2008 mayıs anneleri "1 yaş" doğumgünü için neler yapıyorsunuz?

casser

öğrenci anne...
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2007
399
0
Arkadaşlar bebişlerin doğumgünü yaklaşıyor.Neler yapcaksınız özel?Fikirlerimizi burada paylaşalım mı?

heh canım ya.. ben de bu konuyu açacaktım çok denk geldi:) süpperrsin. diyodum kimsede tık yok mu? tabii ki bir süredir oğluşumuzun ilk doğum günü partisinin heyecanı sardı beni ve eşimi. bugün ve az önceye kadar:) netten fikirler araştırdım. çok güsel procelerim varhihoyyyt notlarımı aldım. ben böyle sistemli çalışmayı severim de.. zaman genişken daha yavaş yavaş şekillendirmeye başlamak istiyorum. sonra sıkışıp hiçbir hazırlığımın eksik olmasını istemem. paylaşıcam tabii ki bunları. ama şu saatte pek beynim basmıyor doğrusu. kafamçokkarıştı yarın yazarım. diğer fikirleri de değerlendiririz..
sevgilera.s.

daha çoook var gibi geliyor ama yaklaştı hakikaten en geç doğan mayıs bebeği benim kızım olduğu için siizn fikirlerinizden biraz kopya çekerim artık:)

ben kızıma beyaz bir elbise beğendim onu alacağım. doğduğu gün de beyazlar içindeydi çünkü.. sonra şu kelebek kanatlarından alıp takacağım minek beyaz kelebeğim olacak kızım. sonra gidip güzelce bi fotosunu çekeceğim.. doğum günü pastası için bakınıyorum nasıl bişi olabilir diye.. öyle.. bu arada fikirlerinizi yazsanız ya kızlar

ya kızlar kızlara çeşit çok ne güzel ....bende bi pantolon bi badi alırım herhalde:))) yalnız mumları alperenmi üfler muharremmi üfler orası meçhul:))) ikiisnide kutlayacağız artık... bende düşünüyorum doğum günü yapmayı geçen sene muharreme yapamadım eltim bebeğini kaybetmişti:KK43:(( onun için muharremde alperenin yanında üfler..

bende boyle bi konu açmayı düşünüyodum arkadaşımızın açması çok iyi olmuş inanılmaz bi heyacan var bendede kafamda bişeyler düşünüyorum ama tam toparlıyamadım bide çalışıyorum hazırlıklar falan umarım yetiştirebilirim

bide ilk doğum günü bizim mi acaba 3 mayıs doğumlu benim kızım

kızlar genelde büyüklere yönelik yiyecek içecek falan yada onlar düşünülür ya işte, ben gördüğüm doğumgünlerinden farklı olsun istiyorum. netten aldığım fikirler şöyle:

çocuklar için bir odayı tahsis edeceğim. oğluşumun odası bizimkiyle henüz. ama uygun bir boş odamız var. o odayı çok müthiş süslemeyi düşünüyorum. parti odası:)
balonlar, üzerleri 1 rakamlı, oğluşumun harfleri yazan. renkli kartonlarla çiçekler, balıklar, gemiler, ağaçlar falan aklıma ne gelirse. çocukların fotosunu çekmek için bir duvar fonu. muhtemelen oğluşumun doğum günü konseptli. yani onun resmi ve partisinin olduğunu belirten. kapıya camlara süslemeler. çocuklara huni şapkalar. çocukların o kahramanlı peçetelerinden, renkli bardaklar, adamlı büyük kurabiyelerden. gelen davetlilelere hatıra olarak oğluşumun resmi olan bi küçük çikolata gibi birşey. onu daha tam netleştirmedim. bunların çoğunu kendim yapmak istiyorum el emeği ile. ama eminönünden de yardım alabilirim bazı şeylerde illa ki;:eek: oğluşuma da ıkeadan pasta üzerinde mumlar olan bir şapka almıştık:) çok komik. onu takıcam. pasta olarak da açık mavi renkte büyük1 rakamlı pasta düşünüyorum. oyuncakların tümünü ortaya dökücem oyun alanı onların o oda çünkü. cd yi de o odaya taşıyacağım ve oğluşumun sevdiği dümtek tek ve fark var şarkıları eşliğinde djlik yapacağımsositosositosengözlerimebaksanab her çocuğu da birer balonla yollayabilirim.

nasıl? fikirlerinizi yazın. sizler neler eklersiniz?

kızlar genelde büyüklere yönelik yiyecek içecek falan yada onlar düşünülür ya işte, ben gördüğüm doğumgünlerinden farklı olsun istiyorum. netten aldığım fikirler şöyle:

