2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ebrucum annenin yanına nasıl göndercen dayanamazsın özlersin hem senin hemde bebeğin açısından baya olumsuz olur.ALLAH inşallah bakıcı arayan herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın.ben en iyisi bakıcı araştırmamı genişleteyim senin oralarda bakıcı bulursam haber veririm.bebekler için kreşlerde olabilir en son çare ama orda da sanki bebekler sevgisiz kalıyorlar bir sürü bebek hangisine sevgi göstersinler karnını doyurup altını değiştirmeye anca yetişirler

kızlar merhaba!!

herkesler gelmiş bakıyorum da!! oh oh:sm_cool:
kızlar emzirme süreleriniz hakkında sormuştum ama kimseden bi yanıt çıkmadıı:uhm::uhm:

günde kaç kez kaçar dk.. emziriyorsunuz??
bebeişlerin uyku düzeni var mı?
kakalarda değişim var mı??

ben 2 saatte bir 20dk. emziriyorum. 10dk. bi göğsümü, 10 dk. diğerini..

birde bizim minnoşun kakası katımsı kıvamlı oldu daa:uhm: ve parlak sarı anne sütü ile beslenen bebişlerin öyle oluyormuş da sanki son dönemlerde daha katılaştı gibime geliyor..

sizler de yazarsanız sevinirim..

bir de tatile çıkıcaz. ama yoldan ve oradaki hava değişiminden endişeliyim:a015: deniz kenarında nasıl koruyacağım minnoşumuzu esintiden?? hadi güneşten korurum da..
birde ilk defa uzun yola çıkcaz bebişimle. her iki saatte bir emzirme molası tabi..
hayırlısı bakalım nasıl olacak??

hepinize sevgilera.s.

happy__spk bizde deniz kenarından yeni geldik. geceleri serindi o yüzden yanıma uzun birşeylerde aldım. benim kız 2.5 aylık. dr 10 dk dan fazla deniz kenarında kalmasın dedi. güneşten etkilenmesin diye vichy nin bi kremi var 50 faktör lü onu tavsiye etti. biz gittiğimizde kızımıda götürdük. bi kere denize soktuk. sadece ayaklarını. bir kaç kez başında şapkayla güneşe çıktık. tabi ozun kalmadı en uzun kaldığı 1 dkdır. ama dışarda durmadı deniz kenarında puset in içindeydi ve rüzgar zarar vermesin diye tülbent de örttüm pusete. sevgiler. iyi tatiller :dance:

happy emzirme üresi aralığı felan bakmıyorum ben hiç huzursuzsa veriyorum istiyorsa emiyor hangi göğsüm doluysa onu veriyorum çünkü akıyor.kakası hala sıvı daha bi yoğunlaşma yok

aynen bende hiç süresin bilmiyorum ikisine veriyorum zaten dolu dolu çektkten sonra süt azalınca bi daha vermiyorum oda yetiyo zaten

heppy cim bende nezaman ister huzursuzlanırsa ozaman emziriyorum kendi belli ediyor zaten. bi göğüsümde süt azaldıktan sonra hala emmeye devam ediyorsa diğerini veriyorum yoksa bidahaki sefere saklıyorum diğerini:))

uyku düzenimiz bizim nerdeyse doğduk doğalı var. önceden akşam yatırırdım kendisi saatlerinide kalkardı 2 3 saatte bir şimdi 9.30 10 gibi yatıyor sabah 7 ye kadar uyuyor. amama ben yatmadan önce geç yattıysamemziriyorum tekrar uykusu arasında. acıkırsada uyanıyor kendisi 1 kere 3-4 gibi.

kaka bazen bizdede değişebiliyor katılaşıyor sıvılaşıyor onda bi problem yok merak etme.

güneşten ve yoğun rüzgardan koruman yeterli zaten anne içiçgüdün yaptırıcak sana olması gerekenleri:))) umarım ilk tatiliniz çok güzel olur. iyitatiller...

bende mayıs annesiyim mayıs 13 de bi kızım oldu adı ecren şimdi 3 aylık allah hepimizin çocuklarını analı babalı büyütsün inşallah (amin)..:)

merhaba kızlarr bugün alışverişe çıktık eşime ve mahmudla merti götürmedim babannesi evde baktı ona.malum erzuruma gidilecek ordaki tüm halalar amcalar toplam 8 aşle oluyo mahmuda ve merte hediyeler göndermişler bizde onlara göndermek zorunda kalıyoruzkafamçokkarıştı neyse baya bişeyler aldık geldik merti yatıramamış babanne yani yüz üstü yatırmayı yapamamışanlattım ama yapmaya korkuyobenneyaptımki emince uyudu tontişim.bizim yatağımızı pek seviyor sere serpe yatıyo :roflol: birde ben kendi yattığım tarafa yatırdım belki kokumu alıyordur :1hug:

emzirme konusunda ben hiç telaş etmiyorum..hangisi doluysa onu veriyorum..hangisi olursa olsun emiyor muhammedim...yalnız ben sık sık kusmasından çok yoruldum..bir kaç saat içinde 3-4 kere üst değiştiriyorum..makinaya atmaktan gına geldi..birkaç gündür elimde yıkayıp asıyorum.. kıyafet yetiştiremiyorum

ridacığım kusma konusunu dr bi danışsaydın bizim dr umuz bana özellikle sormuştu kusması varmı diye olmadığı için sormadım bende bişey belki bi sebebi vardır veyahutta ilacı felan vardır.

