2008 Mayıs annelerinden 2009 Mayıs annelerine tavsiyeler

Merhabalar tecrübeli mayıs anneleri,sizlere bi sorum olacaktı,bebiş için buhar makinası kullanıyormusunuz?Hangi marka?memnunmusunuz?
Şimdiden tesekkürler
a.s.a.s.

:nazar:

Benim size verebileceğim bir tavsiye lohusalık döneminde hoşunuza gitmeyen sizi rahatsız eden hiç bir durumu içinize atmayın.... Eninde sonunda patlıyor ve içinize attığınız için felaket sonuçlara yol aça biliyor.
Ben çok içime attım sinir olduğum hareketlerde bile sesimi çıkarmadım ki kimse üzülmesin yanlış anlamasın çocğunu kıskanıyor demesinler diye... sonuç 6 ay sonra peş peşe sinir krizleri geçirdim ve doğumdan bu yana yaşadığım herşeyi insanların suratlarına haykırdım daha çok kalp kırdım. o an söyleseydim belki daha anlaşılır ola bilirdim...

doğum konusundada... ben çok istedim normal doğum olmasını ama bizim inatçı bi türlü dönmek bilmedi... dr ile baya bi bekledik belki döner diye artık en sonunda dr kızdı ve yeter dedi... zaten sezeryan günümde sabahtan NST gittim sancılarımda başlamıştı. Sezeryan olduk ama hala keşke normal olsaydı diyorum. o ağrılar felaket aklıma geldikçe içim acıyor. benim tansiyonum düştüğü için ağrı kesici de vermediler (düşürürmüş). eşim halimi gördüğünde oturdu ağladı. ağrıdan çocuğumla ilgilenemedim yavrum bağırıyor gazı var kayınvalidem yanımdaydı refakatcı gazını çıkar diyorum çıkaramıyor o ağrımla ben yapmaya çalışıyorum yavrumla ilgilenemediğimden çok ağladım... hala daha dikişler hissettiriyor ara ara kendini... görüntü olarak zaten iğrenç... yani imkanınız varsa kesinlikle normal doğum tercih edin...

fakat oldu ki sezeryan olmak zorunda ozaman epidural tercih edin kızlar. ben öyle yaptım iyi ki öyle tercih etmişim. yavrumu hemen emzire bildim.narkoz sorunumuz yoktu. hem ilk bi kaç saat ağrı hissetmediğinizden o ilk an bebeğinizle daha kolay oluyor...

bakın bide şimdi aklıma gelen bişey daha var... eğer ki bebeğinizle o ilk anları YALNIZ paylaşmak istiyorsanız bunu mutlaka belirtin. 5-10 dk müsade isteyin herkez çıksın odadan. Onu kabullenmeniz daha kolay olacaktır. ben kabullenmeme rağmen bunu yapmayı çok istedim fakat yine yanlış anlaşılmaktan korktuğum için söyliyemedim.

Nezaman annem geldi evimize bende kaldı o kendiliğinden bıraktı bizi yalnız bana ihtiyacın olursa seslen yavrunla biraz baş başa kalın dedi... ve inanınki bu süreç bana çok iyi geldi. ona bakıp bakıp ağladım kokusunu içime çektim konuştum.. başkalarının yanında yapmaya çekindiklerimi yaptım...

Merhabalar tecrübeli mayıs anneleri,sizlere bi sorum olacaktı,bebiş için buhar makinası kullanıyormusunuz?Hangi marka?memnunmusunuz?
Şimdiden tesekkürler
a.s.a.s.

:nazar:
canım bebişin hayırlı olsun inş sağlıklı sıhatli kucağına alırsın ben tefal kullanıyorum soğuk buhar mak çok memnunum tavsiye ederim

ay harika bir konu olmus..ellerinize yüreginize saglik kizlar a.s. cok faydali oldu ve olcak inşaAllah :) cok teşekkürler a.s.

Arkadaşlar ben spinal sezaryan oldum 9 mayısta,iyikide öyle olmuşum diyorum,nedenmi
1-Hamile kaldığımı öğrendiğim anda sezaryan olucam dedim ve bu konu hakkında araştırma yaptım ve kendimi rahat hissettim hamileliğim boyunca
2-Biraz evhamlı ve detaycı bir yapım var,herşeyi önceden planlamayı severim,nasıl olur,hangi gün olur acaba düşüncesi beni sterese sokardı hamilelikte bundan eminim
3-Önceden hastanemi ve doktorumu ayarlamıştım,annemde hep yanımdaydı sağolsun
4-Oğlumda öyle istemiş herhalde doğum pozisyonu almadı:)

Arkadaşlar bence ikisi arasında o kadar uçurum yaratacak bişey yok,her halukarda acı kaçınılmaz,ama şunu unutmayın herkesin ağrı hissi birbirinden çok farklı

psikoloji çok önemli,hastane ve doktor unsuru çok önemli,ben doğuma girecek doktorumu ve hatta anestezi uzmanını(eşimin arkadaşıydı)daha önceden tanıdım,konuştum ve onların sen doğumu hiç düşünme o bizim işimiz, sen bebeğine nasıl bakıcan onu düşün telkinleriyle kendimi çok rahat hissettim.

