2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

bu arada herkese merhaba.sıcaklardan 2-3 gündür mayıştım pc basına oturmak cok zor geldi.eşimde bugün nöbetçi diye vakit geçmiyo diye oturdum ama görseniz suyum cıktı.bende cok terlemeye basladım son 1 haftadır

Emelcim nasıl yani doğuma inşallah girecek
aşırı ilgili gibi görünüyor doğuma girecekmisiniz gelince inşallah diyor
benimki de inşallah dedi ama ilgisi malum seviyede yani...[/Q

6.aydan beri gidiyorum ona belki başından beri gitmediğim içindir.İlgisindenmi yoksa 2 haftada bir para aldığı içinmi çağırıyo bilinmez.Ben internetten doktordan öğrendiğimin belki onlarca katı daha fazla şey öğreniyorum.Doğumla ilgili soruların korkuların varmı ne biliyim nefes egzersizleri felan hiç bahsetmiyo böyle şeylerden.Ben olsam özel hastalarıma herşeyi anlatırdım.Hastaneyede gitsem aynı şeyler.Bi tek ultrason için beklemiyorum başkada bişey yok.Bendede var suç ben diğer hastaları bekliyor meşgul etmeyeyim ne çok soru soruyo felan demesin diye ayrıntıya girmiyorum hiç.Bebişim sağ tarafımda bi yerini çok fazla batırıyo yumurta gibi merak ettim onu bile soramadım burda neresi var dirseğimi acaba diye.Hastanede epidural anestezi olup olmadığını bile sormadım.Bir dahaki hafta doğum iyice yaklaşmış olacağı için dayanmaz ardarda sorular sorarım belki.İnşallah doğumumda faydası olur tek umudum..

DOGUMDAN SONRASI ICIN MERAK EDILEN BIRKAC BILGI

http://www.hamilebilgi.com/dogum_sonrasi_merak_edilenler.html

Özellikle parfum kullanmayin diye uyarmasi ilginc geldi ,oysa ki bi muddet banyo yapamayinca ilk elimize deodorant yada parfum aliriz ..oysa ki hic aklima gelmezki bebegim benim kendi ten kokumu arayacak ..

bu arada ozellikle normal dogum yapacak arkadaslar ,zaman az kaldi sayilir ,size tavsiyem simdiden dogumda ne zaman ikinmak gerekir ,ne zaman durup dinlenmek gerekir ,bunlari iyi arastirip okuyun ,tabiki dr. yada ebe yonlendiriyor ama o telasla insan bazen onlari dinleyemiyor ..simdiden bilgi edinirsek cok kolay bir dogum geciririz..ilk dogumumda internetim yoktu ,simdiki gibi herseyi merak etsemde okuyup bulamiyordum :sm_confused: ..o zaman da dogumda sanci vurdugu zaman ikinmam gerekiyormus ,sanci kesilince bir dahaki sanciya kadar bende durup dinlenmem gerekiyormus ..ustelik bebegin basi ciktiginda ikinmayi birakip ,ebenin talimatina kadar ikinmamam gerekiyormus ..tabi o zaman ben bunlari kavrayana kadar ,ebe bana bunu anlatana kadar , cocuk dogdu ..ama bilincli olsaydim ..belki dahada kolay bir dogum gecirirdim .. :1closedeyes: o yuzden simdiden ,cok arastirin en azindan bilginiz olsun ..daha sonrasini ebenin talimatlarina gore yapin..aayy kizlar ben okuya okuya filozof olucam herhalde :kahve: kaydirigubbakcemile3 cok panikim cookkk..ustelik ikinci dogumum ama hem heyecan hem sevinc karmakarisik...bir an once o an gelsin istiyorum ..aayyy cok yazdim kaydirigubbakcemile ..hadi iyigeceler a.s.

Emelcim nasıl yani doğuma inşallah girecek
aşırı ilgili gibi görünüyor doğuma girecekmisiniz gelince inşallah diyor
benimki de inşallah dedi ama ilgisi malum seviyede yani...[/Q

