2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

anladım :)

sen ne düşünüyorsun ymeek ıcın ..fıkrın var mı noa gore ekleme cıkarma yapalım

valla bilmiorum ki. kızarmış tavuk aldırıyım diorum kocacııma. yanına pilav yapim. onun yanına kolay mantı gider mi aceba diorum. büyük büyük oluyo ya mantı öyle yani. ya da sulu köfte. ya da ne bilim kuru fasulye yapim dicem ama hiç beceremiorum ben yaa şimdi lapa olur ya da pişmez rezil olmıyım. tatlı da en kolay ne yapılır bilmiorum. :KK43:((

valla bilmiorum ki. kızarmış tavuk aldırıyım diorum kocacııma. yanına pilav yapim. onun yanına kolay mantı gider mi aceba diorum. büyük büyük oluyo ya mantı öyle yani. ya da sulu köfte. ya da ne bilim kuru fasulye yapim dicem ama hiç beceremiorum ben yaa şimdi lapa olur ya da pişmez rezil olmıyım. tatlı da en kolay ne yapılır bilmiorum. :KK43:((

oo sen baya karısıkmıssın ..

o zaman bı corba yap mercımek olsun kırmızı yesıl yada tarhana
kızarmıs tavuk aldır esıne
bı de bezelyelı yada garniturlu pılav yap
salata yap ortaya
bı de meze yap ufaktan ..
yogurt koy
tursu koy
tatlı olarakta yapamazsan esın tulumba alsın gelsın yapabılırsen de kolay tramısu yap
yada bıskuvılı pastalardan yap..

oo sen baya karısıkmıssın ..

o zaman bı corba yap mercımek olsun kırmızı yesıl yada tarhana
kızarmıs tavuk aldır esıne
bı de bezelyelı yada garniturlu pılav yap
salata yap ortaya
bı de meze yap ufaktan ..
yogurt koy
tursu koy
tatlı olarakta yapamazsan esın tulumba alsın gelsın yapabılırsen de kolay tramısu yap
yada bıskuvılı pastalardan yap..

saol cnm... turşu iyi fikir. eşim sebzeli pilav sevmez ama meze olarak rus salatası yapabilirim :) ya yanına da bişi yapsam yemek başka ne olabilir. ya da ay dilimi patates kızartıyım. hatta sebze kızartıtım ben karşık. patlıcan, b,ber, patates, nasıl olur?? tatlı da hazır aldırırım gene yaa. gelecek olan arkadaş pek bi maharetli bense beceriksizim yemek konusunda. rezil olmıyım yeni bişi deneyip. ya da brownie çok gzl yaparım. brovnie yapıp. üzerine çikolata sosu yappıyım :))

saol cnm... turşu iyi fikir. eşim sebzeli pilav sevmez ama meze olarak rus salatası yapabilirim :) ya yanına da bişi yapsam yemek başka ne olabilir. ya da ay dilimi patates kızartıyım. hatta sebze kızartıtım ben karşık. patlıcan, b,ber, patates, nasıl olur?? tatlı da hazır aldırırım gene yaa. gelecek olan arkadaş pek bi maharetli bense beceriksizim yemek konusunda. rezil olmıyım yeni bişi deneyip. ya da brownie çok gzl yaparım. brovnie yapıp. üzerine çikolata sosu yappıyım :))

tamam rus salatası yap o zaman sehrıyelı pılav yap ama pılav yap mutlaka :)

tavugun yanına patates kızart bol olsun yada karısık kızartma hangısını sevıyorsanız

o zaman yapabılıyorsan brownie yap soslu cayla verırsın

sonra da kuruyemısle kola verırsın olur bıter

gelen kısı cok onemsemıyorsa ıyı ozaman :)

bı de bana gelenlerı gorsen Allahııııım ..

tamam rus salatası yap o zaman sehrıyelı pılav yap ama pılav yap mutlaka :)

tavugun yanına patates kızart bol olsun yada karısık kızartma hangısını sevıyorsanız

o zaman yapabılıyorsan brownie yap soslu cayla verırsın

sonra da kuruyemısle kola verırsın olur bıter

gelen kısı cok onemsemıyorsa ıyı ozaman :)

bı de bana gelenlerı gorsen Allahııııım ..
gelecek olanlar çok yakın arkadaşlarımız cnm ondan çok sıkıntı şekmicem :))

kızlarr bende güzel yemek yaparım...
cnm kolay yapılabilecek tarifler verebilirsin bana o zmn. meze türü olabilir, ana yemek olabili :=))
slm kızlar shadoww misafirmş gelicek canım
evet cnm misafirim var. hem tem,zlik yapıorum ondan geç yazıorum özür...

canım mesela sodalı börek hem basit hemde coook lezzetli ilk önce 2 yufkayı tepsiye ser ve büzdür sonra iç malz olarak kasar loru ve maydanaz daha sonra diger 2 yufkayla malz kapat ve bir kapta 1 su bardagı süt 1 yumurta ve 1 sise soda bunları yufkanın ustune güzelce dök üzerine cörek otu ve dilimle sonrada fırına aynı su böregi gibi oluyoo

ohh en gzl yetenek yaa... süpersiniz...

