2008 Mayıs Anneleri

Gizemcim verdigin bilgilere ne kadar memnun oldugumu anlatamam...Bende bu konuyla ilgili bir suru sey yazmistim ama uctu gitti.....
Arkadaslar hepinize konuya gostermis oldugunuz ilgi iicn tesekkuretmek istiyorum.Gizemcim cok dogru soyluyorsun.Karnini doyurup,altini degistirmek iisn en kolay tarafi.Ilerid ekarsiniza o kadar farkli konular cikiyor ki..Hele ilk cocuksa insan nasil davranacagini bilemiyor.Gozunuz kapali karanlik bir yolda,el yordamiyla yolunu bulmak gibi bisey.Eminim Kayrada bu sorunlari kolayca atlatacagiz cunku onumuzde deneme yanilma yontemiyle de olsa ,bir sonuc duruyor olacak.Ama ben mercanda da hata yapmadan bu ufak tepecikleri asmak istiyorum...
Kizlar biliyor musunuz ki bilincalti dedigimiz sey,bu hatirlamadigimiz 0-3 ,0-4 yas arasi yasadiklarimizdan olusuyormus..Cocuktur anlamaz,unutur dedigimiz seyler ilerideki karaktreini,korkularini,tum herseyini olusturuyor....
Kardelencim verdigin tepki normal,faza ayrinti vermemistim cunku...Cinsellik deyince cok derin olarak degil tabi...Ama wc egitimine basladigimizdan beri bazi seylerin adini soruyordu..Benim kayrayi emzirdigim kisacik donemde benim gogsumu elliyor,kendininkine bakiyor,bir turlu anlamiyordu....Bizim evimiz cok cok kucuk bir ev.Ister istemez giyinip soyunurken bizleri goruyor.Babasina gidip dokunuyorve her gordugu seyin adini ogrenmek istiyor...Bende halk arasindaki tabirleri ya da takilan isimleri dogru bulmuyorum..Mesela babaannemin kardesi,oglun cinsel organina bamya dermis...Bence dogrusunu soylemkte fayda var.....Birde biz defazla gizli sakli olmadi hicbir zaman.baba kiz arasina mesafe sokmadik.Onunda zamani ghelecek ama suan degil.Babasiyla mercan her aksam banyo yaparlar.kuvette oynatir babasi banyoyu boyle sevdirdi...Sabahta uyaninca benimle beraber yapar banyo......Wc ye ilk basladigimizda surekli elini vaginasina sokup duruyordu,bende bir zarar verir diye korktum .Hatta cokcada kizdim ,bu sefer kasiniyor demeye basladi,Dr goturdum .Gayet saglikli dedi..Peki neden bunu yapiyor dedigimde aldigim cevap agzimin acik kalmasina neden oldu...MASTURBASYON dedi dr..(Bu kelime bu yasa gelmis benim iicn bile cokkkkkkkkkk uzak bir kelime)Bu yaslarda cinsel durtuler gelismeye baslarmis ve hem kiz cocugu hem erkke cocugu kendini tanimaya baslarmis.Sakin baski kurma bir sure sonra sikilacak ve yapamayacak dedi...Gercektende 1hafta sonra birakti....Ama benim o aralar telasimi bi gorseydiniz...Bizim icin hala bunlarin telafuzu bile ayipken.Cocuklara nasil dogru bir yaklasimla anlatacagiz bilmiyorum.....
Bir diger problemde.Evin kucuklugunun yarattigi sorun.Cocuklarla ayni oda da kaliyoruz.Ne kadar dikkatli olsakta sanirim mercan biseyler gormus...Gerci gordugu cok kucuk birsey ve oyun oldugunu saniyor daha dogrusu spor.....Cunku bir gun bebeginin uzerine ciktigini gordum..Ne yapiyorsun dedigimde babam gibi spor yapiyorum dedi....Guler misin ,aglar miisn?Gerci aksamlari babasiyla spor yaparlar mekik cekerler.Sirt ustu yatip bisiklet hareketi yaparlar...Bizim kiz mikiyi koymus altina mekik cekiyor..Babasinin aksam boyle spor yaptigina yrmus kafasindan ..Soru sormadi ama aklim basimdan gitti...Hemek o gun odayi dekoratif bir perdeyle ikiye ayirdim.bakalim baska neler yasatcak bu kiz bize bu yasimizda neler ogrenecegiz

of ya eşim yine yok.şehir dışına göreve gitti.1 saat önce yolculadım.yani gönderdim.pazar dönecek.biyerlere giderken hep boğazım düğüm düğüm oluyor.ağlamak geliyor içimden.döneceği günde içim kıpır kıpır.sanki sevgilimle buluşacakmış gibi.hani yeni çıktığı dönmlerde insanda tuhaf bi heyecan olur ya aynı öyle heyecanlanıyorum.onsuz uyumak bile istemiyorum.başımı yastığa koyduğumda çok zor oluyor.off of...

