2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

kızlarr bizim için humananın anne sütünü arttıran çayı varmış bakın ondan almayı düşünüyorum unutmuşum ben çok unutkan oldum hemen tlfna bir liste hazırlayayımda unutmayayım :))

gülşah hoşgeldin canım..aynı senin gibi canım alıyorum yine de herşeyi eksikmiş gibi geliyor nedense..
geçmişi okudum canım kararsız kalmışsın eğer yerin müsaitse üç kapılı dolap daha iyi olur bence.. zaten dolabın da çekmecesi olur..yerine göre karar ver canım..ileride yatağını da alır genç odası yaparsın yakışıklı oğluna :))

Yerim kız seni saol arkadaşım doğru kaldım öyle herşeye panik yapıyorum haklısın merve bende dolap düşünüyorum heralde daha kullanışlı olur böylesi herşeyini tıkarım onun içine,haklısın valla şimdi sanki hiç büyümeyecekler gibi düşünüyoruzda aslında göz açıp kapayana kadar kocaman olur kuzularımız genç odası yaparım bende o zaman:1hug:

Kız güllüşahh dur panik yapma:dance:
ben de daha bişey hazırlamadım bebişimin kıyafetleri tamam ama
kendime gecelik falan almadım daha,nevresim ben de alacağım kendim doğumda kullanmak üzere ay daha 1,5 - 2 ay var yetişir merak etme.Bebişimin yatağı bilem gelmedi daha.Amaaan gelir,nasıl olsa ben burda mı yatacam diyemez ki yavrucaklar.Strese girmee.

Bu arada Merve ben de chicconun biberonunu aldım küçük boy ve cam ama sanki kapağı hatalı gibi geldi tam kapanmıyor gibi geldi içine su koydum dökülmüyor ama bir parmak hareketiyle kapak hemen açılıyor yani gaz önleyici yazıyor üstünde bu kapağın özelliği mi bu acaba ?? alan var mı?:uhm:

Gülcüm canım ya valla ne bileyim herşeye panik yapıyorum oda olsun şuda olsun benşm adam yakında fıttırıcak bu gidişle zaten,hergün yeni bişey çıkartıyosun diyo haklısın arkadaşım bizim kuzular erken gelmesinde tamamlarız inşallah yavaş yavaş valla Allah yardımcımız olsun tatlıma.s.

duygu yeni eviniz hayırlı olsun güle güle sağlıklı günlerde oturun inşAllah canım..
bebiş odanız ne kadar hızlı geliyormuş bizimki 1 ay sonra teslim edilicek bu hafta sonu inşAllah..
halı beğendim ben de birkaç tane..beğendiğimin fiyatı 1* 1 , 100 ytl idi..

Aslıcım naber canım????
Kızlar herkes iyi dimi???

Benim kilo ve sıcak dışında bir problemim yok şimdilik Allaha şükür.

gül canımm iyiyim geçen gün aslı burdamıısın demişsin canım ama çıkmıştım o zaman. nasılsın neler yapıyorsunn.
birde arkadaşlar ben aventin takımını aldın gögüs ucunu aldım ve emzigide vardı içinde şimdi bunların hepsi gaz önleyici ve anne memesine uygundur degilmi öyle duymuştum ama.

gül ben almadım da dün baktım sadece canım..chicco büyük boydu benin baktığım .. anessa almış sanırım..

sagol canım iyiyiz çok şükür.. sen nasılsın :) aynen sıcaklar çok fena .. geçen gün dışarıdaydım bütün gün eve geldim lekelenmem olmuş azıcık.. :KK43: sıcakta kalmak yaramıyor bize...

