2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

aslicim allah kavustursun ,bilmez miyim ,gurbetligi ,hamileligin verdigi duygusallikla hemen hemen her telefondan sonra agliyorum senağlama bu da bende yeni moda oldu ,hamilelikten heralde :emir_bebek:
kizlar benim kizim olsaydi HiRA koyucaktim coksekeriremsu

Sağol aslıcım; teşekkür ederim iyi dileklerin için.
Evet ya insan annesinin kıymetini anlıyor sonradan. Aslında üstümüze düşmeleri falan ne kadar normalmiş... Şimdi bizimde bıdıklarımız olacak... İnsan elinde olmadan bunaltabiliyor..Ben şimdiden eşime , ben okul aile birliğine de üye olacam diyorum, kızımla diskoya gideceğim diyorum...Sen yaparsın valla diyo...
Zaten kendimi hala çocuk gibi görüyorum, çocuklarla da aram iyi.. Arkadaş gibi olmak istiyorum. ama yengeç burcuyum, ilgiden bunaltabilirim :)
Kızımda başak olacak, biraz huysuz bi burç diyolar ama bakalım nasıl anlaşacağız...

günaydın bayanlar bende bir türlü isim bulamıyordum en sonunda eşimin dediği olacak, kızımın adı Allah nasip ederse Nazlı olacak.
Ravza güzel bir isim ama sert gibi, Ceylin ise sanki ceylanın yalnış yazılmış da düzeltilmeden kalmış hali gibi geliyo bana...

Benim ilk başlarda acaba olurmu diye düşündüğüm ve eşimin karşı çıktığı isimler,

öykü (yorum yapmadı)
berrak (şiddetle reddetti bişeyi anımsatır ilk okulda dalga geçerler diye)
kumru (konsomatris ismi gibi dedi ) :))
lidya (rus ismi gibi diyip olmaz dedi )
Hira ( dağın taşın isminimi vericez dedi)
Ela (hela gibi ne o öyle dedi )
ve
Eda... bunun doktorum buldu bizimde hoşumuza gitti ama nazlıda karar kıldık...

ya sizin dedğiniz gibi isim bulmak çok zor.birşeyler buluyorum etrafımdakiler beğenmeyecek bir şeyler uyduruyorlar isimle ilgili.ben de isimlerden soğuyorum sonra.
birinci beğendiğimiz isim RUTKAY.eşim rutkay azizi çok beğeniyor.onun gibi karizmatik ağır olsun istiyor ama anlamı yok.türl dil kurumuna bile mail attı.ama anlamı yoktur diye cevap geldi.çocuk için ağır isim diyorlar.ee bu hep coçuk kalmayacak ya büyüyecek.
sonra ben FERİT olsun.eşiz benzersiz üstün anlamında. hani derler ya ferit gibi delikanlı..ona da çok mu türk filmi seyrettin diyorlar.
sarp, alp, dinç kafamdakiler.. sizce hangisi güzel.))) kararsız kaldım..

gunaydın bayanlar bugun erkenden baslamıssınız sevındım.... :1rolleyes:
isimler fılan konusuluyor.. bizde oğlumuza ''Emre'' koymayı dusunuyoruz nasıl sizce..
aklıma yatan baska bır ısım bulamadım.. :sm_confused:

günaydın bayanlar bende bir türlü isim bulamıyordum en sonunda eşimin dediği olacak, kızımın adı Allah nasip ederse Nazlı olacak.
Ravza güzel bir isim ama sert gibi, Ceylin ise sanki ceylanın yalnış yazılmış da düzeltilmeden kalmış hali gibi geliyo bana...

Benim ilk başlarda acaba olurmu diye düşündüğüm ve eşimin karşı çıktığı isimler,

öykü (yorum yapmadı)
ve

canım esının yorumlarına cok guldum vallahı.. :roflol:
benımkıde oyle ne ısım soylesem bır kulp takıyordu..
sonunda emre dedım ona bırsey bulamadı..anlamı neymıs dedı once sıcak bakmıyordu ama sonradan benımsedı.. :1rolleyes:

bizde cok zor karar verdik ama artik verelim bir karar yoksa hic bulamayacagiz dedik ..simdiye kadar ne isim bulduysak o begenmedi bu begenmedi en begendigim isimler bile soguk gelmeye basladi ..en son ilk oglumun adi TARIK UTKU ,abisine uysun diye TANER olsun dedik ..belki daha sonra yanina bir isim daha ekleriz yada sadece taner olur:emir_bebek:

