2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

betülcüğüm genelde rüyada görülen isimlerin verilmesi gerekir diye biliyorum ben mesela bir yakınımız asrın ismini verecekti oğluna rüyasında hamza ismini verdiğini görünce hamza asrın vermişti....

ya bende dusundum belki vardır bı hıkmet.. :sm_confused:
şimdi koysam bı turlu koymasam bı turlu.. ben tek isim dusunuyordum her zaman.. fisfisfis
cunku bırı baska bır sey dıyor oburu baska ne yapsak acaba.. emre arın... CADIARZU

şimdi koysam bı turlu koymasam bı turlu.. ben tek isim dusunuyordum her zaman.. fisfisfis
cunku bırı baska bır sey dıyor oburu baska ne yapsak acaba.. emre arın... CADIARZU

kötü durmuyor bence iki isim yakışmış birbirine ben de senin gibi tek isimden yanayım sadece onur vereceğim ama rüyanda da görmüşsün vardır bir sebebi herhalde yine de sen ve eşin bilirsiniz....

ebrucumm hoşgeldinn tatlımm. kızlarr annemler bebişin bütün kıyafetlerini yıkadılarr ütülediler hurçlara kaldırdılar. bütün eksiklerinide aldık, benim ve bebişin hastane çantalarınıda hazırladılar. benim pek bir işim kalmadı odasınıda sipariş verdik 15 gün sonra gelecek allah nasip ederse hepsinin resimlerini çekip çekip eklerim artık.

ooohh ne güzel ellerine saglık annenin.benim annemde bi gelseydi ne iyi olcaktı.bizim agustos da ev tasıma işimizde var ne yapcam bilmiyorum.
bebişin kıyafetlerini hurçlara öle mi yerleştirdiniz yoksa sabun yada lavanta filan koydunuz mu aslıcıgım ben acaba bebege alerji olup da hapşurup durur mu diye tedirgimin.benim alerjim varda sabuna toza filan bebişimde de olur mu acaba.
hastane cantana neler koydun bizimle paylasır mısın?fikir olur..

bence erken değil bende 3 - 4 gün önce yıkayı ütüledim hazır alınan eşyalarımızı,örgüleri de elimde yıkayacağım birkaç güne kadar

örgüler için cok erken buldum ben bebiş doğduktan sonra yıkamayı düşünüyorum.yoksa eylül sıcagında yün yelek mi giydirmeyi düşünüyon bebişe:1shok: pişer kız sonra pişik olur bak:roflol:

örgüler için cok erken buldum ben bebiş doğduktan sonra yıkamayı düşünüyorum.yoksa eylül sıcagında yün yelek mi giydirmeyi düşünüyon bebişe:1shok: pişer kız sonra pişik olur bak:roflol:

yok kız giydireceğimden değil özeniyorum işte günde kaç kere bakıp seviyorum zaten aklıma gelmemişti erken olacağı hepsi yıkansın diye işte yıkayacaktım sonramı yıkasam acaba bende....

bizim ki de oldu bitti hep çift isimden yanaydı olmadı kandıramadım.hatta ilk hamiş oldugum zaman bebişimiz erkek dedim eşim ısrarla hayır kız diyordu.iddaaya varmısın dedim eger kız olursa isimleri istedigin gibi koy.ama erkek olursa ben koyarım ve tek isim koyarım dedim yanaşmadı bizimkisi.cinsiyet belli olunca iyikide girmemişim diyo..

ama vardır ismin bi hikmeti.annemde rahmetli babamı rüyasında görmüş ben hamile kalınca sanırım ismin veriyo sna kızım dedi bende o nedenle babamın ismini de koydum.kısmetse benim oğluşum ismi ibrahim aras olcak.bizimki nasıl uymlu olmuş mu

bizim ki de oldu bitti hep çift isimden yanaydı olmadı kandıramadım.hatta ilk hamiş oldugum zaman bebişimiz erkek dedim eşim ısrarla hayır kız diyordu.iddaaya varmısın dedim eger kız olursa isimleri istedigin gibi koy.ama erkek olursa ben koyarım ve tek isim koyarım dedim yanaşmadı bizimkisi.cinsiyet belli olunca iyikide girmemişim diyo..

ama vardır ismin bi hikmeti.annemde rahmetli babamı rüyasında görmüş ben hamile kalınca sanırım ismin veriyo sna kızım dedi bende o nedenle babamın ismini de koydum.kısmetse benim oğluşum ismi ibrahim aras olcak.bizimki nasıl uymlu olmuş mu

guzel canım zıt durmuyor bırbırıne uyumlu kolay soylenıyor.. :1rolleyes:
bızımkı zıt duruyor mu sence.. CADIARZU

Betül ,wiski, delikız sağolun teşekkür ederim.
Wiski sen neden sezeryan istiyorsun, bebek kilolu mu gözüküyor?
Aslıcım ne güzel senin işler bitmiş bile.. Benim ağbimin 9 ağustosta düğünü var. Ve mayıstan başlayarak her hafta bi düğün ,sünnet, nişan gittik. İnşallah ağustosun 2. haftası yıllık iznimden bi 10 gün izin kullanıp boya ve yıkama işlerini halledeceğim.