çocuklar için bir odayı tahsis edeceğim. oğluşumun odası bizimkiyle henüz. ama uygun bir boş odamız var. o odayı çok müthiş süslemeyi düşünüyorum. parti odası:)
balonlar, üzerleri 1 rakamlı, oğluşumun harfleri yazan. renkli kartonlarla çiçekler, balıklar, gemiler, ağaçlar falan aklıma ne gelirse. çocukların fotosunu çekmek için bir duvar fonu. muhtemelen oğluşumun doğum günü konseptli. yani onun resmi ve partisinin olduğunu belirten. kapıya camlara süslemeler. çocuklara huni şapkalar. çocukların o kahramanlı peçetelerinden, renkli bardaklar, adamlı büyük kurabiyelerden. gelen davetlilelere hatıra olarak oğluşumun resmi olan bi küçük çikolata gibi birşey. onu daha tam netleştirmedim. bunların çoğunu kendim yapmak istiyorum el emeği ile. ama eminönünden de yardım alabilirim bazı şeylerde illa ki;:eek: oğluşuma da ıkeadan pasta üzerinde mumlar olan bir şapka almıştık:) çok komik. onu takıcam. pasta olarak da açık mavi renkte büyük1 rakamlı pasta düşünüyorum. oyuncakların tümünü ortaya dökücem oyun alanı onların o oda çünkü. cd yi de o odaya taşıyacağım ve oğluşumun sevdiği dümtek tek ve fark var şarkıları eşliğinde djlik yapacağımsositosositosengözlerimebaksanab her çocuğu da birer balonla yollayabilirim.

nasıl? fikirlerinizi yazın. sizler neler eklersiniz?

canım fikirlerin çok hoş ama bizde çok fazla küçük olmıyacak kuzenleri sadece ikranın bende senin gibi bi odayı balonlarla üzerleri nazar boncuğu ve bir yazılı olan süslemeyi düşünüyorum heryeri süsliyeceğim pastayı ya resimli ikranın ilk doğduğu günkü resmi olabilir yada senin gibi buyuk bir harfi kızıma çok şirin beyaz bi kıyafet üzerine kelebek kanatlar yada aklımda bi kostüm var alabilirsem onu bide buyuklere yonelik pasta kurabiye gibi çeşitler daha değişik şeyler de yapmak istiyorum ama bakalım burdanda yeni fikirler çıkarsa onlarıda düşünebilirm ayyyy çok heyecanlıyım kaydirigubbakcemile2

merhaba benim küçük cadımın doğum günü 8 mayıs sanırım üçüncü sırada biz varız. ben önce eşim ben ve helin üçlü olarak düşünüyordum ama bu ilk doğum günümüz kalabalık olsun dedik biiraksilik olmazsa annemler de gelecek.arkadaşlar,bakıcımız, ev sahibimiz derken bir hayli kalabalık olacağız evim de çok küçük nasıl sığacaz bilmiyorum köyde kaldığımız için öyle yemek masası sandalye vb. almadık, üstelik okul çıkışı eve gelmem 3 ü çeyrek geçeyi buluyor bakalım ne olacak?? Neyse önemli olan gönüller bir olsun değil mi? Allahtan cuma gününe geliyor ertesi gün tatil.

ay ne güzel ne mutlu hepimize bir yıl geldi geçti doğum günlerini düşünür oldk şimdi ben şimdiden davet etmeye başladım herkesi bizimkide baya bi kalabalık olur heralde neler sunmayı düşünüyosunuz paylaşırsanız sevinirm yaş pasta olacağından tatlıya pek ağırlık vermeyi düşünmüyorm sadece kalpli kurabiyeler yaparım heralde bizdede pek fazla çocuk olmaz genelde büyükler için bişeyler hazırlıycam bide en şanslınız eda ben ve gülhanız heralde çünkü bizim doğum günümüz cumartesine denk geliyo bide saat kaçta yapmayı düşünüyosunuz benc akşam 7 gibi düşünüyorm sonra diyorm yemek sonrası olur bişey yenmez öğleden sonra olsun diyorm bu konuda kararsızım yani daha kızıma elbise bakamadm kendimede güzel bişey alırm artık görüşlerinizi takipteyim

ne güzel ya büyüdüler bide doğumgünlerini düşünüyoruz rabbim çok şükür sana canım bizim de pazara denk geliyo sanırım bizde şanslıyız :) cumartesi öğleden sonra herşeyi yapmayı planlıyorum bakalım artık

Arkadaşlar çok duygulandım..gerçekten de zaman hızla akmaya devam ediyor.. evlatlarımızın daha dün gelişini beklerken ilk doğum günü hazırlıklarını yapmaya bile başladık..Rabbim tüm bebişlerimizi anneleri ve tüm sevenleriyle; sağlıkla doğum günlerine eriştirsin..
bizim doğum günümüz 15 mayıs..perşembe günü doğmuştu cumaya geliyor doğum günü..ben de heyecanlıyım..henüz bir plan yapmadık ama..Allah nasip ederse; o gün izin kullanmayı düşünüyorum..eşim gazeteci & tv programcısı olduğundan; oğlum için bir video hazırlıyor...bizim tanıştığımız ilk günden oğlumun doğum gününe kadar olan süreçle alakalı olan filmi ailemiz için..oğlumun doğumundan bir yaşına kadar oluşturduğu video kayıtlarından bir filmi de gelen misafirlerimize sunmak için hazırlıyor..metni benim yazmamı ve seslendirmemi, fon müziğini de benim ayarlamamı istedi bakalım nasıl bişey ortaya çıkacak..
salonu süslemem gerekecek çünkü oturma odam yeterince geniş değil..doğum günü pastasında oğlumun ilk fotosu olacak...o günün anısına, stüdyoda oğlumla birlikte bir aile fotoğrafı çekiniriz, sizden yeni fikirler görürsem kopya çekerim :)) daha bir ay var..

