2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

canım ben yeşilkoödeki internatıonal hospitalda yapıcam genel anestezi olacak benim bel fıtığından dolayı epiduralda riskli uyuşmayabilirmiş zaten bende korkarım doktor desede olmam yaneee ay hoplar zıplar kalkarım ameliyat masasından yawwww:roflol: 39 haftada olacağım evet 11 di aslında kilomuz az diye sıkıntıda yaşamazsak böle olsun dedi dr bende öle istedim zaten bekleyelim diyordum zaten e sancım neyinde olmasa bebekte iyiymiş herşey yolunda dedi kiloya takma alır dedi dr 5 eylülde son kontrolüm ve aneztezi dr ile randevum var testler yapılacak şeker tekrar bakılacak 10 eylülde de diabet doktorumla randevum var son haftalarım hastanede geçecek gene ay hayatım boyunca bu hamişliğimde gittiğim kadar doktora gitmemişimdir herhalde :roflol: izin meselesine gelince ben izni aldım ama şirkete vermedim yaww vaz geçtim ben ssk günüm eksik oluca sonra boşverrrrrrr bebeğim nasibi ile gelir zaten inşallah o gelene kadar eşimin işleride düzelecek inşallah öle görünüyor hemen olmasada 3-5 aya büyük bir kısmı halloacak sanırım bebek rızkı ile gelir derler yaa umarım öledir

karşılaşmayı bekleyeceğimize gel buluşalım kızzzzzz sen tam olarak nerdesin dur ben sana cep telimi mesaj atayım kızzzzz kaydet görüşelim yawww vallaaaaa bebişlerimizde arkadaş olur ne güzelllll

herkese merhaba arkadaşlar.. henüz geçmişi okuyamadım doğuran var mı acep bi bakayım..
bu arada CLEXANE ya da kan cıvıtıcı başka herhangi iğne vurunan arkadaşlar devam ediyolar mı hala?
benim dr bugünden itibaren kesiyo iğneyi ameliyatta kan pıhtılaşması sorun çıkarmasın diye? ama bebek asprini için bişey dememişti onu da bırakmalı mıyım bilmiyorum.kendisi de yurt dışında..:sm_confused:

deryaaaa kız ben yanlışlıkla senin bir yazına kötü içerik diye tuşa bastım...bilerek yapmadm heeee...
kızlar bu angelay ne yazıyooo ben anlamadım valla
aslıııııııı kız az kaldı yaw senin çok az ben de heyecanlanıorum senin adına canımmmm

canım bende clexane kullanıyorum ve bende dün doktora kontrole gittim 3 iğnem kalmıştı onları vur bırak dedi aspirin için bişii demedi bende sormadım bak bende onu düşünüyordum iğnem bitsin bende arayıp sorcam aspirini

dimi yaa asprin benim de aklıma gelmemişti.dr a ulaşırım inş.
fıstığım ya senin ikinci bebeğin değil mi bu ilk hamileliğinde de yaşadın mı bu durumu,iğne vurunmuş muydun yani?
benim ikinci olursa yine aynı şeyleri apmam gerekecek mi dersin..:sm_confused:

kızlar kaynatmışınız gene...İşimi gücümü bırakıpütün gün buralarda olmak istiyorum.şakkıdı

ben yarın son ağdamı da yapacağım ve bir bahane uydurup doktora gideceğim...kendisi izinde ama başka bir doktora gidicem artık,ayy çok gıcık aldım bu son ay doktorumdan yaa
bahaneyle mi gitmek lazım yani,insan 2 haftaya bir olsun çağırır,12 ağustosta gitmiştim bana taaaa 8 eylüle normal randevu günü verdiii,aloooo farkındamısınız doğuracam artık diyecektim nerdeyse...kötükedihüso

yaa parası neyse veriim,bi muayene et allah aşkına diyecem artık hee...

