2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

kızlar beslenme listesine uyan varmı 6 öğün yiyen demek istedim

:nazar: beslenme listesimii o nerde kısss:uhm:
ben valla pek 6 ogun yemıyorum sabah kahvaltımı yapıyorum oglene dogru kıraker falan yıyorum sonra oglen yemegı iş cıkısına dogru yıne ufak tefek seyler meyva gıbı aksamda yemegımı yıyorum yıne meyva veya sut yatarkende pekmez yıyıp yatıyorumkafamçokkarıştı
sanırım 6 öğün oldu:roflol:

:teytey:eek:leyy oleyy buldum seniiiii:hooray:
tmm bende burdan yazışim artıkın barimm:içelim:

bende 9 haftalık hamişim fakat sankı hamiş değilmişim gibi gelıyor bu zamana kadar bıkere kusmadım mıgdemde bulanmadı sadece afedersınız bı sabah öğürtü geldı okadar:uhm: sanırım rahat bi hamişlik gecırıyorum, arada mıgdemde agrı oluyor ondan bıraz şikayercıyım bırde hep eksılı tuzlu seyler yıyorum onceden tatlı delısıydım cıkolata yemeden duramazdım ama sımdı yuzunu goresım yookkk ,kımısı ye ekşiyi dogur ayseyii , ye tatlıyı dogur atlıyı diyor:roflol: bunlar gercekmi bayanlar yaa nebılım inanasım gelmıyor birde hamiş ne hissederse bebişin cınsıyetı o olurmus sizlerde his varmı:sm_cool:

hoşgeldin aramıza cnm:teytey: benim 7-8 hafta gibi başladı bulantılarım ve sonunda bu hafta ilaçla durdurduk inş senin bulantısız geçer ben hiçbirşey hissetmiyorum cinsiyet konusunda ama herkes ağızbirlği yapmış gibi erkek diyor bakalım sağlıklı olsunda :teytey:

hoşgeldin aramıza cnm:teytey: benim 7-8 hafta gibi başladı bulantılarım ve sonunda bu hafta ilaçla durdurduk inş senin bulantısız geçer ben hiçbirşey hissetmiyorum cinsiyet konusunda ama herkes ağızbirlği yapmış gibi erkek diyor bakalım sağlıklı olsunda :teytey:

:dance:hoooooşşbuldukk cnmcıımmm, valla banada herkez kız dıyo ama dedıgın gıbı hayırlısı ve saglıklı olanı olsun,
ınsallah senınde en kısa zamanda gecer cnm ama bebiş için değer beee
yaww keşke bıkerede benım mıgdem bulansaydı yaww:çok üzgünüm:
bende bu c.tesı kısmetse kontrole gıdıyorum ellerını ayaklarını gorecekmişiz:dance:eek:yyyyerım onlarıııı:)) sonrada ayın 25ini gecirme sakın dedı ense kalınlıgı olculecekmıs coook onemlı dedı doktorum ordan saglıgıyla ılgılı bılgı verecek ınsallah bebıslerımızde bir problem cıkmaz herseyın hayırlısı olsun insallah, ee bebişler ıcın bısey aldınızmı bakimmm, ben hemen soylım ılk bornoz takımı aldım havlusu kesesı bornozu vee mınıcık terlıgı ıcınde super yaa:))) bırde gece yaptması için pijamaa gercı daha erken ama napiimm cok hosuma gıttı aldım:)))))a.s.:nazar:

Slm kızlar. Uzun süredir girmiyordum. Ben 12+1 haftalık oldum. Dün doktora gittik. Bebişimi gördüm ellari, ayakları, yüzü belli oluyordu. Hatta annesi gibi göbüşüde büyüktü. Ense kalınğıda 1mm olmuş. doktor teyzesi herşey normal görünüyor dedi. Hareket ediyordu sürekli. İkli testimizide verdik. Haftaya alacağız sonuçları. Umarım normal çıkar herşeyi. Bu arada bende 2 kilo almışım ama göbeğim çok çıktı.

