2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

biz daha şehir dışı yapamadık. 1- 2 hafyaya kadar yaparız tatile çıkmayı düşünüyoruz umarım güzel geçer. geçen sene eşimin memleketi trabzona gidip gezmiştik bigüzel ilk tatilimizdi busene ise tontişle başkabiyerlere gidicez bakalım nasıl geçicek:))))

bizim aşımızın yeride iğnenin yeri belli sadece kızarıklık kabarma filan yok daha. 1 ay içinde olur demişti hemşire. bide 3 gün yıkamadık öyle dediler bizimkisi çok olmuş biraz. ben yaptırdığım gün yamurluydu hava serindi ogünler allahtan yıkamadım bende

Bizdede cok hafif aşı yerinde kızarıklık var..hala bir iz yok.nerdeyse bir ay olacak.
Hemşire 3gün banyo yapılmaması gerektiği söylemişti ama bizde duramadık..napalım kriz anını ancak banyo durduruyor,ve birgün banyo yapmasa hırçınlaşıyor bebeğim.bende aşı yerine birşey sararak banyosunu yaptırdım,bana göre koluna su gelmedi.

maşallah baya şaslı gelmiş kızın. sakınan göze çöp batıyor çokşükür bizde hasta olmadık hiç. öncedende gidermiydiniz bukadar sık sehir dışınaya özendim valla git babam git bitmiyorgamyoncuiremsusırnaşık şey

ağrı dağınamı tırmancaktın aayy çok komik koca göbüşle:roflol::roflol::roflol: kız tırmansaydın tv ye çıkardın ne güzel. ŞOK ŞOK ŞOK KOCA GÖBÜŞÜYLE AĞRI DAĞINA ÇIKAN KADIN AZ SONRA....:roflol::roflol:

merhaba kızlar mert bugün pek uyumadı yani uykuları çok kısa sürdü uyandı mızırdandı felan sabahtan bu saate kadar onunla uğraştım bi banyoyu temizleyip birde yemek yaptım onlarıda nasıl yaptım anlamış değilim doğrusu:bbo: mahmududa uyutmuşken hazır bi bakim dedim sizlere.
betülcüm maşşallah iyi gezmişsiniz ben cesaret edemiyorum erzuruma gitmeye orda köye felan gidicekler orda 1 hafta kalıcakalr ben köyü pek sevmiyorum bebek küçük hem mert hemde mahmud ilgilenemem diye ben gitmiyorum babası mahmudu alıp gidicek.oğlumu çok özlücem senağlama

kızlar benim belki işe erken başlama durumum olabilir daha kesin değil ama ağustos yada eylülde belli olcak bakıcı bulmam lazım benim eski bakıcı ben evdeyim die 1 yıl başka çocuğa bakıcak fisfisfis o yüzden o gelene kadar en azında nbirine ihtiyacım var eve gelicek çocuğu çıkarmak istemiyorum bi tandığı varmış benim bakıcnın onunla görüşcem kadın tatşildeymiş gelsinde.bakıcı maaşlarıda tavana vurdu yani ben 350 veriyordum şimdi 500 alıyomuş bakalım ne kadar isticek kadın:1ninca: zaten sigortaa için çalışıyo olucam bi kaç yıla bakıcı maaşları bu kadar artarsatatlicadiarzu

betül canım sende harikasın vallaa ben son günlerimde korkudan evden çok uzklaşamıyodum bile

yasemincim canım keşke erken başlamasan işe ya çok zor olacak sana hem yorgunluk hemde aklın kalacak evde zor ya
sen zaten maaşıda verecen bakıcıya çok ya 500
arkadaşım diyarbakırda tuttu geçen sene haftanın 6 günü 300 verdi
ben bu sene çalışmayacam ücretsiz izin alcam bi haftalığıbna okulagitcem okadar inş
bakıcıyada vermeycektim görümcem bakacKtı ama ona bile güvenemedim