Yasemincim bende kuzumu yüzüstü yatırıyorum birde battaniyeyi çarşafladım yere seriyorum Muhammed Efe'mide yüzüstü yatırıp ayaklarına elimi destek verdirip emekletiyorum kendi kendine emeklemeye çalışıyor kollarıyla destek alarak bir baştan bir başa gidiyor yattığı yerden kalkmaya çalışıyor sizlerde bu tür hareketler yaptırıyormusunuz
Ridacım kusması 1/2 defa normalde seninki fazla galiba doktora gidemiyorsan sağlık ocağına ara sor canım özellikle her gittiğimde kontrole soruyor hemşireler kusması falan oluyormu diye inşallah önemli birşey değildir belkide sıcaklardan olabilir
Emzirmeyide sık sık emziriyorum dakikada tutmadım hiç doyana kadar emiyor zaten doyunca eliyle ittiriyor kuzucum
Sağlıcakla kalın ....sevgiler a.s.

kızlar artık benimde sürelerim yok oldu bu aralar doğru düzgün emziremiyorum, istemiyo ne zaman isterse emzirme olayını da ben bilemiyorum 2 saat geçince acıkmıştır deyip deniyorum. bazen vıyak vıyak bırakıyorum.. 15 dk. sonra yine deniyorum.. bazen alıyor bazen almıyor, keyfine göre?? anlamıyorum..:uhm:

birde dr. her ağladığında yada huzursuzlandığında memeyi dayama :) demişti.. onun için önce sakinleştirmeye çalışıyorum sonra..
bazen de birini reddediyo, diğerini deniyorum onu emiyo??

işimiz var bu beyefendiyle.. çok nazlı canımm:asigim: ama yine de çoookk tatlııııııı:1hug:

Allah yavrularımızı bizlere bağışlasın, sağlıkla; analı babalı büyütmeyi nasip etsin!

hepinize sevgilera.s.

maşşallah oğluna eyülücüm emeklemeye başlamış :1hug: nası itiyo memeyi annesi yerim ben onuuu sırnaşık şey bende yere yatırıyorum mertimi sırt üstü yatmayı hiç sevmiyo yüzüstü koyunca kafasını kaldırıyo dirseklerinin üstüne yükseliyo ama daha pek ilerlemiyo yerimseniben abisinin arabalarına oyuncaklara bakıyo sonra abisi kıskanıp alıyo oyuncakalrını:1rolleyes:

meraba kızlar
yeni arkadaşlar katılmış hoşgelmişler hayırlı olsun bebişleriniz
ridacım benimkide bazn kusuyor dra sormuştum dr kilo alımı normal ise kusma fazlalık atıyor demişt
bizimkide çok terliyor o yüzden çok üst değişiyoz
bende ne zaman istese veriyom memeyi ama bizimki memeyew çok düşkün hiç çıkmak istemiyor
ya bide hiç yüzüstü durmuyo hemencik ağlıyor ya sırt üstü duracak yanında biri olacak onla konuşacak yada ayakta yüzü dışarıya dönük bi şekşlde gezecek
şimdi kucağımda meselas ağlıyo kalk gezdir diye yaramaz şey

Ridacım bende birinci ayın sonunda bebek kusunca doktora sormuştum o da bana az ve sık emzirmemi emzirirken bebeğin yarı oturur pozisyonda olmasını ve emzirdikten sonra yine yarı oturur pozisyonda biraz beklemesi gerektiğini söyledi. Yani başının altına yastık koyup yarım saat kadar bekleteceksin ama yatırdığında bebeği takip etmelisin..Muhtemelen seninki çok emiyor ve fazlasını çıkarıyordur. Ama bazı bebeklerde reflüde olabiliyor.. Ben bebeğimi yüzü dışa dönük tuttuğumda bütün gün kusuyor bugünde oldu bazende bacaklarını karnına çok çekiyor o zaman çıkarıyor. Her zaman iki göğsünü değilde birer saat arayla bir göğsünü verirsen işe yarabilir .Her emzirme sonrası kıyafetinin üstüne 2-3 kat kağıt peçete koyarsan kıyafetlerinide kurtarabilirsin belki. Kilo alımında sorun yoksa ve huzursuz değilse kusması normaldir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…