2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Kızlar selamlar herkesee
Yarın İllk eylül annesi basketchi oluyormuş,tabii bizim yaramazlardan biri hırs yapıp birinci olmak için geceden gelmeye karar vermezse...Hadi bakalım asıl Eylül anneleriii sıraya dizileliiim 2. kim olmak isteeerrr???:1rolleyes:

Ben isterdim ama daha eşim yanım yok,Duygu eşin yanında olabilsin diye sezeryan olmak istiyorum demişsin canıım yarama bastın bazen benimde aklıma gelmedi değil gidip tarihi belirleyelim,eşim bu günü yaşasın diye ama zor tuttum kendimi,normal olsun bakalım,ben ne yapayım,eşim İstanbulda hala 5 Eylüle kadar doğurmazsam gel demiştim,yanımda olmasını çooook istiyorum.İnşallah kızım babasını bekler.:Saruboceq:
Bir de bekleyip bekleyip 17 Eylülde(internette yazan ve doktorun olabilir dediği son tarih) gelirmiş babası gitmeden 2 gün önce ona da çok üzülürüm babası onu doğru dürüst göremez diyee,amaaan benim kaderim hangi güzel günümüzde bir arada olabildik ki,İsyan edesim geliyor ama,allahım sabır ver deyip geçiyorum.senağlama

Betüüş bu yazdıklarını yapmayı ben de deli gibi özledim hele kocamı,bizde söylemesi ayıp 4 aydır tık yok,benim eşim yanımdayken de yapamadık yani ben 6 aylık falandım izine gelmişti o zaman ama eşim uzak durdu,hamilesin bişey olur diye korkuyorum dedi yaklaşmadı bana,e sonra da İstanbula görevinin başına gitti geldiğinde ben zaten 36 haftalık olmuştum yine yapmadık bişey.
:1no2:

aşkolsun..asıl eylül anneleri ha...çok kırıldım valla....napalım ağustos annesi olduk ama hala siziinleyiz farkındaysanız...:1no2:

herkese hayırlı ramazanlar benim içim biraz buruk bu gece herkes sahura kalkıp orucunu tutucak ben kendimi çok kötü hissediyorum ama bizim de ulvi bi vazifemiz var can taşıyoruz içimizde allah bizi affetsin

herkese hayırlı ramazanlar benim içim biraz buruk bu gece herkes sahura kalkıp orucunu tutucak ben kendimi çok kötü hissediyorum ama bizim de ulvi bi vazifemiz var can taşıyoruz içimizde allah bizi affetsin

canım ya oyle olur mu neden ıcın buruk...
bızde Allahın bıze emrettıklerınden bırını yapıyoruz.. dunyaya bır evlat getırıyoruz..
bır ınsan, bır kul, bır ummet gelıyor demek.. ve buna bız sebep oluyoruz.. ıcımızde tasıyoruz..
Allahın emrettiği degıl mı bu.. ve bu kutsal gorevı de yerıne getırebıldıgımız ıcın musadeliyiz bır baska emir ıcın, bır baska görev ıcın yanı oruc tutmak ıcın..
ıbadetın buyugu kucugu olmaz ama emın ol bızım yaptıgımız daha buyuk bır ıbadet..
buyuk seyler ıcın bır kac kucuk seyden fedakarlık etmek gerekır.. ki Allah bızı musadeli kılmıs dedıgım gıbı.. bır dahakı ramazanlara ınsallahh.. Allah saglık versın yeter ki..
kendını cok kotu hıssedıcek bır sey yok.. tam tersıne cok ıyı hıssetmelısın arkadasım.. :1hug:

tüm bunların bilincindeyim betülcüm ama etrafımdaki ramazan coşkusunu gördükçe içim buruluyo işte inşallah seneye bu heyecanı dolu dolu yaşarız

bizde doğumdan sonra 40gün yasak canım lohusalık bittikten sonra yıkanılır temizlenilir sonra süreç kaldığı yerden işlemeye başlar:sm_cool::sm_cool:

evet benım bıldıgım de loğusayken ılıskıye gırılmez kı..
40 gun ara ara da olsa kanaması oluyormus ya ınsanın.. nasıl olacak o sekılde.. :sm_confused:

Kızlar ya bişey sorucam saçma bulmayın ama,lohusayken saç boyanırmı,bi doğurayım hayırlısıyla annem gitmeden saçımı boyamak istiyorum hem moral açısındanda iyi olur diye düşündüm valla bu zamana kadar bile iyi dayandım ne dersiniz???

Bu arada derya yanlış yazdın sanırım 4 gün diye canım ben doğumdan önce 40 doğumdan sonra 40 gün diye biliyorum,zaten bizim eşimle 40 günü çoktaan geçti kardeş gibi olduk desem yeridir 6.aydan beri tık yok:KK43:(

aşkolsun..asıl eylül anneleri ha...çok kırıldım valla....napalım ağustos annesi olduk ama hala siziinleyiz farkındaysanız...:1no2:
cANIM ARKADAŞIIM ÖYLE DEME,AMA BEN Eylülde doğum yapacakları saymaya başlayalım dedim tabiki sen başından beri hep bizimleydin şekercim...a.s.

4 gün yasak arkadaşım :)))
kız heralde 40 gün demek istedin 4 günse iyi yani:eek:

Kızlar ya bişey sorucam saçma bulmayın ama,lohusayken saç boyanırmı,bi doğurayım hayırlısıyla annem gitmeden saçımı boyamak istiyorum hem moral açısındanda iyi olur diye düşündüm valla bu zamana kadar bile iyi dayandım ne dersiniz???
Canım kanaman yoksa boyatabilirsin 40 gün boyunca kanaması olmuyormuş zaten insanın,ara ara kesiliyormuş bir kaç gün sonra yine oluyormuş falan...

