2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Gerçekten kizlar allahin ziniyle kucağimiza aldiğimizda bir süre karnimizin hareketsizliğine alişamayiz gibi geliyor bana. Betülcüm sen de bu günlerin tadini çikar bence çünkü çok büyük bir mucizeyi yaşiyoruz son zamanlarimiz allahin izniyle doya doya hissede hissede yaşayalim.

betulcum aynı bende senın gıbı hergecen gun dahada sabırsızlanıyorum:)oglusumu cok merak edıyorum:)hele bırde artık kafasını elını kolunu dayıyor karnıma hıssedıorum allahım nasıl tuhaf oluyorum ya:))
allah saglıkla sıhatle kavusmamızı saglasın ınsallah..

aynen canım..
kafasını ayagını poposunu :) hıssetmek cok daha bır baska oncekıne gore..
ben elını bıle hıssedıyorum bazen..:icecream:
yan yattıgım zaman bıraz karnımın ustune dogru gıdınce boyle karnım yatakla elı arasında kalıyor surtusunu hıssedıyorum ıcım gıdıklanıyor.. :dance:
görümcemler hafta sonu bızdeydı kızı var yenı dogum yaptı 3 aylık Allahım onu sevdıkce ben kendı oglumu ozledm dıyorum ıcımden..
ayakları mınıcık bırde sımdı gulmeye kahkaha atmaya basladı kız.. ınanılmaz seker masallah.. :nazar:
benı gorunce hep guluyor gozlerını dıkıyor.. esım kucagına alıp sevdıkce oğlumuz ne zaman gelıcek dıye sabırsızlanıyorum.. :icecream:

betül ben de senin gibiyim sanırım hepimiz öyleyiz.ama sanırım ben en çokta bebeğimizi eşimin kucağında görmeyi arzuluyorum...

herkese selam arkadaşlar ;
biz bugün temizlik yaptık saolsun annem ve kayınvalidem yaptılar ben de yemek yaptım çay yaptım onlara ne zamandır ev gözüme batıyordu kirli diye ii oldu.
bebişin beşik yerini de hazırladık 10 güne kadar gelecek beşiğimiz...
duygucum senin o sabaha karşı boğazım yanıyor dediğin şey gebelik reflüsü bende de var hemde 2 aydır falan ilacını ihmal etme de asit boğazını tahriş etmesin o asit çok zararlıymış çünkü

evet canım gebelık reflusu berbat bırsey:KK43:
zaten renıe duo yada guscopan ıcmezsem uyumam mumkun degıl her gece ıcıyorum ıkı kere falan...

çok teşekkür ederimm
bana okul ve sendikadan kulanamayacağımı söylediler ama aslı baya arastırma yapmış milli eğitimden kullanabileceğini söylemişler işime yarayacağını düşünmüyorum ama alcam ne olur ne olmaz daha sonra niye almadın falan derler

bana da kullanamayacagım söylendi ondan sana da sorayım dedim.

yarın mobılya takımımız gelıyor.. :dance:
odanın duvarına yapacagım bır ıkı resım var daha yapmadım.. :smiley-cool:
cuma gunu de yardıma gelen abla gelınce cıcıslerını yıkayıp odasına yerlestırıcem.. :dance:
sonrada hastane cantasını hazırlayıp herseyı tamamlamak ıstıyorum..
iş sadece beklemeye kalsın.. :icecream:

kızlar biberon alacaklara; Dr.Brown marka antikolik biberonu tavsiye ediyorummmm tüm çocuk doktorları bunu öneriyomuş.ben aldım küçük boyunu.yerimseniben

kızlar biberon alacaklara; Dr.Brown marka antikolik biberonu tavsiye ediyorummmm tüm çocuk doktorları bunu öneriyomuş.ben aldım küçük boyunu.yerimseniben

bende henüz almadım biberon gibi şeyleri çok marka var hangisini alacağımı bilemiyorum kararsız kaldım nuk wee dr. brown vb . karar veriemiiyorum

bende kızlar hangısını almak lazım kı..
aventı tavsıye eden de cok nuk da.. dr. brown..
ben yarın alıcam sanırım hangısını almak lazım bakalım..

valla canım ben yeni doğum yapan arkadaşlarımdan alıyorum tüyoları.bunu söylediler.hava yutmasına engel oluyomuş ama küçüğünü al büyüğünü tutmaya başlayınca eline veremiyosun agır geliyo dediler.
bugün de yengem aventin saklama kaplarını al dedikafamçokkarıştı
Ulenn alacak olsak üç evi dolduracak eşyaları,malzemeleri olur bizim kuzuşların insan muallakta kalıyor.eşim de rahat biraz , olur,hallederiz,yaparız,doğuncada olur falan diyo.:uhm: :mymeka:

erkek değillermi alincim..
benımkıde oyle ben soylemesem bu bebeğin kuvetını havlusunu sampuanını havlusunu bilmem nesını almıyormuyuz dıye sormaz..
sankı evde halı hazırda var gibi rahat.. :1rolleyes:

selam kızlar..
biberon için ben de baktım, inceledim; en sonunda nuk aldım.. ağız ve diş yapısıyla uyumlu , ortodontik yazıyor üzerinde..
dün yine bakıyordum ..chicco antikolik ve gaz oluşumunu engelleyen bi ürün varmış.. o ilgimi çekti..
size hangi özelliği cazip geliyorsa onu alın ..biberonların bile , hepsinin ayrı bi marifeti varmış :)))

erkek değillermi alincim..
benımkıde oyle ben soylemesem bu bebeğin kuvetını havlusunu sampuanını havlusunu bilmem nesını almıyormuyuz dıye sormaz..
sankı evde halı hazırda var gibi rahat.. :1rolleyes:

Daha geçen gün "senin sekizinci heralde benim ilk olunca böyle oluyo" dedim.güldü.zaten normalde de rahat bi yapısı vardır. "doğunca ağlarım,seni de merak ederim " falan diyo.bakalım görcez.hele geceleri o ağır uykudan nasıl uyandırcam,oğlumuzu nasıl emanet edip uyuyacağım bilmiyorum:a015:

Hamişler bu arada yine tavsiye üzerine bir kitap aldım.süper bişey
Prof.Dr.Haluk Yavuzer'in Çocuğunuzun İlk Altı Yılı
eşimle ikaç akşamdır okyoruz (sırayla ve sesli olarak) inanılmaz güzel bilgiler veriyo.zaten adam çocuk uzmanı ve dalında tekmiş.bebeğin ilk doğduğu gün ve sonrasındaki hareketlerini analiz ediyo.insanın kendine güveni geliyoo:icecream: valla biz çok begendik tavsiye olunurrr

selam kızlarrr kızkardeşimdeyim 2 gün annemlerde kalıcam yazamayabilirim bu arada fırsat buldum gireyim dedim bugün kontrolüm vardı doktorumda bebeğim iyi yalnız karın çevresi biraz fazla geldi dedi doktorum ama tansiyonum 14/9 çıktı idrar tahlili istedi enfeksiyon çıktı ağrılarım var diye nts ye bağladı 2 tane sancımı yakalamış makina enfeksiyondan olabilir bakıcaz dedi doktorum şeker bu arada yüksek çıkmıştı ya benim ona bir daha bakılacak diabet için doktora görünücem karın çevresi geniş görünmesi ona bağlı olabilirmişş.çok yoruldum bugün belki ondandır kızımla accık kıyafet baktık bakırköyde birde yemek yiyip hemen doktora çıktım umarım herşey heyecan ve yorgunluktandır enfeksiyonu bilemem tabii eee sizden naberler bakiim accık geçmişe ben fazla kalamıcam zaten

Son düzenleme:
arkadaşlar 3-5 gündür vajinamda inanılmaz bi kaışntı var kaşımaktan kıpkırmızı oldu idrarımı yaparken de yanma yapıyo ama herhangi bir akıntım yok günde iki defa çamaşır değiştiriyorum ama temiz oluyo hiç akıntım yok .özellikle geceleri kaşıntı artıyo bana önerebileceğiniz bişey var mı yada sizde de böyle şeyler oldu mu

anesacım bende de kaşıntı vardı bir haftadır azdı ama önemsemedim sıcaklarda terliyoruz ondandır demiştim günde 4 defa çamaşır değişiyoru ben çok terliyor o ölgem ıslanıyor çamaşırım resmen ama bugün idrar tahlili yaprı doktorum enfeksiyon varmış ihmale gelmezmişyanii mutlaka doktoruna danış canım geçmi olsun ayrıca benim ağrılar enfeksiyondan kaynaklanabilir dedi dr

Daha geçen gün "senin sekizinci heralde benim ilk olunca böyle oluyo" dedim.güldü.zaten normalde de rahat bi yapısı vardır. "doğunca ağlarım,seni de merak ederim " falan diyo.bakalım görcez.hele geceleri o ağır uykudan nasıl uyandırcam,oğlumuzu nasıl emanet edip uyuyacağım bilmiyorum:a015:

Hamişler bu arada yine tavsiye üzerine bir kitap aldım.süper bişey
Prof.Dr.Haluk Yavuzer'in Çocuğunuzun İlk Altı Yılı
eşimle ikaç akşamdır okyoruz (sırayla ve sesli olarak) inanılmaz güzel bilgiler veriyo.zaten adam çocuk uzmanı ve dalında tekmiş.bebeğin ilk doğduğu gün ve sonrasındaki hareketlerini analiz ediyo.insanın kendine güveni geliyoo:icecream: valla biz çok begendik tavsiye olunurrr

canım cok tesekkurler..
ılk fırsatta alıcam merak ettım..

bu arada eşim 3 aylık yegenını kucagında tutuyordu ablasıyla gec yatmıstık azck mırıldanmaya basladı ıcerıden duydum dedım esıme gıt alda ablan bıraz daha uyusun dıye..
eşimde aldı getırdı ortamıza yatırdı ''askımm bızımkı hep boyle ortamızda yatsın'' dıyo..
ben aksama kadar onu boyle kucagımda tutarım dıyo tv ızlerken..
bende ıcımden bakalım dıyorum acaba gercek olabılıcek mı yoksa bıkacak mı.. :icecream:
ama benım kocısım tabı aksama kadar tutmasada bıkıcagını sanmıyorum cocukları sevıyor gurultulerınden sıkayet etmıyor belkıde alısık oldugu ıcın..
o konuda sanslıyım sanırım bakalım oglumuz gelınce nasıl olucak..:dance:

Son düzenleme:
X