2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

benim kızda hıçkırıyorr canlarım yaa gerçekten insan kötü oluyorrr değilmiii ben kucağıma alıp sırtını sıvazlıyorum gaz alır gibi sakinleşiyor kızım rezene çayına gelince dr erken demişti bana 1 aylık olsun öle ben yazıcam sana dedi ama humana nın anne sütü için olan çayını yazdı mutlaka iç dedi günde 3 defa içiyom bende ıyykkk hiçte hoş değil tadı ama mecbur katlanıyoruz iştee aslı sölemişti bana bu çayı zaten ve almıştım doktor görünce doğum yaptığım gün nerden akıl ettin dedi arkdaş söledi aldım deimm güldüüü iyi iyi devam et dediii benimde sütüm az gibi geliyorr şimdilik idare eder dedi drr bidahaki kontrolümüz 18 ekimde bakalım ozaman aldığı kiloya göre sölicek bişii bizde ama öncesinde emdikçe ağlarsa söle dedi yetip yetmediğine bakarız tekrar dedi günde 3 -4 defa kakasını çişini yapıyorsa doyuyordur demişti benim kız şimdilik yapıyor ama şişkinlik yok göğüslerde o da çok sık emdiği için dedi dr bakalım sonumuz hayrola inşallah heimizin sütü bol olur bebişlerimize yarar
Canım Humana ben de aldırdım eşime valla 20ytl,ama doktora yazdırıldığını hiç bilmiyordum..Yazıyorlar mı gerçekten?Bu arada bizim doktorumuz 2 haftalık olunca çağırdı ve tekrar randevu falan vermedi sadece 3 ay sonraya kalça çıkığı için gel dedi o kadar,sizinkiler her gidişinizde yine randevu mu veriyor?

Selam kızlar.Bir haftayı geçti ben hala doğum dikişlerimin acısıyla uğraşıyorum.Oturamıyorum,hareket ederken zorlanıyorum,bebişin altını bile değiştiremedim daha,herşeyiyle kayınvalidem ilgileniyor.7 dikişim var,araştırdım 1 ayı bulabilirmiş iyileşmem.Göğüs ucum olmadığı için çok uğraştık emziremedim,sütümü sağıp veriyorum yetmediği içinde mama ilavesi yapıyoruz.Doğum olayı çok zor değildi ama dikişler ummadığım kadar zorladı.Bugün biraz daha iyiyim çok şükür.Gece terlemeleriniz ne zaman geçti?
Canım benim dikişlerim de 1 hafta çok ağrımıştı,hatta dik yürüyemiyordum hep kambur yürüdüm ama şimdi iyi çok şükür,hatta benim dikişimin sonu yani tam sağ tarafı şişmişti fındık gibi,dikişleri alan hemşire olabilir normal demişti ama bak 20 gün oldıu hala biraz daha şişkinlik var aynı bölgede.Merak etme seninki de geçer.Gece terlemelerim hamileyken de çok fazlaydı hala devam ediyor gece kalkıp tişört değiştiriyorum halen.

Kızlar merhaba,
bugun bebegımızı hastaneye bıraktık sarılık ıcın fetoterapi uyguluyorlar.. yarın öğlen saatınde cıkacak ınsallah..
3 saat te bır gıdıyoruz hastaneye emzırıyorum gerı kalanını da sagıyoruz bırakıyoruz oraya..
sarılıgı cok yuksek degıldı ama yarına bırden cıkabılme ıhtımalı var ve o zaman daha uzun surer dıye bugunden yatırdık..
ayrı kalmak o kadar zor geldı kı daha gece bıle olmadı ama eve tekrar 2 kısı donmek ıcımı cok burkuyor..
bıraktıktan 3 saat sonra emzırmeye gıttıgımız de oğlumu kucagıma verdı hemsıre kendımı tutamadım..
3 saat bıle yıllar gıbı gelmıs bana bırazdan yıne cıkıp gıdeceğiz.. gözlerım hep dolu dolu..
Allahım ne kadar agır dertler le bogusanlar var buna bınlerce kez sukurler olsun..
Allah kımseyı evladının yoklugu ıle sınamasın.. yoğun bakımda yatan neredeyse en buyuk bebek bızım kı avuc kadar bebekler var.. annelerı daha kucaklarına alamamıs.. kac gece gecmıs bebeklerının kokusu olmadan..
Allahım sen onlara yardım et evlatlarını bagısla ıcım dayanmıyor ya Allahım evlat acısı verme kımseye.. Amiin..

