2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

hoşgeldin Papatyam
bakırköy dedin ya içi cız ettisenağlama
çok özledim istanbulu yani şu an bir de onun için ağlayabilirim.istanbul aşığıyım ben.ortaköy hastası.
zaten tatile de gidemedik.çok özlüyorum denizi,boğazı
önceden her sene en az bir defa giderdim.bu sene olamadı
benim için geçerken şöyle bi bak boğaza olur mu...:çok üzgünüm:

geldim geldim herkese günaydın kızlar hepinize güzel bi hafta diliyorum şimdiden
eşim sabahçı kalmış o gece şarjı bitmiş şarj olsa kontör yok kıyamam ya deli olmuş o da orda ben mesaiye kalamam eşim hamile demiş ama elin işi işte onların umurumda mı sanki çok şükür cumartesi akşamı görüşebildik kocişimle :)))))))))))))

ya nasıl birinden arayamamışmı seni hiç düşünmemişmi oda üzülmüş diyorsun ama yahu yakınlarda bir bakkal market işyerinin telefonudamı yokmuşşş neyse bana ne oluyorki ama seni üzmeye hakkı yoktu valla kusura bakma kocanda olsa biz seni ezdirmeyiz bacımmmm

hoşgeldin Papatyam
bakırköy dedin ya içi cız ettisenağlama
çok özledim istanbulu yani şu an bir de onun için ağlayabilirim.istanbul aşığıyım ben.ortaköy hastası.
zaten tatile de gidemedik.çok özlüyorum denizi,boğazı
önceden her sene en az bir defa giderdim.bu sene olamadı
benim için geçerken şöyle bi bak boğaza olur mu...:çok üzgünüm:

canım benim üzme kendini ilk fırsatta gene gelir görürsün istanbul aynı istanbul sıcak gürültülü karışık feci tarfiği ama şeytan tüyü var işte merette özletiyor kendini bende biraz şehir dışına çıkınca döndüğümde sanki nefesim kesilmişte yeni almaya başlamışım gibi oluyorum

boğaza senin için bakmazmıyım bitanem bakarım hemde uzuuuunnn uzuuunn

ya nasıl birinden arayamamışmı seni hiç düşünmemişmi oda üzülmüş diyorsun ama yahu yakınlarda bir bakkal market işyerinin telefonudamı yokmuşşş neyse bana ne oluyorki ama seni üzmeye hakkı yoktu valla kusura bakma kocanda olsa biz seni ezdirmeyiz bacımmmm

hicran hoşgeldin canım a.s.
onlar tatlıya bağlamışlar sen de hiddetlenme canım yahu :roflol: :roflol:

canım cok tesekkurler..
ılk fırsatta alıcam merak ettım..

bu arada eşim 3 aylık yegenını kucagında tutuyordu ablasıyla gec yatmıstık azck mırıldanmaya basladı ıcerıden duydum dedım esıme gıt alda ablan bıraz daha uyusun dıye..
eşimde aldı getırdı ortamıza yatırdı ''askımm bızımkı hep boyle ortamızda yatsın'' dıyo..
ben aksama kadar onu boyle kucagımda tutarım dıyo tv ızlerken..
bende ıcımden bakalım dıyorum acaba gercek olabılıcek mı yoksa bıkacak mı.. :icecream:ama benım kocısım aksama kadar tutmasada bıkıcagını sanmıyorum cocukları sevıyor gurultulerınden sıkayet etmıyor belkıde alısık oldugu ıcın..
o konuda sanslıyım sanırım bakalım oglumuz gelınce nasıl olucak..:dance:

ya eminim çok iyi birer baba olacaklar.ama endişem kendi uykusuna ve rahatlığına söz geçirememesinde.
mesela iki sene önce,bir gün, gece fenalaştım .gıda zehirlenmesi olmuş kolumu kaldıramıyorum.zor güç eşimi dürttüm :roflol: ben ölüyorum dedim ama sesim zor çıkıyo.tabii bizimki duymuyo bile ama bende de güç yok.tekrar denedim falan derken noluyo dedi.tekrar daldı.ben çok kötüyüm diye tekmeledim bu sefer sırnaşık şey.uyandı noldu dedi.kuscam,çok kötüyüm hiç uyumadım dedim.hııııı dedi.ve tekrar uyudu....

