2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

yok yok kalmıcaz iyişallahhh
emzirirken abartmıcaz
zaten su içmek lazımmış süt olsun diye,öyle abartıp tatlıları hüpletmicez
burdanda birbirimizi motive ederiz
yaaa benim aşkıma sözüm vardı evlenmeden önce,"Öyle klasik türk kadınları gibi evlenince şişip oturmayacağım" diye sözümü tutmam lazım,o okadar önemsemiyor Allahtanda ben kendimi sevmiyorum şişkoyken,ne giysem yakıştıramıyorum,hadi şimdi hamileyim mazeretim varda doğumdan sonra iyişallah 6 ay içinde eski çıtır halime dönmem lazımm:)))

hem doğumla birlikte zaten en az 5-6 kilo gidecek sanırım,sonrasıda bize kaldı artık

iyi akşamlar hamişler
burası bugün felaket sıcaktı
misafirler geldi
arkadaşlar allahtan samımı arkadaşım bana bişey yaptırmadı
bu halimle zor iş yaparım ......

herkese merhaba arkadaşlar bende burdayım;
emelcim doktordan gelmişsin kilo almamana çok sevnidim bebişin de ii çok şükür. benimde ayaklarımın altı acıyor sen doktora git de bakalım ne diyecek

Günaydınnnn güzellerrrr
:teytey:

umarım hepiniz ve tatlı kuzularınız iidir

ben bişey sorucam sizlere biliyorum belkıde defalarca yazıldı ama hala bu 32. haftada izin olayını karıstıranlar vardır tabi bende başta olmak üzereeesırnaşık şey

şimdi 32. haftada herhangi bir ssk ya baglı hastanede muayene olup ordan rapor alıp b.koy dogum evinemi götürecektik :uhm:
yoksa illaki b.koy dogum evindemi muayene olmamız gerekiyor:uhm: sonra bu raporu kime veriyorduk ay valla beyin kalmadı bende napıcamı unuttum

günaydin canim sanada şimdi bu raporu öncelikli olarak 32+1 olduğun gün alabiliyosun. Sonra ssk ile anlaşmali herhangi bir özel hastaneden (ssk ile anlaşmasi olmasi şart) yada devlete bağli hastanalerden alabiliyosun. Bu raporu daha sonra işyerinin muhasebesine teslim ediyosun onlar gereken işlemleri hallediyolar. Daha sonra kanuni iznin olan 4 ay bitiikten sonra işyerinden bir yazi aliyosun işe başladiğina dair. Bu yaziyida muhasebecinize veriyosun daha sonra sana ödeme yapiyolar. Maalesef ödemeleri toplu yapiyolarmiş yani doğum iznimiz bitince veriyolar parayi.

günaydınnnnnnnnn herkese ayten seren nasılsınız kuzularınız nasıl seren bu arada yaptıklarınız çok güzelmiş

gayet normal kafanın karışması güzelim:)
bak şimdi ben aldığım için biliyorum anlatayım sana
ssk ile anlaşmalı bir hastaneye gidiyorsun (devlet hastanesi yada anlaşmalı özel hastane)
32+ dan itibaren gidebilirsin,daha doğrusu tam 32 olduğun gün git bence
orda son 3 haftaya kadar çalışabilir raporu almak istiyorum diyorsun, bir rapor hazırlıyorlar,muayene falan sonra doktor o raporu onaylıyor,raporunu alıp fotokopisini işyerine veriyorsun canım,sakın aslını verme,sonra rapor parasını alman için lazım olacak çünkü
sonra 37
olduğunda yani 5 hafta çalıştıktan sonra yeniden hastaneye gidip bu sefer doğum iznine ayrıldığına dair rapor alıyorsun, form 1 diye bir form veriyorlarmış,sonra doğum raporunu aldığında form 2 mi ne varmış onu veriyorlarmış,bunlarında asılları hep sende kalsın,işyerine fotokopileri ver, sonrada bu rapor ve formlarla doğum paranı alıyormuşsun canım
umarım anlatabilmişimdir:))

valla super anlattın cnm cok saol aytege sanada cok tesekkur ederım.
bide ben dogumdan sonra tekrardan calısmayacagım ama yani 32. haftada calısabılır raporu almasam ne almam gerek cunku 32. hafta hesapladım 9 agustosa gelıyor ben 1 eylulde işten ayrılıyorum tamamen 37. haftada tekrardan rapor alamıcam işyerıyle alakam yok cunku ozaman 32. haftada dogum raporumu alacam :uhm:

SEN NASILSIN CANIM ANTALYA ÇOK SICAK HAMİLE BİR KADININ DIŞARIDA OLDUĞUNU DÜŞÜNEMİYORUM BİLE:1no2:

evet cnm havalar iicene sıcaklastı ama sızın oralar dahada sıcaktır valla allah yardımcınız olsun evdeysen bol bol kendını sulasırnaşık şey

bende iim allahasukur arada kalcalarımmı ne genıslıyo gece agrılarım oluyo bıde iicene halsızlestım artık bebişlerimizin dunyaya gelmesı yaklastıkca agırlasıyoruz valla :)))

aman saglıklı olsunlarda gerısı boş valla. buarada dogumdanda korkma kıs dunyanın en guzel şeyi bence gercı hıc dogurmadım ama nebılım bana sankı cok guzel gıbı gelıyo:)))))

hep dua edıyorum ınsallah normal dogum yaparım diyeee:dance:

aa aklıma geldı dun sızın orada deprem olmus:1shok: hissettinmi kıs

bende iyiyim şükür canım biraz kemiklerim ağrıyo ya belimin kalçamın bacağımın arası birde çok afedersiniz şeyimin kemikleri :))))))

evet sabah 6:30 da yataktaydım uyanıktım ama, sallandı uyku sersemi acaba bebekmi hareket etti de ben sallandık sandım diye bütün odaların lambalarına baktım sallanıyomu diye. eminde olamadım meğer hakikaten sallanmışız. yoksa ben sallandığımızdan emin olsaydım o anda fırlardım kesin korkudan:1shok: allah korousn depremden selden felaketten hepimizi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…