Ne diyorsunuz neler sorayım???son muayenem olacak büyük ihtimalle.:sm_confused:

canım benim ilk hamişliğimde böle bir sorun yoktu zaten bende bariz kan pıhtılaşma sorunu var diye bişey yokkk testlerde çıkmayan rahimde bebeği besleyen kılcal damarlardaki kan pıhtılaşmasından dolayı diye tahmin edilen ve 3 düşüğümüe bunun sebeb olduğu söylendiği için bu iğne verildi şükür 4.hamileliğimde bebeğim yaşadı çok şükür rabbim sonuna kadar sağlıkla gitmeyi nasip etsinnn
alnayacağın benimki resmen tedbir ve varsayım dan yola çıkılarak yapıldı ilk 3 düşüğümde sadece aspirin verilmişti 3 .de çok detaylı araştırmaya girildi genetik vsss ama hiç bişey çıkmamıştı ne gerekkiyorsa yapacağız demişti dr ve bana birsürü takviye ilaç verildi nihayetinde bu bebeğim yaşadı 3 ay yattım zaten düşük tehtidi vardı gene bunda da ama netice bu işte tekrar olurmu bilemem ama ben sigara kullanırdım ona bağlıyom hep kanım acayip koyu ve kıvamlıydı zaten kan verirken hep ıyyyy derdim sigarayı bıraktıktan sonraki 5.ayda kan testi verirken farketmiştim kanım koyu bordo değil resmen kırmızılaşmıştı farkediliyordu yanii bilmem artık ondanmıydı neydi ama bıraktım zaten meretiii inşallah birdaha bulaşmam

bazı doktorlar gerek görmüyor sanırım ama benim 2 doktorda 35 haftadan sonra 2 hafta ara ile bakılacak demişti ben son 30 temmuzda gitmiştim 15 ağustos randevu vermişti ama yurtdışından gelemediği için düne ertelenmişti e sezeryan tarihi de belli olduğu için 5 eylül son kontrol diye çağırdı benimki gene ve aynı gün ameliyat için de testler yapılacak zaten seninki hakikaten biraz rahat galiba yahuuu 8 eylüle 2 hafta desen sen 39 haftada kontrole gitçen 12 ağustos kontroldeydiysen 30 ağustos gibi çağırabilirdi ama bebeğinin hareketleri normalse ağrın sızın yoksa korkma ama bebek hareketlerinde bir azalma veya acayipleşme falan ağrı sızın olursa ara git tabiii

Son düzenleme:

canımm allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.ben bugün bırakıyorum son iğnem.bi tuhafım tam 8 aydır hergün vurundum boru değil.bundan sonraki kontrole kadar içimde bişey olcak bebeğim iyi mi, besleniyo mu diye.allahım hepimize akıl sağlığı,fiziksel sağlığı ve ruh sağlığı yerinde evlatlar versin ömürleri hayırlı ve uzun ve analı babalı olsun.:Saruboceq:
sen emeklerimizi ziyan etme,boynumuzu bükme ya rabbim.ezan okunuyo.kabul eyle ALLAHIM.

Alin bende ilk 3 ay clexane iğne kullandım sonra dr.um bıraktırdı ama aspirine devam ettim,dr.um en son gittiğimde artık aspirinide bırakmamı söyledi yani ben 8.ayda bıraktım artık sadece demir ve vitamin hapı kullanıyorum bide benim tiroidim var onun hapını kullanıyorum sende dr.una danış aspirin işini..İnşallah Allah ım hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin sonuçta ne gerekiyosa onu yaptık hep bundan sonrası içinde hepimize kolayca doğumlar nasip olsun:Saruboceq:

kızlar bu arada geçmişi okuyodum ağdadan konuşmuşsunuz.ben de dışarıda bi ablam var bu işi hakkıyla yapan, yıllardır ona gidiyorum.çok memnunum.ama canım çok yanar benim
benim gibi olan arkadaşlara tavsiye bilmeyenler için söylüyorum.EMLA diye bi krem var bölgesel anestezi uyguluyo tene.veee çok az bir hisle ağdanızı tamamlıyosunuz.benim gibi epilasyon işlemi kabusa dönenlere duyurulur.hamileyken de sadece bikini bölgesine sürüyosunuz geniş alan olmasın dedi dr. fiyatı 25 ytl içinde 6 adet var.pahalı ama ben karneye yazdırıyorum.bilginize.
çıkıyorum dostlar.

herkese iyi akşamlar .gecelerde kolaylık uykuda düzen dilerim.bebişler zamanında gelin emi.

