2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

benim doktor 2 gün kesin kalırsın kendini iyi hissetmezsen veya bir sorun olursa sağlığınla ilgili 3 güne çıkarırım duruma göre demişti ben bebek için 4 takım kıyafet aldım nolur nolmaz kendime 2 gecelik sabahlık 1 pijama takım birde hastaneden çıkarken giyebileceğim giysi koydum ıvır zıvır bebek malzemelerinide koydum 2 battaniye koydum bebeğe peçete kolonya toka makyaj mlz tarak vs de koydum külot ve sütyen 4 takım koydum terlerim falan diye atlet tane koydum
desene çantalar doldu hastaneye giderken dolu dolu gideceğiz bende hazırladımda fazlamı götürüyorum acaba dedim aynı koymuşuz çıkarkende birsürü eşya üfffffffffff

Deryacim nasilsin bebişin nasill çok ağliyomu geceleri zormu nasil anlatormisin biraz. Benimde sezeryan olma ihtimalim var trombosit düşükjlüğünden ağrilar oluyormu nasil bişey

canım sezeryan ağrıı falan hiç de anlatışığı gibi değil..benim olmadı hata...sadece dikiş yerlerini z orlamamk için harektlerine dikkat ediyorsun..ağrı kesici bil içmedim düşün....

bebk bakmak çok zormuş arkadaşalr...geceleri ya çok uyuyor uyandıramıyoruz emmekiçin....ya da uyanıyor bir daha uyutamıyoruz ağlıyor...gazı oluyor sıkıyor kendini...yapabileceğin irşey yok için sızlıyor..sen de ağlıyorsun onunla....

AYTEGE sen deryaya sormuşsun ama ben de anlatayım birazcık.benim bebiş gündüzleri iyi uyuyor fakat geceleri saatte bir uyanıyor ve bir saat emiyor.uykusuzluk insanı mahvediyor.ama zamanla alışıyorsun.çok güzel bir duygu fakat bir o kadar da sorumluluk istiyor.sezeryanda ağrılar oluyor valla.4-5 gün sonra azalmaya başlıyor.bir haftadan sonra rahatlamaya başlıyor insan.ağrı olduğu zaman parol vermişti doktorum onu kullanıyorum.

canım blki de benim spinal diy mi ağrım olmadı bilmiyorum..benim olmadı ağrım falan..gaz sancım vardı ama...

canım sezeryan ağrıı falan hiç de anlatışığı gibi değil..benim olmadı hata...sadece dikiş yerlerini z orlamamk için harektlerine dikkat ediyorsun..ağrı kesici bil içmedim düşün....

bebk bakmak çok zormuş arkadaşalr...geceleri ya çok uyuyor uyandıramıyoruz emmekiçin....ya da uyanıyor bir daha uyutamıyoruz ağlıyor...gazı oluyor sıkıyor kendini...yapabileceğin irşey yok için sızlıyor..sen de ağlıyorsun onunla....
canım ya sonda takıldımı sana takılmıştır mutlaka ayıkkenmi taktılar baygınkenmi

canım tebrıklerr:teytey:allah hayırlısıyla bebegını buyutmeyı nasıp etsın:nazar:saglıklı olmanada cok sevındım...bende sezeryan olucam ınsallah korkulacak bırsey yok herhalde.kılolarında masallah gıtmıs darısı bızım basımıza ınsallah:)
gogus ucu ıcın catlak kremı kullanıyormusun canım ıse yaradıgını soyluyorlar.
bırde son bır soru topuk kanı aldırdınızmı canım?aldırdıysanız saglık ocagındamı ozeldemı yaptırdınız??

canım doğumun 2.günü hastanede alıyorar..1 hafta sonra da sağlık ocağında aldırıyorsun...

canım blki de benim spinal diy mi ağrım olmadı bilmiyorum..benim olmadı ağrım falan..gaz sancım vardı ama...

dikiş yerimde ağrı olmuştu benim sağ tarafımda sana da yazmıştım derya.ama benim canım da tatlıdır ağrı eşiğim yüksek değil anlayacağın.eşim bile korkuyordu benden sezeryan sonrası ne yapacağım konusunda.ama insana bi cesaret geliyor ve kalkıp yürümeye başlıyorsun.yürüdükçe de daha kolay iyileşiyorsun.derya sana anlatmış gibi oldum.sezeryan olacak arkadaşlar sakın korkmayın.sonda takılırken de acımıyor.kafanıza bunları takmayın.ben hatta sondayla bir süre sandalyede oturdum.