benim de 14 ağustosta işe başlamam gerekiyor..annem memlekette annemi babamdan yine ayırıcam ama mecburum..annemlerle aynı binada oturuyoruz o nedenle içim rahat..Allahtan annemlerin de yazlığı var burda..yoksa ne yapardım..kimseye bırakamam 3 aylık bebişimi...ee iş yerim yakın öğlen emzirmeye gelirim...zaten süt izni için akşam 1,5 saat erken çıkacağım...
yerime birini getirmişlerdi geçici olarak, ona da kalk ben geldim demek zor olacak sevmiyorum bu tür işleri...bu nedenle bir hafta önceden gidip durumu haber vermem geliyorum demem lazım

slm kızlar...hepinizi iş telaşı sarmış Allah yardımcınız olsun...bizim kendi işimiz olduğu için benim böyle bir problemim yok...ama niye yalan söyliyeyim evde oturmaya alışık olmadığım için özlemiyorda değilim...1 yaşına kadar ben bakacağım oğluşuma daha sonra anneme vereceğim..çalışmakta istiyorum çünkü ev hanımı olmak bana göre değil..eşimin eline bakıyormuşum gibi hissediyorum kendimi alışık değilim çünkü...umarım anlamışsınızdır beni...

merhaba kıslar. bizde kızımla deniz kenarından geldik. bebiş küçük olduğu için doktorumuz 10 dk dan fazla durmayacak deniz kenarında dedi. bi kere ayaklarını falan soktuk suya. 10 adımda gölgeden güneşe doğru gittik geldik o kadar. tabu yinede koruyucu kremlerden sürdük. esinti zarar vermesin kızıma diye. benimbebiş de 21 temmuzda olmuştu aşıyı. herhangi bir kızarıklık falan yok.

bu bakıcı fiyatları ist harici böyle heralde. burda kaaaaç sene önce 500den başlıyordu şimdi haberim yok valla çalışma sorunum olmadığı için allah kolaylık versin hepinize canlarım:1hug:

benim annemde gelemiyo kayınvalide zaten yaşlı kendine bakamıyo çocuğu güvenip bırakamam.mecbur başlamam gerekecek yoksa 1 yaşına kadar ben ücretsiz izin alıp bakıcakttım dahasonra bakıcıya bırakıcaktım.bi kadın var oda tatildeymiş aslında kadının pek ihtiyacı yok gibi çalışmaya ben ihtiyacı olsun istiyorum tok bakıcı yarın çeker gider beni ortada bırakır betül sanırım seninle ben varız beebğini bakıcıya bırakmak zorunda kalacakbenneyaptımki

Sizleri ara ara takip ediyorum anneme geldikçe

Çalışma konusu benide düşündürüyor kızlar kuzuma annem bakacak ama nasıl ayrı kalıcam ondan gün boyunca onu düşünüyorum 1 eylülde raporum bitiyor uyurken bile başına kaç defa gidip onu seyrediyorum ayrılmak zor gelecek çalışmamayı bile düşünüyorum ondan ayrılmamak için

Annesi kurban olsun ona gözünden bir damla yaş aksa sanki benim içime akıyor o yaş
Allah herkese evlat sevgisini tattırsın yavrularımızı yaradan bizlere bağışlasın

Sağlıcakla kalın...sevgiler :1hug: kuzularada öpücükler

merhaba guzel anneler
sizler neguzel saglıcakla bebişlerinizi kucagınıza aldınız allah bagıslasın:1hug:
darısı bızlerın başına bende eylul sonu dogum yapıcam
bişey sorucaktım sizlere
sizler tecrubelı oldugunuz için en iisini bılırsınız..
ben 32. haftada rapor alıcam calısabılır raporu 35. haftadada calısamaz raporu alıp işten ayrılıyorum 1 sene kendım bakıcam ogluma calısmayacagım yani, peki işe baslamasamda ssk parası alabılıyormuyu:uhm: bıde nekadar verıyorlar sızler aldınızmıCADIARZUbana bılgı verırsenız cok sevınırım
a.s.

