle dedı hıc duymadım 40 bası ne demek bu kadar erken beklemıyordum ..

hem emzır hem adet ol hem bebek bak zorlanıyorum cok ama gecıcek bılıyorum.

anneme dedım anaaaa deıd.dıkkat et dedı hamıle fılan kalırsın..eh be anne dedım ona halım mı var benım .. :)

hulya ,kendım bakıyorum artık gercı esım de ızın aldı ıkımız bakıyoruz alıstık artık dılınden de anlıyoruz ama su gaz sancısı da olmasa..

kolıkmıs benım bebegım 3 ay surerms.bakalım ne olacak..

su an hala uyanık netten supurge sesı actım bakınıyor :)

boyle daha once uzuldugum konular gleıyor aklıma da ne kadar safmısım ..
boyle saatlerce nette kaldıgım kafama hıc bırsey takmadıgım ..hatta evde bos durupta sıkıldıgım gunlerı oyle ozledım kı :)

neyse ckayım ben yatayım sabah yıne erkenden kalkacagım ..

opüyorum hepinizi ..yenı gleen arkadası da..hosgelmısler :)
artık kesmıyorda sesler fön makınesına alıstı kolık muzıklerıne alıstı bakalım bu ne zamana kadar surecek :)
canım gazı bilirim 3 aya yakın çektim allah yardımcın olsun ama 3 ayda geçiyor genelde eczaneden masaj kremi al ayağına göbeğine saat yönünde masaj yap bolca kuzumun

Canım şimdi nasıl peki?

slm kızlarr eşim cumaya gitti çağanda uyudu eşim gelmeden bi bakınayım dedim bugün 3 te gidecekmiş işe o gidene kadar gelemem..
ayşegülcüm çok erken olmuşsun çok şaşırdım canım annenin dediğine çok güldüm bende ama oda belliki dikkatli olun diye söyledi tabikide çok çok çok erken daha..canım o kolik sancıların ne zaman geçeceği hiç belli olmuyo dr 3 ay demiş ama daha erken yada daha geçte olabilir..sese alıştırman iyi olmuş aslında o uyuduğunda rahatça işlerini yapabilirsin ben çok zor zorlandım o konuda çağanı sessizliğe alıştırdım şimdide zorluğunu çekiyorum çıt sesine uyanıyo sıpaa..
sibelcim daha kabızmı ilayda?

şimdi iyi teyzeleri zaten ilaç kullanıyoruz ama bırakıcam hep olmaz ilaç.ilaydada sessiziliğe alışkın az ses olsun ağlar yada kalkar hala sese alışmaları çok iyi bencede çağın nasıl deryacım .bu arada iyisiniz umarım kızlar bga pek yoksun sende canım

Allah kolaylık versin. İnşaallah kolayca atlatırsın bu dönemi canım.

Ben de temizlik yapacağım. İşler beni bekliyor :KK36:

ben yaptım birazcık çağanıda banyo yaptırdık oynuyo şimdi o oynarken bi bakayım dedim ama geldi yanıma yine çorab yapıcam birazdanda

şimdi iyi teyzeleri zaten ilaç kullanıyoruz ama bırakıcam hep olmaz ilaç.ilaydada sessiziliğe alışkın az ses olsun ağlar yada kalkar hala sese alışmaları çok iyi bencede çağın nasıl deryacım .bu arada iyisiniz umarım kızlar bga pek yoksun sende canım

iyi olmanıza sevindim sibelcim ini bidaha olmaz..çağanda iyi teyzesi yanımda oturuyo şimdi oda şımarıyo bol bol dışarı çıkmak istiyo ama yağmur yağıyo hava soğuk

