2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

merhabalar kızlar,
bu aralar akrabaları gezmekten buraya bakmaya pek fırsatım olmuyor .. eşimle telde konuşuyorduk bana "bir ara bizim eve de gelin" diyerek benimle dalga geçti
dünden beri kardeşimdeyim bizim küçük kuzulardan anca fırsat bulabildim bir göz atmaya :))
hepinize iyi günler diliyorum hoşçakalın :)))) hepinizi öptüm

selam kızlar,
nasılsınız? sanırım herkes tatilde :) eh hepinize iyi tatiller o zaman :))) hepinizi öpüyorum

kader cim nerelerdesin?
bugün koton da 100 de 70 indirimi görünce yaptıklarıma bakın..
ela uyuyunca babannem evdeydi dedim ben hemen geleceğim kız uyuyor...çıktım... sonra 1.buçuk saat kadar sonra erkek kardeşim arıyor..dedim tamam ela yaptı yapacağını.
kardeşim bir trip nerdesin den bu kız durumuyor uyanmış..hemen geliyoprum dedim geçtim eve...ben çıkar çıkmaz hemen uyanmış..beni bulşamayınca ağlamış ama nasıl ağlama tepinmiş.durduramamış kadıncağız...indiriyim belki aşağıda durur demiş indirmiş o sırada erkek kardeşim geçmiş eve onu görünce bir nebze durmuş..bunlar bei aramışlar migroslardan..
( o kadar bağımlı ki bana bıktım kızlar ya...birde gücüme giden sanki çok suç yapmışım gibi erkek kardeşim bırakıp gidiyorsun bilmem ne...sanki hep yapıyorum gibi..bir kere bıraktım başıma bu haller geldi...hani onu götürsem bişeye baktırmıyor ki..
işte böyle dertleşeyim dedim

ah canım yaa seni çok iyi anlıyorum ... helinle hiçbir şeye bakılmıyor hatta eşimle dün bu konuda tartıştık bana "niye kendine bir şeyler almadın ben gelmeden" diyor helinle bir kere çarşıya çıkayım dedim wenice elimdeki eteği kaptığı gibi dışarı kaçtı alarmlar başladı ötmeye hemen görevli geldi zaten alacaktım kız aldı kaçtı ama kardeşim şimdi getirir dedim Allahtan görevli anlayışlı çıktı gülümsedi önemli olmadığını söyledi , kendime bir etek bakayım dedim kabine girdi çıktı girdi çıktı Allhtan sabah saati ve avm sakindi yoksa cümle alem totomu görecekti
Allahtan bizimkiler helini bırakma konusnda bana karşı iyiler gerçi o da bir kaç saatliğine iyiler de fazlası olunca başlıyorlar huysuzlanmaya...bu konuda canım iyi yandığı için halen bırakma taraftarı değilim hatta boluya arkadaşıma gideceğim zaman yanımda götürecektim ama eşim izin vermeyince annemlere bırakmak zorunda kaldım... evim köye taşındı ama benim 5 günlüğüne geredeye dönmem lazımdı her aradığımda bu çocuk durmuyor mümkün oldukça çabuk gel yahu zaten gelebileceğim en erken zaman 5 gün... 2009 seminer dönemi yine 5 gün bırakmak zorunda kaldım kardeşim helinin yüzünden KPSS den düşük puan almış oldu ve bunu babam dahi her yerde söyleddi hiç demedi brnim kızım bütün sene yattı son hafta gündüz helinle ilgilendi gece de erkek arkadaşıyla sabaha kadar msn de görüştü.... geçen sene mehmetle gölcük donanmaya hastaneye gittik tahli sonuçları için git gel yapmayalım dedik orda durduk sahile indik biraz karı koca başbaşa kaldık eve bir döndük suratlar 5 karış neymiş helin durmamış.. off offf bir söyle bin ah işit ama ne yalan söyleyeyim kardeşin ayıp etmiş o senin yeğenin emin değilim ama galiba tek yeğeni... sonuçta bir kaç saat idare edilmek istenseydi bir şekilde idare edilebilirdi tamam her ne kadar elanın sana bağımlı olduğunu söylesen de ela küçük bir bebek değil ki artık üstelik kreş görmüş bir çocuk...
sıkma canını eee bu arada kotondan istediklerini alabildin mi bari