serencim 32.haftada 37.haftaya kadar çalışabilir raporu veriliyor 35 değil.doğum yapınca doğum öncesi iznin bitip doğum sonrası 8 haftalık iznin başlıyor bu 8 haftalık izninin bitiminde işten ayrılabilirsin zaten evdesin işe gitmicene göre bu 8 hafta sonunda işten ayrılabilirsin.aylık sgkdan alıcan parada maaşının 3 de 2 si olarak hesaplayabilirsin 50 ytl emzirme yardımı var sanırım.ben doğum öncesi ve sonrası ayrı ayrı almadım maaşımı iznimin heps bitince aldım gerekli evrakları sgkya verdikten 2 gün sonra kimlik fotokopinle pttden alabilirsina.s.

cnm bılgıne cok tesekkur ederım ozaman patronumla konusmam gerek 35. haftada işten ayrılıcam cunku 37. haftada ayrılamıyorum ozaman 2 hafta daha benı sıgortalı gostersınkı bende 37. haftada gıdıp rapor alabıleyım dımı
cnm bıde 8 hafta sonra işten ayrılabılırsın demıssın zaten dogumdan sonra hıc calısmayacagım ya 8. hafta sonunda tekrarda sskya gıdıp cocugun kımlıgını dogum bılgılerını verıpte alıyorum dımı paramı!! bıde emzırme parasını tek seferlıkmı verıyorlar yoksa aydana ayamı 50 ytl verıyorlar onuda ssk paramı alınca verıcekler dımı cnm
of kusura bakma cok bogdum senı ama ınan bılmıyorum o yuzden sızlerden bılgı almak ıstıyorum
cok saol şimdiden:1hug:a.s.

evet canım ne olur ne olmaz 2 hafta daha yapsın sigorta. 8.hafta sonunda gidebilirsin yada doğum yaptıktan sonra da gidip alabilirsin paranı doğum iznin bitincede kalan maaşını alırsın.sgknın istediği evrakları tam bilmiyorum sitesinde belki vardır yada iş yerine sor onlar bilir ....emzirme yardımı malesef 1 kerelik canım sanki bi kere emziriliyo :))

VALLA YAA DOGRU DEDIN EN AZ 6 AY EMZIRILECEK 6 AY 50 VERSELER YAA:icecream:
COK SAOL CNM BILGILERIN ICIN
BEN PATRONUMLA KONUSIM 2 HAFTA DAHA SIGORTALI TUTSUN BENİ
DEDIGIN GIBI NOLUR NEOLMAZ SONRA 2 HAFTAM EKSIK DIYE PARAMIDA ALAMAM DEVLETE GUVEN OLMAZ VALLA:)))
COK SAOL CNM ALLAH BEBISINIDE SIZLERE BAGISLASIN MURVETINIDE GORMEYI NASIP ETSIN
INSALLAH BENDE SAGLIKLI SEKILDE BEBISIMI KUCAGIMA ALIRIM
AYY INSALLAH NORMAL DOGURURUM YAA :dance:
OPTUM SENİ ŞEKER COK SAOL TEKRARDAN MMMMMMMMMMMMUUCUUUUKKSSS:1hug::1hug:a.s.

Bende çalışacağım sanırım yani sınavlardan birini kazanırsam çalışmayı düşünüyorum..Eşimin iki bankacı kuzeni çocuklarına bakmak için istifa etti.. Birinin kızı küçük yaştan beri bakıcıda çocuk yazık kafayı yemiş insanlara tuhaf tuhaf bakıyor..Eşlerinin işleri iyi olduğu için ikiside "çalışmasak da olur zaten aldığımı maaş bakıcıya gidecek " diyorlar. Ama bizim durumumuz farklı çünkü eşim tek maaşla evi geçindirmekte hayli zorlanıyor. Benim vergi borçlarımı ailem ödüyor. Ama bende bakıcı konusunda çok sıkıntılıyım. Malum kayınvalide ile aramız buz gibi bu aralar, annemde uzak bakalım oğluş bir yaşına gelene kadar bir işe girersem belki de annemin yanına gönderirim.. Annemden başka kimseye güvenemem sanırım ya..İnsanlar bu devirde bi garip zaten, bakıcının kendi iyi olsa bile akrabası eşi dostu kötüniyetli olur diye korkuyorum ( Eğer işin içinden çıkamazsam belkide kreşe veririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…