Bu arada derya yanlış yazdın sanırım 4 gün diye canım ben doğumdan önce 40 doğumdan sonra 40 gün diye biliyorum,zaten bizim eşimle 40 günü çoktaan geçti kardeş gibi olduk desem yeridir 6.aydan beri tık yok:KK43:(

Biz de aynen yaklaşık 6. aydan beri 4 aydır falan tık yok,biz kardeş kardeşte yatamıyoz ayrıyız ayrııııııııııııııııııııııııııııııı:çok üzgünüm: eski hallerimizi ben de çok özledim,hele bebek olsun diye çalışırken valla artık bıkmıştık birbirimizden adam benden kaçar olmuştu garibim şimdi mumla arıyor o günlerii:asigim:

iyi geceler hamişler yazılarınızı okudum şimdi....................
hafta sonları fazla takılan olmuyor buraya ............

herkese mübarek ramazan ayı hayırlara vesile olsun ..........
ne güzel mübarek ayda bebişlerimiz gelecek..............
oruç tutamayacağız ama yemek sahur telaşı olacak gerçi benim kardeşim var o ilgilenecek sağolsun ........

saç boyatma konusu kızlar bende doğumdan 40 gün sonra kendimi rektefeye sokacağım inş.bebişlere bakan biri olursa o anda saçlarımı kestirip boyatacağım.........

bizde aşkımla aylardır ayrı yatıyoruz koca yatağa ancak ben sığıyorum 3 yastıkla tabii ancak yer kaplıyorum...............

ramazandf9sf2.jpg

iyi geceler hamişler yazılarınızı okudum şimdi....................
Hafta sonları fazla takılan olmuyor buraya ............

Herkese mübarek ramazan ayı hayırlara vesile olsun ..........
Ne güzel mübarek ayda bebişlerimiz gelecek..............
Oruç tutamayacağız ama yemek sahur telaşı olacak gerçi benim kardeşim var o ilgilenecek sağolsun ........

Saç boyatma konusu kızlar bende doğumdan 40 gün sonra kendimi rektefeye sokacağım inş.bebişlere bakan biri olursa o anda saçlarımı kestirip boyatacağım.........

Bizde aşkımla aylardır ayrı yatıyoruz koca yatağa ancak ben sığıyorum 3 yastıkla tabii ancak yer kaplıyorum...............

bende kirkim çiksin çikar çikmaz gidip kuaföre saç kestireceğim saç boyatacxağim röflemi yeniden yaptirim manikür pedikür ağda allah ne verdiyse yaptiracağim 40 günden sonrada diete gireceğim ama sütüm için doğru düzgün bir diete gireceğim beslenme uzmanimda yardim alacağim ona göre yiyeceğim yoksa bu kilolar nasil gider

herkese iyi gecelerrr iyi uykularrr güzel rüyalarrr rüyanızda bebişlerinizi görün inşallahhhhhh e doğum yapanlarr bebişlerini koklayarak yatsınlarrr rüya görmeye gerek yok tabiiii allah onların bebeklerine de bol uyku iştah ve gaz sancısız geceler nasip etsinnnn

Ben çarşamba gidicem, bu arada ansiyonum 13 küsurlarda artık öyle bunaldım ki heran korku içindeyim.Keşke yarın doğursam..İçimden hep 1 eylül geçiyor...

bridem tansiyonunu takma kafana.benim de 13-14 arası.hep öyle artık.doktorum önemli olan küçük tansiyonun 9 ve üstü olmasın dedi.çünkü bebeğin beslenmesinde küçük tansiyon önemliymiş.bu gebeliğin son aylarında kan basıncının da artmasıyla bazı annelrde normal. ayrıca eğer sende bir enfeksiyonla birlikte seyrederse anormal olur dedi.öyle olunca da belirti verir dedi.idrarda protein falan çıkar.takma artık tansiyonunu bak senin de az kalmış zaten.:1hug:

bebeğimi kucağma almak istiyorummmmmmmmmmmmmmmm yyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daha çok mu var ....................hiç bitmeyecek gibi 100kg ım oturamıyorum,ağrım varnefes alamıyorum bile ama yine de çok şükür bebeğim sağlıklı ve umarım öyle de olur cümlemizin hepinizi öpüyorum kızlar ben acemi kadınlar kulübü kullanıcısıyım o yüzden pek yazmıyorum elimden gelen bu iyigeceleeeerrrrrrrrrrr

hayırlı sahurlar eylül annişleriiii sahur faslı bitti kızımı kaldırdım o yedi yattı malum biz tutamıyoruzz aranızda tutacak olan varmııı son günlerimizdeyiz bence tutmayın bebeklerimizin son zamanlarda besin almalarını engellemeyelim bizimde enerjiye ihtiyacımız ar zaten kazaları sonra tutcaz artıkkk benim büyük kızda ramazanın 2 mhaftası doğmuştu buda öle olucak kısmet işte ikiside mübarek ayda dünyaya gelmiş oldular bu mübarek ayların hürmetine allah bebeklerimizi bizlere bağışlasın sağlık sıhhat versin Rabbim İYİ UYKULAR HERKESE

Günaydın
günaydınlarrrrrr

Hayırlı ramazanlar herkese.....:Saruboceq: Allah herkesin dualarını kabul etsin..
bence sakın oruç tutmaya falan kalkmayın kızlar.. Bol bol dua edelim oruç yerine.. Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin inşallahh.... Sağlıklı hayırlı evlatlar versin :Saruboceq:
Son günlerimizdeyiz...
Dengeleri bozmayalım şunun şurasında ne kadar zamanımız kaldı....

Herkese güzel bir gün diliyorum........

X