Slm kızlar. Uzun süredir girmiyordum. Ben 12+1 haftalık oldum. Dün doktora gittik. Bebişimi gördüm ellari, ayakları, yüzü belli oluyordu. Hatta annesi gibi göbüşüde büyüktü. Ense kalınğıda 1mm olmuş. doktor teyzesi herşey normal görünüyor dedi. Hareket ediyordu sürekli. İkli testimizide verdik. Haftaya alacağız sonuçları. Umarım normal çıkar herşeyi. Bu arada bende 2 kilo almışım ama göbeğim çok çıktı.

ya ikili test nasıl yapılıyor?? ben haftaya yaptırcam birde ücreti ne kadar??

Arkadaşlar acil ya bi yardım edin..Biraz önce dr.un verdiği clexane iğneyi göbeğimden yaptık ve kan geldi eşimde acaip telaşlandı bişeymi oldu diye şimdi sanki bi suç işlemişim gibi bana surat yapıyo.Bi zararı olmuşmudur lütfen birisi içimi rahatlatsın,lütfenn...:1no2:

merhaba arkadaşlar ben 12h2g lük hamileyimm
ve çoookkkkk heyecanlıyım gercekten cok istiyordukbebişimizi.çok şükür Allah nasip etti hayırlısıyla kucağımıza da alıcaz inşallah eylül 15 te tabi normal doğuma karar varebilirsemm:uhm:
Ayın 29 unda 2 li test yapıldı sonuçları bekliyoruz şimdi.ultrasonda gördük bebeğimizi şok oldukağzımız kulaklarımıza vardı onu hareket ederken görünce mucize gerçekten 4 hafta önce 1 cm di şimdi 9 cm kocamn olmuş bebeğim.ve dr %70 erkek dedii.:dance:

Bebeğim seni çok ama çok seviyorum,kontrole kadar ben nasıl beklicem,çok merak ediyorum,umarım iyisindir.Bazen aklıma kötü kötü şeyler geliyo umarım beni hiç bırakmazsın.Bütün anne adaylarına iyi geceler dilerim:nazar:

bende bu gece gittim doktoruma bebeğim 4 cm. olmuş elleri, ayakları, yüzü, ağzı, burnu herşeyi belli şimdilik herşey yolunda. inşallah hep böyle gider. martın 21 inde rahime dikiş atılacak onuda bi atlatsam içim rahatlıcak. ense kalınlığı normalmiş 2 li test yapmıcakmış 17 haftalık olunca 3 lü test yapacağını söyledi. herkese iyi geceler. :)

Arkadaşlar acil ya bi yardım edin..Biraz önce dr.un verdiği clexane iğneyi göbeğimden yaptık ve kan geldi eşimde acaip telaşlandı bişeymi oldu diye şimdi sanki bi suç işlemişim gibi bana surat yapıyo.Bi zararı olmuşmudur lütfen birisi içimi rahatlatsın,lütfenn...:1no2:

Geçmiş olsun hayatım yaa inşallah birşey yoktur.Kanaman devam ediyor mumerake ttim? neyse içini rahat tut...

Bu arada benim bebeğimin ense kalınlığı 11+2 günlükken 0,9 mm di sizlerin ki 12 haftalıkken 1 mm.Benimki kalın mı o zaman yaa :çok üzgünüm:
Doktor 3 mm i sınır kabul ederiz dedi ama benimkisi sizden küçük olmasına rağmen hemen hemen ense kalınlıkları aynı.Kafam karıştı yaa :KK43:

slm kızlar günaydın hepinize bende bugun 11+3 olduk hayırlı ile bide bu hafta bebegimi görebilsem çok ii olacak yaa kızlar benim hiç bulantım felan yok hiçte olmadı öleee çk ben hamileligimi hiç hissetmiyorum bu yüzden endişeleniyorumm ve çok korku var sizdede böle mi kızlar yaaa:KK43::KK43:

kızlar birsey soracam ben folic asit kullanmadım hiç dr vermedi halada vermiyo ama vitamin hapı kullanıyorum tek onun adı megady sanırım öle birseydi hatırlamadım:Sdr sordum gerek duymuyorum o hapa dedi avaba ben kendim o hapı kullnasam mı reçetesizde satılabiliyormuşş ne yapayım sizce?????

