2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

evt kızlar geçmişi olkudum herkes beni merak etmiş çok sağolun arkadaşlar beni düşündüğünüz için pazar günü tatil olduğu için giremedim nete malesef evdede net yok :KK43:((

geldim geldim herkese günaydın kızlar hepinize güzel bi hafta diliyorum şimdiden
eşim sabahçı kalmış o gece şarjı bitmiş şarj olsa kontör yok kıyamam ya deli olmuş o da orda ben mesaiye kalamam eşim hamile demiş ama elin işi işte onların umurumda mı sanki çok şükür cumartesi akşamı görüşebildik kocişimle :)))))))))))))

yazık yaaa iyi ama allaha şükür bir sorun yok yaaa biz ona bakalım herkes seni çok merak etti vallhi. gözün aydın canım çok sevindim bir sorun olmamasına. ama deseydin bir daha böyle bişey olursa mutlaka haber ver çok ağladım diyeeee:mymeka:

izmır guzelı gecmıs olsun valla gercekten merak ettık ama keske bırınden telefon alıp arasaymıs senı yıne cok sabırlıymısın:))ben cıldırmıstım kesın...
hastane cantasına bırde terlık kucuk havlular bebek ıcın yenı dogan temızleme mendılı vb koymak gerekıyor

evet canım unutmuşum onlar da gerekli ben ıslak mendil daha almadım kurumasın falan diye ondan hatırlamamışım,peki küçük havlu nasıl bebek için mi :kahve:

dedim valla cumartesi günü gözümün yaşı hiç durmadı dedim baktım o da kötü oluyo uzatmadım tabi bi daha böyle yapmaması için çok uyardım o da tamam aşkım vallahi kalmıcam ama izin vermediler diyo napalım olacağı varmış çok şükür sağ salim döndüya eve başka bişey istemem artık

oo herkesler gelmişş ne güzell. ümran gerçekten bizde seni çok merak ettik eşinin ve senin iyi olmana çok sevindimm. duygucum benim hastane çantam hazır daha önce yazmıştım tekrar yazayım tatlım. bir takım gecelik,sabahlık,pijama ve yanında yedek olsun diye bir gecelik daha, gögüs pedi, lizöz, kırmızı kurdelam :)), kilot,südyen, birtek atlet,çorap,terlik ve hastane bezi koyacagım tamamdır.birde gögüs ucuna da koydum. bebişimin çantasında 2 takım hastane çıkışı, bezi, bir adet emzik, birde hastaneden çıkarken yüzünü örtmek için mevlüt örtülerinden koyduk bu kadar canım.
arkadaşlar size daha önce anlatmışmıydım bilmiyorum ama sizler şimdiden gögüs kremlerini kullanmaya başlayan arkadaşlarımız var. bu denenmiş ve kanıtlanmış birşey. bildiginiz soganı dogumdan sonra bebek emmeden önce kesip gögüslerinize sürüyorsunuz biliyorum kötü kokar dediginizi ama,bir kere sürmeniz yeterliymiş her iki gögüsede sonrasında gögüslerde hiçbir şekilde ne yara,nede acı oluyormuş. kızkardeşim ilk dogumunda yapmamış acısı olmuş ikincisinde yapmış olmamış. eltime söylemiştik o yapmayı unutmuş ama başka bir akrabamıza anlatmış onun ikiz bebekleri oldu onlarda yapmış ve hiçbir yarası acısı olmamış.ben yinede bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim yapmak isteyen arkadaşlar olursa yapsınlar diye.
çok uzun oldu galiba çok konuştum sabah sabah kusura bakmayın arkadaşlar.

sagol canım lizöz koymak hıc aklıma gelmemıstı cok sıcak olcagı ıcın gerek olmaz dıye dusunmustum..ama kırmızı kurdele ıyı aklıma getırdın..a.s.
ben cumartesı lansinoh un gogus ucu kremını aldım ordakı kız son zamanlara dogur surmeye baslasan ıyı olur dedı...
ama soganı hıc duymamıstım:1no2:

kızlar bırde bebek odası ıcın halı aldınızmı?bızde bu hafta ıcı alıcaz...fıyatlar nasıl bılgısı olan varmı?