O heyecanı kaybetmemek ne güzel hep böle için kıpır kıpır olsun eşine karşı ne güzel. Ne tesadüfki bende kocişi özledim 3 gündür annemdeyim uyuyamıyorum onsuz ne fena yaa

Canım yazdıklarında çokta haklısın ama işte bazı şeyler bizde hep üstü kapalıdır yaa halen o kafa devam ediyoruz.
Mercan'ın sizi görmesi hakikaten çok fena allahtanki kafasında buna cevap bulmuş ya bulamasaydı anlat anlatabilirsen.

mercancığım canım haklı olabilirsin evinin çok küçük olduğunu söylüyorsun keşke daha önceden düşünseydiniz perde işini. eminimki bi başkasının yanındada yapacak o hareketi ve nasıl izah edeceksin:)))ama tamam sorular sorabilir, anlatılır gerekirse açık açıkta söylene bilinir ama bence cinsel bölgeleri anne ve babasından tanıması garip geldi bana. benide mazur gör. bak dediğin gibi şuan herşeyi çabuk öğreniyor ve hayatı boyunca beyninde yer edip unutmuyor. mercan büyüyüncede hatırlıyacak babasının ve annesinin cinsel organlarını. ben şahsen annemin ve babamınkileri görüpte hatırladığımı düşünemiyorum bile. kimse istemez heralde dimi. onlar anne ve baba.... bence bebeklerde karşı cinsi filan görseydi ordan izah edilseydi. benimde yiğenlerim var. mesela biri 6 yaşında. herşeyi görüp anlıyor. hamileliği, bebeğin karnımızda büyüyüp doğduğunu. geçen ''hala bebek karnında nasıl oluyor'' diye bir soru sordu. bende ona ''evlenince yada iki insan birbirini sevince Allaha dua ederler bize bebek ver diye eğer Allah kabul ederse verir kabul etmezse vermez'' diye küçük masum bi yalan söyledim. yani şuan bilmemesi gereken bi yaşta olduğu için onun anlıyacağı dilde bir cvp verdim. zamanı gelince tabiki sorsa söylerim. bence kızlar annelerinden erkeklerde babalarından öğrenmeli. başka 15 yaşında bir yiğenim var anne baba ayrı annesinde kalıyor. bazı şeylerin farkına varmış durumda zaten eşime söyledim onunla konuş merak ettiği veyahutta bilgilenmesi gereken şeyleri ona doğru bişekilde anlatmasını. yani tamamen saklamak değil demek istediğim zamnı gelince doğru şekilde öğrenmeli diyorum sadece. neyse canım ya herkesin kendi görüşü tabi umarım yanlış anlamıyorsundur beni. senide anlıyorum ne yapacağını nasıl davranacağını şaşırıyor insan bazen. bakalım biz neler yaşayacağız:KK43:((

Son düzenleme:
Tugbacim, tabi ki yanlis anlamiyorum,olur mu oyle sey.Bizim dezavantajimiz etrafimizda hic kimse olmamasi.Cocuklar ne ogrenecekse bizden ogrenecek...Gorustugum cocuklu bir arkadasimda olmadigi icin..Senin soyledigine katiliyorum.Cocuk cocuktanda ogrenebilirdi ama hic arkadasi yok...

betül verdiğin bilgiler için sağol canum hepimizin ihtiyacı olacak elbette çok hoş olmuş
şimdi yazılanları okudumda benim kuzenimin oğluda(2-3 yaşında) mastürbasyon yapıyodu o zaman araştırmıştım aslında normal bir eylemmiş çoçuk bir kere o hazzı hissedince devamını getitirmiş ve eyleme devam edermiş işte ayıplamadan dikkatini farklı yere çemek gerekirmiş
mercan ın az sürmüş o kndini tanıma açısından yapmış herhalde
benim kuzenimin oğlunun bayağı fazla sürdü hatta şimdi 6 yaşında falan hala devam ediyormuş işte bu nomal değil pskiloga falanda götürdüler ama çoçuk haz alıyor bi kere bişiy
ya ben küçükken kaç yaşındayım hatırlamıyorum hiç annemi babamı çıplak görmemiştim yengemlere gitmiştim kuzenlerim benden büyükler tabi nedense soyunuktular 2-3 kız artık ağdamı yapıyolardı bilmiyorum o görüntü hala gözümde korkmuştum şaşırmıştım benimle aynı cins olduklarını bildiğim halde o yüzden kendimden hareketle tuğbaya katılıyorum çoçuk bencede sorularda kısıtlamasız cevap verilemeli ama görsellik olarak daha dikkatli olunmalı mercan şimdi onu spor zannetmiş ama bir kaç yıl sonra tv de gördüğünde anlayacak ne olduğunu:)

aynen katılıyorum gizemciğim. bende annemle babamı yorgan altında kıpraşırken görmüştüm. anlam verememiştim ne yaptıklarını ama şimdi biliyorum:eek: dua ediyorumda yorgan altındaki hallerini gördüm ya bide yorgan olmasaydıkafamçokkarıştı