Betüş geçmiş olsun canım,merak etme bebişin iyi olacak yine,inşallah en kısa zamanda alır evine getirirsin yine..Biz her hıçkırık oluşunda birkaç damla limon sulu,şekerli su veriyoruz,belki ondan sarılık da olmadı,tabiki doktorlar anne sütünden başka bişey tavsiye etmiyorlar ama,biz verdik,kaynamış suyla yapın tabii...İşe yarıyor.Geçmiş olsun.a.s.

Kızlar bu arada gaz sancısı bebek 2 haftalık olduktan sonra birden başlıyor (Tabii inşallah hiç olmaz ama) bizimkinin de hiç yoktu önceleri,bu 3 gündür yavrum kuş gibi bağırıyor sancıdan...Yani gaz sancısı olmuyor diyenler hazırlıklı olsunlar.Nurse Harvey aldım onu deniyoruz.İnşallah işe yarar.Sizler ne kadara aldınız merak ettim.Ben burda amerikan pazarı diye bir yer var ordan 15ytl ye aldım.Eczaneler de ne kadar acaba?

betülcüm öncelikle hayırlı uğurlu olsun bebeğin doğurmuşsun cok sevindim Allah analı babalı büyütsün.ayrıca cok cok gecmiş olsun.ne olur sıkma canını herşey yoluna girer benimkide oldu sarılık ama atlattık Allah dermansız dert versin herzaman ona dua et canım benim oda atlatıcak gör bak biliyorum cok zor ama gecicek canım.ben ne zmndır giremiyorum malum bizimki beni uyutmuyor hiçbişeye vaktim olamadı yeni hbrm oldu doğum yaptığından merak ediyordm zaten seni görünce cok sevindim.normalmi oldu doğumun cnm?

kızlar merhaba bende uzun zamandır giremiyordum,bilg.arızalıydı,bende 10 eylülde normal doğum yaptım,Allaha çok şükür çok kolay geçti,iki saatte bitti..bebişimde gaz sorunu dışında iyi Allaha şükür..buda herkeste varmış,biraz rahatladım,sancılandığı zaman yavrum kendinden geçiyo..
sanıyorum herkes doğum yaptı,Allah hepinizin çocuklarını analı babalı büyütsün..
Mommy cnm bişi sorcam,dikişlerini aldırmışsın,dikişler alınıyomu,dr.bana dikişlerin alınacağından bahsetmedi neden acaba.Sadece 40 gün sonra kontrole gel dedi..

Kızlar bu arada gaz sancısı bebek 2 haftalık olduktan sonra birden başlıyor (Tabii inşallah hiç olmaz ama) bizimkinin de hiç yoktu önceleri,bu 3 gündür yavrum kuş gibi bağırıyor sancıdan...Yani gaz sancısı olmuyor diyenler hazırlıklı olsunlar.Nurse Harvey aldım onu deniyoruz.İnşallah işe yarar.Sizler ne kadara aldınız merak ettim.Ben burda amerikan pazarı diye bir yer var ordan 15ytl ye aldım.Eczaneler de ne kadar acaba?