evet canım unutmuşum onlar da gerekli ben ıslak mendil daha almadım kurumasın falan diye ondan hatırlamamışım,peki küçük havlu nasıl bebek için mi :kahve:

canım kucuk havlu yanı su el havluları kendı elını yuzunu yıkadıgın zaman ıcınde olabılır bebek ıcınde..mesela bebek ıcınde bu kusmuk bezlerı varya bır kac tanede ondan konulabılır...bırde kendımız ıcın ayna fırca bır ruj falanda koyabılırız:))) eee nede olsa dogumdan sonra suslu anne olucaz:teytey:

sagol canım lizöz koymak hıc aklıma gelmemıstı cok sıcak olcagı ıcın gerek olmaz dıye dusunmustum..ama kırmızı kurdele ıyı aklıma getırdın..a.s.
ben cumartesı lansinoh un gogus ucu kremını aldım ordakı kız son zamanlara dogur surmeye baslasan ıyı olur dedı...
ama soganı hıc duymamıstım:1no2:

kızlar bırde bebek odası ıcın halı aldınızmı?bızde bu hafta ıcı alıcaz...fıyatlar nasıl bılgısı olan varmı?
duygucum lizöz bende ilk önce öyle düşünmüştüm ama bir arkadaşım klimadan çok üşüdügünü söyledi dogumdan sonra üşünebiliyormuş dediler bende ondan koydum.
canım kucuk havlu yanı su el havluları kendı elını yuzunu yıkadıgın zaman ıcınde olabılır bebek ıcınde..mesela bebek ıcınde bu kusmuk bezlerı varya bır kac tanede ondan konulabılır...bırde kendımız ıcın ayna fırca bır ruj falanda koyabılırız:))) eee nede olsa dogumdan sonra suslu anne olucaz:teytey:
birde dedigin gibi bak yazmayı unuttuklarımda olmuş canım bir adet havlu, bir adet nevresim ve yastık kılıfı ne olur ne olmaz diye,bebiş için 3-4 tane kusmuk bezi koyduk, ben kendim için tarak, sabun,diş fırçası da koyacagım daha sonra.

bende alışveriş yaptığım mağazadan aldım ıslak mendilleri 3paket yenidoğan ben hemen almayı düşünmüyodum ama ordaki adam hatırlattı al dursun sonra telaştan unutursunuz dedi adam artık müşterilerden tecrübe sahibi olmuş daha aklıma gelmeyen şeyleri de hatırlattı küçük havlular ağız mendilleri ilk zamanlar için bitki çayı biberonu en küçük boydan (ablamın bebeği çok seviyodu bitki çaylarını hemde güzel uyutuyodu midesini dinlendiriyodu) ne olur ne olmaz sütüm olmaz yada ememez diye chicconun gaz yapmayan göğüsucuna benzer emzikli biberonunu da verdi valla onlar çok daha iyi biliyo nelerin daha çok işimize yarayacağını ve lazım olduğunu

merhaba herkese..
ümran çok sevindim senin adına..gözün aydın ..
ebru canım odanızı hayırlı güzel günlerde kullanın inşAllah..bebişin sağlıcakla uyusun yatağında..
bizim oda takımımız da bu hafta sonu gelecek..ayy çok heyecanlanıyorum bebişimin eşyaları yavaş yavaş hazır oldukça..tek eksik bebişler..onlar da sağlıkla vaktinde gelirler inşAllah..

TABİ CANIMMMM HATTA MAKYAJ ÇANTAMI ALICAM YANIMA VALLA :teytey::teytey:

Slm.kızlar hepinize bebişlerin bol hareketli olduğu bi gün dilerim...İzmir güzeli canım geçmiş olsun inşallah bi daha böyle bişey olmaz sende çok telaşlanmışsın.Ben bebişin çamaşırlarını yıkadım ama daha ütüleyemedim öyle hurcun içinde duruyo dolap yada şifonyerden birini almaya karar verebilirsem ki sürekli fikrim değişip duruyo aldığımda hemen ütüleyip yerleştiricem,hastane çantasınıda gelecek ay hazırlarım artık,sürekli bi eksiği aklıma geliyo bebişin,bi takım daha nevresim alayım diyorum sıksık değiştirmek gerekirse diye of ben çok panik yapıyorum herşeyi eşimde abartıyosun diyo sizdemi benim gibisiniz kızlar yoksa benmi çok abartıyorum bilemedim:bbo:fisfisfis