Mervecim bende hafta sonu nukunkini aldım biberon emzik ama aldığım biberon biraz büyük sanki gerçi satıcı kız demişti bide küçük alın diye ama ben büyüğünü alıp çıktım küçük biberon olarak bana bebedorunkini tavsiye etti ama ne bileyim bebedor iyimi acaba küçükte lazım galiba bi tane ilk zamanlar işimize daha çok yarar sanırım

kızlarr bizim için humananın anne sütünü arttıran çayı varmış bakın ondan almayı düşünüyorum unutmuşum ben çok unutkan oldum hemen tlfna bir liste hazırlayayımda unutmayayım :))

Aslı o çay anneler içinmiydi canım peki ne zaman başlanması gerekiyormuş doğumdan sonramı öncemi tatlım

gülşah benim eşim de aynen alışverişe çıkmaktan bunaldı garibim :) hadi al da çıkalım der gibi bakıyo en sonunda mağazalarda .. ama benden hevesli birşeyler alırken.. ee napalım incelemeden de alamam ki di mi ama :)

kız aslııı naberrrr:1hug:

gogusler acımasın dıye sarmısak sürün yazmıssın one kız ole kokacaz valla:)))
ama bende surim diyorum acırsa kotu olurum peki nezaman surelım ben bu aksamdan surmeye baslımi sonra sallaya sallaya kocamın yanına gıderım bu ne koku dersede valla aslı soledi memişler bole acımıyomus doguma kadar idare et derim:roflol: bak adam yatagı terkederse bittin sen:roflol::sm_cool:

duygu yeni eviniz hayırlı olsun güle güle sağlıklı günlerde oturun inşAllah canım..
bebiş odanız ne kadar hızlı geliyormuş bizimki 1 ay sonra teslim edilicek bu hafta sonu inşAllah..
halı beğendim ben de birkaç tane..beğendiğimin fiyatı 1* 1 , 100 ytl idi..

sagol canım:)evet cok cabuk gelıyor bende ona sevındım panık olmustum cunku yetısmıcek dıye..

benım evımın yerlerı lamınant parke ben kucuk bır halı alayım dıyorum esım buyuk olsun emeklemeye baslayınca cıplak yerlerdemı dolascak dıyor:uhm:
benım esım gelecegı sımdıden gormeye basladı:roflol:
allah ogunlerı gostersın hepımıze ınsallah...

kızlar ben bır tane uyku setı aldım kenar mınderlerı falan ıcınde..bır tanede nevresım takımı alıcam sımdılık..kuzenımın oglu buyudu 2 3 takımda o verdı..yeter herhalde zaten ılk zamanlar hep besıkte yatcagı ıcın...
bu arada hastane cantası ıcın ayrı bır canta aldınızmı?ben evde adıdasın kucuk bır seyahat cantası var onu kullanmayı dusunuyorum olurmu acaba?

Mervecim bende hafta sonu nukunkini aldım biberon emzik ama aldığım biberon biraz büyük sanki gerçi satıcı kız demişti bide küçük alın diye ama ben büyüğünü alıp çıktım küçük biberon olarak bana bebedorunkini tavsiye etti ama ne bileyim bebedor iyimi acaba küçükte lazım galiba bi tane ilk zamanlar işimize daha çok yarar sanırım

ben de nuk almıştım canım.. 150 ml. olanından almışım şimdi baktım da..0-6 ay içinmiş.. küçük boy aldım ki su falan veririz dedi annem mamayı düşünerek almadım canım inşAllah sütümüz gelir ve yeter de mamaya gerek kalmaz..

dedim valla cumartesi günü gözümün yaşı hiç durmadı dedim baktım o da kötü oluyo uzatmadım tabi bi daha böyle yapmaması için çok uyardım o da tamam aşkım vallahi kalmıcam ama izin vermediler diyo napalım olacağı varmış çok şükür sağ salim döndüya eve başka bişey istemem artık

ay canım çok merak ettim seni herkes seni soruyordu burda aklımızada bizim kötü şeyler gelmedi değil ............
gözün aydın olsun kendine iyi bak ...........:lepi:

gülşah benim eşim de aynen alışverişe çıkmaktan bunaldı garibim :) hadi al da çıkalım der gibi bakıyo en sonunda mağazalarda .. ama benden hevesli birşeyler alırken.. ee napalım incelemeden de alamam ki di mi ama :)

