2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

anessa benim de karnım henüz inmedi ve bu sertleşip yumuşamalar bende de oluyor,kalbim hızlı hızlı atıyor ama ben de neredeyse 7. aydan itibaren oluyor böyle,endişelenmeyin,normaldir.

Gülşah ben geçende girdim nstye canım,sancılarım oluyor dedim doktor pek yutmadı ama yinede aldı bnei nstye,sonuçta hiçbişey çıkmadı,bebk hareketleri normal,sancı yok...Yani doğumun ne zaman olacağına dair hiç bir yorum yapamadı doktor,bekleyin her an olabilir ama şu an için olmaz gibi de duruyor,çünkü herşey normal dedi o kadar...

merhaba herkese ramazanda geldi oruç tutmassınız heralde zor bi ramazan bizleri bekliyo düzen yok ne yapacağız bilmem benim kayınvalidem yakın sürekli bende olur işim zor sofraya çok önem verir normalde birde ramazanda allah artık mutfağım epeyce karışacak

allah yardimcin olsun canim valla bizim kayinvalidede afyonda doğuma gelecek,birde yaşli..kim kime yardim edecek bilmem artik ben oruç tutamam ama eşim tutacak bizim içinde zor geçecek gibi...

ben geçen gittiğimde sadece nstye baktılar ultrasonla falan bakmadılar yani,daha hiç çatı muayenesi de olmadım.Yani benim çatım belki de normal doğum için uygun değil ama körü körüne bekliyorum işte doktorumun sayesinde.son anda sancım gelipte doğuma gidince aaa çatın çok dar doğuramazsın acil sezeryan demelerinden korkuyorum,planlı alıştırırm kendimi ama ben hadi çatıma bakın diyemem dimi doktorumun kontrol etmesi lazım.:kızgın:

ben zaten bir haftadır annemdeyim ramazanın ilk haftası da burda olucam benim alt katımda eltim oturuyo kociş orda yemek yicek evde olmadığımız zaman doyuruyoruz kocalarımızı ben yazın bir ay baktım onun kocişine yani kaynıma şimdi de iki hafta o bakıyo benim kocişe o yüzden ben biraz rahatım gerçi eve yakınım bi sorun çıksada (allah korusun) evimle annemin evi arası iki sokak koşarım hemen evime yada eşim yetişir hemen

Saniyorum bu karin sertleşmesi son aylarda herkesin sorunu bende korkuyordum ama sizlerde olduğunu duyunca rahatladim,benim karnimda 1 haftadir taş gibi kesiliyo..dream81 neden nstye almadi dr.un ben 34,haftadan beri her hafta giriyorum...

Canım inan bilmiyorum keşke biraz daha ilgili olsa,şu ana kadar hiç girmedim sanırım önemsemiyo,benimde anessa gibi 8 eylülde kontrolüm aynı şekilde çatı muayenesi yapacak ama nst.den hiç bahsetmedi,bu hafta içinde aynı şeyleri yaşarsam belkide dayanamaz giderim 8 gün bişey kaldı ama benim içim içimi yiyo resmen umarım bi terslik olmaz:kızgın:senağlama

Güzel bi haftasonu dilerim herkese inşallah bizim yaramazlar vaktinde gelirler,valla benimde çok kasılmalarım var elifcim ama senin zaten az kalmış sen korkma 5 gün dediğin ne ki gelir geçer,benimkininde hiç eylül sonunu falan bekleyeceğini sanmıyorum yada benim içime öyle doğuyo neyse bi 38.haftayı görelimde ondan sonra buyursun gelsin minik beyefendi...
Merve canım maşallah kızında pek hareketli heralde son ana kadar hep dönücek yaramaz,hayırlısı olsun bakalım inşallah gönlünden geçen şey olur arkadaşım,artık ne kadar çok büyüyorlar bakalım benimki kaç oldu çok merak ediyorum,sizin dr.lar haftada bi çağırıyo ya gıpta ediyorum valla,ben meraktan çatlıyacam artık,neyse ayın 8 ine az kaldı diye kendimi avutayım en iyisi...
Ebru canım seninde az kalmış maşallah 10 gün sonra inşallah meleğin kollarında olacak,bebişlerimizin hepsine teker teker maşallah,umarım hepside sağlıkla gelirler meleklerimizin..
Güzel bi gün olsun arkıdeşleeerrrr...