hayırlı olsun çikolataprenses Allah analı babalı büyütsün inşallah yavrunu

cyıldız -derya sağolun kızlar ya benim aklıam takılan konulardasn biri sonda konusu acyacak mı -dün çatı muayenem vardı onu atlattım sezeryana karar verdi dr um spinal olcam 9 eylül de inşallah cok heyecanlıyım
deryacım spinal esnasında yarı baygın falan olunuyomu sakinleştirici falann-dr a heyecanlanırsam panik olursam dedim bi hafta var önünde hazırlıcaksın kendini ddi ama nasılll:çok üzgünüm:

desene çantalar doldu hastaneye giderken dolu dolu gideceğiz bende hazırladımda fazlamı götürüyorum acaba dedim aynı koymuşuz çıkarkende birsürü eşya üfffffffffff

valla orta boy bir valiz hazırladımm ben orda bişii lazım olur eşim dışarda arayıp durmaısn biberonu göğüs pompasına kadar koydum nolur nolma diye işte ama fazla değil bence bu sıcaklarda zaten terleyip duruyoruz bebekte değişecek sık sık 2 günde kaldığını düşünürsen hastanede e ancak yani bu eşyalar

evet ya şu spinal nasıl oluyor yarı baygınmı oda benim doktor bişii demedi ilkten genel anesteiz demişti epidural zaten hem istemem hem olmuyor ban da spinal nasıl bişii merak ettimmm

Kızlar benim çantama koyduklarım,

Kendim için olanlar;
2 gecelik
1 sabahlık
terlik
4 külot
1 korse
2 emzirme sütyeni
1 çorap
saç fırçası, diş macunu ve fırçası, ufak makyaj çantam, lens solüsyonum ve yedek lenslerim, koltukaltı roll-on um,
Numaralı gözlüğüm,
fotoğraf makinem,
2 adet plastik bardak,
göğüs pedim ve göğüs ıslak mendilim,
hastane çıkışı giyeceklerim,
tokam, kırmızı kurdelem,
ve elektirikli saç maşam ( 2. gün saçlarımı fönleyebilirim)
en son günlüğümü de koyacağım..

Bebek içinse,
tulum, zıbın, battaniye hastane çıkışı, ıslak mendil...

eksik olanlar orkid ve bebek bezi onuda eşim gider o gün alıverir.

Son düzenleme:
doğum yapan arkadaşlar bilgilerinizi doğum yapan eylül anneleri topiğindeki listeye kaydedinki kim nezaman doğum yapmış nasıl yapmış görelim okkk

Kendim için olanlar;
2 gecelik
1 sabahlık
terlik
4 külot
1 korse
2 emzirme sütyeni
1 çorap
saç fırçası, diş macunu ve fırçası, ufak makyaj çantam, lens solüsyonum ve yedek lenslerim, koltukaltı roll-on um,
Numaralı gözlüğüm,
fotoğraf makinem,
2 adet plastik bardak,
tokam, kırmızı kurdelem,

Bebek içinse,

ne olur nolmaz birde biberon koy ben koydum 2 gecelikte az olabilir bir tane fazladan koy bence pijama takım falan senin normalmiydi öyleyse 1 gün kalırsın zaten yeter gecelikler bebek için normal doğum yapacaklar 2 takım sezeryanlar 4 takım koysun bence

ne olur nolmaz birde biberon koy ben koydum 2 gecelikte az olabilir bir tane fazladan koy bence pijama takım falan senin normalmiydi öyleyse 1 gün kalırsın zaten yeter gecelikler bebek için normal doğum yapacaklar 2 takım sezeryanlar 4 takım koysun bence

Ben sezeryan olucam kısmetse, 2 gecelik yeter gibi geliyor bana ama tabii bilemem, biberon koyabilirim hatırlattığın için sağol...

Hastane ilk doğduğunda kendi kıyafetlerini giydiriyor bebeğe, o yüzden bebek için aldıklarım yeterli olacak sanıyorum...

Kendim için olanlar;
2 gecelik
1 sabahlık
terlik
4 külot
1 korse
2 emzirme sütyeni
1 çorap
Numaralı gözlüğüm,
fotoğraf makinem,
2 adet plastik bardak,
tokam, kırmızı kurdelem,

Bebek içinse,

bride ben atlette koydum teleybilirsin dediler-ayrıca hasta bezide aldım

slm kızlar
hastaneye ben 2 gecelık bır sabahlık koydum.doktorum anormal bırsey olmadıgı surece sadece 1 gece kalacagımı soyledı..
bırde bebek ıcın uyku setının ıcınden cıkan alt acma ıle kırlent yastıgını koydum hastanenınkınde yatmasın dıye...
hastane cıkısında gıyılcek ayrı kıyafet koymadım daha zaten 2 3 tane ustume olan kıyafet var bır tanesınıde cantaya koyamadım acıkcası son gun koyucam daha once bırsey olmazsaCADIARZU

benım kalıcagım hastanede hasta bezı verılıyormus yataga serılenden onun dısında ped alıyorum hasta bezı almıycam..

Evet benimkinede hasta bezi bebek bezi gibi şeyler hastaneden veriliyormuş...
Ben genede orkid alayım diyorum...

X