neyse yalnız değilmişim:)
canım benişaşırtan da bu adana da babasına bırakıp istediğim yere giderdim.
ama gel gör burda bırakamıyorum...
birde annemler işlerine geldiği gibi benim ihtiyacım olduğunda ela ya bakma istekleri hiç yok ama şu an itibarıyla ela evde yok az evvel aldılar kızımı arabamı gittiler nereye gideceklerini bile demediler doğru dürüst sende gel demediler aman yeter ki kafamı dinleyeyim
gitsinlerde görsünler ela sütsüz durmaz bu saatte
öyle işte söze gelince aa biz bakıyoruz gezdiriyoruz ama dediğim gibi istedikleri zaman:)
koton konusuna gelinceee iki tane elbise aldım çok hoşlar ama biraz kısalar
sonra dantel bolero aldım bir kolye ve küpe aldım çok indirime girmiş gidebilirsen git bak mutlaka hepsine 120 verdim ki bana çok uygun geldi
zamanında bir tek elbiseye o parayı verip çıktığımdan mıdır nedir
ist. da da yapacağım alışveriş şimdiden hayalini kuruyorum

kızlar merhaba:))
eşim dün geldi çook özlemişim onu şimdi de erdeğe tatile gidiyoruz :)) ehh hadi bana iyi tatiller :))
hepinizi çook öptüm..

selam arkadaşlar.biz de tatilden döndük.canımız memleketimizde evimizdeyiz.herkesin kendi memleketi gibi yok.hepinizi öpüyorum................

özlem cim hoş geldin tatilden..
kader hanııım sende geldin mi bakiiim:)
ben daha gideceğim inşallah eylülde de..birde yeniden sınav çıktı bakalım nasıl gideceksem...az can sıkıcı benim dururmum
kızlar saçlarımı kısacık kestiriverdim kısacık dedimse ensemin bitiminde...ama modeli beğenmedim...saçlarım baya dalgalı
ben daha kısa istedim aslında kuaför tepende toplanır olmaz molmaz dedi. kestirdiğim modeli de ben beğenmedim..yarın başka kuaföre gidip düzelttireceğim
inşallah değer.

kızlar nerelerdesiniz..
hemen şimdi olan bir olayı anlatacağım size çok canımı sıktı.
sonra silerim..ama bana bir yorum yapın lütfen..
annem kullamadığı dolapları çatıya atmış..bende ela ya boş defter aramak için çıktım..baktım bütün ansiklopediler odolapların içinde..yani evden çıkarmış annem onları.
benim eski bikaç kitabım vardı aldım onları...bu arada kitaplarım değerlidir benim..:)
neyse indim..anneme anne ansklopediler yukarıda dedim he attım dedi...bende anne ilerde ist.da evim olurda kütaplığım olacak zaten bana verir misin o ansiklopedileri dedim...der demez de hissettim vermeyecek..onları mehmet aldı(erkek kard.) şimdi ben bişey diyemem onlar mehmet in..bende anne o asnsiklopediler mehmet daha çocukken abone olduğumuz gazeteden alınmıştı dedim...zaten de verme evet mehmet indir onlar dedim çıktım...arkamdan bişeyler dedi durdu...
ama canım sıkıldı kızlar ya...istediğim iki kitap..bende bu evin kızı değil miyim?
nedir bu erkek evlat sevdası anlamıyorum ya.zaten bunca mal mğlk kalacak mehmet e..sanmam bize çöp kalsın..erkek ya..istediğim bir ansiklopedi aldığım tepkiye bak..çok canım sıkıldı...

canım yazının başında fi tarihinden kalma, üstelik bilgilerin çoğunun eski olduğu ansiklopediler için niye bu kadar sıkıntı yapıyor dedim ama sonları okuduğumda asıl meselenin kitap, mal mülk değil de ayrımcılık olduğunu gördüm. biraz farklı versiyonunu ben de yaşadım önceleri çok zoruma gidiyordu ama zamanla umursamamaya başladım hatta bazılarına göre yanlış olacak ama bütün sıkıntımı eşimle paylaştım... benim bütün sinirimi , öfkemi dinler beni sakinleştirir yeri gelir o da benimle kızar bir güzel beni rahatlatır :) haa yüzlerine söylemek daha iyi değil mi diyeceksin belki bunu da denedim ama ne annem ne de babam hiç yorum dahi yapmadılar hele babam benim abarttığımı söyledi.. ben de artık susuyorum hiç bir şey demiyorum sadece artık herşeyi zamana bıraktım....
o yüzden sana tek tavsiyem değiştiremeyeceğin durumlara üzülme artık .. Allaha çok şükür istediğin zaman istediğin kitabı hatta daha iyilerini alacak durumun var sıkma canını... ha onlarla açık konuşunca durumun düzeleceğine inanıyorsan konuş ama sonucun pek değişeceğini sanmam... bu nedenle böyle şeyler için o güzel başını da o yeni saçlarını da üzme canım.... tamam mı?