6.aydan beri gidiyorum ona belki başından beri gitmediğim içindir.İlgisindenmi yoksa 2 haftada bir para aldığı içinmi çağırıyo bilinmez.Ben internetten doktordan öğrendiğimin belki onlarca katı daha fazla şey öğreniyorum.Doğumla ilgili soruların korkuların varmı ne biliyim nefes egzersizleri felan hiç bahsetmiyo böyle şeylerden.Ben olsam özel hastalarıma herşeyi anlatırdım.Hastaneyede gitsem aynı şeyler.Bi tek ultrason için beklemiyorum başkada bişey yok.Bendede var suç ben diğer hastaları bekliyor meşgul etmeyeyim ne çok soru soruyo felan demesin diye ayrıntıya girmiyorum hiç.Bebişim sağ tarafımda bi yerini çok fazla batırıyo yumurta gibi merak ettim onu bile soramadım burda neresi var dirseğimi acaba diye.Hastanede epidural anestezi olup olmadığını bile sormadım.Bir dahaki hafta doğum iyice yaklaşmış olacağı için dayanmaz ardarda sorular sorarım belki.İnşallah doğumumda faydası olur tek umudum..

canım o yumurta gibi olan şey dirseği değil ayağı bilgin olsun:dance:

ay çok uykum var ama sıcaktan yatağa uzanmak istemiyorum resmen gözlerim gidiyorrr yanii balkona gideyim ben gene sonra yatarım belki iyi akşamlarrrr

ay çok uykum var ama sıcaktan yatağa uzanmak istemiyorum resmen gözlerim gidiyorrr yanii balkona gideyim ben gene sonra yatarım belki iyi akşamlarrrr

Ay valla pek zorlaştı son günler.Bazen enerjim iyi oluyor bazende saf saf oluyorum.Kahvaltı sofrasını bile akşam üzeri topladığım oluyor.Bu saatlerdede karnım kaşınmaya başlıyor huylandığım zamanda her yerim kaşınıyor.Bazı günler konuşmaya bile halim olmuyor.Bebeğim bi doğsa,havalar serinlese,enerjim artsa,9 aydır huzur vermeyen şu kaşıntım geçmiş olsa,oğlum beşiğinde mışıl mışıl uyuyor olsa..Sizde düşünüyormusunuz bunları.Ben bu sene hiç bunalmadığım kadar bunaldım sıcaklardan.Yaz kış üşüyen ben yanıyorum.Allahtan gece iki üç kez uyanıyorum balkona çıkıp serinliyorum sonra yine uykuya devam.

Bende berbat durumdayım aynen bende yazın bu kadar terldiğimi bilmem oysaki ne kadar üşürüm normalde ama şimdilerde kendimi bile taşıyamıyorum,son bikaç gündürde karnımda bi gerilme sonrasındada nefes alamama durumu ortaya çıktı,açıkçası bitsin artık şu günler diyorum sıcaklardan bunaldım,bide bu sene hiçbiyere gidemedim memleketimi özledim,ailemi arkadaşlarımı özledim bi evin içine tıkılıp kaldım,bende şimdilerde hep hayal ediyorum bebeğim gelsin mışılmışıl uyusun yatağında bende yorgunluk atmak için bi fincan nescafe içeyim aaahh ah ne güzel olurdu:))

iyi akşamlar işim vardı bilg. açık bırakmıştım
yaramaz yeğenim girip benim yerime yazmış bişeyler
daha yeni görüyorum
bir daha çıkış yapmadan bilg. başından ayrılmak yok

daha yeni görüyorum

Canım zaten yazılanlardan hiçbişey anlamamıştım ben çok garip yazılardı bencede bi daha çıkış yapmadan ayrılma yerinden:roflol:

İyi geceler dilerim umarım sorunsuz bol uykulu bi gece geçiririz hepimiz,rüyanızda bebişleri görün inşallahh:)

Canım zaten yazılanlardan hiçbişey anlamamıştım ben çok garip yazılardı bencede bi daha çıkış yapmadan ayrılma yerinden:roflol:

iyi bir ders oldu aklımada gelmedi değil ama fırsat bulupta bakamadım
msn de açıktı inşallah orda karıştırmamıştır ortalığı
neyse herkese serin ve bol uykulu geceler bende çıkıyorum

bana da dün doktorum iki hafta sonra çatı muayenesi yapıcam sabah erken ve aç karnına gel dedi eğer çatın müsait değilse hemen sezeryana alırım dedi tırstım yaaa ben daha 4haftam var derken şimdi iki hafta sonrasını düşünür oldum ama üzüldüm de yani ben normal istiyorum inşallah çatım müsaittir bu arada aslıcım sen yaptırmışsın çok acıyomu bu muayene detaylı anlatırmısın
canımm Emelin dedigi gibi acımıyor hamile kalmadan önce hiç alttan muayene yaptırdıysan aynen öyle hiçbir acısı yok drum eline birşey sürdü sanırım kuru ise acımasın diyemi bilmiyorum artık iki parmagını soktu ve kontrol etti oo dedi normal dogurursunn bugün çok güzel dogurttuk dedi. :CüvCüv:
Kız dün yaptılar ne acıması 3 saniyelik bişey,acı macı yok korkma.2 parmağını sokup bakıyor.Klimalıydı oda pek güzeldi kormadım bile serinliğin tadını çıkardım.:roflol:
Emelcim seninde çatı kontrolü yapılmış bugün sanırım drun ne dedi açılma varmı birde senin kanama geldimi bana drun kanaman gelebilir normal dedi geldi ve drdan çıktıktan çok sonra geldi ve hala biraz biraz geliyor normal mi acaba.