ay o gaz sancısı varya adamı mahvediyor çok zor ya ben cok cekiyorum.ilaç falan fayda etmyor yavrum çok acı cekiyor sende onunla birlikte perişan oluyorsun uyku falan haram oluyor Allah herkesin yardımcısı olsun:KK43:

gülcüm benımde dıkıs yerım hala şiş duruyor:KK43:ustunu elleyınce şişliği ele gelıyor..
ılk zamanlar daha beterdı ama sımdı daha ıyı..
bız oglumu cocuk doktoruna bır kere goturduk 1 haftalıkken.genel kontrolunu yaptı kılosuna boyuna kafa olcusune falan baktı bır daha 1 aylık olunca gorucem dedı.bırde 1 aylıkken hebatıt asısının ıkıncısını vurulcak.onun dısında kalca cıkıgından bahsetmedı.
bırde odimetri testı yaptırdınızmı arkadaslar?ben daha yaptırmadım ama 1 aylıkken yaptırmak gerekıyormus..

kızlar bırde benım bebegım cok kusuyor:KK43:bızımde en buyuk sorunumuz bu.sızlerde varmı aynı sorun?cok uzuluyorum o kusunca.emıyor o kadar yoruluyor sonra cıkarıyor:KK43:bırde ustumuz basımızda batıyor.her seferınde soyunup gıyınıyoruz..benı en cok yoran oglumun kusması oluyor..

ben doğum yapalı 19 gün oluyo ama hala sezaryan dikiş yerlerim acıyo..sancı giriyo bazen.yürürken canım yanıyo hala.doktorum hiçbi sorun yok dikişlerinde dedi.zaten estetik dikiş.2 gün sonra kapanmıştı tamamen ama işte ne zaman geçer bu dikiş acıları kızlarrrrrrr :KK43:((

kızlar merhaba bende uzun zamandır giremiyordum,bilg.arızalıydı,bende 10 eylülde normal doğum yaptım,Allaha çok şükür çok kolay geçti,iki saatte bitti..bebişimde gaz sorunu dışında iyi Allaha şükür..buda herkeste varmış,biraz rahatladım,sancılandığı zaman yavrum kendinden geçiyo..
sanıyorum herkes doğum yaptı,Allah hepinizin çocuklarını analı babalı büyütsün..
Mommy cnm bişi sorcam,dikişlerini aldırmışsın,dikişler alınıyomu,dr.bana dikişlerin alınacağından bahsetmedi neden acaba.Sadece 40 gün sonra kontrole gel dedi..

Canım dikişler sezaryanda normal dikişse alınır ama benimkisi gibi estetik dikişse yada yapıştırmaysa alınmaz.seninkide estetiktir büyük ihtimal.

kızlar bırde benım bebegım cok kusuyor:KK43:bızımde en buyuk sorunumuz bu.sızlerde varmı aynı sorun?cok uzuluyorum o kusunca.emıyor o kadar yoruluyor sonra cıkarıyor:KK43:bırde ustumuz basımızda batıyor.her seferınde soyunup gıyınıyoruz..benı en cok yoran oglumun kusması oluyor..
duygucum bizim kızda iki defa falan kustu,bende korkmuştum,emdiğinin fazlasını çıkarıyormuş,öyle söylediler bana..

Tesekkur ederım arkadaslar..
guzel dıleklerınız dualarıınız ıcın.. oğlumdan geldım sımdı.. gece 1,30 da yıne gıdıcez..
boyle sık sık gıdıyor olmasaydık cok zor gelırdı sanrım 24 saat bıle olsa.. 3 saate bır goruyorum bebegımı.. yarın cıkacagız ınsallah Allahın ıznıyle sarılıgı dusmusse..
aynı zamanda kendı doktoruma da gorunucem dıkısım ıcın.. 3 gundur pansuman yapmadm yenı basladım.. pansumana basladıktan sonra daha cok acımaya basladı yuruyusum bıle degıstı.. 2. 3. gun daha rahat yuryup kalkıyordum anlamadım dogrusu..

betülcüm öncelikle hayırlı uğurlu olsun bebeğin doğurmuşsun cok sevindim Allah analı babalı büyütsün.ayrıca cok cok gecmiş olsun.ne olur sıkma canını herşey yoluna girer benimkide oldu sarılık ama atlattık Allah dermansız dert versin herzaman ona dua et canım benim oda atlatıcak gör bak biliyorum cok zor ama gecicek canım.ben ne zmndır giremiyorum malum bizimki beni uyutmuyor hiçbişeye vaktim olamadı yeni hbrm oldu doğum yaptığından merak ediyordm zaten seni görünce cok sevindim.normalmi oldu doğumun cnm?

