2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

herşeyimiz hazır deryacımmm ben herkesten önce dogum yaparım diye beklerken bizim bebişin gelmeye niyeti yok gibi görünüyor. ama bilmiyorum kontrolden sonra dogumun başlama ihtimali varmı biliyormusun arkadaşlar.

aslımmm canımmmm sakın korkma kısss hayırlısıyla dogumun guzel gececek bak gor ben elıme alacam janjanlı pırıltılı mendıl sallaya sallaya gıdecem dogumaa:teytey: sede ole yap benı hatırla kesın cok guzel gececek dogum:icecream:
ayy anlat bıze hep tamammı
buarada catlagın oldumu kıs ya benım hıc yoktu belımın yan tarafında bı baktım ıkıtane catlak var:çok üzgünüm: son ayda oluyor sanırsam offffffffff

aslımmm canımmmm sakın korkma kısss hayırlısıyla dogumun guzel gececek bak gor ben elıme alacam janjanlı pırıltılı mendıl sallaya sallaya gıdecem dogumaa:teytey: sede ole yap benı hatırla kesın cok guzel gececek dogum:icecream:
ayy anlat bıze hep tamammı
buarada catlagın oldumu kıs ya benım hıc yoktu belımın yan tarafında bı baktım ıkıtane catlak var:çok üzgünüm: son ayda oluyor sanırsam offffffffff

serenimm şekerimmm bende öyle gidecegim gibi geliyor eger panik yapmazsam annem ben ne panik yapacagım diyordu bugün agrım tutunca ayy ne yapacaz dur bakayım diyorr. ben şimdilik gülüyorum ama bakalım korkuda yok degil hani. sorma çatlagım son aya kadar hiçbirşeycigim yoktu ama son ayda bir çatladım tam çatladım. bende neler sürmüştüm ama çatlayacak oldunmu çatlıyorsun ne yaparsan yap. birde genetik oldugunu söylemişlerdi zaten bana annemdede kardeşimde de var bende onlar gibi çatladım.

aslım bıde bişi sorucam bebekler dogum pozısyonunu nezaman alırlar ben 35. haftadayım cnm benımkı nezaman doner sencekafamçokkarıştı
senınkı nezaman dondu:uhm:

kızlarrr ben geldim drdann çatı kontrolü olduu. ondan önce serencim ve diger soran arkadaşlar benim sancılarım adet sancısı gibi ve belimde agrıyor. bugünki kontrole gelince herkesin anlattıgı gibi bir çatı kontrolü oldu eline bir sıvı sürdü parmagıyla baktı ve bir cm açıklık oldugunu ve çatının normal dogum yapmaya müsait oldugunu söyledi 2 Eylüle kadar bekleyelim dedi. son günümüz 2 Eylül zaten. ama drdan çıktıktan sonra 2-3 kere yarım saat aralıklarla sancım geldi takip etmeye devam ediyorum bakalım devamı gelecekmi bilmiyorum. bebiş gayet iyiymiş kalp atışlarıda güzel dedi.

Canım neden son gününüz 2 eylül.41+6 da normal doğum yapanlar var.

aslım bıde bişi sorucam bebekler dogum pozısyonunu nezaman alırlar ben 35. haftadayım cnm benımkı nezaman doner sencekafamçokkarıştı

canım benimki 31.haftada gittiğimde almıştı pozisyonunu...34.haftaya kadar alıyormuş genelde..tabi so anda bile alanlar varmış..doktorun birşey söylemedimi..

Canım benimkide 30. haftada dönmüştü,bildiğim kadarıyla 38.haftadada dönmesse sezaryen kararı alınıyor.Tabi son ana kadar dönebilir.

canım benimki 31.haftada gittiğimde almıştı pozisyonunu...34.haftaya kadar alıyormuş genelde..tabi so anda bile alanlar varmış..doktorun birşey söylemedimi..

yok cnm ben gıttıgımde 32 haftalıktım donmemıs dedı:uhm: ya donmezseeee
ayy ben sezeryanmı olacam ozaman ayy istemeemmmmm:1no2:

yok cnm ben gıttıgımde 32 haftalıktım donmemıs dedı:uhm: ya donmezseeee
ayy ben sezeryanmı olacam ozaman ayy istemeemmmmm:1no2:

merhaba arkadaslar ben 32. haftada gıtıgınde bebek ters demişti doktor.gecen hafta gıttım yanı 36+2de bebek dönmüş dedı doktor.hem benım kız yerınde pek durmuyo bu 2. kez ters donusu ama artık donmez dedı doktor yerı daraldıgı içinmiş.
sende bekle canım inşallah dönecektir ...............

serencimm benimki 33.haftada dönmüştü güzelimm. bilmiyorumki şekerim ama son zamanda bile dönen varmış.
Canım neden son gününüz 2 eylül.41+6 da normal doğum yapanlar var.

