2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

kızlar birsey soracam ben folic asit kullanmadım hiç dr vermedi halada vermiyo ama vitamin hapı kullanıyorum tek onun adı megady sanırım öle birseydi hatırlamadım:Sdr sordum gerek duymuyorum o hapa dedi avaba ben kendim o hapı kullnasam mı reçetesizde satılabiliyormuşş ne yapayım sizce?????

merhaba cnm sanırım kullandığın ilaç megadayn benim drumda onu verdi elevit kullanıyordum gerçi ama piyasada yokmuş son gittiğimde bunu yazdı .ben hamile kalmadan 4 ay önce başladım .bu ilacın içinde hem vitamin hemde folik asit olduğunu söyledi yani ayrıca folik asit almaya gerek duymadı .(ayrıca gittiğim başka bi drda aynı şekilde söyledi) .ben de sadce bunu kullanıyorum bir sakıncası olduğunu sanmıyorum. kendin alıp kullanma bence çok kafana takılıyorsa drunu arayıp sor cnm

merhaba arkadaşlar ben 12h2g lük hamileyimm
ve çoookkkkk heyecanlıyım gercekten cok istiyordukbebişimizi.çok şükür Allah nasip etti hayırlısıyla kucağımıza da alıcaz inşallah eylül 15 te tabi normal doğuma karar varebilirsemm:uhm:
Ayın 29 unda 2 li test yapıldı sonuçları bekliyoruz şimdi.ultrasonda gördük bebeğimizi şok oldukağzımız kulaklarımıza vardı onu hareket ederken görünce mucize gerçekten 4 hafta önce 1 cm di şimdi 9 cm kocamn olmuş bebeğim.ve dr %70 erkek dedii.:dance:[/Q

merhaba cnm demek cinsiyeti öğrendin :)) gerçekten ne kadar hızlı büyüyorlar :nazar:allah hayırlısıyla doğumunu nasip etsin inş.:teytey:

merhaba cnm sanırım kullandığın ilaç megadayn benim drumda onu verdi elevit kullanıyordum gerçi ama piyasada yokmuş son gittiğimde bunu yazdı .ben hamile kalmadan 4 ay önce başladım .bu ilacın içinde hem vitamin hemde folik asit olduğunu söyledi yani ayrıca folik asit almaya gerek duymadı .(ayrıca gittiğim başka bi drda aynı şekilde söyledi) .ben de sadce bunu kullanıyorum bir sakıncası olduğunu sanmıyorum. kendin alıp kullanma bence çok kafana takılıyorsa drunu arayıp sor cnm

dr da öle dedi aslında sordum bende tamam dedim ama tanıdıgım herkez kullanınca biraz işte dedim niye vermiyooo ama gerek duymuyorum içinde var dedi ozman de gerek yok sanırım nese yaa zaten 3 aylık olduk bileee:sm_cool:

gamzeli evet canım kullandığın vitamin hapında yeteri miktarda var demektir..
ben de bugün doktora gidiyorum ense kalınlığı ölçümü için inşAllah herşey normal çıkar :1rolleyes: bebişimi göreceğim için de çoook heyecanlıyım :nazar:

gamzeli evet canım kullandığın vitamin hapında yeteri miktarda var demektir..
ben de bugün doktora gidiyorum ense kalınlığı ölçümü için inşAllah herşey normal çıkar :1rolleyes: bebişimi göreceğim için de çoook heyecanlıyım :nazar:

canım inş iidir bebegin benimde mart 17 sınde gidicem görmeye nasip olursa bende çok heycanlıyım çok hemde birde cinsiyetini ögrensek çok ii olacak yaa allah hayırlısıyla kucagımıza almayı nasip etsinnn inş hepimize ayyy az kalmış snein inş iidir bebegin benimde az kaldı biraz ewel ultrason görüntülerine baktım daha bi heycan sardı beniii hiç sorma canım yaaa:dance::dance:

canım inş iidir bebegin benimde mart 17 sınde gidicem görmeye nasip olursa bende çok heycanlıyım çok hemde birde cinsiyetini ögrensek çok ii olacak yaa allah hayırlısıyla kucagımıza almayı nasip etsinnn inş hepimize ayyy az kalmış snein inş iidir bebegin benimde az kaldı biraz ewel ultrason görüntülerine baktım daha bi heycan sardı beniii hiç sorma canım yaaa:dance::dance:

Amin canım inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi
ben de çok merak ediyorum cinsiyetini bugün gösterse ne güzel olurdu yaa :eek:

Merhaba arkadaşlar
bende siteye yeni üye oldum ama uzun zamandır takip ediyordum
ben 10+5 günlük hamileyim doğumum kısmetse 23 eylül

Merhaba arkadaşlar
bende siteye yeni üye oldum ama uzun zamandır takip ediyordum
ben 10+5 günlük hamileyim doğumum kısmetse 23 eylül

