2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

duygucuğum bu arada yeni evin hayırlı uğurlu olsun eşinle ve bebişinle sağlıklı yaşarsınız inş. arkadaşım

canım benım cok tesekkur ederım...allah hepımıze saglıklı huzurla sevdıklerımızle yasamayı nasıp etsın ınsallaha.s.

kızlar benım bebısımde son 2 haftadır artık degısık hareketler yapıyor tekme atmıyor onun yerıne karnımın bır yerıne kafasını dayıyor bazen ayaklarını karnım bır saga bır sola yamulup duruyor hatta dun korkup karnımı kapattım:roflol:
bır elledım yamulan yerı karnımın sankı kafasını tutttum:)))kıyamam ben ona ya...
netten okudugum kadarıyla 32 haftada bas asagıya pozısyona gecıyor dıyor bızımde bugun yarın gecer herhalde...

bu arada arkadaslar bu haftalardan ıtıbaren kalsıyum ve omega 3 yanı balık koyu yesıl sebzeler cevız bunları yemeyı artttırın dıyorlar sıtelerde...
bılgınız olsun...

ya kızlar bu bebek deterjanları ne kadar ucuk fıyatlarmıs yaaa:uhm:
sasırdım kaldım valla granulmatık kucucuk paket 13 15 ytl falan sok oldum valla

gülden canım hoşgeldin bana sadece sogan oda dogumdan hemen sonra bebiş seni emmeden önce sürelecegini söylediler.
duygucum yeni evin hayırlı olsun güle güle otur canım.
serencimm bilmiyorum artık canımm tamam eger faydası olmazsa ben senden kaçarım ama egerki faydası olursa ne olcek..

arkadaşlar 3-5 gündür vajinamda inanılmaz bi kaışntı var kaşımaktan kıpkırmızı oldu idrarımı yaparken de yanma yapıyo ama herhangi bir akıntım yok günde iki defa çamaşır değiştiriyorum ama temiz oluyo hiç akıntım yok .özellikle geceleri kaşıntı artıyo bana önerebileceğiniz bişey var mı yada sizde de böyle şeyler oldu mu

canım idrarını yaparken yanma varsa doktorunu ara hemen tahlil yapabilir....ihmal etme sakın...

gülden canım hoşgeldin bana sadece sogan oda dogumdan hemen sonra bebiş seni emmeden önce sürelecegini söylediler.
serencimm bilmiyorum artık canımm tamam eger faydası olmazsa ben senden kaçarım ama egerki faydası olursa ne olcek..

faydası olursa ben sana bol soganlı yemek yapcem okiş:lepi:

bende internette araştırdım biraz mantar olabilir diye düşündüm ama akıntım yok işte ondan da olmayabilir diyorum randevum cuma günüydü acaba beklesemmi cumaya kadar yoksa hemen mi gitsem önceden olsa hemen giderdim ama şimdi hastanelerde fiyatlar düştüğünden beri heryer sigorta gibi oldu ana baba günü anca 3-5gün önceden randevu almak gerekiyo hastane çok kalabalık oldu doktorumda kafayı yemek zorunda önceden çok az hasta alıyodu yarım saatte bi hasta alıyodu şimdi yarım saatte nerdeyse 10hasta giricek tabi muayeneler 11.5ytl olunca canı sıkılan gelmeye başladı

aynı dert bendede var..10 ytl oldu özel çapaya gidiyorum..dr umda hakketen kafayı yicek naapsın..bugun hatta bi hediye alıp götürücem...neblim ne zor işmiş hastane bulmak dr bulmak..dibimde memorial var ama kapısından geçemem..tam dedik bu bize uygun dr da ilgili bu işler oldu..kalabalıklaşa beri allahaffetsin pisleşti eski hijyenide kalmadı gibime geliyo..napicam bilemiyorum..