işte böyle dostlar gel de ben gazını çıkarrım diyen adamın eline gece ufacık bebeği ver ve güven.ayyy düşürür valla.
ama güvenmediğini belli etmemek gerekiyomuşhem kendini dışlanmış hissediyomuş babacık,hem de nasılsa güvenmiyo diye düşünüyomuş.yani ağladığında eşimizin yanına gitmesine izin verip rahat görünmeliymişiz...:içelim: oyy oy analık zor...

evet canım bencede..
sen yapamazsın bırak sen elleme ben yaparım dedıkce ıyıce gerıye cekılırler bırde..
bu sefer herseyden el etek cekerler tek basına zorlanırız bızde..
artık gece kalkıp yanına gıdınce bır ajan mısalı bızde pesınden gıdıp ızlesek mı.. :roflol:
o zaman ne anladım ben bu ısten olucak ama nedek...:1rolleyes:

Papatttttyaammmmmmmmmmuckkkkk
sağol canım benim.. inşallah oğlumla gelirim çiçek pasajında kalamar+bira yaparız..
büyüynce tabii..

a.s

kızlar;duygucum; ya canınız istemesin ama ben acayip izmir köfte aşeriyorum.eskiden tanıdığım bi teyze yapardı çok severdim.yalnız nasıl yapıldığını bilmiyorum :sm_confused:.internetten baktım ama aklım pek sarmadı.bilen var mı yapmayı... bana yardımcı olur musunuz?

alin, ben izmir köfteyi normal köfte tarifimle şöyle yapıyorum..
köftesi için malzemeler :
500 gr. kıyma
2 dilim bayat ekmek içi
2 diş sarımsak
1 adet kuru soğan
1 adet yumurta
yarım demet maydonoz
2 yemek kaşığı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı kimyon
yarım tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı kekik..
yapılışı :
kıyma, rendelenmiş soğan, dövülmüş sarımsak, ufalanmış ekmek içi, yumurta, sıvı yağ, tuz ve baharatlar yoğurulur.. şekil vererek kızgın yağda azıcık kızartılır. patatesler de arzuya göre doğranıp, azıcık kızartılır.. sonra fırın kabına konur az kızartılmış patates ve köfteler..salçalı ya da domatesli sos ilave edilir.. biber ve domateslerle süslenir ve fırında pişirilir..
ben böyle yapıyorum canım.. afiyet olsun ..

kaç kilo aldınıız???
Ben artık akşam yemeklerini bıraktım ama tatlıdan vazgeçemiyorum.

Sİzin iştah durumları nasıl??

kaç kilo aldınıız???
Ben artık akşam yemeklerini bıraktım ama tatlıdan vazgeçemiyorum.

Sİzin iştah durumları nasıl??

şuan için 11 kilo aldım iştahım çok açık bugün öğlen bir yarım bir de çeyrek ekmek tost yapıp yedim az önce bir büyük tabak çorba içtim, sonra 1 halley yedim biraz sonra da kakaolu kek ve süt geçiyor aklımdan aklımda duracağına karnımda dursun :roflol:

hoşgeldin gül sağol sen nasılsın ?
ben 11 kilo aldım şimdiye kadar.. bakalım 9. ayın sonuna kadar kaç kiloyu bulacağım ?
napalım artık spor vs.. veriiriz kilolarımızı da inşAllah..

şuan için 11 kilo aldım iştahım çok açık bugün öğlen bir yarım bir de çeyrek ekmek tost yapıp yedim az önce bir büyük tabak çorba içtim, sonra 1 halley yedim biraz sonra da kakaolu kek ve süt geçiyor aklımdan aklımda duracağına karnımda dursun :roflol:

aynı durumdayım valla canım yaa..birşeyler yerken aklımdan başka şeyler geçiyo..
sanki yemekler dönüp duruyo gözümün önünde :roflol:
ama şu saydığın ıvır zıvırlar var ya işte bana kilo aldıran suçlular onlar onları bi bırakabilsem :a015: akşam yemeğini 6-7 arası yiyorum sonra meyva süt geçiriyorum..o zaman rahat ediyor midem..

meyve suyunu hazır aldıklarından mı içiyorsun yoksa kendin mi yapıyorsun?
hazır olanlar da kilo yapıyor da o yüzden sordum

X