sabahları 10.15 te tv8 de Adım adım çocuğum programını mutlaka izleyin çok güzel ve eğitici.
doğru diyosun dreamcim herşey bebişlerimiz için.
yaw bi gidemedim ben de..

gülşaaahhhh
ben yarın doktora gidicem kararımı verdim canım.
benim doktor hazretleri izinde ama aynı hastanede başka bir doktora gidicem.:1closedeyes:
bebek hareketleri azaldı,diye bahane uyduracam...Damıma çatıma herşeye baktırıp
nstye de bağlanacam.:dilcikar:ayyy 3 günde bir çağıran doktorlar varmış yaa bizimki tatildeeeeeeeeeeeÇok üzgünüm çoook

Gül iyi ediyon kız bence git valla,bende en fazla bi hafta daha bekliyeyim dedim canıma tak ederse gidicem,ben bu kadar ilgisiz adam yok sanırdım meğersem seninkide ilgisiz çıktı,sen bi muayeneni filan olda bakarsın bende giderim,kız bide benim ağrılarım sıklaştı sanki yada iyice kafama taktım heran doğuracakmışım gibi geliyo,anlamıyorum gülüm herkesin bi şekilde belli bizimkiler saldım çayıra mevlam kayıra oldu,sen git bakalım ne diyecek ona göre bende giderim:lepi:

Gülşah canım sen yine 36. haftandasın ya bennn 38. haftadayım yuh yani 8 eylüle normal randevuya gittiğimde ben zaten 40 haftalık olacağım...Biz daha doğumu bile konuşmadık doktorumla,e hiç bişeye bakmadıki ultrasonla baktığına göre herşey normal diyor o kadar.

bence sen de ihmal etme,bugün yarın git,bebek haeketleri azaldı,leke geldi falan de git doktora yine,
onlar bizi düşünmezler bari biz kendi aklımızla önlem alalım.

Benim doktorda 1 aydır haftada bir çağırıyor.Ondan önceki ayda 15 günde bir gitmiştim.Bende bundan şikayetçiyim,hep aynı muhabbet boşuna para,bişikayetin varmı yok.Bebeğin kilosu şu kadar,suyu normal,bol su iç,yan yat,yürüyüş yap,tansiyon aynı...Hep aynı konular.Şikayetim felan olsa sık gitmek çare olabilir ama herşey hergün aynı.Klasik hamilelik şikayetlerim var çabuk yorulma felan gibi.Her hafta aynı şeyleride söyleyememki.Geçen gitmedim 3 gün geç gittim uyardı hemen çaktırmadan,haftada bir geliyorsun diye.Sırf doğumumda yardımcı olsun diye gidiyorum özele,hiç gerek duymuyorum yoksa.İkinci doğuma hamileliğim yine böyle geçerse özele felan gitmem.Doğumuma girecekmisiniz diye sordum inşallah dedi.Hastanede evime 5dk uzaklıkta zaten.

Emelcim nasıl yani doğuma inşallah girecek
aşırı ilgili gibi görünüyor doğuma girecekmisiniz gelince inşallah diyor
benimki de inşallah dedi ama ilgisi malum seviyede yani...

iyi geceler kizlar ,internette dogumla ilgili seylere bakiyorumda ,onemli seyleri sizinle paylasmak istedim ..suyunuzun geldiğini hissettiğiniz anda nerede
olursanız olunuz,yere yatıp ayaklarınızı havaya kaldırıp bir süre beklemenizdir.Bu
bebeğin göbek kordonunun rahim ağzından bebekten önce gelip sarkmasını engelleyebilecektir.
Kordon önceden gelirse daha arkadan gelen bebek başı ,kan akımının geçtiği göbek kordonunu rahim ağzında sıkıştırıp bebeğe zarar verebilir.

Her hangi bir koşulda suyun gelmesi halinde ise hiç beklemeden doktorunuzu aramalısınız.

alinti

slm hemso pek iyi degilsin sinirler gerilmiş gördüm seni relax relaxyerimseniben.ama haklısında ben cuma gitim doktora pazartesi yine cagırdı beni doppler ultrasyona girecekmişim dogum seklim belli olcakmış.bakalım sezyan mı normal mi diyecek.eger sezeryan derse benim dogum günüm olan 8eylül istiyecegim .bebişimle aynı dogum gününü kutlarız birlikte diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…