merhaba canım nasılsın Şeniz sağol canım artık o anki durum neyi gösterirse öyle olacak hayırlısı olsun hakkımızda canımm..kasılmaların ve ağrıların belirli aralıklarla mı geliyo canım dakika tuttun mu? benim dr. karnın periyodik olarak; bi sertleşip bi normale dönüyorsa, ağrılar da periyodik olarak giriyorsa haberim olsun dedi..yani periyodik olup olmadığı önemliymişş..sen de dikkat et canım :teselli:

ben geçen gittiğimde sadece nstye baktılar ultrasonla falan bakmadılar yani,daha hiç çatı muayenesi de olmadım.Yani benim çatım belki de normal doğum için uygun değil ama körü körüne bekliyorum işte doktorumun sayesinde.son anda sancım gelipte doğuma gidince aaa çatın çok dar doğuramazsın acil sezeryan demelerinden korkuyorum,planlı alıştırırm kendimi ama ben hadi çatıma bakın diyemem dimi doktorumun kontrol etmesi lazım.:kızgın:

Şanssızız valla biz bu konuda gül,hadi ben bi hafta daha bekleyeyim ama senin zaten 38 hafta olmuş bu ne ilgisizliktir yarabbim sinirlerim iyice bozuldu şu haftayıda bi kazasız belasız atlatalımda inşallah artık ne olacaksa olsun valla dicem zaten dr.uma çok ilgisiz davrandığını doğumdada böyle yapmasın:kızgın:

Merhaba bayanlar ben artık doğurmak istiyorum, içimde duracağına dışarıda dursun diyorum ben onu dışarıda daha iyi beslerim böyle ona bişey olacak korkusu beni yıprattı..Daha sezeryan tarihime 10 gün var o zamana kalmasa keşke...

canım ona bir şey olacak kaygısı bende de var ,bu aralar tam paranoyak oldum zaten her an suyum gelecek ya da nişan gelecekmiş gibi ya da hiç beklenmedik bir şey olacakmış gibi sürekli tetikteyim gerçekten bu bekleyiş çok yorucu ve yıpratıcı oluyor bir de şu gelmek bilmeyen kontrol günleri neyse az kaeldı pazartesi kontrole gideceğim ve büyük ihtimalle gittiğimde dogumun tarihi belli olacak.

merhaba canım nasılsın Şeniz sağol canım artık o anki durum neyi gösterirse öyle olacak hayırlısı olsun hakkımızda canımm..kasılmaların ve ağrıların belirli aralıklarla mı geliyo canım dakika tuttun mu? benim dr. karnın periyodik olarak; bi sertleşip bi normale dönüyorsa, ağrılar da periyodik olarak giriyorsa haberim olsun dedi..yani periyodik olup olmadığı önemliymişş..sen de dikkat et canım :teselli:

Napiyim mervecim şu kasılmalar yüzünden biraz moralim bozuk aslında kendi kendimi dinlememeye çalışıyorum ama birden bi sertlik hemen ardındanda nefes kesilmesi o an dünyam başıma yıkılıyo,dün saydım 10 en fazla 15 dk.da bi oldu yazık eşimde üzülüyo derin nefesler alıyorum bi süre sonra geçiyo,Allah yardımcımız olsun güzelim diyorum ya sanki benimki 38 de falan gelir bilmiyorum hayırlısı,ama senin bebişin döndüğüne çok sevindim okuduğum bi kitapta bebeklerin son dk.da bile döndüğünü yazıyodu olabiliyomuş yani ama umarım seinin gönlünden hangisi geçiyosa o olsun güzelimhihoyyyt

Şanssızız valla biz bu konuda gül,hadi ben bi hafta daha bekleyeyim ama senin zaten 38 hafta olmuş bu ne ilgisizliktir yarabbim sinirlerim iyice bozuldu şu haftayıda bi kazasız belasız atlatalımda inşallah artık ne olacaksa olsun valla dicem zaten dr.uma çok ilgisiz davrandığını doğumdada böyle yapmasın:kızgın:

canım bende druma senin gibi sinir oluyorum çok rahat tatilde şu an bir şey olursa ne yaparım dedim bir şey olmaz dedi ,günde 10 defa hareket edip etmediğine dikkat et dedi o kadar.bunu da ben sormasam söyleyeceği yoktu öyle bir huyumuz var sormadan söylemiyor,ne kötü ya bir şey de söyletmiyorlar elimiz mahkum bir yer de son zamana gelmiş değiştiremezsin de ne yapalım dogururuzda kurtuluruz onlardan artık bir daha da kesinlikle gitmem zaten.

canım bende druma senin gibi sinir oluyorum çok rahat tatilde şu an bir şey olursa ne yaparım dedim bir şey olmaz dedi ,günde 10 defa hareket edip etmediğine dikkat et dedi o kadar.bunu da ben sormasam söyleyeceği yoktu öyle bir huyumuz var sormadan söylemiyor,ne kötü ya bir şey de söyletmiyorlar elimiz mahkum bir yer de son zamana gelmiş değiştiremezsin de ne yapalım dogururuzda kurtuluruz onlardan artık bir daha da kesinlikle gitmem zaten.