canım sağol..
en baştanda beni anlamışsın..bende bu huy var kitapları çok seviyorum eski de olsa bana ne biliyim kıymetli gibi felan gelir..
aslında istesem en iyilerini alırım dediğin gibi...
tee kaç yılının ansiklopedileri..ama hani yüzüne bile bakılmaz ama isteyince kıymetli olurya o hesap oldu..kıymetleniverdi..
birde köyde en ücra yere atmışlar işlemeli bir dolap var aklımda ama inan istesem mi istemesem mi bilemedim...köydeki evde bile değil üst tarafa yapılan garaj gibi eski alet edavatın olduğu yere atmışlar..yani gözden çıkarılmış belli...ama istemeyeceğim...bana sandık bile konulmadı...sema ya konuldu mehmet e alası konulur zaqten..onu da istemeyeceğim diyorum ama bu sandıkları dedemin babası yapmış zamanında antika gibi...kıymetli bir yandan..bir yandan hakkım yok mu diyorum...
ya allah biliyor ya...hangi çocuğa çok değer veriliyorsa ileride o çocuktan bişey beklesinler artık ne diyeyim...bazen gücüme gidiyor...
zaten kaynanamlarda bunu yaptı eşim okumuş die bir çöp bişeye karışmadılar..öteki oğulları okumamış diye evleri vardı verdiler araba aldılar düğünlerini eşyaşlarını herşeylerini yaptılar..biz kendimiz yaptık herşeyimiiz..ama kim kıymetli sanırım eltim kıymetlidir...
o taraftan zaten böyle şanssızım...bu taraftan da erkek evlat olmadığımdan şanssızım...bu gibi şeyleri ilk defa bu kadar ağır dile getiriyorum...demek dolmuşum..

selmacım aynı şey bizde de vardı.annem hep abimi kayırır gelinin sürekli yüzüne gülerdi.babam kızları tarafındaydı.annem vefat etti şimdi onun yaptıklarının aynısını babam yapıyor.oğlundan olan torununu bile bir başka seviyor.annem çok hasta 3 ay geçirdi.ablamla ben her türlü savaşı verdik.bunları gören babam yine de oğlunu başka tutuyorAMA BENİM ÇOK UMRUMDA DEĞİL.TEPEDE ALLAH HEPİMİZİ GÖRÜYOR.şUAN BABAM YALNIZ HERŞEYİYLE YİNE BİZ İLGİLENİYORUZ.FANİ DÜNYA.ÇOK TAKMAMAK LAZIM.ANNE BABALARIN BELKİ DE ELLERİNDE OLMADAN BÖYLE DAVRANIŞLARI OLUYOR.MİRAS MESELESİNE GELİNCE ABİMİN DURUMU BİZDEN ÇOK ÇOK ÇOK İYİ.AMA ANNEM ONA AYRICA VERİLECEK YERLERİ VASİYET ETTİ.BİZ DE VERMEK ÜZERE İMZAYI ATTIK.SAMİMİ SÖYLÜYORUM ANNEMİ 3 AYDA KAYBETTİKTEN SONRA HİÇBİRŞEYDE GÖZÜM YOK.ALLAH SAĞLIK SIHAT VERSİN BİZİMKİ BİZE YETER

kızlar tekrar merhaba,
aslında tatilimizin son günü arefe sabahı burda epey bir şeyler yazdım tam gönder düğmesine bastım ki internet kesilmiş yazdığım onca şey heba oldu ramzan misafir derken anca kendimde oturup yazacak gücü buldum ....
öncelikle hepinize gecikmiş de olsa hayırlı Ramazanlar diliyorum...inşaallah Ramazanla aranız iyi gidiyordur... burda bu sene havalar güzel üstelik dün epey bir serindi hatta yağmur bile yağdı:) selmacım ve sevcancım adana ve antalyayı düşünemiyorum Allah yardımcınız olsun ...