Forumda okuyordum süpürge sesiyle, saç kurutma makinası sesiyle susan bebekleri seninki de öyle olmuş. Gece vakti gözleri fıldır fıldır desene :) Sen uyuması için gözünün içine bakarsın ama ondan tık gelmez ah ah. Bu gaz sancısı için ılık suyun içine kimyon katıp bebeğe içirenler var, çok iyi geliyormuş. Yapanlar bebek rahat ben rahat diyor. Doktoruna bir danış istersen. Annen son noktayı koymuş, çok güldüm :) İnsanın hali mi kalır ona, kalsa bile tedbirini alır. Zaman ne çabuk geçiyor. Daha dün gibi geliyor hamileyim haberini verdiğin gün. Doğdu da kırkı çıktı :nazar: Öpüyorum ikinizi de :)

evet kolık dneıyor bı gorsen neler yapıyoruz ..uyusun dıye gozune bakıyoruz ama bızımkı uykusu gelıyor uyuyamıyor bu sefer hırcınlasıyor bı gorsen aglıyor sureklı .mızmız bı de..bakalım ne olacak bu kızlar ısımız :)

kımyon ıcırıyorum rezene ıcırıyorum hatta gece cayı var onu bıle denedık yok bızımkıne hıc bırı fayda etmedı :)

yk zaten ben destek almadan o ısı bı daha yapamam ,dun kontrolumde bıle nasıl zorlandım alet kırıldı dusun kendımı kasmaktan..
kastım kastım sonra da agladım bı guzel doktor sakınlestırdı fılan..sen zoru basardın bunda bırsey yok dıyrr ama nafıle..

merasımlı olucak bızım o iş :)

evet dun gıbı zaman cabuk gecmıs su gunblerde cabuk gecse :)

slm kızlarr eşim cumaya gitti çağanda uyudu eşim gelmeden bi bakınayım dedim bugün 3 te gidecekmiş işe o gidene kadar gelemem..
ayşegülcüm çok erken olmuşsun çok şaşırdım canım annenin dediğine çok güldüm bende ama oda belliki dikkatli olun diye söyledi tabikide çok çok çok erken daha..canım o kolik sancıların ne zaman geçeceği hiç belli olmuyo dr 3 ay demiş ama daha erken yada daha geçte olabilir..sese alıştırman iyi olmuş aslında o uyuduğunda rahatça işlerini yapabilirsin ben çok zor zorlandım o konuda çağanı sessizliğe alıştırdım şimdide zorluğunu çekiyorum çıt sesine uyanıyo sıpaa..
sibelcim daha kabızmı ilayda?

evet erken oldu bende rahat olur dıye sevınıyordum ..yok alıstırdık ses tv acık oluyor hıc tınlamıyor ..

canım sağol öner,lerinn için denicem kan damlası kullanmıyoruz şuan

artık kesmıyorda sesler fön makınesına alıstı kolık muzıklerıne alıstı bakalım bu ne zamana kadar surecek :)
canım gazı bilirim 3 aya yakın çektim allah yardımcın olsun ama 3 ayda geçiyor genelde eczaneden masaj kremi al ayağına göbeğine saat yönünde masaj yap bolca kuzumun

suruyorum surmem mı acı elma yagı var o kesıyor bıraz ama kesene kadar da ugras dur..

neyse kı cennet ayaklarımın altında :KK53:

Aman iyi olsun...

ben yaptım birazcık çağanıda banyo yaptırdık oynuyo şimdi o oynarken bi bakayım dedim ama geldi yanıma yine çorab yapıcam birazdanda

Oh mis olmuş :)

evet kolık dneıyor bı gorsen neler yapıyoruz ..uyusun dıye gozune bakıyoruz ama bızımkı uykusu gelıyor uyuyamıyor bu sefer hırcınlasıyor bı gorsen aglıyor sureklı .mızmız bı de..bakalım ne olacak bu kızlar ısımız :)

kımyon ıcırıyorum rezene ıcırıyorum hatta gece cayı var onu bıle denedık yok bızımkıne hıc bırı fayda etmedı :)

yk zaten ben destek almadan o ısı bı daha yapamam ,dun kontrolumde bıle nasıl zorlandım alet kırıldı dusun kendımı kasmaktan..
kastım kastım sonra da agladım bı guzel doktor sakınlestırdı fılan..sen zoru basardın bunda bırsey yok dıyrr ama nafıle..