Canım hayırlısı olsun Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah.naniknanik
Bu arada kızlar Folic asitle ilgili sizlerle bişey paylaşmak istiyorum.Ben bebeğimizi öğrendiğim haftadan itibaren kullanmaya başladım bu vitamini ( 6.hafta) fakat benimle aynı anda hamile kalan ve izmirin çok sosyetik doktorlarından birine muayene olan bir arkadaşıma doktoru vermemiş bu vitamini ve demişki günde 3 tablet folik asit 5-6 kilo yeşillik sebzeye denktir.Normal koşularda bir kadının gün içersinde bu miktar yaşillik tüketmesi saçma ve türkiye yeşillik,sebze yönünden son derece zengin bir ülke zaten gün içinde yeteri kadar bu vitamini doğal yollardan alabilirsin.Bu vitamin takviyesi yeşillik ve sebze yönünden fakir avrupa ve amerika ülkelerindeki kadınları takviy eetmek amacı ile piyasaya sürüldü demiş.

şimdi bende günde 1 tablet kullanıyorum zaten bitince bırak dedi doktorum işte böyle hanımlara.s.

Geçmiş olsun hayatım yaa inşallah birşey yoktur.Kanaman devam ediyor mumerake ttim? neyse içini rahat tut...

Bu arada benim bebeğimin ense kalınlığı 11+2 günlükken 0,9 mm di sizlerin ki 12 haftalıkken 1 mm.Benimki kalın mı o zaman yaa :çok üzgünüm:
Doktor 3 mm i sınır kabul ederiz dedi ama benimkisi sizden küçük olmasına rağmen hemen hemen ense kalınlıkları aynı.Kafam karıştı yaa :KK43:

Çok saol canım dün gece epeyce bi canım sıkıldı aslında ama şuan bişey yok,dün kafama takmaktan doğru düzgün uyuyamadım bile,ah şu bebişlerimiz hayırlısıyla doğsaydı...Bugün biraz rahatsızım başımda dönme filan var,ama herkes iyidir umarım.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah,ayrıca bride canım bu alttaki cetveli nasıl yaptın banada anlatabilirmisin yardımcı olursan sevinirim:emir_bebek:

slm kızlar günaydın hepinize bende bugun 11+3 olduk hayırlı ile bide bu hafta bebegimi görebilsem çok ii olacak yaa kızlar benim hiç bulantım felan yok hiçte olmadı öleee çk ben hamileligimi hiç hissetmiyorum bu yüzden endişeleniyorumm ve çok korku var sizdede böle mi kızlar yaaa:KK43::KK43:

Slm.canım korkma sakın bendede sabah bulantıları denilen şey hiç olmadı,yalnızca geçen 1-2hafta çoğu yiyecekten çok tiksindim,özelliklede tatlılardan.Bu arada son zamanlarda acaip tere ve roka tüketiyorum bi zararı olmaz değilmi.Napiiim işte bu konularda hassa olunca sanki herşey zararlıymış gibi geliyor,gamzeli içini ferah tut güzel düşünki herşeyde güzel olsun:nazar:

SLM KIZLAR BENİMDE DOĞUMUM EYLÜL 22 OLCAK TABİ VERİLEN TARİH BU UZATMALARIDA OYNARIZ BÜYÜK İHTİMALLE:dance: AMA BAŞKA Bİ SORUNUM VAR VE DE BENİ ÇOK ÜZEN EŞİMİ SALI GÜNÜ İŞTEN ÇIKARDILAR NAPCAM BİLMİYORUM YENİ EVLİYİM BORÇLAR VAR KIZLAR KAFAYI YİCEM YAAAA:1no2:

SLM KIZLAR BENİMDE DOĞUMUM EYLÜL 22 OLCAK TABİ VERİLEN TARİH BU UZATMALARIDA OYNARIZ BÜYÜK İHTİMALLE:dance: AMA BAŞKA Bİ SORUNUM VAR VE DE BENİ ÇOK ÜZEN EŞİMİ SALI GÜNÜ İŞTEN ÇIKARDILAR NAPCAM BİLMİYORUM YENİ EVLİYİM BORÇLAR VAR KIZLAR KAFAYI YİCEM YAAAA:1no2:

Öncelikle Allah bebeğine sağlıkla kavuştursun inş.canım.Umarım bebişin doğuncaya kadar herşey yoluna girer.Bebek kısmetiyle doğar derler.Bebeğini kucağına aldığın zaman herşeyi unutursun inş.Herşeyin yoluna girmesi ve bebeğinin sağlıklı olması için tüm dualarım seninle umudunu asla yitirme ve bebeğine sımsıkı sarıl.Allah yardımcın olsun..

allah hayırlısını versin yanım sen üzülme ama bulur bi iş yaaolur mu:teselli::mymeka:

canım benim dr talat remzi demirkol çok ii bir dr ben çok memnunum snin kim dr cnm ayrıca zübeyde hanımında dr biliyosundru belkiiiiCADIARZU