daha yeni görüyorum
bak sen şu hınzıraa amann bizde ögrenmiş olduk desene demekki açık bırakmamız gerekiyor.

arkadaşlar bugün yine uyku tutmadı sabahı yapacagım gibi görünüyor. herkese tatlı rüyalar. Şeniz

gunaydiiiiinnn ,bu sabah cok erken uyandim ,iki gundur agrilarim var ,ama yalanci dogum sancisi herhalde..belime agri girince korkuyorum ,sonucta gercek dogum sancisi belden karina dogru saplaniyor ,bir an basladi saniyorum neyseki uzun surmuyor ..dus alinca hafifliyor ..aslicim allahim hayirlisiyla kurtarsin seni ..bugun yarin haberini aliriz insallah ..
herkese guzel bir gun olsun ,, bugun bir dogum haberi alirmiyiz acaba ..hergun tetikteyim ,kim doguracak diye :)

herkeslereee günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn sıcaklar bitsin artıkkkkkkkkkkkkk dün gece 12 de elektrikler gitti inanın nefes alamadım yaaa suyun altına girmekte çözüm değil klimaya çok alıştırmışım kendimiiii klimasız yerde duramıyorum ben hiç. neyse allahın izniyle az kaldı inşallah.hihoyyyt

Kızlar herkese Günaydın nasılsınız?
Ben çok iyiyim Dün oğlumu gördüm.3kg 47cm olmuş maşallah.Şuanda erken doğum gözükmüyo bir hafta daha çalışabilirsin dedi.Yalnız oğlumun boynuna kordonu dolanmış bir kez onda yapılacak bişey yok dedi dr um.Ani hareketlerden kaçınmamı söyledi.Bide plesentada hafif kireçlenme varmış.Eylülün 9unda tekrar çağırdı dobblerine bakıcakmış.15 eylüldede alttan muayene etçem dedi.Ay ya çok tatlı olmuş ama elleri sürekli yüzünde gözünü ovuşturuyo.Yüzünü net göremedik.Cd ye bastı görüntülerini sabahtan beri onları izliyorum.Çok heyecanlandım yine dr a bir sürü şey sorcaktım unutmuşum.Bundan sonra kağıda yazıcam.Öpüyorum sizleri.

gunaydiiiiinnn ,bu sabah cok erken uyandim ,iki gundur agrilarim var ,ama yalanci dogum sancisi herhalde..belime agri girince korkuyorum ,sonucta gercek dogum sancisi belden karina dogru saplaniyor ,bir an basladi saniyorum neyseki uzun surmuyor ..dus alinca hafifliyor ..aslicim allahim hayirlisiyla kurtarsin seni ..bugun yarin haberini aliriz insallah ..
herkese guzel bir gun olsun ,, bugun bir dogum haberi alirmiyiz acaba ..hergun tetikteyim ,kim doguracak diye :)

Canım günaydın bendede bu sıra çok sık olmamakla beraber adet olcakmışım gibi karnımda ağrılar beliriyo.Ama geçiyo sonra bişey kalmıyo umarım önemli bişey değildir.

herkeslereee günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn sıcaklar bitsin artıkkkkkkkkkkkkk dün gece 12 de elektrikler gitti inanın nefes alamadım yaaa suyun altına girmekte çözüm değil klimaya çok alıştırmışım kendimiiii klimasız yerde duramıyorum ben hiç. neyse allahın izniyle az kaldı inşallah.hihoyyyt

Aytencim günaydın.Benimde tek sorunum sıcaklar cnm.Gece 2-3 gibi uyanıyorum.Camları açıyorum duş alıyorum ama fayda etmiyo.Zaten atlet don yatıyorum.Ama yok yani çok bunalıyorum.Geceleri kabus gibi olmaya başladı.İş yerinde bizimde vantilatör var ama işte kendini soğutuyo oda ancak.Dayancaz artık az kaldı.Şöyle bi yağmur yağsa ne güzel olurdu. dimi cnm:1hug:

X