Canım ben artık karar verdim zaten çok büyük bişey olmadıkça ona söylemeden kendim alıcam hiç olmazsa haberi olmaz böylece lafta edemez bide onun suratına katlanıyorum inan,benimki alışverişten nefret ediyo en iyisi böyle olması bugün hastaneye gidicem yine cuma günü tiroit tahlillerim çıkmamıştı ona gidicem yine dönüştede bakarım bişeyler yeterki onun ruhu duymasın:bbo:

gül ben almadım da dün baktım sadece canım..chicco büyük boydu benin baktığım .. anessa almış sanırım..

sagol canım iyiyiz çok şükür.. sen nasılsın :) aynen sıcaklar çok fena .. geçen gün dışarıdaydım bütün gün eve geldim lekelenmem olmuş azıcık.. :KK43: sıcakta kalmak yaramıyor bize...

evet canım benim chiccodan aldığım büyük boy gaz yapmayan dedi adam biberonun emziği de anne göğüsüne benziyo şekli biraz değişik düz değil hafif girinti çıkıntıları var bu nedenle de gaz yapmıyomuş adam öyle dedi ne kadar doğru bilemem

ben de nuk almıştım canım.. 150 ml. olanından almışım şimdi baktım da..0-6 ay içinmiş.. küçük boy aldım ki su falan veririz dedi annem mamayı düşünerek almadım canım inşAllah sütümüz gelir ve yeter de mamaya gerek kalmaz..

Canım şimdi baktımda üzerinde 1 yani 0-6 ay yazıyo heralde aynısı kızda tavsiye etti ama ilk bşlarda biraz küçüğü daha çok işinize yarar dedi olmazsa küçüğü varsa bide ondan alırım,inşallah güzelim bende ona dua ediyorum inşallah bolbol gelirde sütümüz şöyle göğüslerden fışkırır inşallah hepimizin bebişlerimizi yeterince besleriz mamaya filan gerek kalmaz:lepi:

kızlar ben bu biberonları aldım ama aslında pek kullanmayı düşünmüyorum biberona alışan bebekler sonra annenin göğsünü istemiyolar ablam çok zorluk çekti göğüs ucu çok içerdeydi bebişi hemen ememedi onlarda biberon verdiler sonra da göğsünü istemedi emzirirken tam bi işkence oluyodu zaten topu topu 3ay emdi bıraktı o yüzden ben ne verirsem kaşıkla vermek istiyorum biraz sabır etmem gerekicek ama olsun

kız sereeen ne sarmısağı ayyy
göğüs ucu çatlamasını önleyen merhemler var onlardan al kız bariii

Lansinoh diye bir markanınki iyi diyolar bebiş temizlemeden de emeebiliyormuş ben görürsem alacam 1 tane..

Aslı o çay anneler içinmiydi canım peki ne zaman başlanması gerekiyormuş doğumdan sonramı öncemi tatlım
canım dogumdan sonrası için anneler için bildigim kadarıyla.
kız aslııı naberrrr:1hug:

gogusler acımasın dıye sarmısak sürün yazmıssın one kız ole kokacaz valla:)))
ama bende surim diyorum acırsa kotu olurum peki nezaman surelım ben bu aksamdan surmeye baslımi sonra sallaya sallaya kocamın yanına gıderım bu ne koku dersede valla aslı soledi memişler bole acımıyomus doguma kadar idare et derim:roflol: bak adam yatagı terkederse bittin sen:roflol::sm_cool:
ilahi seren kız güldürdün benii :roflol::roflol:
sarımsak degil sogan dogumu yaptıktan sonra seni odaya getirdiklerinde bebişin seni emmeden önce gögüslerine hemen soganı kesip sürüyorsun sonrada silebilirsin o kadar canım kısa bir süreligine sürüyorsun yani canım.
yani şimdiden kalkıp sürme kocacıgınada kokmaa :roflol::roflol:

kızlar bende lojmanda oturuyorum 2+1 olduğu için oğluşlarıma ayrı oda yapamıyorum artık 1-2 yaşında ayrı oda ayarlıyacağız eşyaları azaltıp 2 beşik yatak odasına sığdırmaya çalışacağız..................

X