anessa chicco nun antikolik yazan biberonundan mı aldın gaz önleyici olanından..ben de dün onlara baktım iki tane nuk marka ortodontik olanlardan almıştım bi daha almadım alsam mı acaba ?
bir de kızlar arzum un bebe robotu varmış ; biberon için sterilizatör, buharlı pişirici , parçalayıcı vs. birçok fonksiyonu varmış..almayı düşünen ya da alan var mı ??

merhaba herkese..
ümran çok sevindim senin adına..gözün aydın ..
ebru canım odanızı hayırlı güzel günlerde kullanın inşAllah..bebişin sağlıcakla uyusun yatağında..
bizim oda takımımız da bu hafta sonu gelecek..ayy çok heyecanlanıyorum bebişimin eşyaları yavaş yavaş hazır oldukça..tek eksik bebişler..onlar da sağlıkla vaktinde gelirler inşAllah..

Merveee h.g. canım teşekkür ederim insan eşyalarını tamamladıkça çok mutlu oluyormuş gerçekten biz hafta sonu kendimizi hep bebek odasında bulduk nasıl olduğunu anlamadan..:1hug:

gülşah hoşgeldin canım..aynı senin gibi canım alıyorum yine de herşeyi eksikmiş gibi geliyor nedense..
geçmişi okudum canım kararsız kalmışsın eğer yerin müsaitse üç kapılı dolap daha iyi olur bence.. zaten dolabın da çekmecesi olur..yerine göre karar ver canım..ileride yatağını da alır genç odası yaparsın yakışıklı oğluna :))

ebrucumm bebişin odasının resmini çekseydin bizde görseydik tatlımm. bugün çekip gel.

Slm.kızlar hepinize bebişlerin bol hareketli olduğu bi gün dilerim...İzmir güzeli canım geçmiş olsun inşallah bi daha böyle bişey olmaz sende çok telaşlanmışsın.Ben bebişin çamaşırlarını yıkadım ama daha ütüleyemedim öyle hurcun içinde duruyo dolap yada şifonyerden birini almaya karar verebilirsem ki sürekli fikrim değişip duruyo aldığımda hemen ütüleyip yerleştiricem,hastane çantasınıda gelecek ay hazırlarım artık,sürekli bi eksiği aklıma geliyo bebişin,bi takım daha nevresim alayım diyorum sıksık değiştirmek gerekirse diye of ben çok panik yapıyorum herşeyi eşimde abartıyosun diyo sizdemi benim gibisiniz kızlar yoksa benmi çok abartıyorum bilemedim:bbo:fisfisfis

Kız güllüşahh dur panik yapma:dance:
ben de daha bişey hazırlamadım bebişimin kıyafetleri tamam ama
kendime gecelik falan almadım daha,nevresim ben de alacağım kendim doğumda kullanmak üzere ay daha 1,5 - 2 ay var yetişir merak etme.Bebişimin yatağı bilem gelmedi daha.Amaaan gelir,nasıl olsa ben burda mı yatacam diyemez ki yavrucaklar.Strese girmee.

Bu arada Merve ben de chicconun biberonunu aldım küçük boy ve cam ama sanki kapağı hatalı gibi geldi tam kapanmıyor gibi geldi içine su koydum dökülmüyor ama bir parmak hareketiyle kapak hemen açılıyor yani gaz önleyici yazıyor üstünde bu kapağın özelliği mi bu acaba ?? alan var mı?:uhm:

Aslıcım naber canım????
Kızlar herkes iyi dimi???

Benim kilo ve sıcak dışında bir problemim yok şimdilik Allaha şükür.

gül ben almadım da dün baktım sadece canım..chicco büyük boydu benin baktığım .. anessa almış sanırım..

sagol canım iyiyiz çok şükür.. sen nasılsın :) aynen sıcaklar çok fena .. geçen gün dışarıdaydım bütün gün eve geldim lekelenmem olmuş azıcık.. :KK43: sıcakta kalmak yaramıyor bize...

X