slm arkadslar ben 10h5g hamileyim ikinci defa doktora gitmedim halaa merak ediyorum bebişimi ben de kan ilcı ve vitamin hapı kullanıyorum kansızlık sorunum oldugu için inşallah hersey yolundadır siz nasılsınız hamişler görüsmeyeli inşallah iyisinizdir :emir_bebek:a.s.:nazar:

Kızlar ben gece çok acıkıyorum ya sizde acıkıyomusunuz ama kalkıp hiçbişey yemiyorum su içip yatıyorum.Korkuyorum kilo alıcam diye napçam ben ya halada mide bulantılarım devam ediyo yiyiyorum kusuyorum yemiyorum açlıktan ölüyorum allahım sizce bu bulantıların sonu gelirmi :KK43:

kızlar birsey soracam ben folic asit kullanmadım hiç dr vermedi halada vermiyo ama vitamin hapı kullanıyorum tek onun adı megady sanırım öle birseydi hatırlamadım:Sdr sordum gerek duymuyorum o hapa dedi avaba ben kendim o hapı kullnasam mı reçetesizde satılabiliyormuşş ne yapayım sizce?????

Bildiğim kadarıyla folik asitin çok faydası varmış.Bana doktorum hamile kalmadan önce verdi o zamandan beri kullanıyorum.Aynı zamanda da bende B12
vitamin eksikliği var onun içinde iğne vurunuyorum. Senin doktorun kim canım merak ettim nede olsa aynı şehirdeniz belki biliyorumdur.

amonra bulantılar geçer inşAllah en yakın zamanda genelde üç ay dolunca bitiyo diyorlar ama kaç haftalık bebiş ? ben 11+4 günlük hamileyim :eek:

gamzeli26 bende de bulantı olmadı çok, her bünye farklı oluyor biz içimizi ferah tutalım a.s. folik asit ilk üç ayda çok gerekliymiş neden vermedi acaba doktorun ??

amonra bulantılar geçer inşAllah en yakın zamanda genelde üç ay dolunca bitiyo diyorlar ama kaç haftalık bebiş ? ben 11+4 günlük hamileyim :eek:

gamzeli26 bende de bulantı olmadı çok, her bünye farklı oluyor biz içimizi ferah tutalım a.s. folik asit ilk üç ayda çok gerekliymiş neden vermedi acaba doktorun ??

aslın biz sanslıyız bulantımız yok olanlar çok kötü oldugunu söylüyorlar vemedi dr işte yaaa o hapı sordum gerek yok dedi ama bence gerekliydi nese dr güveniyorum yaa:dance:

Bildiğim kadarıyla folik asitin çok faydası varmış.Bana doktorum hamile kalmadan önce verdi o zamandan beri kullanıyorum.Aynı zamanda da bende B12
vitamin eksikliği var onun içinde iğne vurunuyorum. Senin doktorun kim canım merak ettim nede olsa aynı şehirdeniz belki biliyorumdur.

canım benim dr talat remzi demirkol çok ii bir dr ben çok memnunum snin kim dr cnm ayrıca zübeyde hanımında dr biliyosundru belkiiiiCADIARZU

aslın biz sanslıyız bulantımız yok olanlar çok kötü oldugunu söylüyorlar vemedi dr işte yaaa o hapı sordum gerek yok dedi ama bence gerekliydi nese dr güveniyorum yaa:dance:

Merhaba gamzeli kullandığın vitaminin içinde folik asit vardır..Multi vitaminse kesin vardır.O yüzden ek folik asit vermemiştir dr un.. için rahat olsun dr larımıza güvenelim..

X