Canım cok tesekkur ederım Allah razı olsun senden de hepınızden de.. amın hepımızın bebegı analı babalı buyusun ınsallah.. doğumum normal oldu canım.. hıkayemı de yazdım buraya.. bıraz zorlu oldu ama yınede cok sukur gectı bıttı gerıye mınık canımdan bır parcam oglum kaldı.. o herseye deger..

senın dogumundan dıkısın var mı canım? var sa ne durumda acıyormu? pansuman yapıyormusun ?

Canım Humana ben de aldırdım eşime valla 20ytl,ama doktora yazdırıldığını hiç bilmiyordum..Yazıyorlar mı gerçekten?Bu arada bizim doktorumuz 2 haftalık olunca çağırdı ve tekrar randevu falan vermedi sadece 3 ay sonraya kalça çıkığı için gel dedi o kadar,sizinkiler her gidişinizde yine randevu mu veriyor?

Canım benim dikişlerim de 1 hafta çok ağrımıştı,hatta dik yürüyemiyordum hep kambur yürüdüm ama şimdi iyi çok şükür,hatta benim dikişimin sonu yani tam sağ tarafı şişmişti fındık gibi,dikişleri alan hemşire olabilir normal demişti ama bak 20 gün oldıu hala biraz daha şişkinlik var aynı bölgede.Merak etme seninki de geçer.Gece terlemelerim hamileyken de çok fazlaydı hala devam ediyor gece kalkıp tişört değiştiriyorum halen.

Betüş geçmiş olsun canım,merak etme bebişin iyi olacak yine,inşallah en kısa zamanda alır evine getirirsin yine..Biz her hıçkırık oluşunda birkaç damla limon sulu,şekerli su veriyoruz,belki ondan sarılık da olmadı,tabiki doktorlar anne sütünden başka bişey tavsiye etmiyorlar ama,biz verdik,kaynamış suyla yapın tabii...İşe yarıyor.Geçmiş olsun.a.s.

canım humanayı sskı alınıyormu bilemiyorum beni özel sağlık sigortam var doktor reçeteyi yazdı ama evde 2 kutu var diye almadım henüz yarın aynı reçetedeki ilacını alıcaz kızımın bi denicem bakalım özel sigorta karşılıyormuu

kalça için bizim ultrason yapıldı cuma günü canım işitme testide yapıldı normal dr kontrolü de aynı gün yapıldı doktorumuz 1 aylık olunca yani 18 inde yine geliceksiniz dedi aşıda varmış 1 aylık olunca onuda yapıcaz diyorr bu aşısını da orda yapıcam ama diğerlerini sağlık ocağında yapmayı düşünüyorum aşılar sağlık ocaklarındaki daha taze diyorlarr devamlı kullanıldığından kalan olmuyor ya o nedenlee ama doktorumuzu değiştirmicezz allah nasip ederse doktorumuzda gayet iyi ve ilgili inan nerdeyse hergün arıyorum kadını cepten bişey soruyorum devamlıı aklıma takılan herşey için arıyorum doktor sağolsun ne demek rahatsız etmek tabiki arayacaksınız keşke herkes sizin gibi arasa öğrense bazı şeyleri de yanlış bakım yapmasa bebeklerine dedi kadın sağolsunn