Arkadaşlar çok duygulandım..gerçekten de zaman hızla akmaya devam ediyor.. evlatlarımızın daha dün gelişini beklerken ilk doğum günü hazırlıklarını yapmaya bile başladık..Rabbim tüm bebişlerimizi anneleri ve tüm sevenleriyle; sağlıkla doğum günlerine eriştirsin..
bizim doğum günümüz 15 mayıs..perşembe günü doğmuştu cumaya geliyor doğum günü..ben de heyecanlıyım..henüz bir plan yapmadık ama..Allah nasip ederse; o gün izin kullanmayı düşünüyorum..eşim gazeteci & tv programcısı olduğundan; oğlum için bir video hazırlıyor...bizim tanıştığımız ilk günden oğlumun doğum gününe kadar olan süreçle alakalı olan filmi ailemiz için..oğlumun doğumundan bir yaşına kadar oluşturduğu video kayıtlarından bir filmi de gelen misafirlerimize sunmak için hazırlıyor..metni benim yazmamı ve seslendirmemi, fon müziğini de benim ayarlamamı istedi bakalım nasıl bişey ortaya çıkacak..
salonu süslemem gerekecek çünkü oturma odam yeterince geniş değil..doğum günü pastasında oğlumun ilk fotosu olacak...o günün anısına, stüdyoda oğlumla birlikte bir aile fotoğrafı çekiniriz, sizden yeni fikirler görürsem kopya çekerim :)) daha bir ay var..

canım fon müziğini kayanın cennet kokulumu ve yine kayahanın ninni şarkısını seçersen çok uyumlu oluyo bende kızıma oyle bi slayt hazırladım hala baktıkça ağlarım çok güzel oluyo nacizane tavsiyem yinede sen bilirsin...

Son düzenleme:
teşekkür ederim mutlaka dikkate alacağım..ikraacığım..

ay kızlar acaip duygulandım allahıma çok şükür bu günleride görcez dedikten sonraaa
ben salonu süslüycem bol boll süs olucak oğluma papyonlu bir takım alıcak kravatta olabilir beyaz
önce onu giydirip fotoğrafcıda fotografını çektiricem pastasına gelince ben resim düşünüyorum üzerinde doruğun en güzel fotosu ve 1 tane mum rakamlılardan yiyecekleri saymıorum
masa örtüsü tabaklar falan karakterli oluyorya onlardan düşünüyorum çocuklara şapkalar tabiki kendimede şık bir elbise ooooooooooo süper ya

Biz ailecek kutlarız bu doğumgününü.Oğlumu şaşırtacak ve sevdiği bir kaç oyuncak alıp,yeni yeni farkına varıp sevdiği oyun parkına gideriz.Pasta kesip,kameraya almak da şart tabii,ileride güzel bir anı olur.Biraz daha farkına varıp,doğumgünü partisinden anlayacağı ve haz alacağı zamanda arkadaşlarıyla eğlenceli bir çocuk aktivitesine gidip,sevdiği şeyleri yaparız.

Ne güzel kızlar 1 yaşına getirdiniz bile kuzularınızı hihoyyyt Allah bize de o günleri göstermeyi nasip etsin inşallah :Saruboceq: a.s.

Merhaba 2008 Mayıs anneleri,
Ben siteye yeni üye oldum. Benim kızım da 1 Mayıs 2008 doğumlu. İlk doğumgünü heyecanımız şimdiden başladı...
Biz ilk doğum günü old. için davetli listesini uzun tuttuk ve eve sığmayacağımıza karar verdik. Bulunduğumuz şehirde çok güzel bir parti evi var orayla anlaştık. Mekan+içecekler+video çekimi ve tabiiki hizmet onlara ait, pastaları biz hazırlayacağız. Kızım için çok güzel bebek şekerli davetiye satın aldım bir tek yazılması kaldı. Gelenlere hatıra amaçlı vermek için minik çanta içinde şekerler var ve üzerinde de bebek figürü. Davetiye ayrı olmasın diye ufak süslü kartları bu çantalara iliştireceğim. Yani anlayacağınız hem davetiye hem bebek şekeri görevi görecek. Geriye bir tek kızıma giydireceğim elbise ve benim giyeceğim kıyafet kaldı. Şimdiden çok heyecanlıyım...Bütün bebişlerimize nice sağlıklı ve mutlu seneler...:nazar:

X