ben evlenırken hıc bırsey yapmayı bılmıyordum pasta cesıtlerı dısında
pasta konusunda ıddıalıyım :))

deneye deneye ogrendım :)

canım mesela sodalı börek hem basit hemde coook lezzetli ilk önce 2 yufkayı tepsiye ser ve büzdür sonra iç malz olarak kasar loru ve maydanaz daha sonra diger 2 yufkayla malz kapat ve bir kapta 1 su bardagı süt 1 yumurta ve 1 sise soda bunları yufkanın ustune güzelce dök üzerine cörek otu ve dilimle sonrada fırına aynı su böregi gibi oluyoo

evt bılıyorum bu boregı kabarıyor da ..annemden ogrenmıdtım :)

shadoww şekerim sen nerde oturuyorsun, yakındaysan geliyim yardıma, pasta-börek konusunda çok iddialı olamam vakit yetersizliğinden pek değişik tarifler deneyemiyorum, ama yemek konusunda iddialıyım, geliyim yardıma, süper bi sofra çıkartırız seninle :KK34: :KK34: :KK34:
benimde akşama misafirim var,
sebze çorbası yaptım
mercimek köftesi.
şehriyeli pilav
fırında balık yapıcam birde eve gidince, eşim alacaktı pazardan
bol salata, turşu da koyarım
tatlı olarak da revani yaptım
:KK56: :KK56: :KK56:

Son düzenleme:
cnm ben bursada oturuorum yakınsak buyur gel :)) börek iyiymiş aldım tarifi denicem bakalım. menüme de kesin karar verdim. tavuk içime sinmemişti daha yeni de yapmıştım. evde kıyma yok sanıodum parça parça bayaa çıktı ben de dalyan köfte yapmaya karar verdim kızlar. menüm şöyle düşünüorum...

çorba (zamanım kalırsa mercimek kalmazsa tarhana ya da hazır çorba)
pirinç pilavu üstüne dünden kalan tavukları didicem
dalyan köfte
ortaya:
turşu
mantı (markette çok gzl ev yapımı satılıo ondan aldırıcam uğraşamam şimdi)
salata
tatlı da browni :))

yeter heralde :)))

günaydın kızlarrrr

Allahım sabah sabah aldıgım en güzel haberrr
cok mutlu oldum resmen gozlerım doldu

bırlıkte büyütücez ,ay cok sevındım ya

bıze de dua et lutfeeeeen ..

:

gunaydin kizlar....

canim cok cok ama cok tsk.ederimmmmmmmmmmm:KK16::KK16::KK16::KK16:

tabiki ederim,ne demek:KK66::KK66:

rabbim en kisa zamanda senin ,incitanemcigimin ve tum isteyenlere de versinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK66::KK66::KK66:

slmmm .................. gnydınnnnnnnnnnnnn

slm gunaydin.......

günaydın kızlar biz oğlumla daha kötü hasta olduk ufff sizler nasılsınız?

aman canim dikkat edein,soguk alginligimi..

cok gecmis olsun,caganim simdi ne durumdadirrr:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

meraba şekerler :KK16: haftasonunuz güzel geçer inş :KK54:

mrb.ins.cumlemizin...

kızlarr bende güzel yemek yaparım...

bak sen,hamaratliyiz yani:KK66::KK66:

shadoww şekerim sen nerde oturuyorsun, yakındaysan geliyim yardıma, pasta-börek konusunda çok iddialı olamam vakit yetersizliğinden pek değişik tarifler deneyemiyorum, ama yemek konusunda iddialıyım, geliyim yardıma, süper bi sofra çıkartırız seninle :KK34: :KK34: :KK34:
sebze çorbası yaptım
mercimek köftesi.
şehriyeli pilav

ayyyyyyyyyyy canim oyle cekti mercimek koftesi hemde cok severimmmmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::81::81:

gunaydin kizlar....

rabbim en kisa zamanda senin ,incitanemcigimin ve tum isteyenlere de versinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK66::KK66::KK66:

bak sen,hamaratliyiz yani:KK66::KK66:
ayyyyyyyyyyy canim oyle cekti mercimek koftesi hemde cok severimmmmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::81::81:
buyur gel canım, hep birlikte yeriz :KK56::KK56::KK56:
gözünaydın canım, bebeğini sağlıkla kucağını alırsın inşaallah, darısı bizlerin başına olsun :KK49:

kizlar ben cikiyorum esim isten geldi.:80::80:
sonra gorusuruz ,kendinize iyi bakin.:81::81::KK16::KK16:

sebze çorbası yaptım
mercimek köftesi.
şehriyeli pilav

oo menuyebak hepsınden ıstıyoruuuuum :KK52:

cnm ben bursada oturuorum yakınsak buyur gel :)) börek iyiymiş aldım tarifi denicem bakalım. menüme de kesin karar verdim. tavuk içime sinmemişti daha yeni de yapmıştım. evde kıyma yok sanıodum parça parça bayaa çıktı ben de dalyan köfte yapmaya karar verdim kızlar. menüm şöyle düşünüorum...

çorba (zamanım kalırsa mercimek kalmazsa tarhana ya da hazır çorba)
pirinç pilavu üstüne dünden kalan tavukları didicem
dalyan köfte
ortaya:
turşu
mantı (markette çok gzl ev yapımı satılıo ondan aldırıcam uğraşamam şimdi)
salata
tatlı da browni :))

yeter heralde :)))

yeter yeter begendım ben ..

pirinc üstüne tavuk dıdınce ustune karabıber atmayı unutma :)

X