öykü (yorum yapmadı)
ve

:roflol: :roflol: :roflol: cok guldum ya ,alemsiniz valla

kızlar ya bu arada ruyamda oğlumuzun nufus kagıdını cıkarıcaktık..
adam sordu isim ne diye ''emre arın'' dedik.. emreyı zaten koyucazda arın nerden cıktı anlamadım.. :sm_confused:
nıye emre arın koyuyorduk acaba?.. sizin öyle gordugunuz oldumu ?.. :sm_confused:

ya sizin dedğiniz gibi isim bulmak çok zor.birşeyler buluyorum etrafımdakiler beğenmeyecek bir şeyler uyduruyorlar isimle ilgili.ben de isimlerden soğuyorum sonra.
Birinci beğendiğimiz isim rutkay.eşim rutkay azizi çok beğeniyor.onun gibi karizmatik ağır olsun istiyor ama anlamı yok.türl dil kurumuna bile mail attı.ama anlamı yoktur diye cevap geldi.çocuk için ağır isim diyorlar.ee bu hep coçuk kalmayacak ya büyüyecek.
Sonra ben ferit olsun.eşiz benzersiz üstün anlamında. Hani derler ya ferit gibi delikanlı..ona da çok mu türk filmi seyrettin diyorlar.
Sarp, alp, dinç kafamdakiler.. Sizce hangisi güzel.))) kararsız kaldım..

sarp çok güzel bence...............................

hayir olsun ,vardir bir hikmeti CADIARZU benim arkadasim kizinin ismini ruyasinda gormustu ,oyle koydu ..Aslinda kotude olmamis benim hosuma gitti EMRE ARIN ama ARIN yanliz kullanilmaz gibi geliyor ..emreyle yanyaya guzel olmus

Benimkisi erkek olsaydı ismini ozan koyardım...
tarık güzel, emre'de öyle
Oğuz da çok güzel...

hayir olsun ,vardir bir hikmeti cadiarzu benim arkadasim kizinin ismini ruyasinda gormustu ,oyle koydu ..aslinda kotude olmamis benim hosuma gitti emre arin ama arin yanliz kullanilmaz gibi geliyor ..emreyle yanyaya guzel olmus

ben de kizimin adini rüyamda gördüm...duru...ve koyacağim çok içime sindi çünkü...

öykü (yorum yapmadı)
ve

Benimde duru olacak inşallah.. İlk zamanlar eylül, sude, buse gibi hoşuma gidiyodu. Erkek olarak da mert yada yiğit gibi bişey istiyodum. Hatta Mert Ege diye karar vermiştik ama kız oldu..Kız içinde babası daha önceden beğenmişti duru ismini.
Görümcemde , bi kızım olursa Elif Naz koyacağım diyor, o da kulağa hoş geliyor, ikiside beraber söylenecek gibi de...
Bide eylülde bizim doğumlar olacak ya, kızın ismini EYLÜL'de koyabilirsiniz diyolar...
Aklıma başka gelirse yazarım...

gunaydın bayanlar bugun erkenden baslamıssınız sevındım.... :1rolleyes:
isimler fılan konusuluyor.. bizde oğlumuza ''Emre'' koymayı dusunuyoruz nasıl sizce..
aklıma yatan baska bır ısım bulamadım.. :sm_confused:

BEN EMRE İSMİNİ ÇOK SEVERİM YAKIŞIR BENCEyerimseniben

Günaydın arkadaşlarr...Herkes iyidir umarım..

Nuray doğum günün kutlu olsun canım..Kızınla,eşinle nice mutlu sağlıklı yıllara inşallah...a.s.

MERHABA KIZLARRRRRRRRRRRRRR
NASILSINIZ BAYADAIR YAZAMIYORUMMM İŞLERİM YOĞUN MALUM YAZ AYI
BEN DE 10 AĞUSTOS GİBİ İŞİ BIRAKAYIM DİYORUM GEÇEN HAFTA DOKORA GİTTİK HERŞEYİMİZ İYİYMİŞ :nazar:KIZIM DA 1750 G. OLMUŞ :nazar:
BEN DE ADINI NAZ KOYACAĞIM DAHA ÖNCE DE YAZMIŞTIM ZATEN BURAYA
SİZLERİN İSİMLERİNİ DE ÇOK BEĞENDİM...
BİŞEY SORUCAM ŞİMDİ BEN BÜYÜK İHTİMAL SEZARYEN OLACAĞIM YANİ 38.HAFTADA DOĞUM OLACAK PEKİ 35 DE AYRILIRSAM İŞTEN DOĞUM SONRASINA EKLENECEK DİMİ 3 HAFTA ÇALIŞMAM YANİ 11 HAFTA MI İZİNLİ OLACAĞIM benneyaptımki

X