kızlar tatilde bir şey dikkatimi çekti otel maşallah bol çocuklu bir oteldi, nereden gelirsek gelelim, nasıl yetişirsek yetişelim annelerin tepkileri hep aynı :) örneğin helin çok yavaş yiyen ve ben sürekli " o kahvaltını bitirmezsen denize gidemezsin veya o yemeği bitirmezsen gezmeye gidemezsin" gibi tepkilerde bulunuyorum az sonra aynı iki masa ötemdeki bayan aynı şeyleri söylüyor, daha sonra öte masalardan da benzer cümleler Allahım birden kendi yansımalarımı görür gibi oldum
ufak bir kaza da atlattık ama çok şükür bir ciddi bir şey değildi... hani şu çocuklar için eğlence amaçlı şişme büyük oyuncaklar var ya çocuklar üzerinde koşup oynuyor zıplıyor, enerjilerini atıyorlar :) helin onlara binmek istedi daha önce de iki kere bindiği için tekrar bindirmekte bir sakınca görmedik daha bineli 2 dk. bile olmamıştı bizim kız nasıl çığlık atıyor bağırıyor meğer şişme bir köpek var ona bine binmek isterken yaşça büyük bir çocuk gelip bunu itmiş bir de serçe parmağını ezmiş yavrum ona feryat ediyormuş hemen önümüzde olduğu için çabucak helini aldık ama serçe parmağını diğer parmaklarından ayrı tutuyor bir nasıl ağlıyordu eşim bir taraftan diğer çocuğa ve ailesine söyleniyor bir taraftan helini sakinleştirmeye çalışıyordu çocuk ta olsa olsa en fazla 7-8 yaşlarındaydı eğer biraz daha büyük olsaydı eşim kesin çocuğu fena fırçalardı.. parmağı ayrı tutunca acaba kırıldı mı diye korktuk zaten incecik elleri bir de serçe parmağını siz düşünün artık ... avucunu aç kapa diyoruz yapamıyor bir de acıyor deyince biraz bekleyip doktora götürmeye karar verdik ... Allahtan bebek arabasında sütü hazırdı sütünü vermeyi teklif edince biraz sakinleşti, oturttum arabasına verdim sütü de eline , az sonra epey bir sakinleşti... bir de helinin bir özelliği var sırf keyfine biberondan süt içer ... içer ama içerken de bir eliyle biberonu tutarken diğer eliyle de kendi saçlarıyla oynar :) bir kaç dk. sonra baktığımda o acıyor dediği parmağıyla saçlarını karıştırıyor, krılma veya çatlama olsa o parmağını oynatamaz hemen eşime gösterdim de o da rahatladı biraz ama halen söyleniyor ... eşim helin konusunda aşırı korumacıdır, helini iten çocuğu bindiği zamandan beri takip ediyormuş çocuğun davranışları bir tuhafmış, bir nevi özürlü gibi, dua etsin o daha çocuk biraz daha büyük olsaydı ben yapacağımı bilirdim diye çemkiriyor ... ne bileyim anne baba yüreği dayanamıyor çocuğun canının acımasına ama karşımızdaki de nihayetinde bir çocuk dövülmez sövülmez.... ama en azından ailesi yanımıza gelebilirdi diye düşünüyorum şahsen benim çocuğum böyle bir şey yapsa aileden özür dilerim çocuğumu da o oyuncaktan indiririm....

kızlar tamam ramazanda biraz zorlanıyoruz ama arada bir bakın bir merhaba deyin :)
hepinizi ve kuzularınızı çok öpüyorum kızlar
hepinize iyi ramazanlar diliyorum... allah bu ayda ettiğimiz duaları kabul etsin....

kızlar ya ben son iki yorumun silinmesini istiyorum ne yapacağım=??

canım sana "kendi mesajının üzerine gel , sağ alt tarafta düzenle düğmesi vad ordan düzelt" diyecektim emin olmak için baktım ama o düğme kaldırılmış mı ne anlaymadım :26::26:
bu mesajı yazdıktan sonra gördüm sanrım o düğme belli bir süre aktif...

Son düzenleme:
iyi sahurlar kızlar :))
yarın inşaallah izmite dönüyoruz :) bir gün kalıp ertesi sabah uçakla evimize döneceğiz ( oraya dönmeyi hiç istemiyorum desem yalan olmaz gelecek yaza kadar ailem,i göremeyeceğim.....

eskiden aynı durumları ben yaşardım.bunlar çok sonradan buruk şekilde hatırlanan aslında tatlı sıkıntılar.şimdi eskiden yaşadığım şehri düşününce gözlerim doluyor ve özlüyorum.oysa o zamanlar burdan kurtulsam derdim.Allah başka dert vermesin.hayırlı yolculuklar ve şimdiden evin
e hoşgeldin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…