Çok garip ama o işi anneyle baba yapmazmış gibi gelio insan annesine babasına yakıştıramıyo ne garip bişey

Betulcum verdigin bilgilere minnettarim.Benim icin zor bir donem...Arkadaslar tabi bir de biz farkli bir kulturde yasamanin dezavantajini yasiyoruz,Bazi seyler biraz daha hizli geliisyor burada..Ister istemez burad ki tvlerde bazen ailece izlediginiz bir filmde bile olmadik sahne cikiyor.Ozellile bu tv olayina cok cok dikkat etmeme,mercanin kendine ait tv si olmasina ragmen....Insanlar artik azmis,ne diyeyim sokakta bile cocuk olmadik sahnelerle karsilasiyor...Sizlere gore belki de bu donmei biraz daha zor atlatiyorum.Hem cocugumu korumak adina,hem de dogruyu bulmaka adina...Cocuklari bazen bombaya benzetiyorum.Ya da soyle syliyeyim,cocuk buyutmek mayin tarlasinda yurumek gibi birsey....AA ban yanlis yaptim deyip gei adim atayim diyemiyorsunuz....Geri adimda daha tehlikeli olabiliyor...
Gizemcim belki kizlar da ve erkeklerde farklidir bu masturbasyon isi.Mercanin zevkden ziyade(allahima binlarce sukur):Saruboceq: :Saruboceq: Belki dehayir denmesi,dikkatini cekti.Dr dan bu aciklamayi duyunca hic engellemeye kalkar miyim,tam tersine karismadim...Ama gittim cok cok guzel dis fircalari aldim,ve cocuklar iicn yapilmis kopuk seklinde sabunlardan....Ne alakasi var diyeceksiniz..Aama faydasi oldu.Cunku simdi bir an once tuvaletini yapip,onlarla oynamak icin lavaboya kosuyor....Bilmiyorum sonra ki sorunlari nasil savacagiz...
Yasemincim mahmut'ta durum nasil?Sizde de basladi mi boyle sorular ve sorunlar?

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende mayıs annesiyim ve oğlumun hala gaz sorunu oluyor kabız değil ama 4 gün kaka yapmadı doktor fitil verdi şimdi rahatladı ama fitil kullanmak istemiyorum sizden öneriler bekliyorum :nazar:

canım hoşgeldin aramıza. 7 güne kadar normal diyorlar anne sütü alanlar için. benim oğluşta bazen 5 günde 1 yapıyor. halis zeytin vermeyi dene. ben verdim dün 1 çay kaşığı iyi geldi akşamına yaptı. 3 gündür yapmıyordu.

Son düzenleme:
canan hoşgeldin. kıslar merhaba napıyorsunuz. ii misiniz. yaf çocuklarda cinsellik eğitimi almış başını gidiyor. valla dikkat gerektiren bi konu. bende merakla okuyorum yazıları. bilgiler için teşekkürler...

yine kayboldu herkez:KK43: bu arada naze de banlanmış. profiline baktığımda nick nin gri reng olduğunu ve kapsama alanı dışında yazdığını gördüm. bilen bi arkadaşa sordum. şiteden uzaklaştırılmış anlamındaymış o. süreside belli olmazmış. neden oldu acaba anlamadım. son yazdığı mesajlarada baktım bi gariplik yok. çok merak ettim ya. umarım biran önce düzelirde döner aramıza.

Naze uzun zamandır öyle benimde dikkatimi çekmişti

mercancım konuya fazla katılamadım ama cinsellik eğitimiyle ilgili konuşuyorsunuz mercan naptı ben anlamadım?mahmudda şimdilik pek yok ama çişini tutuyor mesela uzun süre tutunca yaparken bu bir haz veriyormuş çocuğa bizimki de tutuyor ama ondanmı yoksa üşengeçliğindenmi tam anlamadım...

bu arada dün ilk kreş günümüzdü öğlen gidcektik vazgeçtik düzeni bozulmasın diye akşam servis güzergahına bakmak için gittik mahmud servisin içinden bizi görünce ağladı indi servisten keşke gitmeseydik..pek bişey anlatmadı ama bişeyler öğrenmiş takla atmaya çalışıyordu evde,arkadaşlarının isimlerini söylüyordu,eve gelince baya acıkmıştı kreş baya işe yaradı :)) yalnız akşam yatmadı sabahta uykuyu alamadı yavrum kalkamadı üzüldüm yaaa babasıda tabi bu yaşta çocuk nasıl kalksın felan imalarda bulunuyor napalım herkesinki kalkıyo dedim ama içten içe kıyamadım

X