Emelcim dra göre 5 Eylüle kadar diyor ama eşimin dogum günü 2 Eylül o güne kadar gelmezse o gün sancı ile deneriz dedim tamam olur dedi. bakalım ne olacak. pazartesi tekrar görüşelim beyimiz o güne kadar gelmezse dedi.

doktor takip edicez dedi deryacim. Eğer düşerse daha çok trombosit yüklememiz gerekir doğumda dedi. Zaten bu değerlerde bile spinal epudiral kesinlikle yapamam dedi. Normal doğumda kanamyi mudahale etmem zor olur içeride çünkü dedi. Ama sezeryanda kanamyi mudahale etmem daha kolay olur dedi. Herkes bana medikal parkta yapma diyor bunlari söyleyen doktor medikal park doktoru birde burda 1 ay oldu açilali bu hastane. Herkes devlet hastanesinden bir doktor bul diyor ne yapacağimi şaşirdim

Merhaba bende göztepe medical parkda yapmayı düşünmüştüm bir ara, eşimin arkadaşı doktordur ona danıştı, yeni hastane nasıl güveneceksiniz, daha 1 ay olmuş açılalı dedi bende vazgeçtim...Geçen günde gazetede tonla hemşire arıyorlardı ilanı vardı, yani tam oturmamış hastane daha...:1no2:

merhaba bende göztepe medical parkda yapmayı düşünmüştüm bir ara, eşimin arkadaşı doktordur ona danıştı, yeni hastane nasıl güveneceksiniz, daha 1 ay olmuş açılalı dedi bende vazgeçtim...geçen günde gazetede tonla hemşire arıyorlardı ilanı vardı, yani tam oturmamış hastane daha...:1no2:

evet yaa bende birde şekerde var trombosit düşüklüğüde var dolayisi ile korkuyorum onun için devlet hastanesinden bir doktora gidicemmm. Kendimi devlet hastanesine teslim edicem çünkü bebeğimin kontrolleride orda tam yapilir diye düşünüyorum allahim hayirlisiyla bir kurtarsa sağlikli sihhatli hepimizi.

bana da dün doktorum iki hafta sonra çatı muayenesi yapıcam sabah erken ve aç karnına gel dedi eğer çatın müsait değilse hemen sezeryana alırım dedi tırstım yaaa ben daha 4haftam var derken şimdi iki hafta sonrasını düşünür oldum ama üzüldüm de yani ben normal istiyorum inşallah çatım müsaittir bu arada aslıcım sen yaptırmışsın çok acıyomu bu muayene detaylı anlatırmısın

bana da dün doktorum iki hafta sonra çatı muayenesi yapıcam sabah erken ve aç karnına gel dedi eğer çatın müsait değilse hemen sezeryana alırım dedi tırstım yaaa ben daha 4haftam var derken şimdi iki hafta sonrasını düşünür oldum ama üzüldüm de yani ben normal istiyorum inşallah çatım müsaittir bu arada aslıcım sen yaptırmışsın çok acıyomu bu muayene detaylı anlatırmısın

Kız dün yaptılar ne acıması 3 saniyelik bişey,acı macı yok korkma.2 parmağını sokup bakıyor.Klimalıydı oda pek güzeldi kormadım bile serinliğin tadını çıkardım.:roflol:

canım ben 31+3ken gittiğimde normal pozisyonu almıştı ama ben daha öncesinde hissetmiştim zaten döndüğünü kafası aşağıdaydı elimle hissediyodum bide aşağıya doğru sürekli baskı yapıyodu ayakları da kaburgalarımı delicek neredeysesırnaşık şey hissetmemek imkansız yumurta gibi elimin altını dolduruyo valla bunu sende anlayabilirsin aynı yumurta gibi bişey kaburgalarını sıkıştırıyosa ayakları yukarda kafası aşağılarda demektir bide hıçkırmaya başladığında elimi hemen oraya götürüyorum bakıyorum yüzü nerde diye oda aşağıda yani anlıyorum ki kafası hala aşağıda dün gittiğimde doktor artık dönmez dedi inşallah öyle olur

.........................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
X