Al bendende o kadar yani,ben endişelerimi falan anlatıyorum her seferinde herşeye adam normal diyo,gözümüzün içine bakıyo sonrada gitsinler diye çok komik o an zaten bi görsen,valla verdiğim paraya falanda yanmıyorum keşke biraz daha ilgili olsaydı ama dr.ların bazıları böyle sanırım sanki artık o kadar bıkmışlarki saldım çayıra Mevlam kayıra hesabı ilgilenmiyolar doğru düzgün,bizimde ilk bebeklerimiz sonuçta bizlerde merak ediyoruz doğal olarak ve karşımızdakindende aynı ilgiyi göremeyince sinir oluyoruz,dediğim gibi mutlaka gidince bahsedicem ilgisiz davrandığından bari doğumda biraz ilgilensin:jeyyar:

Gülşah valla doğuracam her an kadın bana rütin randevu 8 eylül dedi
kendimi sıkıp doğurmamamılıyım o zamana kadar aaa 8 eylülde ktrolüm var benim
bekleyim doktor hanım ne derse ona göre doğururum..o zamana kadar bişey olursa en yakın acile gidersin dedi baana
hadi yaa iyiki söyledin yani,yok oturup 8 eylülü beklerdim yoksa dicektim.

Arkadaşlar endişelenmeyin her doktor nst istemiyor...Benim doktorum sadece günün geçerse ve bir risk görürsem sokarım diyor, anca 38 den sonra kontrole her hafta geleceksin diyor ama ben dinlemedim 36 dan beri her hafta gidiyorum oda gülüyor :))
Endişelenmeyin ekol farklılığından kaynaklanıyor heralde bunlar...Genede eğer içinize sinmiyorsa her hafta dr a gitmeden önce nst çekilin ve dr a gösterin neden çektirdin derse "işte canım öyle istedi" dersiniz benim gibi :)

Al bendende o kadar yani,ben endişelerimi falan anlatıyorum her seferinde herşeye adam normal diyo,gözümüzün içine bakıyo sonrada gitsinler diye çok komik o an zaten bi görsen,valla verdiğim paraya falanda yanmıyorum keşke biraz daha ilgili olsaydı ama dr.ların bazıları böyle sanırım sanki artık o kadar bıkmışlarki saldım çayıra Mevlam kayıra hesabı ilgilenmiyolar doğru düzgün,bizimde ilk bebeklerimiz sonuçta bizlerde merak ediyoruz doğal olarak ve karşımızdakindende aynı ilgiyi göremeyince sinir oluyoruz,dediğim gibi mutlaka gidince bahsedicem ilgisiz davrandığından bari doğumda biraz ilgilensin:jeyyar:

canım sen panik yapma daha vaktin var inşallah...
Normal doğum olursa da hiiç ümitlenme anlattığına göre doğuma falan girmez bile bu adam.Benimkide girmicek biliyorum ama kör gibi bekliyoruz işte sancım gelirse artık hangi ebe varsa hangi doktor nöbetçiyse o bakar,allah inşallah kola doğum verir de gerek kalmaz hiçbirine valla allah ellerine düşürmesin.Çok üzgünüm çoook

canım anladığım kadarıyla senin dr benimkine benziyor boş ver hiç tartışma çünkü hatalarını kabul etmiyorlar bi de üste çıkıyorlar tartışıpta canını boşuna sıkma bence.

Seda seninki en azından bir açıklama yapmış canım
bizimkilerde o da yok,her şey normal bir sonraki kontrolunuz şu tarihte deyip yolluyorlar.

ne yaptıklarını veya ne düşündüklerini söyleseler ona göre davranırız.

Aslında bence doktorların ilgisizliği değil bu arkadaşlar, çok tecrübeli olduklarından rahatlar böyle ben size söyliyim..Benim doktorum da sizin gibi...Sorun görmüyorlar gerçekten, ben ne kadar ağladım zamanında kasılmalarım var diye ama adam umursamamıştı bile... sonuçta hakikaten de bişey olmadı...İnşallah bundan sonrada haklı çıkarda bişey olmaz...

Son düzenleme:
X