saol canım hoşbulduk sogan iyi bişey yani öle yada böle yararı olcak sanırım bize :)
aslıcım senle hafta olarak yakınız bişey sırmak istiyorum en son kontrole gittiğinde bebeğinin duruşu nasılsı canım

saol canım hoşbulduk sogan iyi bişey yani öle yada böle yararı olcak sanırım bize :)
aslıcım senle hafta olarak yakınız bişey sırmak istiyorum en son kontrole gittiğinde bebeğinin duruşu nasılsı canım

gülden canım ben en son geçen hafta gittim kontrole ve kontrole gitmeden bir gün önce dışarıda geziyorduk tam eve dönecekken birden bebiş çok hareketlenmeye başladı tamam dedim ben yolda doguruyorum galiba aşagıdan çıkacak gibi hissettim eve gelip hemen yattım.ertesi günde dra gittigimizde dra anlattım ultrasonda baktı bebiş dönmüş dedi dogum şekline girmiş dedi o yüzden yerleştigi için öyle hissetmişsindir dedi bana. haftayada kontrolüm var bakalım nasıl bebiş. sen kaç haftada bir kontrole gidiyorsun ve senin bebiş nasıl duruyordu en son.

Kızlar merhaba nasılsınız uzun zamandır giremiyordum.Bizde hafta sonu oğlumun beşiğini aldık şu büyüyen beşiklerden.Biberonunu emziğini, emzik kutusunu, ateş ölçmeye derecesini, tırnak makasını bezini ilk etapta lazım olacak herşeyini aldım.Çarşamba günü getirecekler beşiğini ay çok heyecanlıyım ya günler ne kadar çabuk geçiyor değilmi

aslıcım ben 33+5 günlüğüm dr c.tesi gittik kafası yukarda ayakları aşağıda yüzünüde sırtıma doğru dönmüş şekildeyd, dr ters duruyor dedi bu korkcak bişey yok dedi dr ama endişelendim tabi sezeryan olcak muhtemelen dedi ve halen kafası yukarda dönüş yok anlıycan hayırlısı saglıklı olsunda

Kızlar merhaba nasılsınız uzun zamandır giremiyordum.Bizde hafta sonu oğlumun beşiğini aldık şu büyüyen beşiklerden.Biberonunu emziğini, emzik kutusunu, ateş ölçmeye derecesini, tırnak makasını bezini ilk etapta lazım olacak herşeyini aldım.Çarşamba günü getirecekler beşiğini ay çok heyecanlıyım ya günler ne kadar çabuk geçiyor değilmi

hoşgeldin evet hepimizde bi heycan yaklaştıkca mutlu da oluyoruz ama bişeyler gözümüzde büyyor sanırım en azından ben öleyim bu arada bebişin güle güle kullansın yatağını

aslıcım ben 33+5 günlüğüm dr c.tesi gittik kafası yukarda ayakları aşağıda yüzünüde sırtıma doğru dönmüş şekildeyd, dr ters duruyor dedi bu korkcak bişey yok dedi dr ama endişelendim tabi sezeryan olcak muhtemelen dedi ve halen kafası yukarda dönüş yok anlıycan hayırlısı saglıklı olsunda

güldencim hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun dedigin gibi saglıklı dogsunlarda bebişlerimiz. ama benim okudugum bazı yerlerde 34.haftada dönebiliyormuş bebek.

arkadaslar doktorlarınız dogum tarıhı sezeryan yada normal dıye konusmadımı son gıdısınızde benım doktorum bu hafta geldıgınde dogumu konuscaz dedım ama??

arkadaslar doktorlarınız dogum tarıhı sezeryan yada normal dıye konusmadımı son gıdısınızde benım doktorum bu hafta geldıgınde dogumu konuscaz dedım ama??

Duygucum ben en son gittiğimde bebek ters demişti temmuzun 3'ünde gitmiştim bide perşembe günü gidicem nst ye sokucak o zaman göreceğiz bakalım bebişimizi.Bu arada yine benim bulantılarım başlıyo sendede varmı bulantı.Doğumum hakkında daha çok erken son haftalarda belli olur demişti cnma.s.