ayy gerçektende insan heyecanlanıyor zaman geçtikçe. Kızlar, bide doğduklarında çok küçük oluyor bebekler.. Ben nasıl tutacağım diye düşünüyorum bazen. SEnin olduğu zaman tutarsın diyorlar hep. Başkasının olduğu için ve tecrübesiz olduğumuzdan yeni doğan bebekleri tutarken korkuyorum biraz. Benim olunca yerim onu ben tabii de.. Sizde de var mı hiç böyle şeyler...

yok kız giydireceğimden değil özeniyorum işte günde kaç kere bakıp seviyorum zaten aklıma gelmemişti erken olacağı hepsi yıkansın diye işte yıkayacaktım sonramı yıkasam acaba bende....

sen bilirsin güzelim ama ben erken buldum.kış gelene kadar kaç ay var daha.ekim ortası gibi anca giydiririz gibi geliyo bana..
hiç sorma bende konuşa konuşa serdim eşyalarımızı.güneşde yumuşatıcını etkisi azalır diye.misafir odasında camasırlıga serdim kıyafetleri.gidip gelirken bakıp duruyorum...
,

slm kızlar nasılsınız bakalım .ben bugün cok mutluyum:dance:.....bebişimin kıyafetlerini yıkadım :emir_bebek: Oğluşumla konuşa konuşa serdik cicilerimizi misler gibi kokuyo cicilerimz.
Sizler ne yaptınız yıkayıp ütülediniz mi bebişlerinizin çeyizlerini.yoksa ben cok mu erkekn davrandım.ne yapayım bi hevestir çöktü işte içime

ben 2-3 ay önce yikdaim babam da ütüledi...ama ablam yine birsürü şey almiş geçen hafta daonlari yikadim ama daha ütülenmedi..onlari da kayinvalidem ütüleyecek..herkes torununun kiyafetini ütülemek için sirada valla :)))

ebrucumm hoşgeldinn tatlımm. Kızlarr annemler bebişin bütün kıyafetlerini yıkadılarr ütülediler hurçlara kaldırdılar. Bütün eksiklerinide aldık, benim ve bebişin hastane çantalarınıda hazırladılar. Benim pek bir işim kalmadı odasınıda sipariş verdik 15 gün sonra gelecek allah nasip ederse hepsinin resimlerini çekip çekip eklerim artık.

canim hastane çantalariniz neler koydunuz?

ooohh ne güzel ellerine saglık annenin.benim annemde bi gelseydi ne iyi olcaktı.bizim agustos da ev tasıma işimizde var ne yapcam bilmiyorum.
bebişin kıyafetlerini hurçlara öle mi yerleştirdiniz yoksa sabun yada lavanta filan koydunuz mu aslıcıgım ben acaba bebege alerji olup da hapşurup durur mu diye tedirgimin.benim alerjim varda sabuna toza filan bebişimde de olur mu acaba.
hastane cantana neler koydun bizimle paylasır mısın?fikir olur..

canım sanırım hiçbirşey koymadılar diye biliyorum öylece ütüleyip yerleştirdiler sen oda takımı gelince havalandır sonra yerleştirirsin dediler. dogum çantamın içinede bir takım gecelik,sabahlık ve pijama takımı mı yedek olsun diye bir tanede gecelik,nevresim ne olur ne olmaz diye,gögüs pedi, havlu, terlik ve hasta bezini sonra koyacagım, benim için gögüs ucu eger bebek alamazsa diye,birde kırmızı kurdela almıştım onu koydum,3-4 tane iç çamaşırı, emzirme südyeni, birde lizöz koydular o kadar canım.

başka konulacak birşey varmı kızlarr sizinde aklınıza gelen birşey olursa söyleyin.

canim ben örgülerimi de yikadim..ama elde değil makinanin yün programinda ..hiçyorma kendini at makinaya...

:nazar:

yok güzelim bence cok uymlu olmuş.adıyla yasar inşalah bebişin:nazar:

anaa koyduk gıttı sankii.. :roflol:
amin canım inşallah sağolasın...
cıdden ya yok yere kafama takıldı sımdı ıyımı.. :bbo:
ılk basta emre arın tuhaf gıbı geldı soylemesi filan ama sımdı kulagım alıstı..
Allahım hangısını koymak hayırlısı ıse onu nasip etsın ne yapayım.. :sm_confused:

Son düzenleme:
ben 2-3 ay önce yikdaim babam da ütüledi...ama ablam yine birsürü şey almiş geçen hafta daonlari yikadim ama daha ütülenmedi..onlari da kayinvalidem ütüleyecek..herkes torununun kiyafetini ütülemek için sirada valla :)))

ne güzel yükünü hafifletiyolar.herşey bana bakıyo burda bi annem gelseydi cok iyi olcaktı .ben annemi istiyom yasenağlama

ne güzel yükünü hafifletiyolar.herşey bana bakıyo burda bi annem gelseydi cok iyi olcaktı .ben annemi istiyom yasenağlama

benim de anneme babam yanimda değil ama tembihlediler sakin ütleme diye...heveslenmişlerdi geldiklerinde ütülediler..sonra gittiler zaten...şimdiyikadiklarimida kayinvalidem tembihleid o da karabükte gezmeye gitti gelince ütüleyecekmiş :)))

Hastane çantasi için ayri bir çanta aldiniz mi?küçük bir çantaya koysak olur mu?bebiş içinde çanta alan var mi?ben chicco nun içinde ürünleri olan çantasini almayi düşünüyorum...

X