2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

alin, ben izmir köfteyi normal köfte tarifimle şöyle yapıyorum..
köftesi için malzemeler :
500 gr. kıyma
2 dilim bayat ekmek içi
2 diş sarımsak
1 adet kuru soğan
1 adet yumurta
yarım demet maydonoz
2 yemek kaşığı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı kimyon
yarım tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı kekik..
yapılışı :
kıyma, rendelenmiş soğan, dövülmüş sarımsak, ufalanmış ekmek içi, yumurta, sıvı yağ, tuz ve baharatlar yoğurulur.. şekil vererek kızgın yağda azıcık kızartılır. patatesler de arzuya göre doğranıp, azıcık kızartılır.. sonra fırın kabına konur az kızartılmış patates ve köfteler..salçalı ya da domatesli sos ilave edilir.. biber ve domateslerle süslenir ve fırında pişirilir..
ben böyle yapıyorum canım.. afiyet olsun ..

mervecim çok teşekür ederim.hemen yarın denicem.yazmış bir bir canım benim sağol.

ben 55kg dım 9 senedir sabitti kilom boyumda uzun yani zayıf sayılıyodum.işi bıraktım 58 oldum.hamileliğim boyunca da tam 17.5 kilo aldım.ama son bir aydır yavaş gidiyo.kısmıyorum boğazımdan hiç kısmadım şimdiye kadar.doğumdan sonra bakcam çaresine.:teytey:

ohhh kız maşallah yemeklerden konuşulmuş bakıyorumda sormayın bende bugün akşam eşim geç gelecek diye yalnız yemek yedim ama ne varsa yedim eşim gelmeden dondurma faslınıda bitireyim diyorum nerde zararlı şey varsa yapıyorum bilmiyorum artık haftaya dr kontrolünde kilomuz nasıl çıkacak.

meyve suyunu hazır aldıklarından mı içiyorsun yoksa kendin mi yapıyorsun?
hazır olanlar da kilo yapıyor da o yüzden sordum

yok canım hazır meyva suyu gazoz vs.onları biraktım içmiyorum pek fazla..meyva suyu çok nadir börek falan yersem yanında seviyorum :icecream: meyva ve süt yazmıştım eksik olmuş :dance:

deli kız bu neeeee?kafamçokkarıştı
kızlar ben çıkıyorum.hepinize iyi akşamlar ve deliksiz uykular diliyorum :eek:
bebişlerinize iyi bakın çok tuzlu yemeyn.ceviz yiyin. mmmmmmuuucckkkk:teytey:a.s.

ohhh kız maşallah yemeklerden konuşulmuş bakıyorumda sormayın bende bugün akşam eşim geç gelecek diye yalnız yemek yedim ama ne varsa yedim eşim gelmeden dondurma faslınıda bitireyim diyorum nerde zararlı şey varsa yapıyorum bilmiyorum artık haftaya dr kontrolünde kilomuz nasıl çıkacak.

hoşgeldin canım sen de iştah konusunda bizdensin demek :lepi: kaç kilo aldın şimdiye kadar ?

kızlar;duygucum; ya canınız istemesin ama ben acayip izmir köfte aşeriyorum.eskiden tanıdığım bi teyze yapardı çok severdim.yalnız nasıl yapıldığını bilmiyorum :sm_confused:.internetten baktım ama aklım pek sarmadı.bilen var mı yapmayı... bana yardımcı olur musunuz?

canım ben sana vereyım cok guzel bır tarıf tavsıye ederım..bır ızmırlı olarak:)

500 gr kıyma
4 dılım rendelenmıs bayat ekmek ıcı
1 adet rendelenmıs sogan
karabıber tuz kımyon kekık
kızartmak ıcın sıvı yag
suyu ıcın:
2 adet domates
7 8 sıvrı bıber
2 corba kasıgı salca
2 su bardagı sıcak su

kıymayı tum malzeme ıle ıyıce yogurun.bu harctan uzun ınce kofteler yapıp kızgın yagda kızart.yayvan bır tencereye yerlestırıp,uzerıne dılımlenmıs domates bıberlerı dızın.2 su bardagı suda salcayı acıp yemegın uzerıne gezdır.10 15 dakıka orta hararette pısırıp servıs yapın.
buna ıstersen patateste kızartıp ekleyebılırsın canım...
afıyet olsuna.s.

kızlar benımde 1 ay onceye kadar mıdem yemekten copluge donuyordu:roflol:

son 1 aydır bıraz durdu allahtan cok sukur ama oda refluden sanırım bırde bol karpuz yıyorum o bıraz kesıyor sanırım.delı gıbı tatlı yıyordum cunku o krızlerım bıraz gectı...

yaa 11 kilo da bişey mii

ben tam 20 kilo aldım kızlar...
Doktorum biraz yavaş diyor ama ne mümkün..
Çok takıyorum kafama sabitleniyorum ondan mı alıyorum acaba???

canım ben şimdiye kadar 11 kilo aldım bakalım doguma kadar kaç kilo daha alırız son bir ayım kaldı ama.

ben geçtiğimiz ay tam üç kilo birden almıştım :1shok:
sekizinci ve dokuzuncu ayı da üçer kilodan hesaplarsam yandım yahu :çok üzgünüm:
ama ne yapalım bebişlerimiz iyi olsun da kiloları da veririz sağlıkla inşAllah..
gül canım ya cidden kafaya çok takmamak lazım kilo mevzusunu ama ne mümkün :a015:

ben inşllah son ayda kiloyu çok almamda güzel tamamlarım.

inşAllah canım..birkaç haftadır yemeklerden sonra, yediklerim ve bebiş beni rahatsız etmeye başladı.. ben de porsiyonlarımı azalttım.. bebiş de kilo almamı istemiyo demek ki sırnaşık şey inşAllah daha çok kilo almadan tamamlarız vee bebişlerimize kavuşuruz...:1hug:

İyi akşamlar kızlar nasılsınız...Bende tam 10 kilo aldım ama çatlaklarda cabası sinir oluyorum o çatlaklara oofff

aslı o zaman sen 12 kilo ile falan tamamlarsın hamişliği zaten 12 kilo ideal yazıyor herhalde ben sanırım 15 e kadar çıkarım iyice yusyuvarlak oldum

bende 10 kilo aldım ama bu normalmiş zaten son ay anne kilo almıyormuş hatta verebiliyormuş, kilo vermek doğumun yaklaştığının işaretiymiş evde anne çocuk ansiklopedim varda :)

aslında bu gebelik reflüsü kilo almamak için işe yarıyor midem fena olunca bişey yemiyorum ama rahatsızlığım olmayınca yiyorum affetmiyorum

hoşgeldin gülşah..
ben de 11 kilo :KK43: amaaan napalım ya doğumdan sonra bi şekilde vericez başka yolu yok işte :))
ben de çikolata bisküvi dondurma kek bütün zararlı kilo yapan şeylere bayılıyorum valla :)

X