merasımlı olucak bızım o iş :)

evet dun gıbı zaman cabuk gecmıs su gunblerde cabuk gecse :)

Küçük cadı :) Kök söktürüyor desene. Kadınların işi çok zor gerçekten. Allah yardımcımız olsun. Ah canım bugünler de geçecek, bir bakmışsın emekliyor, yürüyor, konuşuyor :) Okula başladığı günleri de göreceksiniz inşaallah. Öpüyorum ikinizi de :)

Kızlar pazar günü kahvaltıya misafir gelecek. Ne yapsam? Bana fikir verebilir misiniz?
Şu an için sadece poğaça ve börek düşündüm kahvaltılıklar dışında.

ayşegülll çok tatlı çıkmışsınız ikinizde maşallah sübhanallah bayıldımm

tesekkur ederım cnım
Aman iyi olsun...

Oh mis olmuş :)

Küçük cadı :) Kök söktürüyor desene. Kadınların işi çok zor gerçekten. Allah yardımcımız olsun. Ah canım bugünler de geçecek, bir bakmışsın emekliyor, yürüyor, konuşuyor :) Okula başladığı günleri de göreceksiniz inşaallah. Öpüyorum ikinizi de :)

ınsallah ogunler cabuk gelır :)

Kızlar pazar günü kahvaltıya misafir gelecek. Ne yapsam? Bana fikir verebilir misiniz?

peynır -lor salatası yap
karısık kızartma yada patates kızartması olabılır
bı de tatlı bırseyler yap kek ıslak fılan

ay bende geleyım mııııııı :KK52:

günaydınn kızlar.hülyacım ayşegülde demiş kızartma gider özellikle patates kızartması bunun dışında hasşlanmış yumurtadansalata yapıyorum ufak ufak doğruyorum içine taze soğan katıyom ufakca az limon böyle hafif güzel birazda değişik oluyor :)

tesekkur ederım cnım

ınsallah ogunler cabuk gelır :)

peynır -lor salatası yap
karısık kızartma yada patates kızartması olabılır
bı de tatlı bırseyler yap kek ıslak fılan

ay bende geleyım mııııııı :KK52:

Gel gel, ah bir gelebilsen neler yaparım neler :KK16:
Kızartma aklıma gelmemişti, actifry ımda yaparım :KK1:
Evet kek de yapacağım.
Peynir lor salatası nasıl oluyor :26:

günaydınn kızlar.hülyacım ayşegülde demiş kızartma gider özellikle patates kızartması bunun dışında hasşlanmış yumurtadansalata yapıyorum ufak ufak doğruyorum içine taze soğan katıyom ufakca az limon böyle hafif güzel birazda değişik oluyor :)

Sağol canım, evet yumurta salatası da olabilir. Patates haşlayıp zeytinyağı ve pul biberle harmanlayayım diyorum.
Kek, börek bir de poğaça yaparım.
Yanında bir de krep yapsam fazla mı kaçar acaba :26:

iyi akşamlar kızlar geldim ama çok kalamıycam çok hastayım boğazlarım şişmiş grip olmuşum halim yok hiç kib

iyi akşamlar kızlar geldim ama çok kalamıycam çok hastayım boğazlarım şişmiş grip olmuşum halim yok hiç kib

Çok geçmiş olsun :KK43: Hava orada buz gibidir, burada bile kar başladı. Dikkat et kendine. Boğazın için ılık ballı süt veya su iç, sevmiyorsan balla limonu karıştır ye ama ılık sıvı alman daha iyi olur.

deryacım çok geçmiş olsun canım .havalar feci soğudu dikkat edelim burda kar yağdı bugün ilkkez.hülyacım hiç rast gelmiyoruz :KK43: sular kesilince ben çok asabi olurum nedense elektirik bile koymaz bana okadar :KK1:

X