Size önereceğim en iyi tavsiye doktorunuzu dinlemeniz,sezaryan yada normal doğum diye çok ısrar etmeyin acil bir doğum anında(Yoğun bakımda yanımda yatan bayan normal doğum olucam dedi ve doktorların ısrarına rağmen çok bekledi masada,(bebeği iriymiş)çok acı çekti,olmayınca sezaryan oldu kaç saat sonra. hem o acıyı çekti,hem ötekini

Rahat bir hamilelik geçirmeye bakın,inanınki siz rahat olursanız doğumdan sonrada bebeğinizin sakin,güleryüzlü ve bakımınında rahat olduğunu göreceksiniz.Hepinize mutlu ve sağlıklı hamilelikler diliyorum.

arkadaşlar yazdıklarınızı büyük bir zevkle okudum. herşey içi çokkk teşekkür ediyorum. gerçekten çok faydalı bilgiler vermişsiniz.harikasınız..allah bebişlerinizi hayırlısıyla büyütmeyi nasip etsin inşallah.

arkadaşlr faydalı bilgileriniz için çooook teşekkürler. beslenme konusunda ben o kadar sıkı değilim şunu yemeliyim bunu yemeliyim diye kendimi kasmıyorum. demir ve vitamin ilacımı mutlaka içiyorum.hergün en az 1 elma 1 portakal yiyorum. sigara zaten kullanmıyorum eşim de kullanmıyor. ceviz fındık bazen tüketiyorum. balık ayda bir zor tüketiyorum. SU ise günde 6 bardak. Yemek konusunda kendimi zorlarsam strese giriyorum.
Doğum yapacağım doktorumu seçtim ama hastane biraz problemli kalabalık doğum zamanı yer olmazsa sizi başka yere göndeririz diyorlar. kafama çok takılıyor bu sorun. inşallah o da en kısa zamanda çözüme kavuşur. Meleğimi sağlkla kucağıma alırım...Hepimiz alırız...

Tavsiyeleriniz çok teşekkürler bayanlar takipteyiz devamınıda bekliyoruz:):)

ebru paylaşımın için teşekkür ediyorum,mayıs anne adayı olarak çok heycanlı ve stresliyim nasıl doğum yapmak istediğime karar veremiyorum bitürlü ,normal doğumdan korkuyorum ama yazdıkların düşündürdü...astım hastasıyım ama ileri derecede olmadığı için dr. normal doğum yapabileceğimi söyledi ,zamanla fikirlerim oturur herhalde.

bende artık eminim inşallah bi sorun çıkmazda doğumum normal olur çok yardımcı oldunuz ALLAH razı olsun hakkikaten çok güzel tavsiyeler vermişsiniz ne güzel olmuş benim ilk bebeğim olacak nasıl olacak ne yapıcaz her şeyi ama herşeyi merak ediyorum hepimize sağlıklı sıhatli kolay doğumlar inşaallah 2008 mayıs annelerinin de bebişlerini rabbim korusun inşallaha.s.:Saruboceq:

canım çok teşekkürler tavsiyelerin için .ben ilk doğumumu normal yaptım çok rahattım 1 saate kalmadan ayaklandım sütümde geldi

oncelikle tavsiyeleriniz ve baslik icin cooook tesekkur ederim. a.s.

2009 mayis anne adayi olarak sormak istedigim bir konu var, bu aralar hastane cantasini hazirlamak istiyorum, icine ped koyarken ince gece icin olanalardan koysak yeterli olur mu, normalde hep ince olanlari kullaniyordum, kalinlar hakkinda hicbir fikrim yok, bir arkadasim hastanede cok yogun kanaman olursa bebegin bezlerinden de kullanabilirsin dedi, bir de saniyorum bazi hastaneler hasta bezi vb. birseyler veriyorlarmis zaten...
Emin olamadim...
Tecrubeli annelerden tavsiye bekliyorum....
Simdiden tesekkurler...

oncelikle tavsiyeleriniz ve baslik icin cooook tesekkur ederim. a.s.