Kuzucum benimkide Zübeyde Hanımın doktorlarından Mine İnan bende çok memnunum kendisinden anam bakarsın aynı gün doğururuz karşılaşırız hastanede ne güzel olur valla dimi canım

Slm.canım korkma sakın bendede sabah bulantıları denilen şey hiç olmadı,yalnızca geçen 1-2hafta çoğu yiyecekten çok tiksindim,özelliklede tatlılardan.Bu arada son zamanlarda acaip tere ve roka tüketiyorum bi zararı olmaz değilmi.Napiiim işte bu konularda hassa olunca sanki herşey zararlıymış gibi geliyor,gamzeli içini ferah tut güzel düşünki herşeyde güzel olsun:nazar:

canım yediklerinin hiç bir zararı yok daha çok fydalı seyler onlar yee cnm afiyet olsunlaelaelaelaelaeyaa benim hiç olmadı öle bi sıkıntım işte bulantı felan maşallah:nazar:ama işte ister istemez telaşlanıyoruz sen ne kadarlıksın canımsırnaşık şey

Kuzucum benimkide Zübeyde Hanımın doktorlarından Mine İnan bende çok memnunum kendisinden anam bakarsın aynı gün doğururuz karşılaşırız hastanede ne güzel olur valla dimi canım

aaaa mine hanımı tanıyorum cnm bizim dr arkdaşı zübeyde hanımda ewet oda çok ii bir dr bizim dr çok sein dr ii ama cnm ayyy karşılaşırız balki bir gün ne kdarlıktı cnm seninna.s.

canım yediklerinin hiç bir zararı yok daha çok fydalı seyler onlar yee cnm afiyet olsunlaelaelaelaelaeyaa benim hiç olmadı öle bi sıkıntım işte bulantı felan maşallah:nazar:ama işte ister istemez telaşlanıyoruz sen ne kadarlıksın canımsırnaşık şey

Canım sağol,bende 10+5im işte.Ayın 19u gibi filanda kontrolüm var,umarım herşey yolunda gider.Bulantısı olmayanın yada az olnın erkek olur diyolar ama hayırlısı önemli olan sağlıklı olması.Senin içinden ne geçiyo,benim içime kız diye doğuyo,bilmem artık dediğim gibi hayırlısı.Keşke cinsiyetini öğrensekte bişeyler almaya başlasak çünkü almamak için kendimi zor tutuyorum:dance:

merhaba arkadaslar,umarim herkes iyidir..bende iyiyim ama hala su yorgunluk ustumden gitmiyor ,anlayamiyorum biraz is yapiyorum hemen elim ayagim dusuyor sanki ,yatiyorum ..ya calisan biri olsaydin ne yapacaktim bilmem..yatmak istemiyorum dedigim gibi biraz is yapinca ister istemez uzaniyorum ,anlayamadim ..insallah 4.ayda boyle sorunlarim kalmaz ..
esi isten cikan arkadasada allahtan umit kesilmez diyorum ,moralini bozma canim insallah en kisa zamanda is bulur ..

:nazar:
Canım sağol,bende 10+5im işte.Ayın 19u gibi filanda kontrolüm var,umarım herşey yolunda gider.Bulantısı olmayanın yada az olnın erkek olur diyolar ama hayırlısı önemli olan sağlıklı olması.Senin içinden ne geçiyo,benim içime kız diye doğuyo,bilmem artık dediğim gibi hayırlısı.Keşke cinsiyetini öğrensekte bişeyler almaya başlasak çünkü almamak için kendimi zor tutuyorum:dance:

ayyy canım bende öleee yaa içim içie sıgmıyo yaa bi ögrensem yaa bneim içime dıgan erkek yaa ben öle düşünüyorum içeme dogan tabi ama allah bilir orasını cnm yaa hayırlısı olsun bakalım bneimde 17 de kntrolum bakalım görecem büyümüştür diyolar inş öledir

merhaba arkadaslar,umarim herkes iyidir..bende iyiyim ama hala su yorgunluk ustumden gitmiyor ,anlayamiyorum biraz is yapiyorum hemen elim ayagim dusuyor sanki ,yatiyorum ..ya calisan biri olsaydin ne yapacaktim bilmem..yatmak istemiyorum dedigim gibi biraz is yapinca ister istemez uzaniyorum ,anlayamadim ..insallah 4.ayda boyle sorunlarim kalmaz ..
esi isten cikan arkadasada allahtan umit kesilmez diyorum ,moralini bozma canim insallah en kisa zamanda is bulur ..

canım ben çalışiıyorum benim içinde zor oluyo çok yoluyorum bende bir işin ucundan tutuyorum hemen kendimi bitkin hissetiyorummmeee okadar olacak ama demilülülülülülü

X