Duygucum ben en son gittiğimde bebek ters demişti temmuzun 3'ünde gitmiştim bide perşembe günü gidicem nst ye sokucak o zaman göreceğiz bakalım bebişimizi.Bu arada yine benim bulantılarım başlıyo sendede varmı bulantı.Doğumum hakkında daha çok erken son haftalarda belli olur demişti cnma.s.

bende bu cumartesı gıttıgımde yanı 26 sında nst ye sokucak.bırde sanırım hastaneyı falan konusucaz karar verıcez belkı dedıgın gıbı daha normal sezeryan onlar konusulmaz bakalım..
canım ben sabah kalkıyorum hıc bırsey yok kahvaltıyı yapıyorum yarım saat sonra mıdem baslıyor bulanmaya carpıntı baslıyor nefesım daralıyor sankı oturup ıkı ekmek yemısım gıbı hergun aynı seyı yasıyorum kı sabah yedıgım ayıptır soylemesı ceyrek kadar ekmek peynır domates bıber zeytın sut..neden oluyor bılmıyorum..bırde gece yataga bır yatıyorum agzıma su gelmeye baslıyor yanıyor hemen kalkıyorum renıe ıcıyorum bır ıkı saat ıdare edıyor sonra yıne aynı sabaha karsı artık hazmedıyormudur nedır rahatlıyorum canım...senın nasıl oluyor?

bende bu cumartesı gıttıgımde yanı 26 sında nst ye sokucak.bırde sanırım hastaneyı falan konusucaz karar verıcez belkı dedıgın gıbı daha normal sezeryan onlar konusulmaz bakalım..
canım ben sabah kalkıyorum hıc bırsey yok kahvaltıyı yapıyorum yarım saat sonra mıdem baslıyor bulanmaya carpıntı baslıyor nefesım daralıyor sankı oturup ıkı ekmek yemısım gıbı hergun aynı seyı yasıyorum kı sabah yedıgım ayıptır soylemesı ceyrek kadar ekmek peynır domates bıber zeytın sut..neden oluyor bılmıyorum..bırde gece yataga bır yatıyorum agzıma su gelmeye baslıyor yanıyor hemen kalkıyorum renıe ıcıyorum bır ıkı saat ıdare edıyor sonra yıne aynı sabaha karsı artık hazmedıyormudur nedır rahatlıyorum canım...senın nasıl oluyor?

Benim sabah aç karınla değilde yemeklerden sonra midem bulanıyo.Bide kursağım kaynıyo ay sorma bende bol bol meyve yiyiyorum. Ağır yemekler yememeye çalışıyorum.Bu sabah bebeğin tekmelerini çok geç hissettim heyecandan ölecektim nerdeyse sonra biraz sıkıştırdım bebişi başladı hareket etmeye. Valla duygucum bende bir uykudur gidiyor bakalım.Çok uyuyorum ya hemde deliksiz.Gece bir kez tuvalete kalkıyorum sonra sabaha kadar yine uyuyorum.Evde o kadar iş beni bekliyor.Ben yatıpduruyorum bakalım.İzne çıkayımda yaparım.Doğurmazsam tabi :roflol:a.s.

:a015:selam annişler bu hafta neler oldu neler :a015: salı günü sol tarafımdaki ağrı yüzünden hastaneye acile gittik önce 2 tane serum yedim. sonra eve gittiğimde kanamam olduğunu gördüm ve hemen hastaneye geri döndük. hastaneye yatırdı doktorum nedeni bilinmedi 3 gün yattım kollarımla serumla çok korktum bişeyler olcak diye. İşyerinden önceden ayarladıım 37.haftaya kadar çalışabilr raporu iptal edildi. Erken doğum riskim varmış ve doğum olana kadar yatacakmışım. Neyse çıktım hastaneden izin işlemlerini halletmeye işyerime giderken bide ne olsun ayağım burkuldu ve yumurta gibi şişti. Çıkık olduğunu ve etimin ezildiğini öğrendim çok zorlanarak yürüyorum. daha yeni girebildim nete. 1 haftada neler geldi başıma Allah korudu yine bebişimi.

Canım çok geçmiş olsun, bende anca okuyup yazabiliyorum. Ayyy ya iyice ağırlaşmaya başladık. Artık her şey zor geliyo, kendimi kaldıramıyorum. Zorlayınca da akşam uyuyamıyorum. Tekrar geçmiş olsun canım ya. Dikkat et kendine..

X