2009 mayis anne adayi olarak sormak istedigim bir konu var, bu aralar hastane cantasini hazirlamak istiyorum, icine ped koyarken ince gece icin olanalardan koysak yeterli olur mu, normalde hep ince olanlari kullaniyordum, kalinlar hakkinda hicbir fikrim yok, bir arkadasim hastanede cok yogun kanaman olursa bebegin bezlerinden de kullanabilirsin dedi, bir de saniyorum bazi hastaneler hasta bezi vb. birseyler veriyorlarmis zaten...
Emin olamadim...
Tecrubeli annelerden tavsiye bekliyorum....
Simdiden tesekkurler...

Canım özel hastanelerin çoğu pedi kendileri veriyor. Düşündüğün hastaneye bi elefonla sorarsan aklın kalmamış olur. Ama ben yine de gece için olan uzunalrdan bi paket alacağım yanıma...

bir sey daha aklima takildi,
ben baslarda puset almamayi dusunmustum, bebek henuz kucuk oldugunda rahatlikla baby sling ya da kanguru tarzi birseyle tasiyabilirim diye dusunmustum.
sonrasi da nasilsa yaza gelecek birlikte cikar bakar ihtiyacimiza gore aliriz, diye dusunmustum, hatta baslarda ihtiyac duymazsak 6. ay gibi baston tipi puset aliriz diye dusunmustum, zaten arabada ve evde ana kucagi kullaniliyor dediler.
ama tecrubeli anneler bu konuda ne dusunuyor, mesela disariya gittiginizde bebegin uyumasi icin filan saniyorum baston tipi pusetler cok uygun olmuyor. sizler ne tur puset kullandiniz, ne onerirsiniz?
almisken anakucagi ve puset takim almak mi mantikli? ne dersiniz?
yoksa ana kucagi alip, daha sonra baston puset mi almak mantikli?
her halukarda baby sling almayi dusunuyorum...

cok cok teşekkür ederim sizlere inanılmaz faydalı bir konu olmuş devamlarını bekliyoruz tecrübeli anneler bebeklerinizle mutluluklar.

bir sey daha aklima takildi,
ben baslarda puset almamayi dusunmustum, bebek henuz kucuk oldugunda rahatlikla baby sling ya da kanguru tarzi birseyle tasiyabilirim diye dusunmustum.
sonrasi da nasilsa yaza gelecek birlikte cikar bakar ihtiyacimiza gore aliriz, diye dusunmustum, hatta baslarda ihtiyac duymazsak 6. ay gibi baston tipi puset aliriz diye dusunmustum, zaten arabada ve evde ana kucagi kullaniliyor dediler.
ama tecrubeli anneler bu konuda ne dusunuyor, mesela disariya gittiginizde bebegin uyumasi icin filan saniyorum baston tipi pusetler cok uygun olmuyor. sizler ne tur puset kullandiniz, ne onerirsiniz?
almisken anakucagi ve puset takim almak mi mantikli? ne dersiniz?
yoksa ana kucagi alip, daha sonra baston puset mi almak mantikli?
her halukarda baby sling almayi dusunuyorum...

Valla canım tecrübeli anneler ne derler bilmiyorum ama ben anakucağı ve puset aldım. Yazın çok küçük olacakları için anakucağını kullanırım dedim. Pusete oturtmak için 5-6 aylık olmaları gerek. E o dönemde kışa geliyor. Baston tarzı olanlar kışın çok kullanışlı olmaz diye düşündüm ben. Pusetler hem oturuş tarzı hemde soğuktan koruma açısından daha kullanışlı bence. Eee bi sonraki yaza da zaten 1 yaşını geçmiş oluyolar. Yürümeye başlarlar artık paytak paytak. Yürümeye başlayan çocukları ben bebek arabasına oturtmayı sevmiyorum. Tut elinden yazın ne güzel yürüsün hihoyyyt

Onerilerin icin sagol, Pinarcim. Ben puset ve anakucagi icin Ankara'daki Cocuk ihtiyaclari fuarini beklemeye karara verdim... Orada hem farkli markalari hem de farkli magazalari bir arada gorursem belki daha kolay karar veririm diye dusundum. Bakalim artik...

Onerilerin icin sagol, Pinarcim. Ben puset ve anakucagi icin Ankara'daki Cocuk ihtiyaclari fuarini beklemeye karara verdim... Orada hem farkli markalari hem de farkli magazalari bir arada gorursem belki daha kolay karar veririm diye dusundum. Bakalim artik...

Rica ederim canım. Tabi düşün taşın araştır öyle al tatlım. Ordakilerle de konuşursun fikir verirler sana a.s.

X