ben doğum yapalı 19 gün oluyo ama hala sezaryan dikiş yerlerim acıyo..sancı giriyo bazen.yürürken canım yanıyo hala.doktorum hiçbi sorun yok dikişlerinde dedi.zaten estetik dikiş.2 gün sonra kapanmıştı tamamen ama işte ne zaman geçer bu dikiş acıları kızlarrrrrrr :KK43:((

aynen canı m yaa benim gerçi daha 12 gümlük ama arada bir sızlıyor sanki açılıyormuşcasına oturup kalkarken yine daha iyiyim az biraz ağrı oluyor tabii ama 3 ay böle olucak sanırım öle dendi bana bazılarında olmazmış fazla tabii bünyeyle alakalı zaten sezeryan yaraları %100 iyileşmesi 2 yılı buluyormuş iç yaranın yanii allah yardımcımız olsun valla zor ama üstesinden geliriz be güzelimŞeniz

benim kız bu saate kadar babasına nöbet tutturuyordu emzirme dışında şimdi sıra bende emzirdim yatırdım uyanmazsa inşallah az sonra bende yatıcam bakalım kızım annesine çektirecekmii ama kızlar yaa şu gaz sancısımıdır nedirr mahvetti kızımı yahuuu içim gidiyor öle birden çığlık çığlığa bağırıp ağlıyor elimden hiç bişii gelmiyorr 3-4 ay da sürermiş zaten bu meret inşallah çabuk geçer yediklerimede dikkat ediyorum o kdara neden bu kadar oluyor yawwww offfffffffffffff

kızlar yaaa siszin dikişler ne alemde benimkinde hala küçük küçük bantlar var 4 ekimde alınacak onlarda kontrolümüz var kaşınmaya başladı dünden beri iyileşiyor galibaa bide tatlı tatlı kaşınıyorki sormayın gitsinn

günaydın arkadaşlarrr erkenciyim gene ben dün akşamda nöbetteydim burda kimsecikler yoktu konuyu ben kapattım ben açtım galiba

arkadaşlar bebişi gaz sancısı çeken herkese bi önerim var deneyip denememek size kalmış ama ben çok faydasını gördüm dün gece bebeğim tam 5saat gaz sancısıyla ağlayıp durdu damlasını verdim yok tık yok zeytinyağı verdim o da olmadı karnına ısıtıp ılık havlu koydum o da banamısın demedi altını açtım ayaklarını karnına iterek masaj yaptım onunda faydası olmadı hala avaz avaz ağlıyodu minik meleğim en sonunda çaresizlik içinde aklıma bi yakınımın yaptığı bişey geldi bezini açtım derecenin ince ucunu poposuna bikaç defa hafif hafif hareketlerle sokup çıkardım nasıl bir gazla beraber tuvaletine çıktı ki eşimde bende yerimizden bikere oynadık sonra bütün gece mışıl mışıl uyudu maşallah meleğim emzirmeye bile ben kaldırdım kendi uyanamadı

herkese tavsiye ederim bi kere deneyin bu yöntemi de yakınım kendi kafasından yapmadı yanlış anlaşılmasın ona da doktor tavsiye etmiş allah her bebeğe huzurlu gazsız uykular nasip etsin inşallah

betüll çok geçmiş olsun canım gelmiş geçmiş olsun inşallah bebeğini kucakla gel evinize bayramı beraber geçirin.

Bu arada ben halen doğurmadım yarın dr a gidiyoruz umarım kucaklar gelirim bebeğimi sanem doğurdumu acaba yawfff bi ben mi kaldım bu gecede olmassa kıl payı ekim annesi olcem ben dua edin yarın olsun meleğim

offffffffffffff cok yoruldum belım agriii karnım hafif agrii insallah aksam sancım tutarda doguma gıderım:lepi:
neguzel sızler bebişlerinizle bayramı kutlıcaksınız bense evde sancı beklıcem offfsenağlama
ben nıye doguramadım yaaaaaaaaaaaaaaaaasenağlama

X